12.6.2024 | Svátek má Antonie


Diskuse k článku

POLEMIKA: Astonovo neuklouznutí na vakcíně

Zdeněk Lanz si vzal na mušku moji zmínku v úvodníku o nehorázném článku Ladislava Jakla. Článek napsal podle osvědčeného receptu, jak vést podpásovou polemiku. Do popředí se postaví postulát, o který v napadeném článku nešlo, a do něho se pak autor srdnatě trefuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kulheim 3.1.2021 17:00

Je otázkou jaké pravomoci by měla vláda dostat pro řešení pandemie. Může nutit, aby se občané museli vakcinovat? Může to dělat přímo nebo nepřímo. Rozdělit společnost na občany prvního a druhého řádu. Vláda nemůže dělat žádné rozhodnutí, protože nemá mozek. Vláda jsou vlastně lidé, kteří rozhodují. Je dobrá dát lidem, kteří jsou v současnosti na vedoucích pozicích a rozhodují, takové pravomoci?

Nejde tady o nic menšího než je zdraví. Je dobré dát péči o svoje zdraví někomu jinému? Je dobré odevzdat péči o naše zdraví, individuální svobodu tj. pravomoci někomu jinému? Já si myslím, že je to špatný obchod.

Totalita vždycky nějak začíná. Je otázkou jestli je dobré dát svobodu za nějaké slibovaní jistoty. Dělají špatná rozhodnutí. Nikdo z dnešní vlády nemá komplexní myšlení. Já chci rozhodovat sám. Raději se budu mýlit sám ze sebou, než s panem Babišem. Šíření pandemie nikdo není schopný kontrolovat. Pandemie určitě přejde, svobodu vám nikdo dobrovolně nevrátí. Vždycky je něco za něco.

L. Novák 3.1.2021 23:57

Tyhle politické kecy zamíchané do racionálního řešení koronavirové pandemie miluju...

Potíž je v tom, že vakcinace populace proti nákaze infekcí je kolektivní záležitost a měli by ji absolvovat všichni. Snad s pár výjimkami, kde to z nějakého vážného zdravotního důvodu není možné. Ale šířit zrovna v této věci falešnou propagandu "svobody" potenciálně šířit nákazu nebo zbytečným onemocněním zatěžovat zdravotní a sociální systém při komplikovaném průběhu a příp. trvalých následcích, mi přijde docela hloupé a nefér vůči ostatním, kteří se chovají odpovědně. Vám ne?