21.10.2020 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

NÁZOR: Ostrakizace KSČM

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
liberal shark 3.9.2006 10:49

ostrakizace

Myslím, že ostrakizace je velmi správně volený termín a adekvátní přístup ke komunismu, jakožto levicové variantě fašismu. Když už nejde komunisty pozavírat (či rovnou pobít jako ve Finsku) nebo vypovědět na Sibiř (v Rusku dnes vládne dravý kapitalismus), je společenská a politická izolace a bojkot zcela na místě. Antikomunismus je naprosto přirozenou vlastností každého slušného člověka, spolu s antizlodějismem, antivrahismem a ostatními -ismy.

honza 31.8.2006 22:41

Kvizová otázka

U které strany je jisté, že nebudete volit bývalé komunisty?

F.Vízek 31.8.2006 21:41

Srovnej: KSČ a KSČM

V dobách totality se bez KSČ v zemi „nepohnul ani lísteček“. Byla masovou stranou s více než 1,6 miliony členů, měla rozhodující vliv na všech úřadech, pod palcem měla tisk, rozhlas, televizi, také Lidové milice, armádu, bezpečnost, vnitro, prokuraturu, soudy atd. A za zády Moskvu, Varšavskou smlouvu i RVHP.  Kandidátky Národní fronty tehdy získávaly ve volbách od občanů až 99,9% hlasů při až 99% volební účasti.

Současní komunisté jsou na tom zcela jinak:  Stav utkání KSČM versus občané = 13 : 87, země má demokratický pluralitní systém, neexistuje zde cenzura, jsme součástí Evropské unie i vojenské aliance NATO. Projevy agresivního antikomunismu jsou proto levné až směšné, strašení z návratu totality trapné a rozklepaná kolena z vlivu komunistů úplně zbytečná. Na levici je jako nejsilnější pevně zakotvena demokratická a Evropou plně uznávaná ČSSD, která v letošních volbách dosáhla lepšího výsledku  než  KSČM, KDU-ČSL a Strana zelených dohromady.  Spolupráci s komunisty na exekutivní úrovni si sama zapověděla a na úrovni legislativní?  Tam  s KSČM spolupracují všichni.

 

Celá naše politická scéna by měla pochopit, že politické soupeření se v demokracii realizuje výhradně politickými prostředky, přesvědčivým a přitažlivým programem, prostě kvalitou a ne mocenskými prostředky, umlčováním, ostrakizací či dokonce zákazy.  Občas se v médiích volá i po takové „politice“.

Andy 31.8.2006 23:59

RCelá naše politická scéna by měla pochopit, že politické soupeření se v demokracii realizuje výhradně politickými prostředky, přesvědčivým a přitažlivým programem, prostě kvalitou a ne mocenskými prostředky, umlčováním, ostrakizací či dokonce zákazy

to připomeňte hlavně těm komunistům, Vízku.

JJ 31.8.2006 21:32

Autor se seredne myli

jde o bohuzel dost rozsireny nazor. Pritom je to tak jednoduche:

Zakladni teze komunismu jsou neslucitelne s individualnim rozhodovanim lidi, vyzaduji uvedomelost, potlacuji odchylky od normalu a tim druhotne pokrok. Cele to nevyhnutne vede k totalitnimu prikazovemu systemu, vcetne tajne policie kontrolujici vlastni lidi.

honza 31.8.2006 22:39

Re: Autor se seredne myli

To se dá říct o každé partaji

JJ 31.8.2006 23:27

Re: Re: Autor se seredne myli

Nepsal jsem o partaji, ale o ideologii. Zkuste si to trochu srovnat.

tomfuk 31.8.2006 20:39

Komunismus.....

