10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


Diskuse k článku

POLICIE: Šikana na silnicích pomáhá? Chrání?

Nevím, jestli je normální, že ve společnosti, která si říká svobodná, může být každý občan, jenž si sedne za volant, považován za potenciálního zločince a je vystaven policejní šikaně, a to velmi často i prostřednictvím „umně“ narafičených pastí panských výběrčích pokutových daní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Lenc 12.7.2014 7:54

Ano i ne.

Je pravdou, že se mnoho řidičů chová jako hovada.Problém je, že většina těchto řidičů není nikdy postižena, na problémových úsecích nevidíte policajta jak je rok dlouhý.Na druhou stranu, když jste při vyhlášené policejní akci a to si nevymýšlím, na sedmikilometrovém úseku třikrát kontrolovaní a důkladně "prohlíženi" včetně té lékárničky, vždy po dobu nejméně čtyř minut, tak si o policajtech myslíte své.Když jste pokutováni za to, že předjíždíte přetíženou vétřiesku, která se v Brně plíží čtyřicetikilometrovou rychlostí a padá z ní hlína a oni vám naměří v okamžiku předjíždění a to na rovném a naprosto přehledném úseku celých 62 km v hodině, můžete si myslet o práci policie své.To je ale bohužel všechno co můžete.

P. Dvořák 12.7.2014 8:23

Re: Ano i ne.

Dne se sobota dopoledne, to si pojedu "zkontrolovat" měšťáky, jestli náhodou nevynechali svoje oblíbené místo u spojnice Neklež-Trnkova-Drčkova. Tam se čtyřproudovka směrem od Slatiny sbíhá v místní silnicí šesté kategorie, takže kdo nebrzdí dost rychle z 80 na 50, je změřen a dole pod Zetorem náležitě ztrestán :-))

Nejhorší je, že oni už tam někdy měří i směrem do kopce. A to je pak jízda kilometr střídavě 3-4 rychlostní stupeň. Lahůdka.

P. Lenc 12.7.2014 8:30

Re: Ano i ne.

Ano, tam to dobře znám, tam si naše čadská policie mastí kapsu roky.

A. Nikoloki 12.7.2014 12:47

Re: Ano i ne.

Vy si k sobě dovážíte policisty z Afriky? Že Vy jen tak žertujete, čacký jinochu?

L. Krajíček 12.7.2014 13:18

Re: Ano i ne.

Ten 3-4 rychlostní stupeň je pro životní prostředí úplný balzám. Ideálem je, aby auta jezdily tak maximálně na dvojku. I Fabie vám na dvojku s přehledem udělá 60 km/h a to už je v obci na pokutu do 2.000,- Kč a dva body v prdeli.

J. Kadeřábek 12.7.2014 16:28

Když už tam budete koukněte

na Jedovnickou (směr ke spalovně) zhruba naproti Aralu. Tam pod stromem často stojí chlapci s ručním laserem. Pro změnu státní.

P. Dvořák 12.7.2014 20:26

Re: Když už tam budete koukněte

To není proti Aralu (bývalému), ale na opačné straně křižovatky u ÖMV vedle Billy. Měří směrem od Líšně ke spalovně.

P. Maleček 12.7.2014 7:22

Buzerace dole kryje echt zlodějny nahoře

Nesvádějte to na chudáky policajty. Oni jen plní požadavky našich politických elit. "Když nahoře kradu v miliardách na státním, nejlépe to zamaskuji buzerováním kvant dolních spíš zapomnětlivců než podvodníků. Lid se pak vzteká na řadové policajty a na nás echt sebranku nahoře už mu nezbude síla - takhle myslí český politik, říkejme mu Huml.

P. Kmoníček 12.7.2014 10:48

Re: Buzerace dole kryje echt zlodějny nahoře

Humlo je lepší název.

J. Gogo 12.7.2014 7:13

Tak zle bych to zase neviděl.

Jezdím denně a mohu zodpovědně konstatovat, že naši řidiči jsou hovada. Samozřejmě zdaleka ne všichni a je jich celkem dost. A není přece nic překvapivého, že sympatizanti ODS by si nejraději dělali, co by chtěli a nejraději by byli, kdyby nebyly žádné zákony a platilo právo silnějšího. Je pro Kříže problém si pořídit předepsanou lékárničku a dodržovat předpisy? Asi je, jinak by si tady neztěžoval. Zkuste si spočítat, kolik aut vám předjede, když dodržujete jakoukoli předepsanou rychlost. Podívejte se, kolik řidičů za jízdy manipuluje s telefony. Kolik, aut má sjeté pneumatiky.  Až vám takové hovado, které nedodržuje skoro nic, zabije nejbližšího, budete mluvit jinak. A to policajty opravdu nemusím.

T. Czernin 12.7.2014 8:13

Re: Tak zle bych to zase neviděl.

Na druhé straně máte jistotu, že to hovado, co vám zabije někoho nejbližšího, nebude mít prošlou lékárničku. Tu ovšem stejně nepoužije, protože od nehody ujede...

J. Svoboda 13.7.2014 18:04

Re: Tak zle bych to zase neviděl.

Pane Gogo, než začnete hloupě blábolit, měl byste si položit otázku, jak prošlá lékárnička ohrožuje bezpečnost silničního provozu. Měl byste si odpovědět na otázku, kolikrát za např. vašeho života se sledovaly lhůty u lékárniček, aby posléze kdosi rozumný uznal, že je to naprosto zbytečná buzerace.

Jako pravděpodobně člověk, tesknící po komunizmu, byste si měl uvědomit, že veškeré předpisy by tady měly být pro dobro občanů a rozhodně pro jejich buzeraci. Bylo by to pro vaše duševní zdraví rozhodně užitečné.

Z. Žabička 12.7.2014 6:37

Zipovat

neumíme, omezení rychlosti nedodržuje 95% řidičů. Střídavou jízdu - to musel vymyslet génius pod vlivem.

Vipácké značky automaticky jednou za čtvrt roku bych pokutoval za rychlou a nebezpečnou jízdu. Stejně jako když za totality přišel otec rodiny domů, postavil děti do latě a nafackoval jim, protože určitě zlobili maminku. Ušetřili bychom na živé síle policistů.

Zkusil jsem jet po dálnici D1 podle značek, které omezují rychlost. Za cestu z Prahy do Brna mne na těchto úsecích předjelo 256 aut. Na kufr se mi přilepil kamion, některý dokonce blikal a troubil. Udržet povolenou rychlost (60km/h u Velké Bíteše) chtělo pevné nervy.

Takoví jsme my řidiči a ochránci zákona nejsou jiní - taky mají řidičáky.

R. Tesařík 13.7.2014 15:11

Re: Zipovat

kdybyste místo počítání aut normálně řídil, neharašilo by vám v makovici.

P. Dvořák 12.7.2014 2:24

Kamera kam se podíváš, ale . . .

Že nemám v lékárničce správně zakřivené nůžky nebo mám tři roky staré škrtidlo, je porušení zákona a dá se na místě bez dalšího dokazování jak zjistit, tak i potrestat. Že by 95% řidičů neumělo zpevnit zlomeninu nebo zastavit krvácení, se na místě nedá zjistit ani potrestat.

Ale co mě osobně doslova fascinuje, je množství řidičů, kteří zcela bezostyšně řídí jednou rukou, protože v druhé mají mobil a místo na provoz se dívají kamsi „skrz sklo“, protože řeší něco děsně důležitého a ještě děsněji neodkladného. Na trase, kde jedu 9 km ve městě do práce, jsou denně na asfaltu nějaké nové policejně vysprejované klikyháky, jak stály po nárazu auta. Zejména před křižovatkami řízenými semafory a u přechodů, kde se na zelenou odbočuje vpravo a řidič musí dávat přednost chodcům. Žádný žvanil není schopen plně sledovat provoz, takže najednou zjistí, že i když jede čtyřicítkou, na dvou metrech to prostě nezastaví. A při jízdě mimo obec se již nikdy nedovíme, co řidič dělal, když „z nezjištěných příčin vjel do protisměru . . .“ nebo „z nezjištěných příčin sjel mimo silnici, kde narazil do stromu . . .“

Zrušil bych protisměr a pokácel všechny stromy.

A. Holík 12.7.2014 0:31

Jen houst ..

Mno .. cesky ridic si sikanu rozhodne zaslouzi .. u nas se na zakon na silnici proste sere .. je pirat kazdy ? Ne, urcite ne ! 90% ridicu ? Jo, to jo ..

S. Donát 12.7.2014 0:46

Re: Jen houst ..

Pokud máte pocit, že si zasloužíte policejní šikanu, nechte se klidně dobrovolně šikanovat. Pokud máte pocit, že Vás 90% řidičů ohrožuje na životě a zdraví, tak snad raději ani nesedejte do auta..

J. Vintr 12.7.2014 1:15

Re: Jen houst ..

Blbců za volantem určitě není 90%, ale je jich dost. Jenže těch se policejní šikana nedotkne. Policajti nikdy nepokutují nebezpečné předjíždění, nedodržování bezpečného odstupu a podobně. A vysokou rychlost měří zásadně jen v místech, k v podstatě nikoho až tak neohrožuje.

J. Schwarz 12.7.2014 8:20

Re: Jen houst ..

přesněji vysokou rychlost pokutují tam, kde vůbec neměla být snížená a je těžko pochopit proč snížená je. V takovém Rakousku když už je rychlost snížená je každému většinou jasné proč. U nás jsou buzerováni řidiči, ale organizace, které mohou za špatné značení / omezení rychlosti pro "práce na silnici" bez ukončení třeba / ne. Nebo konec obce půl kilometru v polích. Přitom  právě nesmyslnost českého dopravního značení snižuje respekt k tomuto značení. Kdyby bylo jasné, že vyšší rychlost v určitém úseku je opravdu nebezpečná, lidi by omezení respektovali. Pokud ale v 80% není jasné čí kreativita za označením stojí, popřípadě jestli tam značku někdo nezapomněl z doby, kdy tam stavěli most není divu, že jsou lidi skeptičtí.

S. Donát 12.7.2014 12:04

Re: Jen houst ..

Omezení rychlosti na silnici považuji za orientační údaj. Raději spoléhám na svůj rozum, než na plechovou ceduli.

M. Prokop 12.7.2014 0:20

Ano, je zajímavé

že na chodníku vás policajt bez konkrétního důvodu zastavit a buzerovat nesmí (praxe je jiná, ale alespoň teoreticky nesmí), ale na silnici nebo ulici občanská práva mizí, řidič zřejmě žádná nemá a může být buzerován preventivně.

Ten bolševismus zřejmě z policejních i zákonodárných hlav ne a ne vymizet.