Diskuse
POLEMIKA: Obhajoba středoevropské demokracie
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
D55u37š24a79n 57B12y40s39t38r60i98a76n90s91k35y
Jaruzelski měl svého Jerzyho Urbana, Soros má svého Jana Urbana.
P43e67p95a 36P43e44p35a41x


jenom dodám že Urban nemá rád středoevropany, protože nechtějí číst ty jeho bláboly.
D76u53š57a11n 92B19y75s11t63r97i62a98n97s83k45y
Tak jsem si zkoušel přečíst myšlenky toho nadnárodovce a marxisty Urbana, nedočetl jsem. Takový blázni dnes učí nejen na šorošových VŠ. Úplně stejný styl jako v RP, jenom pojmosloví upraveno pro potřeby dnešních neomarxistů.





K72a65r30e46l 42N75o62v29ý
Demokracie v ČR funguje.
Akorát, že lidé hlasují pro něco jiného, než by chce Urban.
I53v33o 98S23c47h77l42ä73g85e59l
Pan Urban má problém s vlastenectvím, které (účelově?) zaměňuje za nacionalismus. Lepší než vlastenectví se mu jeví evropanství. A k tomu vysněnému evropanství jako zaostalí středoevropané spějeme příliš pomalu a navíc to kazíme ostatním. Takhle jsem vnímal jeho článek. S tím se souhlasit nedá. Ne, že by v naší kotlince nežilo dost nácků. To je ovšem jiné téma.
P41r80o37k78o91p 57M67i36l56a61n
Pan Urban je klasickým flagelantem, seroucím do vlastního hnízda.
Nic víc v tom nehledejte.
J44i70ř42í 12B24e34r61k77a
Výstižné. Podle mého názoru jde o lidi, kteří stále trpí komplexem méněcennosti vůči západu a z toho plynoucím pohrdáním vůči vlastnímu hnízdu i lidem, kteří v něm žijí. V celém článku cítím urputnou snahu se oněm kruhům zalíbit.
P69a14v46e89l 52U35r18b74a98n
S kritikou Jana Urbana souhlasím. Dodávám, pokud je to nutné, že problémem JU i mnoha dalších je vytváření umělých konstrukcí, o jejichž funkčnosti (ve Střední Evropě, ale i na Západě) nepřemýšlí. Tím pádem ani nejsou schopni porozumět argumentům, jaké předkládá mj. pan Bařinka.
Dodal bych, že s tou defenzívou to tak jednoduché není. Ano, Středoevropané necítili potřebu ovládat Evropu či dokonce svět. O to víc si dávali do těla navzájem při obraně "toho svého". Přičemž "to naše" se často vzájemně překrývalo. Zplodilo to, mimo jiné, národní socialismus. Ten globálně proslavili až němečtí Němci pod vedením jistého Středoevropana. Původně jde ale o český vynález, posléze okopírovaný českými Němci.
K69a97r93e33l 56S60a81l43a80j91k26a
Už Dekret kutnohorský Václava IV. byl jenom nutnou obranou proti poněmčení pražské university. Nacionalisté byli Napoleonovi vojáci , co si mysleli Angličané o lidech z jiných zemí /např. Irech/ je také dosti známo. Socialismus K. Marxe z Trevíru byl při formálním internacionalismu vyhraněně protislovanský. Pokud jste neslyšel o Herderovi, Mommsenovi, můžete plácat, že národní socialismus je český vynález. Bylo tu junkerské Prusko , Bismarckův sociální stát. Němec Miroslav Tyrš při založení Sokola zval české Němce k účasti, ale ti si raději založili Turnery. Buršácké spolky skutečně neměly za cíl národní porozumění. A Wagner bajky o Nibelunzích zhudebnil dávno před nálezem Hankových Rukopisů. Američané "demokraticky" stanovili v 19. stol. přistěhovalecké kvóty podle vyspělosti národů. Slované byli hned za národy románskými.
D40u75š47a12n 63P58o37l82a89n95s98k22ý
Nějak podobně jsem na původní článek reagoval také. A nejen já.
P26e63t14r 81L23e50n38c
Na článek páně Urbana jsem reagoval sice krátce, ale velice podobně.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz