21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

PRÁVO: Jak vyvádět veřejné peníze

Pokračující policejní razie má první hmatatelné výsledky. Pád vlády, destrukci vojenské rozvědky. V zemi je politické zemětřesení a zahraničí vnímá Česko jako evropský švejkoland.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Schlägel 20.6.2013 16:57

Ve vší úctě, autore,

pokud dráze nakoupíte a pod cenou prodáváte, těžko budete na nule. Budete ve ztrátě. Princip spočíval v tom, že se tento systém udržoval při životě diky stávajícím zdrojům v oné státní firmě nebo díky úvěru tak dlouho, dokud ona firma nevykrvácela. Krev zachytávaly firmy A + C. Nicméně firma A nemohla být nikdy na nule. To by bylo perpetuum mobile :-)

I. Schlägel 20.6.2013 16:59

Re: Ve vší úctě, autore,

Pardon, firma B nemohla být na nule.

Z. Rychlý 20.6.2013 18:47

Re: Ve vší úctě, autore,

Taky nebyla, ale v daň.ráji to tolik nevadilo.

I. Schlägel 21.6.2013 12:20

Re: Ve vší úctě, autore,

To je možné, já mluvím o firmě B jako o obětním beránku v podobě státní nebo obecní firmy v Čechách, která výhodné spolupracuje se svými pseudo dodavateli a pseudo odběrateli, kteří firmu B těží. Mimochodem, toto se používalo ještě před velkou privatizací, kdy si ředitelé podniků zakládali svá sro a jako firma B fungoval nebohý státní podnik, kterému šéfovali. Ani v té době firma B nemohla být a také nebyla na nule, ale v těžkém mínusu.

Z. Rychlý 21.6.2013 14:40

Re: Ve vší úctě, autore,

Máte pravdu, napsal a reagoval jsem na B, ale myslel jsem C jako finálního prodejce. Nebožka státní podnik odváděla minizisky v Česku. Pokud vůbec nějaké měla - a ona spíše neměla, a to mě spletlo.