20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

PRÁVO: Bojujme s kouřením rozumně. S kuřárnami

Od posledního května tohoto roku v celé krásné vzkvétající České republice (a tedy dokonce i v Brně) začal platit zákaz kouření v kavárnách, restauracích, barech a hospodách!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vébr 8.7.2017 7:56

Re: U mě se po schválení protikuřáckého zákona

Přesně tak to cítím (včetně toho závěrečného "jsem nekuřák").

Ti bojovníci za lepší příští si totiž neuvědomují, že vůbec nejde o nějaké zdraví škodící kouření, protože kdyby státu šlo skutečně o zdraví, tak zakáže dovoz tabákových výrobků.

Tady jde o další kolečko odkrojené svobody, omezované salámovou metodou: Kousíček svobody (teď dokonce zdůvodnitelný) ubude, potom další, potom další - až najednou zjistíme, že vyplňujeme povolenku návštěvy záchodu, nebo něco podobného. Že žijeme v poddanství, až otroctví a každý náš krok je sledován, hodnocen a analyzován.

P. Lenc 8.7.2017 8:22

Re: U mě se po schválení protikuřáckého zákona

Přesné a naprostý souhlas pánové.

V. Dosoudil 8.7.2017 8:45

Re: U mě se po schválení protikuřáckého zákona

Rovněž se coby nekuřák plně ztotožňuji s dobře formulovanými příspěvky, z nichž nejvýstižnější poukazuje na státní rypák, který se nám stále vlamuje do života proti naší vůli.

Ohledně v článku požadovaných kuřáren, ty jsou přece na restauračních zahrádkách, včetně uzavřených dvorků, kde se i v době oběda vesele kouří dál. Což je nejlepší důkaz, jak se striktní zákazy a příkazy v praxi obcházejí, zatím aspoň takto v letní době.

Z. Lapil 9.7.2017 8:43

Re: U mě se po schválení protikuřáckého zákona

S těmi zahrádkami je to ještě horší. Všeobecně se nuceně větrá tak, že v místnosti máte nějakou digestoř a smrdutý vzduch foukáte potrubím někam, kde až tak moc neškodí, nejspíš tedy nad střechu; vlastně je to variace na téma komín. Ze zahrádky se vám kouř neorganizovaně rozptyluje do ulic a stoupá kolem otevřených oken. Za kterými spí miminka a astmatici, abych si taky brnknul na city.

R. Langer 8.7.2017 10:17

Re: U mě se po schválení protikuřáckého zákona

Přesně tak, a také jsem nekuřák.

S. Donát 8.7.2017 14:48

Re: U mě se po schválení protikuřáckého zákona

Přidávám se, dobře napsáno.

P. Jášek 8.7.2017 10:56

Re: U mě se po schválení protikuřáckého zákona

Pozor, v Rusku je zákaz kouření v restauracích už dávno.

Včera jsem byl ve své hospodě a čumím na strop. Je tam filtr vzduchu, stál před pěti lety 60 000,-!

Za to mohl majitel do Thajska s celou rodinou! A to nemluvím o tom, že u nás ( 5 000 obyvatel) byly dvě hospody úplně nekuřácké a tím pádem je několikaletá práce majitelů, na "imidž" nekuřácké hospody, v (_!_)! A že to byla dřina u nás ne dědině

Holt malé firmy súúú kecy ako říkal Andrejko!

J. Macků 8.7.2017 14:59

Re: U mě se po schválení protikuřáckého zákona

Afrika je široký pojem, takže se nelze obecně vyjádřit, ale v Číně i Rusku bylo kouření od roku 2013, 2014, 2015 omezeno zásadněji než u nás a chystají se omezení další.Jen tak pro informaci.

R. Langer 8.7.2017 15:01

Re: U mě se po schválení protikuřáckého zákona

Jo, v Rusku byla dokonce prohibice. A zase nic. :-P

M. Moravcová 8.7.2017 18:25

Re: U mě se po schválení protikuřáckého zákona

souhlasím

V. Kotas 8.7.2017 6:34

Bojujme s těmi, kteří

tento nesmyslný zákon prosadili ! Ty je potřeba vyhnat z politiky a s nimi všechny ty aktivistický dobrosery, lezprdelková média.

Z. Rychlý 8.7.2017 5:59

Do nedávna

se hostinští snažili za nemalé peníze vytvářet přijatelné prostředí i pro nekuřáky. To teď zase budou budovat místo bez obsluhy přijatelné i pro kuřáky ?? Že se na ty chudáky nevytento.

Když povolit kouření, tak na záchodě. Ten totiž musí na základě příkazu hygienických norem vybudovat i soukromý vlastník pohostinského zařízení.

A kuřárna je na světě.