17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zdeněk 10.11.2008 9:05

tohle se tvrdí že je problém

rekonstrukce z let komunismu. Tehdy byl do mostu dán beton aby se "nerozjížděl" do stran.

Byla kolem toho debata, jestli ten beton neodstranit.

R 10.11.2008 9:30

Re: tohle se tvrdí že je problém

Beton by se odstranit ani nemusel, aby kámen pod ním dýchal. V dnešní době solení cest, i když se tam oficiálně nesolí, nějaká sůl se i tam dostane a znečištění ovzduší, které se odráží v dešťové vodě ty kameny asi nějaký kryt potřebují. Stačilo by asi větrání nějakými kanálky pod betonem.

zdeněk 10.11.2008 10:52

a nešlo by to vyřešit například

"rohoškou" před mostem v zimě? A pokud se tam "neoficiálně" solí je to další průser.

R 10.11.2008 11:27

Re: a nešlo by to vyřešit například

Já spíše myslím to, že každý druhý majitel domu ve městě ráno uklidí sníh a potom ten chodník posype solí, aby o to déle nemusel další sníhh uklízet. A to i když to třeba město zakáže. A ta sůl je potom roznášena po okolí.  Potom hodně solí asi budou vytvářet oxidy dusíku ze znečištěného ovzduší, případně další oxidy, které se vlivem vzdušné vhkosti přemění na kyseliny a jako kyselina nebo sůl spadnou s děšťovými srážkami.

zdeněk 10.11.2008 11:46

a nebylo by technicky možné

aby byla nějak sůl z bot návštěvníků odstraněna než vstoupí na most? Možná by nějaký jednoduchý způsob existoval.

Znečištění bohužel asi ovlivnit nejde.

Jirka1 10.11.2008 19:56

Re: tohle se tvrdí že je problém

Na druhou stranu, ta deska nejspíše zpevnila most při povodních. Byla to největší povodeň a  most bez problémů přežil.

R 11.11.2008 7:16

Re: tohle se tvrdí že je problém

Souhlasím.

x 11.11.2008 16:22

Re: tohle se tvrdí že je problém

Jednim z duvodu krome te desky bylo i to, ze za pomoci stavebni techniky byli neustale odstranovany prekazky zachycene v obloucich - takze se nevytvorila z nej prehrada  a tim bylo rovnez  zabraneno jeho strzeni - ted cast kmenu zachytili prehrady a na zbytek pomohla ta dnesi technika.

balthasar 10.11.2008 9:13

Re: nasakování vody do kamene

To ovšem platí už od minulý opravy za Husáka, pod dlažbou je betonová deska a tu už nikdo ven nedostane. :-/

karel 10.11.2008 8:22

Podoba?

Nebyl jsem se podívat, jsem odjinud.Ale jak je možné, že na takovéto památce není stálý stavební a historicko odborný dozor? To slavní pražští památkáři nechají dotyčnou firmu pracovat ,jak jenom ona uzná za vhodné?Až po čase se zjistí náhodou ta hrůza.Kdo přebírá odvedenou práci? Kdo ji vybíral?Jaké má reference?Kdo nese odpovědnost?

cipísek 10.11.2008 8:38

Re: Podoba?

Já taky nejsem místní,ale tohle jste měl především napsat magistrátu do Prahy.

karel 10.11.2008 9:14

Re: Podoba?

Myslíte, že by Bém přijal alespoň kousek osobní odpovědnosti?On přece chce organisovat olympiádu.

Mistr Jan Hus 10.11.2008 6:27

Jo, demokraté na co šáhnou, to zhurví!

;-D;-D

karel 10.11.2008 8:33

Re: Jo, demokraté na co šáhnou, to zhurví!

Ty nejsi jenom duševní placák, ty jsi hovado.

F..A.Kekule 10.11.2008 9:15

Re: Jo, demokraté na co šáhnou, to zhurví!

Napdlo mě staré úsloví: Podle sebe..... Máte, prosím kromě své oblíbené rétoriky i nějaký argument?

Karotka 10.11.2008 9:22

Re: Jo, demokraté na co šáhnou, to zhurví!

Když vy asi neznáte hlášky mistra Jana, kterými to tu osvěžuje :-).

