13.4.2024 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

POLEMIKA: Astonovo neuklouznutí na vakcíně

Zdeněk Lanz si vzal na mušku moji zmínku v úvodníku o nehorázném článku Ladislava Jakla. Článek napsal podle osvědčeného receptu, jak vést podpásovou polemiku. Do popředí se postaví postulát, o který v napadeném článku nešlo, a do něho se pak autor srdnatě trefuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 5.1.2021 0:22

Krematorium Ostrava nestíhá zpopelnit všechny zemřelé, jejich počet kvůli koronaviru narůstá

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/krematorium-ostrava-nestiha-zpopelnit-vsechny-zemrele-protoze-jich-kvuli-koronaviru-narusta.A210104_182027_ln_domov_liev

V. Sember 4.1.2021 0:15

Letošní čistý populační přírůstek na Zemi se briskně blíží jednomu milionu

https://www.worldometers.info/cz/

Pandemie jako z praku:-P

L. Novák 5.1.2021 0:20

Jen tak málo? To bude asi tím úbytkem po vymírání na COVID-19.

J. Kulheim 3.1.2021 17:00

Je otázkou jaké pravomoci by měla vláda dostat pro řešení pandemie. Může nutit, aby se občané museli vakcinovat? Může to dělat přímo nebo nepřímo. Rozdělit společnost na občany prvního a druhého řádu. Vláda nemůže dělat žádné rozhodnutí, protože nemá mozek. Vláda jsou vlastně lidé, kteří rozhodují. Je dobrá dát lidem, kteří jsou v současnosti na vedoucích pozicích a rozhodují, takové pravomoci?

Nejde tady o nic menšího než je zdraví. Je dobré dát péči o svoje zdraví někomu jinému? Je dobré odevzdat péči o naše zdraví, individuální svobodu tj. pravomoci někomu jinému? Já si myslím, že je to špatný obchod.

Totalita vždycky nějak začíná. Je otázkou jestli je dobré dát svobodu za nějaké slibovaní jistoty. Dělají špatná rozhodnutí. Nikdo z dnešní vlády nemá komplexní myšlení. Já chci rozhodovat sám. Raději se budu mýlit sám ze sebou, než s panem Babišem. Šíření pandemie nikdo není schopný kontrolovat. Pandemie určitě přejde, svobodu vám nikdo dobrovolně nevrátí. Vždycky je něco za něco.

L. Novák 3.1.2021 23:57

Tyhle politické kecy zamíchané do racionálního řešení koronavirové pandemie miluju...

Potíž je v tom, že vakcinace populace proti nákaze infekcí je kolektivní záležitost a měli by ji absolvovat všichni. Snad s pár výjimkami, kde to z nějakého vážného zdravotního důvodu není možné. Ale šířit zrovna v této věci falešnou propagandu "svobody" potenciálně šířit nákazu nebo zbytečným onemocněním zatěžovat zdravotní a sociální systém při komplikovaném průběhu a příp. trvalých následcích, mi přijde docela hloupé a nefér vůči ostatním, kteří se chovají odpovědně. Vám ne?

J. Herodek 3.1.2021 12:47

Pan Jakl lze jako kdyz tiskne, protoze napsal, ze Trojsky kun je vyrobeny ze dreva, pricemz se vyrabel uplne jinak. Je z drevotrisky. A to je dezinformace. Pan Jakl je tedy dezinformator.

Dnes jsem vychytal dalsiho dezinformatora:

