25.3.2023 | Svátek má Marián


Diskuse k článku

PRÁVO: „Kafkiáda“ v solárním byznysu

Říká se, že stát je špatný hospodář. Podívám-li se na počínání českého státu ve vztahu k solárnímu byznysu, zdá se mi rčení slabé: stát se mi jeví jako chaot. Poznatky jsem postupně nasbíral jako vedlejší produkt při podpoře obhajoby Aleny Vitáskové a Michaely Schneidrové, obou nyní již definitivně pravomocně zproštěných obžaloby z nezákonného jednání ve prospěch podnikatelské skupiny dr. Zemka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 20.7.2020 15:30

No, primárně to byla ani ne tak kafkiáda, nýbrž přímo zločin určení výkupní ceny elektřiny z fotovoltaiky na 12.250 Kč/MWh v době, kdy spotřebitel kupoval elektřinu za cca 2 až 3 Kč/kWh a velkoobchodní byla cca 1 Kč, jakož i požadavek, aby byla přednostně vykupována, když svítilo sluníčko. Ve jménu ideologie nám cpali a cpou drahou elektřinu, kterou jsme naprosto nepotřebovali, protože klasické zdroje s přebytkem pokrývaly naší spotřebu a ještě přebývalo, mimochodem stejně jako dnes. Navíc fotovoltaika kvůli stabilitě sítě potřebuje klasické zdroje v tzv. teplé záloze, což není zadarmo.

Poslanci, co dotyčný zákon schválili, by měli být defenestrováni z vejšky do prasečí kejdy, neboť naplnili cynické úsloví, že s blbostí našich zákonodárců je nutno počítat jako s faktem. A Bursík měl být ještě předtím obalen dehtem a peřím. A pak dáni do klády jako zemští škůdci, eventuelně lámáni kolem.

A mimochodem, jak může být seriózní podnikání založeno na veskrze nemravných dotacích?

P. Brich 20.7.2020 15:59

Ano, je to zločin od samého počátku schválený především poslanci ČSSD! Už podle pravomocného rozsudku zaplatila ČSSD Altnerovým dědicům? Je nějaké podivné ticho po pěšině.

A může strana nerespektující rozsudek soudu kandidovat ve volbách?

J. Jurax 20.7.2020 16:49

Může, jak zjevno.