29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

PRAHA: Zájem o olympiádu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Petr Benes 12.10.2006 11:18

Doufam, ze MOV bude mit vic rozumu

a poradatelstvi OH Praze neudeli.

Karel 12.10.2006 10:54

Ano Ano Ano!!! Jsem pro olympiádu v ČR.

Vy  rozumprdi

Olympiáda je jediný způsob jak donutit neschopné státní instituce, aby se infrastruktura k nějakému datu skutečně realizovala, jinak to dopadne se vším jako s obchvatem Plzně tedy cca 30 let. A jestli si myslíte že s menšími korupčními ztrátami tak jste na hlubokém omylu. A Ti z Vás, kteří mluví jen o Praze , jsou buď neinformováni, nebo záměrně lžou. Olympiáda je projektována jako celoplošně česká akce. Já jsem jednoznačně pro . Problém je spíše v tom kandidaturu prosadit v MOV. A na druhém místě masívní informovanost veřejnosti o projektu a to velmi podrobně.  

abc 12.10.2006 11:08

Re: Ano Ano Ano!!! Jsem pro olympiádu v ČR.

Olympiáda je v rámci současného lobbingu možná propagována jako celostátní celopološná akce, ale o reálnosti tohoto záměru silně pochybuju.

Je tlak na olympiádu co nejmenších vzdáleností. Nikdo nemá zájem permanentně se přemisťovat sem a tam (notabene po zemi, již má většina světa spojenou především s Prahou), i z různých technických důvodů je to nevhodné. V okamžiku, kdy protikandidát nabídne hry koncentrované, má obrovskou výhodu. Tím spíš, že pořadatelem Her je oficiálně město, ne stát.

Lze si jen těžko představit, že by ostatní kraje neostrouhaly - neúměrně mnoho prostředků a úsilí by šlo na Prahu a okolí.

Btw, co vás opravňuje k urážlivému oslovení "rozumprdi"? Člověk, který neumí své argumenty přednést slušně, většinou toho rozumu pobral omezeně...

Chris Kelvin 12.10.2006 11:55

Re: Ano Ano Ano!!! Jsem pro olympiádu v ČR.

A jak si, rozumprde Karle, představujete Vy tu infrastrukturu? Další stanice metra uprostřed polí daleko od sídliště, jako jsme v nedávné době byli svědky.......? ;-)

jirka.s. 12.10.2006 12:17

Re: Ano Ano Ano!!! Jsem pro olympiádu v ČR.

Předem: Olympiáda v Česku a kdekoliv jinde je totální blbost a mrháním prostředků, ať už se jim říká koruny, libry, eura či dolary. Proč by nemohla být KAŽDÁ olympiáda v Řecku a účastníci by se o náklady podělili podle počtu účastníků? Myslím, že v případě Řecka je námitka o výhodě domácího prostředí pofidérní a ty finanční náklady by musely skutečně dosahovat pouze zlomku toho, co si pokaždé vyžádá konání OH někde jinde.

Jinak souhlas s námitkami proti korupčním ztrátám. V Hradci Králové se staví autobusové nádraří už cca 50 let.

Karel 12.10.2006 12:44

Re: Re: Ano Ano Ano!!! Jsem pro olympiádu v ČR.

Můžete mi někdo objasnit,když je olympiáda tak jasně a opakovaně ztrátová, proč probíhají o její pořádání tak urputné souboje a proč je vítězství oslavováno pomalu jako po vítězné válce?

Hardy 12.10.2006 13:03

Re: Re: Re: Ano Ano Ano!!! Jsem pro olympiádu v ČR.

Je to celkem prosté, rozdělovat mezi betonovou lobby se budou zakázky v řádu stovek miliard Kč. Vše se bude financovat z veřejných rozpočtů, tedy na šich daní. Vybudovaná sportoviště ovšem nebude provozovat stát (ani to neumí), ale soukromé a tzv. neziskové organizace činovníků sportovní lobby. Do výšezmíněných veřejných rozpočtů se nevrátí ani vorel. Některým politikům ovšem stačí, kryž si přihřejí svoji polívčičku u olympijského ohníčku. Sohlasím je to tunel jako prase.

vládík 12.10.2006 13:29

Re: Ano Ano Ano!!! Jsem pro olympiádu v ČR.

Nejde jen o to kdy, ale také za co. To je ten problém.  A pokud mluvíme o problémech Prahy (kde se určitě kumulují), tek mluvíme o problémech obecně.  A korupce nebude stejná - při snaze vše stihnout se a/ lépe přehlédnou nedodělky a zmetky  a  b/ snáze zaplatí vyšší peníz.

Karel 12.10.2006 14:55

jmenovče!

Jako obvykle s Vámi nesouhlasím. Olympiáda je především běh dlouhým tunelem, případné zlepšení infrastruktury je náhodné a nezamýšlené.

Jura Jurax 12.10.2006 16:16

Re: Ano Ano Ano!!! Jsem pro olympiádu v ČR.

Celoplošná česká akce - Vy rozumprde, ono je v podstatě fuk, jestli se přostředky promrhají, resp. přelijí do těch správných kapes jenom v Praze nebo po celé republice - dokonale přesně to napsal Hardy. A vůbec samotný princip megalomanských gladiátorských her mi přijde poněkud pochybený. Je toho už moc zároveň.

Petr Benes 12.10.2006 10:34

Ale nejste se svym nazorem osamocen,

pri hlasovani na internetu bylo 75 % lidi proti olympiade. mozna jen mezi prazaky je vetsi procento pro olympiadu, nebot citi, ze by si mohli namastit kapsu. vsichni maji strach, ze v Praze se utrati spouta penez na takovou monstrakci a zbytek republiky to bude muset zaplatit, aniz by z toho neco mel, viz slavna stoleta vystava.

Jura Jurax 12.10.2006 16:17

Re: Ale nejste se svym nazorem osamocen,

R^

vládík 12.10.2006 10:08

Jak to dopadne

1. Viz Kongresové centrum - podle politických lhářů na pražské i celostátní úrovni mělo dávno vydělávat; spolulháři dnešní se ani neodváží říct, kolik nás ročně splátky, úroky a náhrady vystěhovaným stojí.

2. Darebáčtí politikové budou projíždět Prahou s propustkami. Nechci se nechat v Praze (či dokonce mimo ni) uvěznit, jsa pouze obyčejným Pražanem.

3. Podle krásných výkladů pana Béma a Jiráska vlastně všechny potřebné (zejména infrastrukturní) investice budou realizovány i bez OH (sic). Pak ovšem nevím, proč mám přidat 13 tisíc ze svého na pořádání Her (130 mld. : 10 miliónů = 13 tisíc; to počítám i batolata). Také nevím, jak zvláštní kouzelný proutek tito pánové mají, že se vyhnou výsledku všech organizátorů několika posledních olympiád: gigantické ztrátě (jinak: to byli předchozí organizátoři tak blbí?).

4. Olympijský výbor se zděsil ekonomických výsledků organizátorů posledních let a proto prohlásil, že další Hry budou komrní. A naši tlučhubové se toho hned chytli. V čem bude komornost spočívat ovšem neřekli. Pochybuji, že se uvažuje s řádově nižší účastí sportovců, bafuňářů a čestných (i nečetných) hostů.

Závěr: Nabubřelí  darebáci a profesionální lháři se projevili. Jen nevím, jestli nečekají obdobný vývar, jaký mají úplatní členové Olympijského výboru.

abc 12.10.2006 10:57

Re: Jak to dopadne

"Komornost" po bezprecedentní monstrolympiádě v Pekingu může být asi tak na úrovni olympiád dosavadních. Komornost opravdová už je při množství peněz, jež se v současném sportovním showbyznysu a okolo olympiád točí, nemožná.

Velká mocná firma si firemní párty taky neuspořádá v hospodě Na růžku...

AAA 12.10.2006 13:50

Re: Jak to dopadne

Hmmm a to jsou i budouci potencialni organizatori tak blbi, ze se rvou o vidinu giganticke ztraty? A nebo je MOV objizdi a na kolenou skemra a jeste je uplaci aby kandidaturu vubec nekdo podal?

optimistický skeptik 12.10.2006 14:19

Re: Re: Jak to dopadne

Oni totiž ty dluhy nikdy neplatí organizátoři. Dluhy se svezou na lid obecný. Ale Paroubek přece říkal, že se dluhy nikdy neplatí, tak co?

AAA 12.10.2006 21:42

Re: Re: Re: Jak to dopadne

Aha, takze ono i obecne ve svete funguje ze si nejaka skupinka rozhodne ze se tam usporada olympiada a lid obecny jim to bez odmlouvani a s usmevem cvakne. Ja myslel ze takhle to funguje jenom u nas :)

vládík 12.10.2006 15:18

Jednoznačná odpověď: zaplatí stát

Tedy daňoví poplatníci.

abc 12.10.2006 9:29

O tu olympiádu zase až tak nejde

Snad ještě důležitější je, aby se kandidatura prosadila (viz současný brainwashing se smutnou úlohou médií), schválila a podala. Pak se bude muset začít budovat. Peníze potečou, jinak těžko prolomitelné územní plány se budou přehodnocovat... Na to, aby kandidatura měla naději na úspěch (= přidělení OH), bude muset být proinvestováno hooodně peněz. Čím víc, tím větší byznys a zisk pro ty, kdo budou ve správnou dobu na správných místech.

