21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

PRÁVO: Kdo se má bát božích mlýnů?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 19.1.2022 8:35

V tomto státu je problematické domoci se spravedlnosti, kterou by nám měli lidé s právnickým vzděláním poskytovat. Je vysoce pravděpodobné, že se v řetězci policista, státní zástupce, advokát a soudce najde někdo, kdo vám prostě z různých důvodů namydlí schody. Například jen proto, aby si ulehčil práci. Tito lidé se sami ustanovili do role téměř nekritizovatelné a beztrestné elity, naprosto odtržené od pojmu právo ve smyslu spravedlnosti. Osud běžného člověka je jim přitom zcela ukradený. Jsme pro ně pouze číslo (další zářez) ve statistice 'úspěšně uzavřených' případů, pomocí kterých si budují svoji vysněnou profesní kariéru, přičemž jsou schopni, a co hůře, někteří i ochotni, zničit pro svoji věc třeba i nevinného člověka.

L. Beneš 19.1.2022 8:19

Jakýpak multimilionář? Jak správně poměřit ten pohádkový majetek? Vzpomínám, že jako kluk jsem chodil k holiči za 2 Kčs (již po měnové reformě 1953; v učňovské oficíně chtěli jenom jednu korunu). Naposledy před týdnem po mně chtěli (v běžném holičství, žádném salonu nebo barber’s shopu) Kč 170,-. To jest 85-krát více. Takže podělíme-li ten multimilionový majetek Quáčovou konstantou 85, pak je otázkou, do jaké míry ta předpona multi- je na místě.

R. Langer 19.1.2022 9:05

No jo, malý Bobeš kupoval za pětník rohlík a salám... ;-)

Š. Hašek 19.1.2022 20:34

Trefná poznámka.

Multimilionářů jsou u nás miliony. Znám multimilionáře, kteří těžce nesou, že jejich soused má těch milionků o něco víc. A na zájezdě ječí, že pivo je drahý!!!

Závist a nenažranost jsou swinně!!!