26.11.2022 | Svátek má Artur


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
bruner 2.11.2009 4:01

Re: Nevím, jaký tomu dát nadpis. Možná "beznaděj"?

pane, vy si jen namouváte, že jste pravičák. Svým založením (podle toho co říkáte)jste kolektivista a zastánce pravdy většiny. Když byla popravena Horáková, byl to názor většiny a tedy spravedlnost.

V řádném státě naopak má být rozhodnutí soudu předvídatelné a to může být jedině tehdy, když se bude soud řídit zákonem. Nelze přece přijmout myšlenku, že nemusím respektovat zákon neboť se může najít soudce, který náhodou bude mít stejný názor na spravedlnost a  u toho mi nezákonné jenání projde.Představte si, že vás někdo okrade aještě vás zažaluje, že jste měl málo peněz. A soudce vás odsoudí neboť je spravedlivé, aby si zloděj přišel na víc. Spravedlnost je totiž i třídní a to jsme již zažili - pane pravičáku.

A.S. Pergill 2.11.2009 5:40

Re: Nevím, jaký tomu dát nadpis. Možná "beznaděj"?

No, já bych raději soudce, který si o tom dotyčném zjistí, že je zloděj (přestože se advokát, co bere pár milionů za jedno stání, bude hodně snažit, aby se tenhle fakt nedostal mezi před soudem probírané fakty) a pošle ho podle výše ukradené částky buď do pr... nebo do kriminálu.

A.S. Pergill 2.11.2009 5:45

Re: Nevím, jaký tomu dát nadpis. Možná "beznaděj"?

Jinak právě skutečnost, že rozsudek je funkcí peněz které do procesu vynaložila jedna a druhá strana (bez ohledu na to, zda bere přímo soudce, nebo zda se rozpráší na rozdíl mezi "dobrým" a "špatným" advokátem) má za důsledek naprostou nepředvídatelnost práva a naprostou zmatenost populace a v důsledku toho i neúctu k zákonům a právu obecně (a bor..l který je všude okolo nás):

Jestli Franta zavraždí Pepu a dostane 5 let natvrdo, zatímco Karel za vraždu Honzy vyjde od soudu čistý, tak je z toho Lojza zmatený: Je vražda trestným činem, nebo není?

Jan 2.11.2009 6:49

Re: Nevím, jaký tomu dát nadpis. Možná "beznaděj"?

Pergill: "

Jestli Franta zavraždí Pepu a dostane 5 let natvrdo, zatímco Karel za vraždu Honzy vyjde od soudu čistý, tak je z toho Lojza zmatený: Je vražda trestným činem, nebo není?"

Naprosto nesprávně položená otázka. Prostě se musíte smířit s tím, že Karlovi vraždu nikdo neprokázal.

Lojza je zmatený proto, že si předtím přečetl článek nějakého aktivistického (nebo podplaceného) novináře (samozřejmě postavený na údajích dobře informovaných osob, které si nepřejí být jmenovány). Věř novinám, staneš ce hlupákem....

Emil XX 2.11.2009 23:05

Re: Nevím, jaký tomu dát nadpis. Možná "beznaděj"?

Naprosto chybná odpověď. Karel se k vraždě přiznal poté, co policie našla na jeho zahradě zakopanou mrtvolu a tu hledala poté, co u Karla v bytě nalezla vražednou zbraň. Ale Karlův advokát dokázal, že policie neměla oprávnění k domovní prohlídce, takže se nálezy neuznávají a přiznání na jejich základě učiněné, také ne.

Příbuzný oběti, pokud je Sicilián se pak v zoufalství obrátí na svého Kmotra (viz stejnojmenný román).

Henk 2.11.2009 9:59

Platí toi, co jsem vzkázal

Davidu Ondrejkovičovi.  Pletete si civilní spor s trestním řízením.

mm 2.11.2009 7:11

Re: Nevím, jaký tomu dát nadpis. Možná "beznaděj"?

Ach chudáčku. Ti prvičáci jsou zlosyni. ;-D nechtěl by jste si zkusit lidové tribunáli z dob budování socialismu a nebo " spravedlivé soudy s odpůrci socialistického zřízení? Takže když většina ukáže na vás, že jste zločinec a mají vás popravit je spravedlnost?;-D;-D Vy jste totální magor. běžte na Kubu nebo do severní Koreje a necte se spravedlivě odsoudit. Vysvětlovat vám, že spravedlnost buď je a nebo není je jako sypat perly sviním.

Patron Divný 2.11.2009 8:27

Re: Nevím, jaký tomu dát nadpis. Možná "beznaděj"?

V těch 4:01 jste se vrátil z hospody, že? Logika vaší argumentace tomu odpovídá. Podsouváte mi myšlenky, které jsem vůbec nenapsal (pokud ano, tak prosím citaci) a které jsou mi hrubě proti mysli.

Ale přečtu si to až večer, protože za chvíli jdu do práce.

bruner 2.11.2009 18:26

Re: Nevím, jaký tomu dát nadpis. Možná "beznaděj"?

není hodno dobře argumentujcího člověka, když si vypomáhá berličkou nadávek, což zřejmě ona narážka na hospodu je. Ale budiž, každý jak umí. Já jsem napsal, že váš názor, že soudce má hledat spravedlnost je zcestný a hodný stádního kolektivizmu, to není názor pravicový, alespoň podle mne. Člověk pravicový je zastánce konzervativních hodnot postavených na lpění na právu, tedy na zákonech, které platí dotud, dokud se nezmění prostřednictvím parlamentu (ať už formou přímou či zastupitelskou). A jimi se má řídit i soudce, aby každý, kdo se řídí dle současných zákonů věděl, že i soudce tak posoudí jeho chování. Takto se tisíciletí, již od Chamurapiho kamenných desek, vyvíjelo právní vědomí. Co je psáno, to je dáno. Tak a je to.

Glosator 2.11.2009 12:58

Re: Nevím, jaký tomu dát nadpis. Možná "beznaděj"?

Na to Vám lze namítnout, že než takovéto soudy, raději žádné. Pověstná komunistické "babka z ulice" by to opravdu rozsoudila lépe...