18.4.2021 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

PRÁVO: Kdo přikládá pod kotel

Dne 26.2.2016 jsem zde vyslovil názor, že vzhledem k tomu, že zatím není možno provádět revize kotle, protože neexistují proškolené „odborně způsobilé osoby“, nebudou revize provedeny k termínu 31.12.2016.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Uhlich 12.1.2017 22:54

Re: Nevím, zda si ti, co mluví o pálení PET lahví

...,že mě to nepřekvapuje...

B. Uhlich 12.1.2017 22:53

Re: Petky v kotli

Je to tak.... problém je v tom, že drtivá většina lidí o celé problematice ví jen to co jim řekli na tv.NOVA a s tím se už nedá nijak soupeřit... prostě z topení si doma se udělal zločin a proto je také obyvatelstvo za tento prohřešek neustále trestáno... a zjevně ještě bude. Bohužel asi taky proto, že se to obyvatelstvo tváří, že je jim to jedno.... :-(

J. Effenberger 11.1.2017 0:03

Petky v kotli

Já jsem to kdysi dokonce na kotli měřil. Mám truhlárnu a automatický kotel na piliny, štěpku, pelety apod. A taky mám souseda debila udavače. Protože k lepení dřeva se používají PVAC disperze, začal psát debil stížnosti. Blbci na odboru ŽP v Chrudimi začali ječet, že to uvolňuje kdejaké jedy a poslali na mě ČIŽP. Tam jsou chytřejší a rovnou řekli, že v Chrudimi jsou blbci, když nevědí, co je to PVAC. A protože tehdy stejně bylo pro firmy povinné měření emisí, tak jsme při měření zkoušeli zahustit dřevo mletými petkami. Až do koncetrace cca 20% PET se na měřáku CO ani volný kyslík nehnulo ani o chlup. Petky došly, takže na větší obsah plastu jsme se nedostali. To jen tak pro zajímavost.

J. Jurax 11.1.2017 0:00

Re: Nevím, zda si ti, co mluví o pálení PET lahví

To, co popisujete, je příliš složité.

Prolustroval jsem si Výbor pro životní prostředí Poslanecké snémovny:

Šefuje tomu PhDr. (obor učitelství biologie a občanská výchova), pak je tam inženýr (VŠB, byvší provozní náměstek dolu), další inženýr (současnosti je majitelem firmy JH Pento zabývající se výrobou malých motocyklů), další inženýr zemědělec (vedoucí oddělení ochrany ovzduší na Odboru životního prostředí a zemědělství KÚ Středočeského kraje),další inžený (VŠB, před poslancováním řídil pobočku německé elektrotechnické společnosti v České republice a na Slovensku), další inženýr (VŠE byvší managing director v IPB Pojišťovna), další inženýr agronom (ministerský úředník přes vodu a poraděnko), pak RNDr matfyzák (obor učitelství matematiky a fyziky, naposled pedagog, pak politik z profese), inženýrka ekonomka (účetní a politička z profese), pak bakalářka z Vysoké škole politických a společenských věd a politička z profese, pak jeden RSDr (byvší místopředseda MNV, podnikatel přes leccos, taky hokej, zastupitel a politik), jeden původně automechanik a nyní prodejce Citroenů, jeden špeditér a byvší solární baron a nakonec jeden podnikatel v oblasti informačních a komunikačních technologií.Študovaný odborník přes životní prostředí tam není ani jeden; no a vzhledem k tématu článku nějaký odborník přes paliva, spalování a kotle taky ne.

J. Jurax 10.1.2017 23:17

No a čekáte od státu něco rozumného?

Třeba aby si tu svou dobrosernou akci aspoň dokázal ošéfovat?

Tohle není stát řízený jako firma (jakkoli je tento slogan pitomý), ale stát řízený jako ... český stát.

J. Lepka 10.1.2017 20:56

Re: Brabec je babišovec.

A kdo tam seděl před ním ?

