9.8.2022 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

PRÁVO: Braňte se!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
axn 17.4.2009 21:09

Na Slovensku sme si to uz preskakali

Zdravim bratia Cesi. V nasom mocnarstve uz vlna vymahania poplatkov s uzernickymi sankciami prebehla. Tento link uvadzam na inspiraciu (ceska legislativa moze byt ina): http://janamosko.szm.sk/

Sucasny stav u nas je taky, ze KP musi platit kazdy, kto ma odberne miesto el. energie => dan z elektriny.

těchňik 16.4.2009 22:38

zredukovat TV!

Je nejvyšší čas zásadně zredukovat veřejnoprávní televizi (takovou funkci stejně už téměř neplní), přestat otravovat lidi s nějakými poplatky a platit minimalizovanou veřejnoprávní službu z veřejnoprávních zdrojů, tedy z rozpočtu, a v neposlední řadě je třeba došlápnout si na veřejnoprávní TV socializmus - tady to ale vidím dost bledě. U rádia platí předchozí jakbysmet. Jo a ještě nakopat poslanci Plevovi zadel, za ty nehorázné pokusy, aby TV/R poplatky platili povinně všichni. Přinejmenším toho magometa již nikdy nikam nezvolit! Rv

Pavel 16.4.2009 19:19

Tak nevím o co jde,

ČT "vymlátí" z poplatníka pár stokorun, ale v mém případě raději vzdala soudní spor a z jakých peněz tu "legraci" zaplatila ? Pokud bych se dozvěděl, že to zaplatil, kdo zneužil svou pravomoc a tu škodu zavinil, tak dám vědět. :-) Nemám ale obavy, že by něco takového hrozilo a že by bývalý vrchní ředitel ČT musel něco vrátit ze svých vskutku úžasných odměn. :-) Prostě dvojí nebo nejlépe trojí metr. Někdy se zákon dodržovat musí a jindy se na něj z vysoka prdí ... . Jak za komanče !

... a to nemluvím o tom, že se tam rozhazují peníze vidlemi. Třeba v Útvaru IT místo, aby zaměstnali interní programátory, tak raději platí externí dodavatele. Proč ne, je to pohodlnější. Pak se nedivte, že není na kvalitní pořady a ještě vymlacejí z každého poplatníka málem i to, na co nemají nárok.

Forstmeister 16.4.2009 18:15

Berně

Osvícený car Petr Veliký blahé paměti zavedl přímé berně z komínů a fousů. Doba je pokročilá, tak proč ne berně za "cokoliv", i za to, co nevyužii. Již polní kurát Katz tvrdil (parafrázuji): "to se nám to hoduje, když nám to lidi platěj". Když se stanu "zvrhlíkem" a pořídím si televizní aparát, proč bych neměl platit někomu obskurní ofěru, i když ho využívám třeba jen k užití pro PC. Zbývá ještě nám chlapíkům zavést "ocasné" či "alimentozné", většinou také máme aparaturu k jistým účelům použitelnou. Můj názor. 

franta tyčka 16.4.2009 19:22

Re: Berně

Kecáš  nezlob se že  nevykám  to nemohu.Ta věta  zní: To se nám to hoduje když  nám lidi půjčujou.

Petr 16.4.2009 17:08

Za co platit

Pokud máme platit, tak musíme dostávat zákonem danou službu. Ovšem například Český rozhlas nepokrývá ani svými základními stanicemi celou zemi. Stanice ČRo 2 Praha vysílá jen na části území na VKV, večer ji mnozí vůbec nechytnou. Zato soukromá rádia dostávají stále nové a nové vysílače. Mnohé stanice Českého rozhlasu vysílají jen digitálně, což pro mnohé znamená vůbec. Program ČT 2 zase večer obvykle vysílá hokej nebo zahraniční fotbal až do půlnoci, NOVA je proti tomu akademie věd. Další pořady odpadaly nebo byly posouvány podle skončení hokeje. To není veřejnoprávní vysílání, takže za co máme platit?  

