26.9.2021 | Svátek má Andrea


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jan Novák 30.10.2007 18:06

Nekrologista

Pane Hvížďalo, vy se teď specializujete na nekrology?:-))))

Wabi. 30.10.2007 16:40

Děkuji, pane Hvížďala, za pěkné svatořečení.

AMEN.

Tigrid se  asi v hrobě obrací.;-(

fujtajbl 1.11.2007 11:40

Re: Děkuji, pane Hvížďala, za pěkné svatořečení.

Na jeho rakvi se skvěl kříž i davidova hvězda, že by tam chyběl srp a kladivo ? To by byla ekumena.

Vzpomeňme také, že chtěl osvobodit naši kulturu a zrušit jí ten hampejz byrokracie, její ministerstvo.

jakovy 30.10.2007 13:04

v kLausově vládě? Ministr?

Tak to je jasné, co byl zač. A navíc kámoš V.H..

Marat 30.10.2007 10:32

Nemyslím,že Tigrid zaslouží oplakávat.

Vždy jsem se těšil na další číslo Svědectvi.Jjenže.V pamětěch Lederara jsem se dočetl něco,co ve mě vzbudilo nedůvěru k Tigridovi a velice silné pochybnosti v pravdivost toho co píše.V jednom čísle Svědectví jsem četl velice zajimavou úvahu nazvanou Noční rozhovory s J.Smrkovským.Jenže Lederer píše,že to byla čistě jen jeho úvaha a že se Smrkovským neměla nic společného a Tigrid to dobře věděl.Proč Tigridovi tak záleželo na propagaci starého  bolševika?Leder ale s tím,aby jeho úvahu Tigrid připsal Smrkovskému nesouhlasil.Mám dojem,že Tigrid velice fandil starým bolševikum,kteří byli nuceni ve vnitrostranickém bojí o moc, se dát na obřezaný komunismus v lidské masce.Ani jeho propagační činost za války v Londýně nebyla zrovna chválihodná.Benešovi poskoci propagandou připravili půdu a podmínky pro pozdější vátěztví komunistu a všechno to hanebné co se po 45 roce stalo..

VladaPing 30.10.2007 9:50

a na to všechno bude svítit žárovka vynálezce Jabločkova ?????

Jabločkova ? A žárovka ?

Nejedná se, v případě žárovky, o Lodygina ?

Pokud se příliš nepletu ( a zápas s Alzheimerem je vyrovnaný), Jabločkov se pokusil odstranit problém uhlíkové obloukové lampy (uhořívání uhlíků a nutnost dodržování jejich přiměřené vzdálenosti) tím, že uhlíky umístil vedle sebe, oddělené izolantem, který společně s nimi uhoříval a vzájemná vzdálenost zůstávala stejná.

Problém regulace vzdálenosti uhlíků (u klasické obloukové lampy) vyřešil úspěšně František Křižík,

krmič 30.10.2007 10:58

Re: a na to všechno bude svítit žárovka vynálezce Jabločkova ?????

Ano, máte pravdu. Ačkoliv to sem do této diskuse nepatří, tak bych ještě něco dodal:  Jabločkov použil střídavý proud, aby oba uhlíku uhořívaly stejně rychle.

A Křižík nebyl zdaleka jediný, kdo vyřešil regulaci obloukovky. Ve jeho době existovala řada více či méně úspěšných řešení. Relativně nedávno (před takovými 30 lety) se ještě používaly obloukovky u projektorů v kině a myslíte, že měly Křižíkovu regulaci? Ani nápad. Ovšem fakt je, že ty lampy u projektorů se musely dost nepříjemně ručně rozžíhat, zatímco Křižíkova obloukovka se zapínala sama, jako žárovka, zapnutím proudu.

M. Zima 30.10.2007 9:32

Pane Hvížďala

to o poúnorové emigraci a jejich představách o Česku (zmrzačení lidé, kteří neumějí pořádně česky) nestačí ani na "Toležala pro ty s maturitou", to z Vás dělá jednoduše bl bce.

