19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

PRAHA: Imám Konvička zasahuje

Dělám to nějak moc často, ale opět se musím Martina Konvičky zastat. První informace médií byly, že protagonisté svojí akcí vyvolali šok a paniku u kolemjdoucích, vznikl zmatek, lidé utíkali a zranili se.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Heidlerová 23.8.2016 8:50

No, nějak velkou paniku jsem neviděla

Ze zveřejněných dokumentů jsem nepostřehla, že by lidé panikařili a prchali, vždyť seděli dál na lavečkách nebo přihlíželi, v restauraci prchali jen ti, co dostali nějakou zprostředkovanou informaci nebo nechtěli platit. Na svátek Tří králů u nás jezdí také velbloud, háááááááá, už to je znamení, že jde spíše o legraci než o přepadení. To je zajímavé, že se lidi poplaší při takové blbé akci, a nevadí jim srazy a projevy komunistů, které jsou opravdu nebezpečné. Přiznávám ovšem, že jsem akci neviděla na vlastní oči, tak jen komentuji zveřejněné dokumenty. Mohu se mýlit.

J. Šimek 23.8.2016 8:58

Re: No, nějak velkou paniku jsem neviděla

No estráda typu střílení do vzduchu v místech, kde rozhodně nejsou všichni srozuměni s tím, co se to děje, mě přišla, jako trestný čin.

V. Heidlerová 23.8.2016 9:06

Re: No, nějak velkou paniku jsem neviděla

V naší zemi se běžně dějí estrády, s nimiž nejsou všichni srozuměni, a mnohdy jsou i na hranici trestných činů - a nic se neděje. Myslíte, že činy hlavy státu a jeho spolupracovníků jsou vždy košér???

J. Šimek 23.8.2016 9:20

Re: No, nějak velkou paniku jsem neviděla

Kdy naposled proběhla estráda se střelbou nad hlavami nic netušících kolemjdoucích?

J. Matuška 23.8.2016 10:52

Re: No, nějak velkou paniku jsem neviděla

Před nedávnem si na demonstraci kdosi vystřelil z plynové pistole. Byl vyšetřován a snad i obviněn z výtržnictví? To, co jsem slyšel z videa mně spíše připomínalo hlasitější pšouky. U soudu, pokud k němu vůbec dojde, obhajoba snadno dokáže rozdíl mezi střelbou a "střelbou" z paintballových zbraní. /Dětskou paintballovou pistolku lze koupit za 499 Kč.../

S. Donát 23.8.2016 11:29

Re: No, nějak velkou paniku jsem neviděla

Nebyly to paintballky, ale airsoftky, to za prvé. A oboje patří mezi zbraně kategorie D, takže o dětských pistolkách je opravdu hloupé mluvit. Na druhou stranu si nikdo nemůže splést dávku z airsoftky s ostrou palbou.

J. Šimek 23.8.2016 11:46

Re: No, nějak velkou paniku jsem neviděla

Když přepadnu banku, je fuk, jakou zbraní jsem lidi ohrožoval...

S. Donát 23.8.2016 13:42

Re: No, nějak velkou paniku jsem neviděla

No úplně fuk to není, ale to nevadí. Proč sem pletete přepadení banky? Co to má společného s tím víkendovým divadlem?

J. Šimek 23.8.2016 14:56

Re: No, nějak velkou paniku jsem neviděla

Společné to má to, že "divadlo" bylo jen formální obezlička.

S. Donát 23.8.2016 18:08

Re: No, nějak velkou paniku jsem neviděla

Aha a přepadení banky se nahlašuje jako Labutí jezero?

J. Šimek 23.8.2016 18:38

Re: No, nějak velkou paniku jsem neviděla

Formální bylo divadlo, o nahlášce nepíšu nic :o)

P. Kolar 24.8.2016 3:14

Známá technika propagandy

Pan Šimek používá techniku "vina asociací". Když to dáme do nesmyslné paralely s přepadením banky, budou to lidé brát trochu jako kriminální přepadení banky. Tak nějak by to rád za každou cenu 'kriminalizoval'.

M. Prokop 23.8.2016 9:15

Re: No, nějak velkou paniku jsem neviděla

Když vám přišla, tak třeba zase odejde ...

... nebo jste zase něco nepochopil.