B. Uhlich 10.1.2017 20:39

Re: Nevím, zda si ti, co mluví o pálení PET lahví

Ale houby "mizerné uhlí"...problém je v tom, že lidi stále neumí topit a to ani v moderních automatických kotlích... Tohle všechno je daň za totálně debilní politiky, kteří rozhodují o něčem o čem nemají ani zbla potuchy. Už to tady píšu v jednom, příspěvku...celý problém s topením na českém venkově je v tom, že lidi neumí, nebo nemohou topit správně. Jenže to by musel blb politik pochopit, že v domě existuje nějaké otopná soustava, která musí být schopná vyzářit ten výkon, který vyrobí ten kotel. A vzhledem k tomu, že ve většině rodinných domků je otopná soustava jedna katastrofa..žádná modernizace kotlů na celé věci nemůže nic změnit... vždyť dnes si lidé stěžují, že jim smrdí kotel víc než když měli ten starý...no jasně, když ho instalovali na starou soustavu a ten kotel víc čeká v pohotovostním stavu než topí... a celou dobu toho čekání on prostě jen žhaví...tedy smrdí.

Tedy nechte uhlí uhlím...to je dobré. A vždy když nedechnete pěkný smrádek z nedokonale spalovaného uhlí poděkujte blbcům ve vládě, kteří dělají rozhodnutí na zakázku a ničemu nerozumí.

Celý problém topení na venkově i malých městech šel řešit daleko efektivněji, že by se pro každý dům našlo technické řešení, které by zajistilo, aby se v tom domě používal ..třeba i stávající kotel na plný výkon po kratší dobu a emise na venkově by se podstatě zmenšily... no jo, ale holt to by si nepřikradli ti správní kamarádi, tak něco takového je nepřijatelné. Teď budou chodit kominíci a revizoři kotlů, lidi si budou povinně každých pár let obnovovat kotle. miliardy potečou a venkov bude furt smrdět, protože je to to naprosto neodvratný výsledek lidské debility.... a furt budeme číst, že za tu může uhlí a odpadky... ach jo...

A. Alda 10.1.2017 16:32

Jo a piliny také nejsou jen tak k mání...

Piliny má ten, kdo řeže dřevo. Na co? No obvykle na topení.

A plnit petku pilinami a zalévat to olejem? To by si ti chytráci mohli zkusit. Aspoň jednu! ☺

J. Schwarz 10.1.2017 16:16

Re: Nevím, zda si ti, co mluví o pálení PET lahví

Vyjetého oleje budete mít 4 litry za rok a pokud na tom budete tak špatně že s ním musíte topit, tak za dva roky protože olej ze šetrnosti nevyměníte.

J. Schwarz 10.1.2017 16:14

Závěr -

na co dobroser sáhne, v (_._) se obrátí!

M. Prokop 10.1.2017 16:07

Re: Nevím, zda si ti, co mluví o pálení PET lahví

"Bursíkova briketa" je PETka plná pilin a vyjetého oleje.

M. Hoblík 10.1.2017 16:03

Zákon byl přijat a je platný!

Nikdo se nemůže vymlouvat, že neumožnil kontrole přístup ke kotli, protože byl v zaměstnání, ti hloupější v práci! Není problém uspořádat rodinu tak, aby neustále jeden člen rodiny držel hlídku u kotle a umožnil tak hladký průběh výkonu práva. Nebo si může majitel kotle najmout souseda. Nebo v zimním období odjet na chalupu v Portugalsku a kotel na zimu odstavit.

Sláva EU!.

A. Alda 10.1.2017 15:53

Jo, takže nechcete být profláklý jako udavač

a proto horujete pro buserační kontroly všech a všude.

Tfuj!

A. Alda 10.1.2017 15:43

Re: Můžete mi vysvětlit, co vzniká spalováním

Ale jo, samozřejmě, že vyšší přívod kyslíku zvyšuje i spalování uhlíku, takže množství sazí se zmenšuje. Ale na to by dbal člověk teprve tehdy, kdyby topil větším množstvím petek. Ale to stejně nikdo nedělá. A kdo tam občas nějakou hodí na dřevo nebo na uhlí, diví se pak zanesenému komínu. A přestane s tím.