A jestli se jednou za mnoho let (Liberec lyžařské MS klasiků, srandaakci v porovnáním s letními OH, získal až napočtvrté) v kolotoči globální rotace pořadatelských míst a mezinárodní sportovní diplomacie přece jenom na Prahu dostane, konkrétní průšvihy s tím spojené už dnešní nejhlasitější propagátoři projektu řešit nebudou.

Pokud občasné internetové diskuse k tomuto tématu odrážejí názor lidí, musí referendum tento záměr drtivě smést. A to i když lze počítat s masivní mozkomycí kampaní. Ta ostatně už nějakou dobu probíhá.

demokrat 12.10.2006 9:09

olympiáda v Praze je šílenost

Olympiáda v Praze je šílenost. Bém, který ji propaguje, dokáže jen žvanit. Vždyť prý ani nepřipravil podmínky pro to, aby pokračovaly v příštích letech dopravní stavby, které Praha potřebuje a hrozí, že se v následujícím obdbí nic nepostaví. Navíc jako člen nebo předseda představenstva přivedl do krachu s Tvrdíkem Aerolinie a podporuje kupčení s místy na kandidátkách do zastupitelstev (případ Jančík na Praze 5).  Olympiáda bude v roce 2012 v Londýně a je jisté, že v roce 2016 v Praze být stejně nemůže. Dnes jsem se dočetl, že olympiádu by podpořil i president -přece nenechá svého milce ve štychu.

AAA 12.10.2006 13:44

Re: olympiáda v Praze je šílenost

No hura, uz jsem si rikal ze prece neni mozne aby krach aerolinek mohl trafikant-podrzdestnik Tvrdik. A on to zatim byl ten padouch Bem!!! A tak nas musi zachranovat SNK EDove co srdnate a vsemi prostredky bojuji proti tomu aby Bem zastavil dostavbu mestskeho okruhu, dokonce jsou ochotni to doplatit z vlastni kapsy. Jeste jste zapomel ze Bem za mlada trhal moucham nozicky a palil lupou mravence.

TOM 12.10.2006 8:17

Teda - mezi normálními lidmi,

těmi, co v televizi nesedí, jsem se nebavil s žádným, který by pro OH horoval.

Skvělé budou třeba jachtařské soutěže na Mácháči.

Wlasta 12.10.2006 8:48

Re: Teda - mezi normálními lidmi,

možná, že by byly lepší Dlouhé Stráně. Jsou na kopci a tam fouká

Chris Kelvin 12.10.2006 12:13

Re: Re: Teda - mezi normálními lidmi,

Jenom ne v době energetické špičky. To by se mohli v tom trychtýři umlátit..... :-)

Vendelín 12.10.2006 7:56

To vůbec není o sportu.

Museli bychom se vrátit o mnoho let zpátky,abychom zjistili,kdy se naposledy na OH sportovalo. Od doby kdy nastoupila Coca-Cola a spol,jde jen o cirkus s předem doporučenými vítězi.Vyszerme se proto na tento hubuk a raději postavme v každé větší obci tělocvičnu s bazénem.

optimistický skeptik 12.10.2006 14:09

Re: To vůbec není o sportu.

A kdo bude tu tělocvičnu a bazén provozovat? V malé obci se neuživí a když to bude dotovat obec (stát) tak ...    A jsme opět v C-dur.

halďák 12.10.2006 7:48

S panem Mandlerem sice obvykle nesouhlasím, ale

v tomto bodě má naprostou pravdu. Osobně nijak netoužím po létě 2016 v přecpané, předražené, zloději všech úrovní (od Strakovky po tramvaj č.22) obsazené Praze. Kvůli ziskům hospodských a betonářské lobby tady OH opravdu nemusíme mít .

marsion 12.10.2006 5:48

Corupce & Cesko

Takze jsme se dostali do stavu, kdy je lepe nic nedelat, a to diky corupci, ze ano?!

Je lepe nechat cizince pracovat a pobirat davky.

Je lepe nemit vladu ...

No a co dal?

Viktor 12.10.2006 0:44

Nemusí se ani kopnout

Je to šílený projekt. A mluví se o něm, je zapotřebí (nepochybně z veřejných prostředků) začít chystat analýzy a studie, připravovat strategie. Cítite ta křupavá sousta co se nabízejí???

A potom zásahy do územního plánu. To je ten pravý zlatý důl! Jen malá informace ve správnou chvíli bude mít v takové situaci cenu opravdu těžko vyčíslitelnou. Miliardy se rozeběhnou a to by bylo aby neukáplo na správných místech.

Nebojte se tedy, můžeme být okradeni aniž by byla Praha zaneřáděna narychlo spíchnutými stadiony a podobným svinstvem!

Jura Jurax 12.10.2006 16:21

Re: Nemusí se ani kopnout

Ne můžeme - jedno z mála jistot je, že budeme ;-(