Komunismus si nemůže nikdo vysvětlovat jako světlo budoucnosti lidstva, naopak je to totalismus.Pokud by se komunismus realizoval jako nová forma společenského procesu,nová epocha vývoje lidstva musel by zrušit soukromé vlastnictví jako zdroj lidského sebeodcizení.Místo ekonomického bohatství a bídy chce "bohatého člověka   a bohatou lidskou potřebu".Umožnění tohoto lidského životního projevu každému jednotlivci je základním cílem komunistické společnosti.Člověk "nositel" těchto funkcí se za nimi nesmí ztrácet,aby celistvá osobnost"duše" člověka nalezla společenskou hodnotu  a uznání.Komunismus je věda která je obrazem hospodářských a politických podmínek buržoazní společnosti a v jejím lůně objektivní nutností změnit tuto společnost revoluční cestou v socialismus.Dnešní komunisté ,komunismus vědecký pečlivě skrývají pod nánosem parlamentní demokracie a čekají na situaci podobné v únoru1948.Pak "zpětně" pohltí stát svoji stranou,toto je hlavní podmínka přeměny třídní společnosti ve společnost komunistickou.Vše ostatní je jen revizionismus a oportunismus. Fašismus a nacismus  propaguje otevřeně násilí proti těm co se neztotožní s mocí,komunismus rafinovanou formou ideologické práce a slibů o lepších zítřcích se snaží získat nerozhodné na svoji stranu.Proti oponentům ovšem postupují fašisté,nacisté i komunisté stejně.Stejné mají podmínky jednotnosti tisku,televize,filmu,cenzura atd.Nevím co bránilo počátkem 90 let komunisty zakázat a jejich činnost prohlásit za protiústavní.Tento hnisavý vřed na čele našeho státu se bude jen těžko nyní hojit.!!

Fafa 31.8.2006 18:41

Franto:

A kdyby se skutečně omluvili a posypali si hlavu popelem, co by to na věci změnilo ? Začal byste se Vy osobně k nim chovat jinak ? Předpokládám, že ne. Takže Vaše argumenty o omluvě jsou jen zástěrkou.  

Zkusim odpovedet za Fausta. Myslim, ze by dost zalezelo na jejich dalsim chovani. Treba pan Seifert byl clenem KSC, nasledne zmenil nazor a choval se tak, ze mu jeho nazory z mladi nikdo ani nepripominal. Takze omluva spojena s ucinnou litosti by jista zapusobila. A ucinnou litosti by treba bylo z fondu dnesni KSCM dorovnat duchody politickych veznu na uroven duchodu byvalych clenu StB. A pripadne uznat, ze lide, ktery se fatalne mylili uz nekolikrat za zivot, by se mozna nemeli uchazet o politicke funkce.  

honza 31.8.2006 22:40

Re: Franto:

A co třeba účinná lítost ze strany ODS za rozkradené firmy při privatizaci

Kajan 31.8.2006 16:34

Pane autore, komunistická, znamená preferující život v komunách.

Tedy preferující kmenovou společnost a příslušná kmenová pravidla chování. Civilizace však, tedy proces přeměny divocha v občana, tedy proces  individualizace a subjektivizace jednotlivců, prostřednictvím účinků z obchodu, který se mezi tím stal vlastností lidského vývoje, je doslova  technickou  emancipací od kmenové společnosti a jejich pravidel, tedy od komunismu ! Co s tím chcete dělat ? Zrušit vývoj lidského rodu ? Jděte s komunistickou stranou do háuje ! Je to institucionalizace něčeho, co civilizace dávno překonala. Že to běžní a pitomí lidé nevědí, na věci nic nemění !  Činnost komunistických stran je nutno zakázat, čistě  z technických důvodů. Ohrožují totiž lidstvo v jeho základu ! Tedy v postupu od divošství ke zobčanštění !!! A to nemůže být považováno v budoucnu za nic jiného, než ta trestný čin !! Dzp.

ota 31.8.2006 17:44

Re: Pane autore, komunistická, znamená preferující život v komunách.

podívejte se na

http://independentweb.wz.cz/jicinsky.html

už to tady bylo, ale nedá mi to připomenout.

Kajan 31.8.2006 18:43

Re: Re: Pane autore, komunistická, znamená preferující život v komunách.