Samozřejmě, že polyethylentereftalát je čistší palivo než uhlí a než dřevo. Neobsahuje síru, chlor, dusík, železo, křemík, draslík, vápník, ba ani všeliké ty stopové prvky, co jsou ve dřevu hojně zastoupeny.

Ovšem spaluje-li se za příliš vysokých teplot, pak dodaná energie pomáhá k rekombinaci a též ke slučování s případnými příměsemi z jiného paliva (např. ve spalovnách odpadu). Ovšem nikdo nedokáže z PET spalováním v domácnosti, ani třeba za zvýšených teplot dotací kyslíku z lahve, vyrobit z PET sarin nebo fosgen, což už tu jakýsi ekoteroristický pitomec vážně tvrdil. Transmutaci prvků na těžší ještě přeci jen nezvládají ani špičkoví chemici a fysici, vyjma té neřízené proměny v termojaderné reakci.

A. Alda 10.1.2017 15:34

Na úřad se nechodí,

na úřad se píše!

Na písemné podání Vám úřad musí písemně odpovědět formalisovaným způsobem a to pak může být použito proti němu. Zatímco když se s úředníkem vybavujete, nakecá Vám, co se mu hodí, a Vy mu to nikdy nedokážete.

A. Alda 10.1.2017 15:30

Je to poslanec za ANO.

Stejně jako Pelikán. Jako Šlechtová, Ťok, Stropnický a sám Babiš.

A. Alda 10.1.2017 15:28

Nádoby na sběr umělé hmoty

ve vsích by byly permanantně prázdné a stejně by to nestačilo.

A. Alda 10.1.2017 15:27

No to jistě ne.

Kotelny jsou přeci něco úplně jiného než měřidla kupovaných médií. Plyn, elektřinu a vodu si kupujeme a platíme tolik, kolik jsme si koupili, přičemž koupě probíhá konkludentním způsobem. Aby bylo zjednodušeno zjišťování, kolik jsme si koupili, umisťují se měřidla množství tak, aby byla přístupná i v nepřítomnosti kupujícího.

Naproti tomu kontrola kotelen nemá vůbec nic společného se soukromoprávními obchodními vztahy. Je to rypák státu vstrčený do naší domácnosti ke zjištění toho, co děláme.

P. Vaňura 10.1.2017 14:36

Nevím, zda si ti, co mluví o pálení PET lahví

uvědomují, kolik takových lahví by dotyčný musel spálit za jediný den, aby barák vytopil!

Mizerný vzduch v zimě v českých maloměstech samozřejmě cítím, ale nestalo se mi, že bych cítil něco jiného, než spalování mizerného uhlí!

F. Svoboda 10.1.2017 14:07

Re: Nesmysl povinné kontroly

Ten ajznboňák je pensista samostatně žijící a měl jich navezenou slušnou zásobu. Doufám, že mu také již dojdou.

Pokud bych oznámil jeho konání, jak radíte, tak bych v obci již dlouho nevydržel. Dotyčný je příslušník klanu hasičů ), i starosta je hasič a já ne. Měli jsme před lety komisi životního prostředí a její předseda, mimochodem odborník v energetice, po několikerém angažmá v podobných kausách se odstěhoval. Čili i budoucí kontroly budou u nás k ničemu.

Děkuji za pozornost.

P. Rudolf 10.1.2017 14:06

Re: Nesmyslné

Státní úředník nesmí dělat nic jiného, než se striktně držet zákona. Tam neplatí ono "co není zákonem zakázáno je povoleno". Má však možnost nepřiměřený dopad zákona (v rámci zákona) zmírnit, či kontrolu odložit. To je běžná praxe při zavádění jakýchkoliv novinek. Policie taky po zavedení nové dopravní vyhlášky nějaký čas netrestá, jen řidiče upozorňuje.

