4.3.2021 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

PRAHA: Když mlčící většina hořce pláče

Přestože existuje řada výkladů demokracie, snad všechny se shodnou na tom, že by se mělo jednat o vládu většiny. Jak se však ukazuje, občas tomu tak není, stačí, když se nikým nevolená menšina chová patřičně hlučně a občas zařve.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Brunner 29.1.2018 17:59

Sama sebe

umrtvující byrokratická lůza.

V. Novák 29.1.2018 17:30

Re: Zkouším si představit dnešní život,

Copak památkáři - ale Strana Žlutých by zatrhla Chufevovi stavět pyramidu, protože si tam skarabeové válej kuličky... A vytí šakalů by se zhoubně odráželo do pouště, místo aby oblažovalo nilské údolí...

Památkáři by neměli co ochraňovat!

Připomenu, že dle mladého Stropnického nebyla výluka mostu potřebná.

A. Alda 29.1.2018 14:48

Zrušení ministerstva kultury a ministerstva životního

prostředí se mi jeví býti nezbytným.

M. Mikulec 29.1.2018 14:28

Konečně už přestěhujute

to hlavní město třeba do Hradce Králové. Každý, kdo nemá pražskou adresu, jako by nebyl...uleví se všem. Hradec Králové má skvěle vybudovaný Gočárův okruh. Tam dopravní nehoda opravdu neparalyzuje celou čtvrť jako v Praze. Pražáci budou mít čas na to si své město zase o kousek posunout do 21. století.

M. Zdobinský 29.1.2018 14:03

Viník se nenajde

Volíme a platíme (slušně) si politiky právě proto, aby taková situace nenastala. Není to žádná nečekaná živelná pohroma, o havarijním stavu mostu se vědělo min.10 let a 10 let se na to na magistrátě vys..li. Dopadne to klasicky, všichni to hodí na své předchůdce a jede se dál. Dojal mě tuhle v rozhlase pan Dolínek (ČSSD),který se hájil,že je na magistrátě teprve cca 3.roky,takže jakápak politická odpovědnost... Jen cudně zapomněl, že jeho partaj je na magistrátě už těch 10.let, ale holt ty jeho prachy chodili předtím na účet nějakého jeho spolustraníka.

M. Šejna 29.1.2018 12:32

pane Petáku

město tam ale repliku postavit chtělo. Problém nastal ve chvíli, kdy památkaří požadovali použít stejné materiály, tedy i stejný druh betonu, který byl použit při výstavbě.

J. Peták 29.1.2018 12:07

Problémem není, že ten most chce někdo zbourat a postavit nový, problèm je, že ten nový má být výrazně širší, ačkoliv pro to není důvod. Na jedné straně to zaslepuje Palmovka, Voctářova se Zenklovou jsou přecpané, neprůjezdné díry už teď a na Holešovické straně jsou ulice ve stabilizované zástavbě, takže zvýšení jejich kapacity taky nehrozí. Kdyby tam chtělo město postavit repliku s pomocí moderních materiálů a postupů, tak se pravděpodobně nikdo bouřit nebude.

P. Dvořák 29.1.2018 1:47

Zkouším si představit dnešní život,

kdyby "památkáři" existovali už dejme tomu tak před pěti tisíci roky a od té doby by se uchovávala kdejaká stavba, kterou by tato skupina "odborníků" uznala hodnou uchování pro příští generace.

Jak by asi vypadal Řím, Istanbul nebo Vídeň? U nás jen pro představu od středověku, jak by vypadala Praha, Kutná Hora, Tábor, Poděbrady?