BTW: V poúnorové emigraci ještě nebyla masa komunisty formovaných vyčů ránků, ekonomická situace byla podstatně horší, nežli u pozdějších vln, nebyly hojně akceptované nabídky na "vyrovnání vztahů", ...  ( I to statečné odposlouchávání Svobodné s celou rodinou mi připomíná spíše německou průpovídku: "V květnu 45 měl každý svého Žida ve skříni" nežli skutečnost, a to už proto, že se to nedalo déle vydržet kvůli rušení)

Jednoduše řečeno, když o těch poúnorových neumíte napsat nezaujatě, tak si ten třídní pohled nechte pro sebe a neurážejte je.

Kylchap 30.10.2007 9:31

Tigrid,

vlastním jménem Schoenfeld byl členem Kostufry. Židobolševik židobolševikem zůstane i kdyby trakaře padaly! Kromě toho prohlásil, že v únoru 1948 nešlo o žádný puč. Tak jaképak štráchy.

jirka.s. 30.10.2007 10:16

Re: Tigrid,

Ajzboňácký odborář zůstane komoušem i kdyby trakaře padaly, viď, ty astmatickej vejfuku? A ještě ke všemu židobijec ! Nádherná kombinace!

P.S.: Mimochodem, Kostufra byla zakázána v roce 1938, kdy bylo panu Tigridovi 21 let! Skalní z ní přešli ihned do KSČ, což Tigrid neudělal, neboť už věděl!

M. Zima 30.10.2007 9:28

Pane Hvížďala,

to se povedlo, Váš chvalozpěv na pana Tigrida je chráněn cenzurou. To by se Tigridovi určitě líbilo.

brana 30.10.2007 13:00

Re: pane Zima apeluji na vasi soudnost,

preci nechcete delat z Tigrida kazisveta. Mj. ja emigrant se hlasim bez vyhrad k  hodnoceni postoje emigrantske vetsiny panem Hvizdalou. 

M. Zima 30.10.2007 9:27

Cenzura

cenzura

VLADIMÍR 30.10.2007 8:40

Čest

jeho památce >-

Pavel 30.10.2007 7:08

Pana Tigrida

má ráda celá rodina, všichni jsme si ho moc vážili a vždy se těšili na jeho rozhlasové příspěvky, fejetony a máme všechny jeho knižky. Zejména táta, byl jeho generace. Oba jsou asi nahoře spolu. Kéž by se narodil další Pavel Tigrid, byl velkou osobností a zejména dnes nám takovéto charakterní osobnosti velmi chybí.

Bohata 9 30.10.2007 8:34

Re: Jistý pan Béla z Budapešti

přítel pana Tigrida nechal vyrobit kulaté odznak OF a Havel for president .Tři vagony s tímto zbožím stály od dubna do června 1989 na brněnském nádraží.V červnu 1989 byly za asistence VB otevřeny a byl zjištěn obsah.Takže jaká že to byla v listopadu revoluce??

  Bratři Mašínové nesmějí mluvit protože toho příliš vědí o pražské lucerně(opatrně řečeno)

ceskej Honza 30.10.2007 8:56

Re: Re: Jistý pan Béla z Budapešti

je-li to pravda, nikterak to nesnizuje zásluhy a význam pana Tigrida  NAOPAK !

Vase tvrzení mi, ale spíse pripomíná teorii o znicení World Trade Centra somotnou americkou CIA a jí podobné.

Bohata9 30.10.2007 11:12

Re: Re: Re: Jistý pan Béla z Budapešti

Pana Tigrida si velice vážím.To co jsem popsal se stalo proto,že pan Tigrid už nevěděl jaká prolhaná společnost u nás v Československu vládne.On sám se o této věci zmínil v nekrologu (tak se to dá řici ) v LN asi měsíc pred tím než přestal brát životně důležité léky a zemřel.Nechtěl už asi vidět kam se tento stát ubírá a pod jakým vedením.S panem Klausem asi velký přítel nebyl.