Karotka 10.11.2008 9:24

Re: Jo, demokraté na co šáhnou, to zhurví!

... a to prosím souhlasím s tím, že je pražský magistrát Bémův, takže kritika bez zevšeobecňování by byla na místě

Karel 10.11.2008 12:34

Re: Jo, demokraté na co šáhnou, to zhurví!

Jak znám Husa, tak nemyslel demokraty z občanské strany (oni čeští sociální jsou taky demokratičtí), ale demokraty obecně, coby protipól komunistů.

Mistr Jan Hus 11.11.2008 6:32

Re: Jo, demokraté na co šáhnou, to zhurví!

Ano, myslím "demokraty" obecně, neboť jsem dennodenně přesvědčován o jejich kvalitách na všech úrovních. S komunistama to nemá nic společného. :-)

Karel 10.11.2008 11:18

Re: Jo, demokraté na co šáhnou, to zhurví!

Oni to za totality opravili líp? Mysli, Hurvínku.

Mistr Jan Hus 11.11.2008 6:30

Re: Jo, demokraté na co šáhnou, to zhurví!

Určitě lépe. :-)

Tis 10.11.2008 5:16

Co se divíte, pražský magistrát je nejzkorumpovanější instituce

Nelze se divit, mražský magistrát je nejzkorumpovanější instituce v ČR. Žádná stanba se neobejde bez úplatků. Nebýt úplatků mohly by být ceny bytů o 20 % nižší. Ryba smrdí od hlavy!

J.G. Pašek 10.11.2008 4:04

Vono se z toho mostu střílet nebude . . .

JoJo 10.11.2008 7:41

Re: Vono se z toho mostu střílet nebude . . .

Rozumím tomu, proč nechápete. Jako naturalizovaný američan bydlící v papundeklu ani nemůžete.

J.G. Pašek 10.11.2008 15:41

Re: Vono se z toho mostu střílet nebude . . .

Holt není nad králikárny z betonu, kde si lid hamtá po hlavě a čuchá na chodbě co kdo má k obědu . . .  . . . .

Chris Kelvin 10.11.2008 0:34

Také nejsem odborník na rekonstrukce památek

Nicméně i já jsem se byl podívat, jak se most opravuje - jak často se podaří nahlédnout do jeho útrob, že? Překvapilo mě, že tam pod cedulí firmy, která běžně dělá v Praze dlažební práce a nedělá je až tak špatně (udělala např. velký kus Vinohrad) se pohybovalo několik podivných individuí (byla holt asi neděle), nicméně použitá technologie mi připadala nemlich stejá jak na těch Vinohradech. Beton, kostky.... No, také se závěrům inspekce nedivím.

Bivoj 10.11.2008 0:28

Proc piskovec...

Proc piskovec? Ja bych to zabradli cele zboural a dal bych tam standardizovane zabradli s ocelovymi plankami. Dlazku nahradit mnohem praktictejsim asfaltem. Sochy? Co s nima. I bez nich by byl most hezky.

To se s tim furt mazou a meli by koukat na blaho danoveho poplatnika a zaroven umoznit delnemu lidu pracovat v jednoduchych podminkach. Navic instalaci standardizovanych stavebnich prvku by zvladl i zelenokaretni Pakistanec!

PS: Proc vlastne na KM nemuzou auta? Dva pruhy by se tam snad vesly ne? Turisti by v Praze utraceli i tak.

Pavel Pávek 10.11.2008 0:42

Re: Proc piskovec...

Na ocelové žbrdlení by se konečně dobře připevňovaly různé reklamní cedule... A zase by po mostě mohla začít jezdit tramvaj.

Paul Sulc 10.11.2008 5:13

Re: Proc piskovec...

Nejlepe zbourat cele Stare Mesto a Malou Stranu a zbytek prodat investorum, nejlepe Rusum. Jiste by to prazsti radni odhlasovali.

Bivoj 10.11.2008 9:01

Re: Proc piskovec...

No to kazdopadne. Kockum bude Julda Fulda stejnak brzo mala. Pro radikalni expanzi potrebuji plochu v centru. Pokud tam zadna neni, tak se o to kouzelnik z Bradavic a demolicni ceta postara.