Luboš 16.4.2009 15:25

To se to chybuje

když všechny omyly zaplatí daňoví poplatníci a všechny zisky si dá jako odměnu pan generální. Taky by se mi to líbilo, ale chybí mi podpora soudruhů z OV KSČ:-D

Kolombo 16.4.2009 12:33

Veřejnoprávní média

jsou jen jiným názvem pro organizovaný zločin. Když už něco takového chtějí politici provozovat, ať to platí ze státního rozpočtu namísto "porcování medvěda". A chtělo by to stejný metr na vymahače - jestli za opomenutí zaplatit 135 Kč vymáhají až 10 000, pak za neoprávněné vymáhání těch 10 000 by měla ČT zaplatit kolem půl milionu. A bylo by po sporech. Kam se hrabou úvěrové společnosti a lichváři proti ČT!

chk 16.4.2009 12:24

Takto vypadá náš právní systém

A vůbec to nesouvisí s veřejnoprávními institucemi typu Česká televize.

Přesně to samé se vám stane, zapomenete-li jednou zaplatit nájem (nebo se vám to nezaplatí samo někde v bance) - nikdo vás totiž nemusí (ze zákona) upomínat a penále roste geometrickou řadou až může o několik řádů převýšit dlužnou částku. Podobně to vypadá u poplatků zdravotní pojišťovně, když třeba do zaměstnání nenastoupíte (nebo nezačnete podnikat) hned 1. ledna, ale třeba až v pondělí pátého. Vznikne malý dluh, který se zněkolikanásobí o penále. Podobně stát neuzná, že jste mohli zapomenout zaplatit povinné ručení, má vás hned za zločince, který ho neplatí schválně a tak vypíše obrovské penále za každý den prodlení. Nebo po vás dopravní podnik chce  50,- kč pokutu (skutečný případ!) za to, že jste šli po vypnutém eskalátoru a otálíte-li (logicky) s jejím placením, přijde vám obsílka na podobnou částku o jaké se hovoří v článku. O tom, jakou moc tady stát dal soukromým exekutorům, kteří za šest tisíc domnělého dluhu jsou schopni zcela beztrestně prodat vysoce pod cenou několik vašich nemovitostí, snad ani mluvit nemusím.....

Kolombo 16.4.2009 12:36

Re: Takto vypadá náš právní systém

Přesně tak! Tenhle stát sám je zločineckou organizací a většině občanů by se ulevilo, kdyby se rozpadl a zmizel.

Stredocech 16.4.2009 14:29

Re: Takto vypadá náš právní systém

Přesně takhle smýšleli někteří poddaní na sklonku Západořímské říše. Je ovšem otázka, nakolik měli pravdu.

Historik 16.4.2009 13:22

Re: Takto vypadá náš právní systém

Pokud vím, dosud nebyl žádný exekutor zastřelen takže si to asi zasloužíme. Necháme na sobě dříví štípat.

chk 16.4.2009 13:44

Re: Takto vypadá náš právní systém

Exekutoři zpravidla mají ochranku. Ale jednou i k tomu dojde.

franta tyčka 16.4.2009 20:00

Re: Takto vypadá náš právní systém

Já nevím na co si stěžujete?Chtěli jste to tak  to máte.VICINKALI.Život jde dál.Že někomu vadil soudruh s chatou za 200 000 ?Co je to proti vlčákům kterým  jsme zaplatili miliardy za vytelunování.

Chris Kelvin 16.4.2009 20:57

Re: Takto vypadá náš právní systém

A jé, bolševik zase obrací realitu naruby ;-€

Marat 16.4.2009 12:18

Příšerná česká žravost.

Opravdu otřesné to co jsem četl. V USA je TV vysilaču ohromná spousta a ještě mnohokráte více radiových vysilaču a přesto se žádné poplatky neplatí ,pokud příjmáte na anténu. Všechny ty vysilače žijí a prosperují z reklam. Jíné je kabelová TV a satelitní. Tam majitelé televisoru plati. Ovšem na TV a kabelovou televizi můžete mít zapojených více příjmaču ale platite jen za jeden. Rovněž platíme  Internet jen za jeden Com.,ale můžeme jích mět zapojených více. Čeští podnikatele a podniky jsou nesmírně žravé.

Historik 16.4.2009 13:21

Marate, to je už jen výpalné zločincům napojeným na ČTV

Původně to vzniklo z toho, že rozhlas byl jen jeden a televize také, obojí státní. Ale v dnešní době je to skutečné zvěrstvo.

