21.10.2020 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

OSOBNOST: Celý život fair play

Byla jedinečnou ikonou sportu i života v pravdě. Nikdy se nezaprodala totalitní moci a stála za svým pojetím života.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 1.9.2016 21:27

Pro mě byla Věra Čáslavská

absolutním vzorem, téměř celý můj život.

Byť jsem absolutní anti-pravdoláskovník, a poslední roky jsem občas s jejími argumenty souhlasit nemohla, nic to nemění na mé úctě k člověku, který prokázal tolik vůle a zabejčilosti, aby vynikl v tom, co uměl nejlíp, ale i její NEzbabělost ve veřejné sféře.

Provždy má mou obrovskou úctu a obdiv..

J. Laták 1.9.2016 17:33

Odešla Věra Čáslavská

byla to bojovnice a vzácný člověk. Silně angažovaný rudý koutek trollů se jí na stánkách LN snažil všemožně ponížit, což snad nikoho ani nepřekvapilo, protože Rudí psi už jsou takoví. Přestože se rádi chlubívali cizím peřím, zvlášť, když to nic nestálo, tak nikdy, a platí to, i když už není mezi námi, Věře neodpustí, že se po okupaci projevila jako ušlechtilý a hrdý člověk, který s nimi nehodlá hopsat pod důtkami okupantů.

Milá Věrko, komu čest tomu čest. Díky.

P. Zinga 1.9.2016 19:11

Re: Odešla Věra Čáslavská

Jakým peřím se chlubí pouliční ořech?

V. Čermák 1.9.2016 12:15

Věra Čáslavská byly výborná sportovkyně a

podle mě i dobrý a rovný člověk. Jednala vždy podle svého přesvědčení a takovýc lidí si já vážím. To ovšem neznamená, že měla vždycky a ve všem pravdu. Je potřeba jí vzdát hold za spotrovní výkony a statečnost ale v otázce pravdy se řídít zase každý svým přesvědčením. Myslím, že takto ji ocenil i prezident Zeman, proti kterému se politicky vymezovala.

J. Laták 1.9.2016 17:47

Re: Věra Čáslavská byly výborná sportovkyně a

Pokud se o Věru otře kdokoliv, zvlášť hubou mluvčího Ovčáčka, tak bude platit to, co řekne vlastník pravdy jediné, náš Velký mozek, Miloš.

I. Schlägel 1.9.2016 11:28

Tupé bezčasí.

Jo, to je trefné přirovnání. Tupé bezčasí, vyzdobené hvězdami, srpy, kladivy a mávátky.

A. Reček 1.9.2016 12:04

Re: Tupé bezčasí.

Je to tak.

J. Kanioková 1.9.2016 21:30

Jo, jo.. je to tak, bohužel..

jen aby se to nezhouplo v islámský půlměsíc, či jak to nazývají..

I. Schlägel 2.9.2016 7:10

Re: Jo, jo.. je to tak, bohužel..

To bude ta ostřejší varianta ;-)

P. Zinga 1.9.2016 10:04

Dovolím si pochybovat

- při vší úctě ke sportovním výkonům postoji v osumašedesátem, zdali pikle okolo vraždy svého ex svým synem byly vzorem fair-play. Připouštím, že z hlediska matky pochopitelné...

D. Polanský 1.9.2016 12:46

Re: Dovolím si pochybovat

Do duše člověka nevidíte. Abych psal, že byla takový nebo onaký člověk, to bych si nedovolil, když jsem ji osobně neznal. Osobně si ji vážím jako sportovce a tečka.

J. Hejna 1.9.2016 13:56

Re: Dovolím si pochybovat

Proč používáte "svůj", když to neumíte?

P. Harabaska 1.9.2016 14:35

Re: Dovolím si pochybovat

Pane, řekněte upřímně, kdo v této zemi ještě umí česky. Jediné, co lidé vystupující v TV umějí, je nadužívání slov tedy, vlastně, jakoby, přitom, prostě, vůbec atp. Někteří lidé jsou schopni některé z těchto slov použít v jediné větě třeba i pětkrát. A nejedná se o "filozofy" od lopaty. A pokud jde o používání tvarů přivlastňovacího zájmena svůj, nelze se neznalostem žáčků divit, když se všude používají reklamní věty jako Uložte si vaše peníze u nás, Vyzvedni si tvoji výhru atd.

P. Zinga 1.9.2016 19:09

Re: Dovolím si pochybovat

Proč se tak blbě ptáte? Používám "svůj", protože to neumím. A jak to souvisí s morálkou paní Čáslavské? Kdo chybuje v gramatice, nemá právo kritizovat? Jde Vám o obsah či formu, krasoduchu?

M. Pivoda 1.9.2016 9:42

Stojí jasný občanský postoj vždy v čele životních hodnot?

Věra Čáslavská si bezesporu zaslouží náše uznání a obdiv ve všech směrech, jak sportovním, tak občanském. Není co dodat v tomto případě.

Respekt vzbuzuje i atletický výkon Emila Zátopka, který si ale později sypal popel na hlavu (svým článkem v Rudém Právu v 70. letech), čímž pochopitelně ztratil jako občan. Bylo to pro něj tehdy určitě obtížné rozhodování, nikdo ho dnes nepodezírá ze zbabělosti. Člověk žije jen jednou a musí svůj život prožít v době do které se narodil. A dělá přitom i nevratné chyby, protože budoucnost nelze spolehlivě předpovědět.

osobní poznámka: V září loňského roku jsem navštívil americký stát New Hampshire a koupil si tam čepici s nápisem "Live free or die" (Žij svobodně, nebo zemři). Frankovi, který mne do toho státu dovezl, jsem ukázal na nápis na čepici a sarkasticky poznamenal: "S tímto postojem bych ve Střední Evropě ale dlouho nežil".

J. Kanioková 1.9.2016 21:32

:))))))))