Muki 30.10.2007 4:53

poznamka

Myslim , ze by spisovatel Jan Benes, ktrery nemohl panu Tigridovi odpustit, ze byl kvuli nemu zavreny, mel par pripominek, ale jinak OK.

Alex Wynnyczuk 30.10.2007 2:50

Pavel Tigrid a RFE

Ve vzpomínkách na Pavla Tigrid pan Hvíždala píše že „v Mnichovské pobočce Pavel Tigrid (v roce 1951) sestavil redakci a stal se programovým ředitelem.“   To je samozřejmě pravda, ale je na tom mnohem více. Pavel Tigrid dal tehdy dohromady  celkem dobře fungující profesionální rozhlasovou stanici z lidí,  většinou mladých,  z nichž skoro nikdo neměl zkušenost psaní do radia či být hlasatelem.  Nevím kdo jiný by to dokázal v tak krátké době. Jistě v tom hrála roli jeho schopnost vedení a optimistický přístup.

Jelikož jsem byl jeden těch které Pavel Tigrid v dubnu 1951 přijal do RFE, vím jak Tigrid byl tehdy oblíben a vážen.

Abonent 30.10.2007 0:47

Pavel Tigrid - naše nevyužitá příležitost

Pan Tigrid kandidoval v roce 1996 do Senátu, ve volebním obvodě Praha 1( http://www.senat.cz/volby/hledani/o_obvodu.php?kod=27 ). Jeho protikandidátem byl prohnaný a nestoudný piškuntál, dlouholetý významný komunista Pithart.

Tigrida znalo u nás jen nemnoho lidí, Pitharta z televize kdekdo. Tigrid byl emigrant, tedy pro mnoho Čechů osoba jaksi podezřelá. Volby dopadly dle očekávání : drzý Pithart se stal senátorem, svoje myší pojetí politiky mohl uskutečňovat na "vysoké" úrovni.

Pan Tigrid mohl pro naši vlast udělat ještě ví, než udělal - kdybychom mu dali prostor. Jsem přesvědčen, že mohl být vynikajícím prezidentem republiky. Naše chyba, naše nevyužitá příležitost.

Kdy se u nás opět zrodí osobnost formátu Pavla Tigrida ? A zrodí-li se, dokážeme ji ohodnotit ?

jiří s. 30.10.2007 6:36

Re: Pavel Tigrid - naše nevyužitá příležitost

Petr Pithart kandidoval v roce 1996 na Chrudimsku a za ně se stal senátorem.

Za obvod Praha 1 se senátorem v roce 1996 stal dr. Václav Benda.

honzak 30.10.2007 6:38

Re: Pavel Tigrid - naše nevyužitá příležitost

Pana Tigrida jsem viděl a slyšel v rámci předvolební kampaně. Moc jsem litoval, že nebydlím v Praze 1. Svoje spoluobčany, kteří zvolili péťu popletu - dvojdomka nemám rád.

jiří s. 30.10.2007 7:04

Re: Re: Pavel Tigrid - naše nevyužitá příležitost

Ještě k senátnímu obvodu Praha 1 - Vůbec nemusíte bydlet v Praze 1, do tohoto senátního obvodu patří celá Praha 7 a část Prahy 6, protože ve vlastní Praze 1 bydlí velmi málo lidí.

honzak 30.10.2007 7:51

Re: Re: Re: Pavel Tigrid - naše nevyužitá příležitost

Děkuji za informaci, ale já v Praze nebydlím. Jen sem dojíždím vydělávat.

herdekbabka 30.10.2007 9:45

Re: Pavel Tigrid - naše nevyužitá příležitost

K poslední řádce - raděj ne - vzpomeňte si jak prošustroval za jeho ministrování Jednu památku a musela se vykoupit zpět - jestli se to podařilo. Takových "umělců" na prošustrování máme dost ibez něj

fujtajbl 1.11.2007 11:44

Re: Re: Pavel Tigrid - naše nevyužitá příležitost

Blízko něj bydlící Bartoška prošustroval domy dva, hlavně že mohli sami složit hlavy v bytech jedné obce.