Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

OTÁZKY: Nesmiřitelné tábory

Jedna skupina lidí je v problémech a tak by tyto instituty potřebovala k jejich vyřešení a proto pro ně pléduje. A pak je druhá skupina lidí, která takové problémy nemá, ale má pocit, že ví, jak má svět být uspořádán a v jeho jménu je kategoricky proti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

Cesta do pekel je dlážděna samými dobrými úmysly...

Vše, co je uvedeno v článku, jsou VŽDY jenom první kroky. Za nimi ovšem nevyhnutně následují další. "Pokrok" zkrátka nelze zastavit.

Co se týče těch potratů, pro mnoho lidí včetně mně je to tlustá nepřekročitelná čára. Myslím že v Římě byl zákon, že rodiče mohli své dítě beztrestně zabít, pokud nebylo starší 1 roku. Co kdyby platil i teď takový zákon? Souhlasili by s ním i podporovatelé potratů? Já osobně v tom velký rozdíl nevidím: zabít dítě několik měsíců před nebo po narození. Nemluví, nechodí, neví o sobě, je zcela nesamostatné...

V některých americký státech USA mají zákon, který umožňuje dítě zabít až do okamihu porodu. Když ho doktor zabije uvnitř dělohy ženy, je to potrat, když až po narození, je to vražda. To není nic jiného než pokrytectví nejhoršího druhu.

0 0
možnosti
VN

"Britské děti jako pokusní králíci. Po účasti ve výzkumu většina zemřela"

To bylo v 70. a 80. letech minulého století. Nevěřím, že takový Mengeleho pokus by dopustilo zdravotnictví minulého režimu.

Ale zato sualo Havla, to je pravda.

0 0
možnosti
JJ

J47u75r86a 80J49u30r56a82x

19. 4. 2024 21:57

Zdravotnictví za minulého režimu: pro dialýzu existoval limit věkový, nejprve 50 let, později „dokonce“ 60 let a z léčby byli zcela vyloučeni diabetici (při tom diabetici patří mezi nejčastější pacienty se selháním ledvin), nebo např. kuřáci.

https://www.bezledvin.cz/2021/08/25/par-slov-o-dialyze/

Komu selhaly ledviny po věkovém limitu, měl docela smůlu. Leda transplantace, ty se u nás dělaly od roku 1966

0 0
možnosti
PB

P98e68t76e 51B13r26i73c14h

19. 4. 2024 15:06

"Nebezpečnější, než pluralita názorů (i těch hloupých), jsou neochvějné pravdy, o kterých se nesmí přemýšlet, natož diskutovat."

!!R^!!

0 0
možnosti
JS

J31. 90S98.

19. 4. 2024 16:03

Rozum je největší nepřítel náboženství.

Martin Luther: "Ale děvka ďáblova, rozum, ta krásná běhna, přichází, a chce být chytrá, myslí si, že to, co říká, pochází z Ducha svatého; kdo nám pak pomůže? Ani právník či lékař, ani král či císař. Neboť je to největší děvka, kterou ďábel má."

Mt 11,25 V ten čas řekl Ježíš: „Velebím tě, Otče, Pane nebes i země, že jsi tyto věci skryl před moudrými a rozumnými, a zjevil jsi je maličkým."

0 0
možnosti
JN

Včera na zaujal hodinový rozhovor geniálního ruského zakladatele sociální sítě Telegram, která brzy překročí miliardu uživatelů, s Tuckerem Carlsonem. Odešel s Ruska, protože se vládě nelíbilo, že prostřednictvím jeho dítě se domlouvaly protistátní demonstrace na Ukrajině, v Německu mu kladli tolik překážek, že podnikat nemohl. Odjel do USA, kde ho okamžitě vyslýchala FBI a vyžadovala, aby měla přístup k datům o uživatelích. Když ho přepadli a zmlátili na ulici v San Francisku, bylo mu jasné, že musí odjet. Je v Dubaji a pochvaluje si jak svobodně a v přátelské atmosféře tam podniká, žádná omezení.

Po otázce, jak vidí další vývoj, řekl, že je optimista, že se vývoj bude obracet jiným směrem než dosud. Za příklad si vzal covid. Na své síti umožňoval vládám svobodně šířit požadavky na lockdowny, na roušky i vakcinaci. Stejně svobodně se ovšem mohli vyjadřovat i oponenti a kritici. A to bylo velmi kladně přijímáno. A teď je přesvědčen, že po těchto zkušenostech už nebudou mít lidé ochotu se podřizovat, že budou vyžadovat svobodu, což je i jeho celoživotní krédo. Pěkný rozhovor.

0 0
možnosti
JN

Pardon, ten majitel Telegramu se jmenuje Pavel Durov, rozhovor si lze nejít i v češtině.

0 0
možnosti
SK

Když musí všichni souhlasit, musí něco nesouhlasit, napsal kdysi polský satirik S. J. Lec

0 0
možnosti
FN

Eutanázie je milosrdenství, potrat soukromé rozhodnutí a placené náhradní mateřství kšeft.

0 0
možnosti
MN

Euthanázie je taky svoboda člověka rozhodovat o svém životě. A náhradní mateřství je prodej dětí. Ovšem náhradní mateřství skončí s umělou dělohou ke které není daleko.

0 0
možnosti
MK

Fanatická zásadovost a potřeba vnucovat svoje hodnoty druhým je kombinace, která by měla být nějak ošetřena zákonem. Nebo alespoň zákonem svázána s odpovědností za důsledky takového jednání.

0 0
možnosti
RL

No to dneska pěkně schytáte, jen počkejte. ;-)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz