4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

POLEMIKA: Podle ovoce jejich poznáte je…

Je mi to líto, že pan Václav Vlk st. se dopustil ve svém článku Klause měli uškrtit už v kolébce ze dne 27. února tolika chyb a nepřesností, že může proti sobě obrátit všechna jím použitá přísloví včetně nepřesných citátů z Bible, které bohužel neumí ani uvést správným biblickým odkazem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Mannheim 4.3.2013 7:30

Re: Mea culpa, mea maxima culpa

vidíte, pane Vlku, a přitom stačilo napsat - "mám rád Klause a budu bojovat s každým, kdo si ho dovolí byť jen trošku kritizovat", ne? Pro Vás apoštol svobody, pro jiné amorální technolog moci... už nežijeme v komunismu, abychom museli mít na všechno všichni stejný názor, víte?

J. Ryba 4.3.2013 8:30

Re: Mea culpa, mea maxima culpa

tak kvaltování..... :-)))) a nedopustil jste se toho "kvaltování" už tím vaším pamfletem minulý týden? Nebylo času....svědků z té doby je dost, aby vám bylo věřeno první poslední, co tu nakydáte

J. Ryba 4.3.2013 8:31

Re: Mea culpa, mea maxima culpa

tak kvaltování..... :-)))) a nedopustil jste se toho "kvaltování" už tím vaším pamfletem minulý týden? Nebylo času....svědků z té doby je dost, aby vám bylo věřeno první poslední, co tu nakydáte jenom proto, abyste pošpinil Wagnerovou, která opravdu ale opravdu "nemusela", ačkoliv tvrdíte opak

J. Ryba 4.3.2013 8:52

až v "zahraničí známá" aktivistka - vystudovala práva na Universitě Karlově v letech 1969-1974. To znamená, že aby dostudovala, musela projít tzv. prověrkami nařízenými KSČ.

a omluvíte se?

J. Vyhnalík 4.3.2013 14:50

Re: až v "zahraničí známá" aktivistka - vystudovala práva na Universitě Karlově v letech 1969-1974. To znamená, že aby dostudovala, musela projít tzv. prověrkami nařízenými KSČ.

Pan Vlk svou chybu, dokáže uznat. Vy nikdy ;-)

V. Vlk 4.3.2013 0:40

Protože autor mlkuví jednou o

Filosofické fakultě a jindy o párvnické ,našel jsem si v Dějinách Karlovy University  od roku 1945 -je též na internetu , tento úsek týkající se počátků normalizece -tedy let 1970 -1971 : výběru studentů“ a „studijními prověrkami“ v přímé režii KSČ

 neprošlo na UK přes 3600 studentů, celkem téměř čtvrtina, na Právnické fakultě dokonce 42 %. ...

Pokud i potom pan auotr tvrdí že o žádných prověrkách neví,asi studoval na Marsu. A nebo nevím.

V. Vlk 4.3.2013 0:41

Re: Protože autor mluví jednou o

omlouvám se za překlepy  .Jistě že to má být také  správně Právnická fakulta.

J. Vlk 4.3.2013 8:08

Re: Protože autor mlkuví jednou o

Oni totiž komouši stanovovali limity pro školy (plánovali) kolik uchazečů kam vzít, jak to stát potřeboval a aby nevycházeli absolventi k neuplatnění. Neznám dnes nikoho, kdo tehdy neudělal přijímačky, nebyl přijat na školu, z jiného důvodu než politického :-) I když je pravdou že měli PŘEDNOST děti tehdejších prominentů, což je dnes vyloučené :-). 

J. Ryba 4.3.2013 8:21

Re: Protože autor mlkuví jednou o

to vy jste z Marsu...měl jste to už v reakcích k té vaší původní srajdě, že lžete...kdybyste musel citovat, musel byste mlčet!

