2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Ševeček 28.4.2011 9:18

Pěkný článek

pane Hulíku. Děkuji.

T. Krystlík 28.4.2011 19:06

Re: Pěkný článek

Děkujete za nepřesný a chybný článek.

S. Vaněček Šauerová 28.4.2011 19:25

To má ideové důvody, pane Krystlíku.

Přečetl jste si názor signatáře Akce D.O.S.T., m.j. evidovaného v Archivu bezpečnostních složek ČR jako "A", který děkuje za článek jiného signatáře této vlajkové lodě "ruce pod stolem" Klause. Nic víc to neznamená.

A. Reček 28.4.2011 8:49

Je na tom dost pravdy.

Jenže půda pro krizi s Německem se našimi chybami připravila už v roce 1919, kdy naprostým přehlížením a opovrhováním sousedního Polska, jsme vlastně roku 1938 neměli na hranicích žádného spolehlivého a zpřáteleného souseda.  Kousek hranice s Rumuny byl bezvýznamný.  Navíc i Slovensko jsme svými chybami nedokázali připoutat k sobě.  Beneš jako ministr zahraničí měl v tom značný podíl a TGM jej kryl a také dost chyboval. 

T. Krystlík 28.4.2011 7:25

Nečas contra Beneš

Zapomněl jste dodat, že Beneš vyvinul obrovský tlak v GB na Nečase, aby 5. plán vzal na sebe. Ten byl příčinou, že F a GB pochopily v polovině září 1938, že zatlačí-li ČSR území Německu vydá. Beneš chtěl této dedukci za každou cenu zamezit. Když Nečas neosuhlasil, zbavil ho živobytí - vyhodil ho ze Státní rady (Beneš každému členu obnovoval roční smlouvy - kdo ho neposlouchal, přišel o příjem). Nemocný Nečas musel před Benešem pak utéci do Skotska a čelit Benešovým pokusům jej zabít. Ten mu neustále nabízel služby svého osobního lékaře, který by tza ním dojel, aby ho "léčil".

L. Severa 28.4.2011 11:16

Re: Nečas contra Beneš

Pane Krystlíku, asi čtete hodně detektivky. Již jsem četl o Benešovi  dost spekulací, ovšem Vaše tvrzení o tom, že chtěl někoho zabít prostřednictvím svého osobního lékaře,  to je naprosto vrchol. Rovněž hodnocení Masaryka na základě jeho „ pravděpodobného“ špionážního působení (to Vám povídala jedna paní u řezníka?) u mne vyvolalo pocit, že asi dost čtete nejen detektivky, ale  díla autorů, kteří mají blízko k Marx Leninismu.

T. Krystlík 28.4.2011 19:04

Re: Nečas contra Beneš

Na Vaši hloupost doporučuji knihu od W. Jaksche: Europas Weg nach Potsdam. Nečtete cz-překlad, kde je vypuštěna 1/5 knihy!

T. Krystlík 28.4.2011 7:19

Masarykovy veletoče

Do léta 1914 zastával TGM neochvějně názor o cz-státu v etnografických hranicích (jazykoých) - cz-stát měl mít tvar přibližně jako pozdější protektorát. Jenže se na jaře 1914 politicky znemožnil v procesu s Karlem Švihou a klesl do naprosté politické bezvýznamnosti. Ale on tak chtěl být podle Platóna filozofem na trůně! Udělal tedy v léte 1914 názorový veletoč a upsal se mladočechům, které žádali hranice až hraniční hory. To ho podpořili finančně. Pravděpodobně se stal rakousko-uherským špiónem, zcela jistě byl ruským a nakonec britským. Charakter, že?

T. Krystlík 28.4.2011 7:13

Značně nepřesné

5. plánem nechtěl Beneš uspokojit požadavky Henleina, ani nemohl, protože dosud nebyl nalezen ani jeden důkaz, že by vedení SdP před 21. 09. 1938 (souhlas cs-vlády s odstoupením okresů s více než 50 % německého obyvatelstva) pomýšlelo na iredentu. (Na opaku je založen požadavek obnovení poválečného cs-státu v původních hranicích.) Podle Benešova plánu se do odstupovaných výběžků mělo soustředit německé obyvatelstvo nikoliv ze Sudet, nýbrž hlavně z vnitrozemí státu. Ušel Vám zcela vývoj Masarykových názorů na rozsah cz-státu.