31.5.2024 | Svátek má Kamila


Diskuse k článku

POLEMIKA: Astonovo neuklouznutí na vakcíně

Zdeněk Lanz si vzal na mušku moji zmínku v úvodníku o nehorázném článku Ladislava Jakla. Článek napsal podle osvědčeného receptu, jak vést podpásovou polemiku. Do popředí se postaví postulát, o který v napadeném článku nešlo, a do něho se pak autor srdnatě trefuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 2.1.2021 22:23

Naopak - podstatu očkování L.J. v svém článku vystihl lapidárně a zcela přesně...

Zajímalo by mne, když s tím autor nesouhlasí, jaká je dle něj podstata očkování ?!?!? Placebo? Aplikace neviditelné vrstva plasmatum kvarků a neutrin ??? ?!!V

L. Novák 2.1.2021 22:28

Plácáte hlouposti. Přečtěte si kvalifikovaný posudek Jaklových výroků psaný odborníky - viz P. Boublíková a její komentáře.

K. Tejkal 2.1.2021 22:42

V internetových diskusích jsem kdysi narazil na chlápka, který sám pro sebe logicky odvodil, že WTC si odstřelili sami Amíci atomovou bombou. Tahle pitomost mu (logicky) vycházela jako jediné řešení. Zkuste se ještě jednou zamyslet nad podstatou očkování, prosím.

L. Novák 2.1.2021 23:05

Jeden takový se vyskytuje i na NP. Vystupuje pod značkou "J. Vintr". :-) A má tady i pár příznivců...

S. Rádl 3.1.2021 11:36

Klasické vakcíny proti některým virům (bakteriím) opravdu obsahovaly virus (bakterii) nějak oslabenou nebo zcela inaktivovanou. To se ale v případě covidu týká jedině čínských vakcín (Sinovac, Sinopharm), které jsou založeny na inaktivovaných virových částicích. To není nic špatného a tento princip je používán u řady vakcin proti jiným nemocem. Ostatní zatím schválené vakciny jsou založeny na mRNA (Pfizer, Moderina), nebo virovém vektoru (AstraZeneca, Sputnik).

J. Oldfart 2.1.2021 21:02

Podle Neffa je Jaklův článek nehorázný, či snad i hanebný. Co je nehorázného na tom, vyslovit oprávněné pochybnosti? Co je nehoráznějšího než se po hlavě vrhnout do očkovací mašinérie, která vzbuzuje zmíněné pochybnosti o skutečnostech, které jsou servírované jako jediná pravda? Jak je možné věřit tomu, že se vakcíny vyvinuly za ca 1/2 roku? Za tu dobu se nedá stihnout ani požadovaná administrativa natož nějaké relevantní klinické testování. Po 40 letech práce ve zdravotnickém průmyslu si troufám říci, že vím o čem mluvím. To, čeho jsme svědky je hanebné zneužití situace, vedoucí k posílení role státu, rozštěpení společnosti, ekonomickému, sociálnímu úpadku, dalšího rozrušení přirozených vazeb mezi lidmi. Pro socialisty všeho druhu úžasná příležitost prosazovat svou zhoubnou ideologii, když předchozí způsoby jako nacismus, komunismus, ekologická hysterie, genderismus, fašismus selhaly.

K. Tejkal 2.1.2021 21:52

Máte nějakou jinou alternativu k očkování?

Š. Hašek 3.1.2021 14:10

Já ano. Mám připočítat lékaře, které znám?

A vypadá to tak na miliony dalších.

Začnete hrozit? Začnete řečnit? Vyměníte hlavu za politické řeči? Bojíte se? Vaše otázka svědčí o tom, že si i zuby možná čistíte podle televize.

L. Novák 2.1.2021 22:02

Koukám, že ideologickou ;-O zabedněnost na NP nevykazují jenom komunisti, socialisti ale i mnoho lidí závislých na klausismu (záměrně neříkám orientovaných doprava). :-P

S. Ševeček 2.1.2021 19:41

nudíte.

V. Kříž 2.1.2021 18:55

a zase jsme u té snahy ( především státu) montovat se každému do života. probůh, když se nechám naočkovat a tudíž se nenakazím(?), co mne vede k tomu abych i ostatní vyzýval k očkování? nemá každý nést odpovědnost za svůj život sám? připadám si jak za bolševika, kdy rubáňová parta šla v sobotu do práce a vyzývala i ostatní party, aby se také zúčastnily.

Š. Hašek 2.1.2021 19:34

...... asi se všichni budeme muset přihlásit do dotačního programu na dešťovku (i když máme dávno sudy pod vokapem).

Asi se všichni budeme muset přihlásit do programu prevence všehozdraví (i v šestnácti, beďárky a nesmělost v tanečních souvisejí s prostatou).

A počet mikrotenových pytlíků v domácnosti se bude kontrolovat skrze nové ministerstvo. Nanoministerstvo. Nemá už Rakušan nějakou dceru (teda jako Rakušanová vnučku)?

L. Novák 2.1.2021 19:40

Šašku, už zase haškujete?