J. Šimek 23.8.2016 9:21

Re: No, nějak velkou paniku jsem neviděla

Infantilní nic - od vás standard :o)

M. Šejna 23.8.2016 8:47

tohle se panu Valenčíkovi nepovedlo

Konvička se na Staromáku předvedl se svými soudruhy jako totální magor bez sebemenší dávky sociální inteligence. A je úplně jedno, že ta jeho debilní demonstrace byla řádně nahlášena (pochybuji, že nahlásil i střelbu slepými náboji nebo "vzduchovkami"). Pan Valenčík lže, když tvrdí, že k žádné panice nedošlo. Viz zde:

https://www.facebook.com/tomas.sagl.1/videos/163729394061913/

A ještě větší traparnou je Valenčíkovo tvrzení, že Konvička měl konflikt s kolemjdoucími muslimy. Kde se tam proboha mohli ti kolemjdoucí muslimové vzít, když u nás skoro žádní nejsou?

Mimochodem ten videozáznam, který pan Valenčík zveřejnil, neukazuje vůbec nic, ani ukončení akce policií, ani střelbu, ani konflikt s muslimy.

Podle toho videozáznamu na tom náměstí Konvička nejspíš vůbec nebyl.

K. Zelený 23.8.2016 8:28

Zkrátka, opět se podařilo demaskovat hloupost ...

ovšem či ? Mám pro vás dva odkazy, Valenčíku:

http://1url.cz/NtiI4 a

http://1url.cz/ktiID

Ti kluci se za své lhaní omluvili.

L. Černín 23.8.2016 8:23

Mno

Zastávat se blázna, který způsobil paniku v davu, kde hrozilo ušlapání, může jen blázen, pane autore. Víc k tomu není co dodat. Doufám, že tentokrát za to výtržnictví a šíření poplašné zprávy nějaký ten trest odnětí svobody už padne.

M. Hatlák 23.8.2016 8:05

Zopakuji troch jiný scénář od p. Stejskala

A co by se teď psalo a říkalo kdyby ...? Kdyby se URNA okamžitě probudila, přilítla na Staromák a ty promiňte mi výraz, šašky by prostě postřílela?

S. Donát 23.8.2016 11:38

Re: Zopakuji troch jiný scénář od p. Stejskala

A proč by to dělali, když řadoví PaChové postávali kolem s rukama za zády a akce byla nahlášená?

J. Krásenský 23.8.2016 5:06

Když dva děljí totéž, není to totéž...

Pamatujete na "airsoftový atentát" na pana presidenta Klause? Najděte si kdo a jak reagoval a jak se pošklíbali Klausovi.

M. Šejna 23.8.2016 9:01

pane Krásenský

pokud si vzpomínám, tak se nepošklebovali Klausovi, ale jeho ochrance, která totálně selhala. Toho dementa se "vzduchovkou" měla Klausova ochranka na místě zlikvidovat.

J. Krásenský 23.8.2016 14:40

Re: pane Krásenský

Pokud vím pošklebovali se Klausovi, že bezprostředně přitakal novináři na termín "atentát". A pak všemožně omlouvali pachatele. že to bylo jeho patřičné politické gesto a že Klaus je "bábovka".

J. Vintr 23.8.2016 3:29

Když lidé slyší nebo čtou

o zverstvec zvěrstvech, která se dějí v takzvaném Islámském státě, jistě jim ani v nejmenším nepřijde na mysl, že by se něco takového mohli o dotknout i jich. Přitom v sousední zemi jsou minimálně tisice, ale možná desetitisíce lidí stejného ražení, jako ti fanatici, kteří vraždí a terorizují lidí na území Islámského státu. A že nám ty hrůzy nemusí být až tak moc vzdálené ...

J. Šimek 23.8.2016 8:51

Re: Když lidé slyší nebo čtou

A tak je nejlepší na to lidi připravit fingovanou střelbou na náměstích ... :o)

J. Vintr 23.8.2016 9:28

Re: Když lidé slyší nebo čtou

Ano, je třeba se na to připravit. Je lépe být připravený na to, co třeba nepřijde, než nebýt připraven na to, co přijde.

J. Šimek 23.8.2016 10:23

Re: Když lidé slyší nebo čtou

Po tomhle ovšem při reálném nebezpečí už budou lidi otupělí, to vás nenapadlo, co?

P. Dvořák 23.8.2016 3:07

Konvička veleben všemi Bohy (a že jich máme) i magistrátem.

Ovšem Konvička vjíždějící na Staroměstské náměstí, vyhledávající přítomné muslimy a předávající jim poselství i pro jejich zatím nepřítomné soukmenovce:

"Přijmeme vás všechny, zvládneme to!"