30.6.2022 | Svátek má Šárka


PRAHA: Imám Konvička zasahuje

23.8.2016

V neděli sehráli lidé kolem Martina Konvičky scénku Okupace Prahy jednotkami Islámského státu. A opět ťali do živého.

Dělám to nějak moc často, ale opět se musím Martina Konvičky zastat. První informace médií byly, že protagonisté svojí akcí vyvolali šok a paniku u kolemjdoucích, vznikl zmatek, lidé utíkali a zranili se. Tento popis akce, vytvořený bůhvíkým a velmi rychle, přejala bez sebemenší snahy si cokoliv ověřit téměř všechna média.

„Paniku“, „zděšení“ a „hromadný útěk“ hrozící ušlapáním můžete vidět zde na videu z akce. Do chvíle, než na účinkující (protože jen pitomec by nepoznal, že se jedná o divadlo) začali pokřikovat muslimští kolemjdoucí, nesla se akce ve veselém duchu. Následně policie zasáhla, domnívám se ani ne tak z obavy, že představení vyvolá paniku, ale z obavy že účinkující budou napadeni místními muslimy.

Akce byla navíc řádně ohlášena a povolena. Čímž se odlišuje například od stržení prezidentské standarty a vyvěšení trenýrek, které bylo pražskou kavárnou velmi vřele přijato.

Nicméně kromě jistě hodnotné fotografie z nástupu do policejního auta, které z Martina Konvičky dělá v očích veřejnosti disidenta, měla akce pozitivní účinek v tom, jak se naše sluníčka krásně odkopala a ukázala svůj doublethink, který jsem již několikrát analyzoval.

Zaprvé nás sluníčkáři ujišťovali, že „u nás se to stát nemůže“ a že „islám je náboženství míru“. Jaký je rozdíl mezi tím, když skupina vousatých mužů s puškami a turbany vykřikuje na náměstí „Allahu Akbar“, a tím, když skupina holohlavých můžu s bubínky a oranžovými hábity pokřikuje „Hare Krišna“? Podle mě se jedná v obou případech o vzývání svého Boha v tradičním úboru a s tradičními rekvizitami. Pokud prozpěvování „Hare Krišna“ vyvolá u většiny lidí úsměv a pokřikování „Allahu Akbar“ strach, pak mají „islamofobové“ asi přeci jen pravdu.

Druhý faul sluníčkářů je vidět ve vztahu ke zbraním, kdy sice za normálních okolností by všechny slušné občany nejraději zcela odzbrojili, a to včetně pilníků na nehty, ale „kdyby někdo zastřelil toho magora Konvičku“, vůbec by se nezlobili.

Zkrátka, opět se podařilo demaskovat hloupost apologetů islámu a upozornit na problém. Pokud si lidé přiznají, že je představa vousatých bojovníků v Praze děsí, může tento výjev zůstat jen vtipným divadlem.

Se svolením autora převzato z Valencik.blog.idnes.cz