18.4.2021 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

POLICIE: Šikana na silnicích pomáhá? Chrání?

Nevím, jestli je normální, že ve společnosti, která si říká svobodná, může být každý občan, jenž si sedne za volant, považován za potenciálního zločince a je vystaven policejní šikaně, a to velmi často i prostřednictvím „umně“ narafičených pastí panských výběrčích pokutových daní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Kazil 13.7.2014 11:10

je to divný

Jedu autem a zastaví mě policajt. Vždy se divím jestli se něco někde nestalo, že mě staví. Nakonec z toho vyleze rutinní kontrola. Naštěstí , když jde člověk pěšky, tak už málo kdy slyší: občanský průkaz a co máte v batohu ? Vůbec se divím že může policie jen tak zkoumat poctivé občany.

E. Sevrát 13.7.2014 11:20

Re: je to divný

Tak chodtě pešky a budete mít pokoj.Nikomu nebude vadit,že jste pod vlivem,že nemáte řidičský průkaz,že nemáte náhradní botu a ani přenosný hasičák,lékarničku,že nemáte zapnutý pásek u kalhot,že dítě není upoutáno v kočárku atd.Nikdo vás přece nenutí řídit jako poctivého občana, a být takto hrozně "šikanován".

D. Kazil 13.7.2014 11:27

Re: je to divný

Kontroly chodců budou jistě následovat. Já mám vše v pořádku, tak ať staví ty, co to mají v nepořádku... Ostatně když už člověk něco páchá tak jede cestou kde policii nepotká.

E. Sevrát 13.7.2014 12:07

Re: je to divný

A jak to poznají,ty smažky a oplici jezdí po polních cestách.Zloději benzínu taky.A ti co nemají papíry taktéž atd.Bohužel jiné cesty není.Jako nepozná doktor na první pohled,že má někdo nějákou vážnou nemoc.Zjistí to, až při preventivním vyšetření,v lepším případě.Od toho je právě ta prevence i v řadě jiných oborů.

D. Kazil 13.7.2014 13:04

Re: je to divný

Policajt to nepozná, to je jasný. Ale já to poznám, jede li přede mnou zfetovaný nebo opilý řidič, případně silniční pirát. Policie vždy měří rychlost na přehledném úseku. Kousek od nich se v serpentinach přijíždí auta riskantně přes dvě plné čáry. Tam bych rád viděl policii.

E. Sevrát 13.7.2014 15:42

Re: je to divný

V tom máte jistě pravdu.

J. Svoboda 13.7.2014 17:44

Re: je to divný

Pane Sevráte, za komunistická rezidua ve vašem mozku byste se měl do hloubi mozku stydět! Nic jiného se k vaqšim blábolům nedá poznamenat.

E. Sevrát 13.7.2014 17:50

Re: je to divný

Vy jste zřejmě anarchista,nebo smažka či opilec který řídí bez řidičáku.Nebo jste neopustil rodnou vísku a roubenku.Projel jsem kromě části USA,řadu zemí v Evropě a nikde se s vámi policajti nedohadují.Ono až vás nějáký ožrala či kriminálník,který před chvílí ukradl na benzince naftu či benzín sejme,tak to možná pochopíte,tedy pokud to přežijete.

M. Prokop 13.7.2014 18:32

Re: je to divný

Nedohadují, pokud něco provedete. Jinak vás NESMÍ buzerovat.

J. Svoboda 13.7.2014 19:55

Re: je to divný

Pane Sevráte, nevím, co míníte tím "inteligentním" termínem smažka, ale hlavně že to víte - aspoň doufám - vy. Jak to dělají policajti v cizině, rozhodně nemusí a mnohdy není to pravé ořechové. To, že na tom leckdo lpí tak, jako vy, mi připadá vždy podezřelé.

Tomu, že mne může nějaký kriminálník apod., sejmout, je bohužel pravda. Ale rozhodně tomu policie nezabrání tím, že uzavře díky své blbosti a neschopnosti pražskou Jižní Spojku a ze všech postižených řidičů udělá potenciální kripminálníky.

Rozhodně policie - "buzerovat a kasírovat" - nezabrání žádnému kriminálníkovi, mne sejmout tím, že jiného slušného řidiče zbuzeruje kvůli tomu, že má prošlou lékárničku, nebo tím, že slušného řidiče zbuzeruje proto, že v nezastavěné části obce a na přehledné silnici, byť pár metrů před jejím koncem, místo padesátkou jel šedesátkou. Jistě, když se oháníte tím, co už jste toho najezdil, víte o tom, že problémy s expirační dobou obvazů v autolékárničkách byly v této zemi už několkrát. Jednou se na tom bazírovalo, potom někdo s mozkem v hlavě řekl, že to je blbost, protože se jedná o výjimečnost použití. To však nedalo politikům dlouho spát a museli o sobě dát vědět tím, že se na tom zase musí bazírovat. Myslím, že takoví uťáplíci, kteří tvrdí, že každá blbost se musí dodržovat, místo aby tlačili na rozum politiků, z nich dělají monarchy, je cesta do pekel.