Ale podobné výpalné vybírají i organizace, zastupující "autorská práva," např. poplatek za NENAHRANÁ média, kapacitu harddisku apod. Ti dokonce chtějí, aby jim platili výpalné majitelé hospod, kde se mohou hosté dívat na televizi a to bez ohledu na to, že její majitel stejně už platí "koncesionářské poplatky" z každého televizoru.  Existuje v USA něco podobného? Aby jim třeba hotely odváděly 4 dolary měsíčně z každého TV na pokoji??

krmič 16.4.2009 13:46

Re: Příšerná česká žravost.

Naopak v Británii se poplatky platí. Ale BBC zase, na rozdíl od ČT, nevysílá reklamy.

Don 16.4.2009 10:45

ČT a ČRo - banda zlodějů

Zprivatizovat rozhlas a televizi  a zrušit poplatky - jediné řešení situace!!

RomanL 16.4.2009 11:46

Re: ČT a ČRo - banda zlodějů

Kdopak si to dá do volebního programu...? ;-)

RomanL 16.4.2009 11:47

Re: ČT a ČRo - banda zlodějů

Na to by slyšela velká skupina voličů, a to i ti, kteří nemají ani 30 korun, takže by si je takhle mohli našetřit... ;-D

Minutus 16.4.2009 12:17

Re: ČT a ČRo - banda zlodějů

Taky si myslím.Druhá možnost je zaplatit to přímo ze státního rozpočtu.

Historik 16.4.2009 13:24

Re: ČT a ČRo - banda zlodějů

Ale "veřejnoprávní" media by dělala vše proto, aby dotyčný subjekt ve volbách neuspěl, což by se ovšem nemuselo podařit.

Franta 16.4.2009 10:13

televize

je soukromá firmička přátel pracující s kapitálem koncesionářů bez rizika. Přátelé jsou bývalí komuniste a členové LM. Helenka F., naše přední intelektuálka, bude volit Janečka - je také přítelkyně.

JaS 16.4.2009 10:02

Skoro mi to připadá,

že čekání s dluhem je systematické a úmyslné - dluh 80 korun a za za deset let 80.000 - a máte po baráku! Další svinstvo na vydělávání peněz.

JaS 16.4.2009 10:05

Re: Skoro mi to připadá,

Samozřejmě se to týká jen určitých skupin obyvatel (které se dají okrást) - Cikáni mají všechno zadarmo, poslancům a politikům se to placení taky určitě vyhne.

Minutus 16.4.2009 12:20

Dá se u nich zaregistrovat na webu

a čas od času zkontrolovat, jak si člověk stojí. Mám dojem, že i posílají na mail aspoň jednou do roka stav účtu. Taky je dobré zbavit se SIPO a platit to raději trvalým příkazem. Ovšem pro určité skupiny obyvatel co neumí s netem a nemají účet je to nedostupné.

apsik 16.4.2009 9:40

a jak mi dokazou ze pouzivam televizy?

jsem zvedavi jak mi ceska televize a rozhlas dokaze ze pouzivam pristroje pro sledovani jejich relaci kdyz je nepustim do bytu pokud nemaj soudni rozhodnuti (to neplati jen pro pozarniky ty ze zakona musim do objektu pustit):-D a stejne to nepouzivam neb nejsem doma porad a kdyz tak se podivam na spravy na netu aspon se dozvim ruzne nazory;-)

Divák 16.4.2009 9:46

Re: a jak mi dokazou ze pouzivam televizy?

Bohužel, nemusíte vůbec používat TV ke sledování blábolů ČTV, stačí, když vlastníte přístroj, který toto umožňuje. Je to stejná zlodějna, jako výpalné z nenahraných medií (nejnověji včetně harddisků), tiskáren, kopírovacích služeb.

Kdyby se to platilo z daní, mohl by stát v době krize peníze pro ČTV snížit a co by si pak na ni napojení vyžírkové počali...

RomanL 16.4.2009 11:44

Re: a jak mi dokazou ze pouzivam televizy?

Ani tak to není, platíte musíte, když máte doma elektrickou přípojku! Pokud nevlastníte přístroj, můžete podat čestné prohlášení že ho nevlastníte a teprve pak nemusíte platit.