L. Novák 2.1.2021 19:39

Odpovědnost sám za sebe si klidně neste, v tom vám nikdo nebrání. Pokud se ale týče infekčních nemocí a jejich snadného přenosu na jiné osoby, pak už vaše odmítání očkování může ohrozit ostatní. Nehledě na možné zdravotní následky, pokud onemocníte a budete třeba v důsledku toho mít poškozené zdraví, sníženou pracovní schopnost, či nedejbože budete odkázán na celodenní péči jiných osob. A tedy jakýkoliv nárok na zdravotní pojišťovnu nebo Českou správu sociálního zabezpečení hradit vám životní náklady. Což se může klidně stát. Možná i s významně vyšší pravděpodobností, než jakékoliv (vzácné) vedlejší účinky vakcinace.

A teď nám ukažte, jaký jste hrdina, a běžte k notáři podepsat prohlášení, že se dobrovolně s odmítnutím očkování zříkáte i případných nároků na čerpání ze společných pojišťovenských fondů, pokud onemocníte infekcí bez vakcinace a budete mít trvalé následky s proděláním nemoci spojené. ;-)

J. Oldfart 2.1.2021 21:06

Proč by měl cokoliv podepisovat. Platí zdravotní daň a má stejné právo na terapii jako ostatní. Ve smlouvě ss zdravotní pojišťovnou není nic o povinnosti nechat se očkovat pokud vrchnost uzná za vhodné.

L. Novák 2.1.2021 22:04

No vidíte, jak vám ten socialismus a kolektivismus najednou vyhovuje... :-P

V. Volek 3.1.2021 11:29

Vyjádřil jste to trefně!

J. Jaroš 3.1.2021 9:47

Očkováním podstupují očkovaní určité riziko a společnost jim zato poskytne určité benefyty. Proč se o své vůli neočkovaní dožadují stejných či je odpírají očkovaným, když ono riziko nepodstoupili?

Š. Hašek 3.1.2021 10:39

Hezký zmatek.

J. Kadeřábek 2.1.2021 14:26

Čím více se pane Neff v lejnu rýpe tím víc smrdí. Pokud jste neunesl kritiku tak se už dál neztrapňujte, Všichni víme. že o imunologii víte jen to co napsalo Rudé Právo a Váš obor je maličko jinde. Tak se do toho už proboha nes...

P. 1 2.1.2021 16:28

To jste to jaklovi nandal. To si za rámeček nedá. A teď šup umýt ruce.

P. Boublíková 2.1.2021 16:31

;-D

K. Tejkal 2.1.2021 13:02

Nabízí nám odpůrci očkování nějakou alternativu, kterou bychom mohli pro boj s pandemií covid aplikovat?

Š. Hašek 2.1.2021 14:01

Boj!!!???

Vzhledem k použití slova pandemie soudím, že jste absolvent pomocné školy, pletete si viry vzájemně, kombinujete je s bakteriemi, a stran matematiky jste se dostal k součtům do deseti.

Víte třeba, co znamená promile? A jaký je rozdíl mezi zemřelým (na co ???) a zjištěným (na co ???), počtem strkání vaty do nosu ( na co ???). Nevíte. Víte, jak je nasmolený PES??? Víte, co kdákají v televizi.

Nejsem odpůrce zdravovědy, klidně si to dejte do žíly/svalu přikrát. Taky můžete, na radu televize/Blatného, chodit do parku a zhluboka dýchat. Ale přes dekl a ve 21:00 utěsnit okna. A vypnout mozek.

Já mám alternativu zkušeností života a rad svého lékaře. Zatím to nezklamalo. Nikdy.

Tak v boj! Vážený pane Tejkale.

Na operaci půjdete podle televize a politiků?

K. Tejkal 2.1.2021 14:36

Vystudoval jsem obor chemická fyzika a biofyzika na MFF UK. Jakou pomocnou školu jste vystudoval vy?

Š. Hašek 2.1.2021 14:46

Mein lieber Gott!

Pane Tejkale, jak chcete proti virům extra bojovat???!!! Jako biofyzicky, úřednicky, se PESem?

Co takhle Gauss, promile, Cauchy s Bolzanem? Vir mutující k tomu.

No, skončil jsem asi níže než Vy. Dneska všechny načichnuté ČVUT házejí do pytle ke Klausovi. A poznatky babiček jsou echt vražedné.

Nechtěl jsem se až tak dotknout, co na srdci, to na .....

K. Tejkal 2.1.2021 16:08

Na moji otázku jste neodpověděl. Ani na první, ani na druhou.

L. Novák 2.1.2021 16:26

Od Šaška Haška se rozumné odpovědi nedočkáte. ;-)

P. Boublíková 2.1.2021 16:30

V diskusi u jiného článku se pan Hašek svěřil, že zdrojem jeho znalostí je učebnice ZDŠ.

Š. Hašek 2.1.2021 18:57

Krom jiného, madam.

Jsem hrd, že jsem tady asi jediným, kdo chodil na základku a slyšel jak vodík štěkne. Taky mě tam píchli do ramene kvůli nějakým sajrajtům virovým.

Máte něco proti příčestí minulému, Pascalovi, trojčlence, procentům, femto a mega, tělocviku, virům, bakteriím, Pythagorovi? Taky jsme tahali holky za copy. Protože jedna z nich si pletla kilo a deka. No nic.

Tady se člověk dozví věcí ......

Mimochodem. Vy jste ZDŠ v tanečních hodila za hlavu? Tak to mě podrž! Dneska je v módě se chlubit, že má dva roky přednášek u Pehe.

Držel bych se od toho kašpárka dál. Modrý kašpárek s véčkem bude sakravir.

A bacha na vira. Každý tisícátý to vodnes. Ale jistý to není.