Lidé by samozřejmě měli vědět, že každý zákon má určitý důvod a vědět jaký. Pokud vznikají nesmyslné zákony, je to právě to, co z lidí pomáhá vychovávat grázly a kriminálníky. Uvažte, že to souvisí i se zákony (achováním justice), které se zdánlivě silničního provozu ani náhodou netýkají.

J. Aspirin 13.7.2014 20:36

Re: je to divný

... také nejsem příznivec jakékoliv buzerace ze strany státních úředníků - jenže neprovádění silničních kontrol předpokládá "uvědomělou kázeň" řidičů. Ale ta uvědomělá kázeň jak asi všichni víme je mýtus. Jsou lidé, kteří se poučí z chyb ostatních, jsou lidé, kteří chybu musí udělat sami i několikrát aby se poučili a jsou i lidé nepoučitelní. Takže strach ze silniční kontroly alespoň koriguje chování statisticky významné části řidičů. Bez kontrol by jezdilo 100 řidičů jak šílení a pod vlivem, s kontrolami jich tak jezdí jen 50... (čísla jsem si vymyslel).

S prošlými lékárničkami si dovedu dnes představit situaci kdy je laicky ošetřen účastník nehody (třeba s banálním zraněním) a v průběhu hojení dojde k vážnějším komplikacím... a šikovného advokáta, který soudně dokazuje, že komplikace byly způsobeny prošlým obvazem (ztrátou jeho sterility) a žádá na majiteli prošlé lékárničky tučné odškodné.

Ale jak říkám, každý jsme svého štěstí strojvůdcem takže to berte jen jako můj pohled na věc.

J. Svoboda 13.7.2014 21:41

Re: je to divný

Ano, pane Sevráte, uvědomělá kázeň je jistě mýtus. Neštěstí však vidím v tom, že v tomto jednostranném pohledu je uvědomělá kázeň žádoucí pouze v případě řidičů. Jinde je k ničemu? Ono je to as i jako s daněmi. Čím jsou vyšší, tím nechotněji je lidé platí, zvlášť když vidí, jak s nimi vlády potom hospodaří.

Pokud si všichni budeme myslet, že to musí bý tak, že strach koriguje naše chování, jak daleko má takový systém k policejnímu státu?

Advokáta, který by se do takového sporu pustil, bych spíš, než šikovným právníkem nazval právním střevem. Vím, že hlavně v bájné Americe se takovými "šikovnými advokáty" jen hemží a doufám, že nebudete horovat pro kopírování amerického právního systému k nám. Velmi rád bych věděl, jak by dokazoval, že infekci způsobila prošlá expirace a jak by dokazoval, že expirace byla opravdu prošlá, zda to nebylo způsobeno tím, že správný obvaz a hlavně se správnou expirační dobou před pužitím spadl do bláta, nebo se otřel o infikovaný oděv.

Vaše právní konstrukce mi připadá vadná, zvlášť po dávném prohlášení lékařských kapacit, že lpění na expirační době u obvazového materiálu v autolékárničkách, je naprosto scestné a se ztrátou sterility nemá nic společného. Při kontrole by měla stačit kontrola neporušenosti obalu. Na druhou stranu bych rád věděl, co by si ten šikovný právník počal se skutečností, že obvaz s vyhovující expirační dobou byl rozbalen a znova zabalen.

Že je každý svého štěstí strůjcem, je dostatečně známo. Problém je však v tom, že ne z daleka všeho štěstí. Nezanedbatelným "strůjcem štěstí" jsou i politici, zvlášť ti, kteří jsou názoru, že všechny lidi je třeba neustále kontrolovat, protože jsou hloupí, neví, co je pro ně správné a dobré a mohli by na rozdíl od těch politiků zvlčit. To je podle mne hlavní problém a důvod, proč autor článek napsal.

J. Aspirin 13.7.2014 22:23

Re: je to divný

... nejsem pan Servát, to v prvé řadě.

V druhé řadě - ke zbytku nemám nic, co si myslíte je Váš boj...

J. Svoboda 13.7.2014 20:15

Re: je to divný

A vy si vážně, pane Sevráte myslíte, že když si někdo pořídí auto a řidičák, je to dostatečný důvod k tomu, aby byl šikanován a buzerován? Vám nestačí, že za to, že se jakýsi naprosto nekvalifikovaný také úředník podívá na váš VIN a porovná ho s technickým průkazem a okrade vás o tři stovky je v pořádku?

Podle vašich vyjádření očekávám, že mi napíšete, že když mám problém se třemi stovkami za nic, abych tedy nejezdil, že mne k tomu nikdo nenutí. Jen chci dodat, že by to bylo nezvratným důkazem komunistických reziduí ve vás, Amerika, Neamerika, které jsou jedním ze zdrojů problémů naší společnosti.

M. Prokop 13.7.2014 18:31

Re: je to divný

Jdete-li pěšky, má to policajt přímo zakázáno, buzerovat vás bezdůvodně (jak to dodržují je věc jiná).

Jakmile sednete za volant nebo řidítka, přicházíte zřejmě o občanská práva a stáváte se pouhým "sprostým podezřelým".