Ale nechtěl jste napsat, že je to správné, když lidé topí ve svých kotlech čímkoliv?

P. Vaňura 10.1.2017 13:56

Můžete mi vysvětlit, co vzniká spalováním

PET za vysoké teploty??? Já bych viděl spíš rozdíly dle toho, je li spalováno za dostatečného přístupu vzduchu. Obecně je PET čistší palivo, než uhlí nebo dřevo!

J. Tachovský 10.1.2017 13:21

Re: Bursíkovi Ústavní soud také zrušil kusy zákonů.

Diky za radu. Tento postup by se mel zverejnovat, kde to jen pujde.

J. Tachovský 10.1.2017 12:29

Re: Proto se také sloupky s hodinami E i P a vodoměrné šachty

Fakt jsou u novostaveb volne pristupne kotle na uhli ? To se mi nechce ani moc verit.

J. Tachovský 10.1.2017 12:27

Re: Nesmyslné

Ale kdepak, zadne velke problem s tim nebudou. To se preda advokatovi a on se postara. A ve finale toho advokata stat i zaplati, protoze to projede.

J. Tachovský 10.1.2017 12:26

Re: Mýlíte se.

tak ci tak z toho nic moc jineho nez ze dreba neni. To neni igelit, ktery obsahuje i chlor

P. Papež 10.1.2017 12:24

Re: Nesmyslné

Bohužel spousta současných soudních sporů ukazuje přísné a přesné odvolávání se na přijatý zákon, i když je to naprostá volovina. Když se najde blbec, dodržující přesně znění hloupého zákona, tak majitel objektu bude mít problémy. Když ne finanční, tak alespoň ztrátu času chozením po úřadech. Je jen smutné, že naši "odborní politici" tyto pitominy přijímají a myslí si , jak to dělají dobře.Stálo by za to před volbami nařídit povinné IQ všech uchazečů o státní funkce. To bychom asi koukali, co je možné.

B. Uhlich 10.1.2017 11:58

Re: A co je to "bůhvíco"?

Přesně tak... U většiny domků by stačila akumulační nádrž a trochu nastavit soustavu a vyvážit jí, nasadit termohlavice... drtivá většina odhořívacích kotlů, které jedou na plný výkon naprosto s přehledem plní emisní limity kotlů III. třídy... tedy celý problém okolo kotlů by šel řešit za zlomky celé částky...

B. Uhlich 10.1.2017 11:50

Re: Nesmysl povinné kontroly

Velmi by mě zajímalo, kde by ty lidi sehnali ty pražce...? Tohle jste tady psal už posledně, já tomu nevěřím.... a pokud to tak dobře i každém víte, nechápu, proč to neoznámíte. A i kdyby jste pravdu měl, na věci to nic nemění... lidi to budou pálit dál a žádné revize, ani přepadové kontroly s tím nehnou... tak holt máte smůlu, když bydlíte v tak blbém místě s takovou koncentraci blbců. Víte ono by pomohly dvě věci : za 1) aby lidi měli na jiné vytápění... třeba plynem a za 2) aby v případě prokazatelného znečišťování nastoupila policie a vyšetřovala to jako jiný trestný čin a ne, aby se tu vymýšlely zákony, které v první řadě umožňují si dobře vydělat na lidech, ale zásadní problémy neřeší...

B. Uhlich 10.1.2017 11:37

Re: Víc nežli tento zákon,

Koukám, další sídlištní topič,že? Jako nic ve zlém, ale když vidím ty vaše rady.... :) Jinak voda v palivu vadí hlavně v případě dřeva u uhlí rozhodně ne, naopak je zvykem uhlí vlhčit... hoří pak lépe, protože pára vzhledem ke své molové hmotnosti zvyšuje tah komína a spalování je kvalitnější. Pochopitelně to musí dělat ten kdo to umí.... jinak je výsledek trisní...