Je čas zklidnit společnost a nebýt vězni koronaviru, říká rektor Zima

J. Kalina 3.1.2021 11:56

štu si na klaus.cz a většinou souhlasím. Se samotným covidem to vidím trošku jinak a je to dané hlavně věkovým a zdravotním stavem v mém okolí. Co se týče jeho poznámek na možní zneužití situace k oívládání obyvatelstva, tak minimálně je to škola v přímém přenosu jak se to dá dělat. Prostě více opatrnosti by neškodilo. Možná, že někdo ve světě ví docela dobře co je to ten virus zač, ale těch lidí je pár a rozhodně to nejsou diskutující na tomto webu. O vakcíně to platí dvojnásob neb hlavní informace jsou od výrobců, vývojářů a to je i částečně reklama, sebechvála. A i kdyby nebyla, tak ti co je poslouchají a informace papouškují do médií to stejně nepoznají. Prostě se "věří". Možná za rok se uvidí jak která funguje a možná že to někdo i objektivně posoudí. A ano, vakcíny jsou založeny na různých principech a opět se uvidí časem jak která a to ještě pochybuji zda nám media pustí všechny informace na rovinu.

J. Kalina 3.1.2021 12:06

jo a dám se očkovat po zvážení rizik pro a proti.

Š. Hašek 3.1.2021 13:46

Rizika mám dávno zvážená. Asi čtyřicet let. Od dubna 2020 tutově.

Ryze osobní, občanský přístup. S tím začne být asi problémek. Přestaneme být občany, budeme chovnými kusy. Snaha a činnost tady je.

E. Chrapek 3.1.2021 7:18

Někteří se očkovat prostě nechtějí a je to jejich věc.

Některé země ty nenaočkované nepustí na své území a je to jejich věc.

Některé hotely ty nenaočkované neubytují a je to jejich věc.

Některá fitka ty nenaočkované nevpustí a je to jejich věc.

Někteří zaměstnavatelé ty nenaočkované nezaměstnají a je to jejich věc.

Některé sportovní kluby ty nenaočkované nepustí na stadion a je to jejich věc.

Některé školy, někteří dopravci, restaurace a hospody, kulturní akce, ...

Š. Hašek 3.1.2021 10:30

Takové přitrouble moderní ...... akční, skoro jak v roce 1949.

Umíte si představit to falšování nějakých certifikátů? Dostanete hologram na čelo?

Umíte si představit, že neočkovaní ( i státy a vlády) se spojí proti chemizovaným (bude jich třeba polovina)?

Umíte si představit, že kvůli Vašim náhledům ale bude muset být přepracována Ústava ČR (aby to bylo povinné dle zákona, nikoliv dle vůle nějakého šéfíka z kanclu a vůle Vaší)?

Vy si fakt myslíte, že Blatný s Gazdíkem rozhodnou? A že to vyhlásí Moravec o nedělním poledni?

Vy si fakt myslíte, že společnost světa se bude řídit Vašimi švihlými sny/nápady?

K. Tejkal 3.1.2021 10:49

Všichni s příjmením od H budou očipováni.

Š. Hašek 3.1.2021 10:59

???

Jakou jste to říkal, že máte školu?

Stran čipování se obraťte na pana Chrapka. Vy máte strach? Vir bere 1/1000. 999 vynechává.

Tak se pandemický vir nechová, Vážený vysokoškoláčku. Pandemický vir bere třeba 1/100, 1/85. Není to na Vás moc složité? Je to tak sedmá třída ZDŠ.

P. Boublíková 3.1.2021 11:18

Zas ty vaše moudra ze ZDŠ ;-D;-D;-D buď vás tam učili hlouposti, nebo jste časem všechno popletl.

https://www.mojemedicina.cz/pruvodce-pacienta/diagnozy/pandemie-infekrnich-onemocneni.html

S. Rádl 3.1.2021 11:22

Ani arogance neznamená pravdu, spíše znamená, že se arogantní jedinec nesnaží pravdu zjistit. Ani u epidemie, ani u pandemie není dán číselně počet nemocných, to záleží na jednotlivých typoech infekcí.

"Pandemie je hromadný výskyt infekčního onemocnění bez prostorového omezení. O pandemii tedy mluvíme v momentě, kdy se onemocnění rozšíří na území více států nebo i světadílů a nerespektuje omezení místem."

Š. Hašek 3.1.2021 13:50

A rozhodují čísla .......

