30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

PRÁVO: A máme jasno...

Tři roky poté máme jasno a soudně potvrzeno: umělecká svoboda u nás je tak široká, že se do ní vejdou i ty nejsprostší urážky křesťanů. Nelze s tím ovšem nic dělat. Jen vzít to na vědomí jako realitu doby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Lehar 12.5.2021 6:51

A to se do toho ještě nevložil čtvrtý pilíř státu, Rychec.

J. Kovaříček 12.5.2021 3:20

Stále se tu mluví o svobodě uměleckého projevu. Podstatnou otázkou však je: Co je a co není umění? Pohlédneme-li na některé současné definice umění tak se nemůžeme divit, že svět je v tom stavu v jakém dnes je.

K. Gaman 12.5.2021 1:39

Tak se podívejme na rozhodování našich skvělých soudů: Veřejné předvádění porna na jevišti je podle soudu zcela v pořádku a soudce to také ve zdůvodnění verdiktu náležitě okecal, reklama nějaké zastavárny s polonahou ženskou byla ohodnocena pokutou ve výši 50 tisíc korun, prý za sexismus. Hanba! Bože chraň před naší justicí.

S. Kalužík 12.5.2021 1:03

Pokud vim, svobodu slova nemáme bezmeznou, tuším se to nepřesně jmenuje zákon zakazující propagaci totalitních režimů - uplatňovaný prakticky jen proti nacismu, zatímco komanči si vesele chodí se svými symboly kdy a kde se jim zachce. Ochrana osobnosti také existuje - tedy jakž takž a jak koho, ale existuje. Urážka Mohameda je sice neprávně, ale trestána smrtí. No, žijeme v podivném světě :)

T. Kohout 12.5.2021 5:15

Žijeme ve světě pokrytectví a poťouchlictví. Prý jsme to tak sami chtěli. (Já ne. Většina.)

J. Prečuch 12.5.2021 0:32

Zlaté pravidlo zní jinak : Cokoliv chcete , aby lidé vám činili (aktivita a ne pasivita) budete činit vy jim. Lukáš 6:31 i Matouš 7:12 uvádějí shodně pouze kladnou formu výroku. Zápor je v Konfuciově zásadě vzájemnosti . Co je bližší k zásadě křesťanské lásky k bližnímu ?