V. Vlk 4.3.2013 0:30

Než začne diskuze 2

Filosofická fakulta UK v Praze Historický proseminář

2003/2004 Jakub Jareš

V důsledku stranických prověrek na FF UK bylo z KSČ vyloučeno 22 osob (6%), 207 osob bylo vyškrtnuto (52%) a 151 osob (38%) se stalo členy nové organizace KSČ.Z původních 396 členů strany tak byla prověřena přibližně třetina. Sedmnáct učitelů fakulty emigrovalo. Dvanáct pedagogů starších 65 let bylo nuceno odejít do předčasného důchodu.  Celkem muselo z fakulty odejít 55 učitelů. Z toho 23 profesorů (tj. 35% ze všech profesorů fakulty), 10 docentů a 22 odborných asistentů. Dalších 27 pedagogů postihl zákaz pedagogické činnosti. Z fakulty byli vyloučeni i čtyři interní aspiranti. Normalizační opatření na Filosofické fakultě UK se tedy celkově týkala 86 pracovníků.Počet studentů není znám, nejsou přístupné archivy. … Šestice normalizačních komunistů  na FF UK (Antonín Robek, Štěpán Kolafa, Josef Haubelt, Martin Marušiak, Jan Petr a Karel Galla) která byla instalována jako prověrková  komise a  počínala si nadmíru aktivně a proto je jí možné přičíst velkou míru viny za normalizaci fakulty.

Jsem zvědav na diskuzi ,jak si tehdejší pamětníci budou  chtít vzpomenout.

P. Pavlovský 4.3.2013 1:14

Re: Než začne diskuze 2

Na FFUK končila moje žena 1971, já 1972. Žádné vyloučení studenta jsme nezažili ani o něm nikdy neslyšeli!

S mnohými kolegy se stýkáme dodnes, ani oni.

V. Vlk 4.3.2013 7:45

Re: Než začne diskuze 2

Dufám, že jste slyšeli jména Pert Uhl, Ivan Dejmal, Petruška Šustrová, Jaroslav Bašta.a pak už přijdete na další. Těžko se věří, že jste o tomto nikdy neslyšeli,když toho bylo plné Rudé Právo.  

J. Ryba 4.3.2013 8:23

Re: Než začne diskuze 2

a o co, že to byli komančové jako váš otec? :-)

V. Vlk 4.3.2013 0:27

Než začne diskuze 1.

jen bych uvedla některá fakta: autor

Doc. PhDr. Jaroslav Šturma-

Normalizační „očista“ však nezasáhla pouze komunisty, kteří tvořili něco kolem 10% obyvatelstva Československa. Tvrdě se dotkla i jiných institucí, čímž se společenský dosah ideologické katecheze ve stylu Poučení zásadně rozšířil. Normalizováno bylo odborové hnutí, svazy umělců (například Československý svaz spisovatelů), Svaz žen, různorodé spolky mládeže byly sjednoceny v jednotný SSM (Socialistický svaz mládeže), normalizovalo se školství, armáda, jednotlivá ministerstva a další veřejné organizace. Celkově tak tlak kádrových prověrek, reprezentovaný především rituálem správného pojmenování událostí roku 1968, zasáhl daleko širší část československé společnosti. Pracovníci kádrových oddělení byli svými nadřízenými nuceni, aby „personifikovali analýzy“. Pracoviště, které nevykázalo odpovídající počet „exponentů pravice“, bylo apriori podezřelé. Studenti středních a učňovských škol se měli s Poučením měli napříště setkávat v hodinách tzv. občanské výuky, na vysokých školách ke stejnému účelu vznikaly ústavy a katedry marxismu-leninismu. Tlak na studentskou mládež byl mimořádně silný, právě zde si chtěla normalizační moc vytvořit nové základy.

Z FF UK byli vyloučeni všichni členové levicového  Hnutí revoluční mládeže, tedy Pert Uhl, Petruška Šustrová a další, celkem včetně „příznivců“ podle hodnověrných zpráv jen v této kauze více než 15 studentů.

 

P. Čulík 4.3.2013 8:11

Re: Než začne diskuze 1.

A kde jsou ty pohovory se všemi studenty? Souhlas se vstupem a.t.d.?

J. Ryba 4.3.2013 8:26

Re: Než začne diskuze 1.

zase odkláníte....koho zajímá vyřizování účtů v komunistické mafii? Kydal jste tu cosi o tom, že všichni museli souhlasit se vstupem, že všichni byli prověřování atd....můžete si se soudruhy pobrečet, mě tím nikdo nedojme

J. Vyhnalík 4.3.2013 14:48

Re: Než začne diskuze 1.

Pane Vlku, jakkoliv s většinou toho, co jste napsal ve Vašem původním článku, souhlasím, pokud jde o prověrky studentů, tam jste se zmýlil a pravdu má pan Hulík. Rozdíly byly ročník od ročníku a záleželo na škole. V 70. letech byl problém se s kádrovým škraloupem dostat na humanitní fakulty, ale na přírodovědné, nebo techniku se dostali bez problémů všichni až na děti zvlášť sledovaných disidentů.