Víte, kolikrát jsem slyšel - za deštivého podzimního jitra, že je tady šílená, strašná, tragická zima? Mnozí též říkají zdražení rajčat v listopadu šílenost a neslýchanost.

Dneska tak mnozí titulují vir.

J. Lukavsky 3.1.2021 15:36

"falšování nějakých certifikátů" no jistěže pokusy budou, ale centrální registr to hóóódně ztíží, Jako registr řidičáků. Celkem spolehlivé by bylo nabídnout "chceš včeličku nebo uříznout ucho?" J.L. end

J. Jirka 3.1.2021 18:42

Není třeba falšovat. Už je vybráno kódové slovo "šestá dávka" jejímž obsahem je čistý fyziologický roztok. Pevná cena za ní byla jedním z předmětů jednání v Rio's, aby někdo nekazil kšeft.

L. Novák 4.1.2021 0:01

Už zase žvaníte blbosti? Rv A tohle se živilo 30 let vysedáváním a žvaněním v politice....

J. Kašpárek 3.1.2021 0:16

někdy je lepší moc nefilozovat....... Všichni kolem Klause ( tak jako kolem Zemana) byli a jsou magoři..

J. Kašpárek 3.1.2021 3:00

omlouvám se, filozofovat... A nejsou to magoři, jsou divný;-D

A. Bátor 3.1.2021 0:11

Je zde toho více, co zpochybňuje ušlechtilý záměr vakcinace, např. snaha o očkovací průkaz, který má omezit neočkované na svobodě. Chápal bych to, kdyby vakcinace řešila přenašení viru, ale ta odstraňuje problémy s těžkým průběhem nemoci a vůbec neřeší to, že očkovaný může být dále přenašečem viru. Celou dobu se prý chrání senioři pomoci tvrdých restrikcí? Nic takového zde nevidím. Restauratéři nevaří seniorům, věčně dotovaná česká pošta neřeší rozvážku jídla a školáci už skoro rok nechodí do školy. No a senior Aston chce očkovat i ty, co to nepotřebují...

L. Novák 3.1.2021 1:51

"... vakcinace ... vůbec neřeší to, že očkovaný může být dále přenašečem viru."

Na tuhle pitomost jste přišel sám, a nebo jste ji někde vygooglil? ;-)

A. Bátor 3.1.2021 14:40

Tím, že to prohlásíte pitomostí, tento fakt nezměníte. Zeptejte se odborníků (lékařů), co tomu rozumí stejně jako jsem se zeptal já. Vzhledem k tomu, že sám se covidem ohroženy necitím, tak logicky jediný důvod proč se nechat očkovat je, aby jsem vir nepřenášel. To ovšem jak jsem se dozvěděl, stávající vakcíny neŕeši.

V. Sember 3.1.2021 2:03

Pane Bátore, vtip je v tom, že farmaceutické firmy na tom vydělají velký prachy. A spousta jiných jedinců se ukojí manipulativní nadvládou nad zmatenými lidmi. Mnozí další si vyleští své zamindrákované komplexy. No a senior Aston (já už jsem též senior) v tom lítá jako nudle v bandasce. Příroda si ale nakonec nějak poradí. Doufám, že i lidé.:-)

Š. Hašek 3.1.2021 10:37

Souhlas. Přesné.

K. Tejkal 2.1.2021 22:26

Astonovi fandím. Je správné, že Neviditelný pes uvádí také alternativní názory. Netvařme se, že tyto názory, jakkoli se nám někdy příčí, neexistují. A važme si zdejší diskuse, která je jednou z nejsvobodnějších na českém internetu.

J. Jurax 2.1.2021 23:58

Ano, tohle bych podepsal.

L. Novák 3.1.2021 1:57

Vlastně máte pravdu. Bez takto svobodné diskuse bychom neměli tušení, kolik blbosti jsou někteří lidé bez zábran schopni publikovat jenom proto, že za to nemusí platit. Knihtiskem by to projít nemohlo. ;-D

Š. Hašek 3.1.2021 10:38

Stran viru přestávám fandit, není to Sparta proti Slávce.