Jo, Jičínský je staré komunistické totalitní prase ! Dzp

franta 31.8.2006 16:29

Komunizmus je stále hrozba

Bývalý komunista je jako bývalý černoch! O ostrakizaci mluví hlavně komunisti. Zbavit je toho jejich hanebného názvu je jako smazat jim Kainovo znamení z čela.A proto že se krev nedá smýti krví, jedinný způsob jak proti nim bojovat je neustále poukazovat na jejich zločiny. Tomu se urputně brání a součastné sdělovací prostředky včetně televize jim jdou na ruku, právě proto že jsou stále v rukou bolševika. Pro prosazení své smlouvy udělá Vatikán všechno, tak jako na Slovensku, kde již byla podepsána. A tak se klidně křesťan spojí s komunistou v zájmu naplnění svých mocenských choutek. Vládnout může pouze jeden! Pouze politická strana Pravý Blok Nemůže mít za členy komunisty a StBky, ani bývalé.

http://www.cibulka.net/petr/view.php?cisloclanku=2005051108

Lojza 31.8.2006 16:11

Hlouposti

v článku jsou vyložené hlouposti a ke všemu nebezpečné. Není vůbec podstatné, co říkají současní představitelé KSČ (M), ale co by ta partaj udělala, kdyby se dostala pořádně k moci. V roce 1946 také slibovala podporu malému a střednímu podnikání a kdesi cosi a jak se naskytla příležitost, zakroutili všem pěkně po bolševicku krkem.

ota 31.8.2006 17:31

Re: Hlouposti

A to se s tím Gottwald netajil, když to řekl v parlamentu.

pepek 31.8.2006 15:57

Pro koho je KSČM nebezpečná ?

Neustálá ostrakizace KSČM, výkřiky s KSČM nikdy na věčné časy jsou vyvolány obavou přelít výsledek voleb doleva a vyřadit ze hry ODS. Kalouskova akce vyvolala nebývalou odezvu veřejnoprávních sdělovacích prostředků, které okamžitě vyhledaly po celé republice odpůrce tohoto řešení a daly jim obrovský prostor bez možnosti diskuze. Přitom pozice lidovců by byla v takovéto vládě mnohem lepší než v minulé, kde se trpně dívali jak je Paroubek s komunisty válcuje. Proč nevystoupili z minulé vlády ?

ICHoCH 31.8.2006 16:31

Re: Pro koho je KSČM nebezpečná ?

Vzhledem k tomu, že bývalých členů KSČ jak je vidět podle chování celé strany je nejvíce v ODS, tak proto se této straně také říká Modří bolševici. V KSČM již není moc ani koryta, tak plynule přešli do ODS. Oni ovšem nezapoměli svoje bolševické jednání a proto také jakýkoliv jiný názor ODS okamžitě kádruje a jejich nostiele nálepkuje.Pro ODS je typické černobílé vidění problémů, arogantní chování podpásové předvolební akce typu Kubice, Šinágl a podobně a to jen proto, že voliče musí strašit, co by se stalo, kdyby komunisté ve volbách vyhráli. Všichni vědí, že jejich potenciál není na vítězství, ale strašení 50. léty minulého století zatím úspěšně zabírá. Je také pravda, že primitivismus antikomunistických útoků komunistům nahrává především u mladé generace. Takže dost kontraproduktivní snažení bolševiků jiné barvy než rudé.

Hamar 31.8.2006 16:46

Re: Re: Pro koho je KSČM nebezpečná ?

Ano primitivismus, to je to správné pojmenování pro to co tu dělali komunisti před 1989!

Psal se rok 1980, dělal jsem přijímačky na střední školu. Měl jsem samé jedničky. Mě nevzali (politické důvody - v komisi seděl jeden soudruh z okresního výboru ... KSČ) a ty trojkaři i horší, mohli se mi jen smát  - šprtovi ...

Z jiného soudku - těšil jsem se na koncert Pražského výběru, lístky koupené ... ale koncert se nekonal. Proč - soudruzi z krajského výboru rozhodli ...

To jsou zážitky ze všedního života - to není strašení, ale ZKUŠENOST ;-€

radka 31.8.2006 17:10

Re: Re: Re: Pro koho je KSČM nebezpečná ?

Víte, inkvizice byla svého času také dost nepříjemná.

Zvědavý 31.8.2006 18:24

Re: Re: Re: Pro koho je KSČM nebezpečná ?

Na člověka se základným vzděláním píšete hezky.:-D

ota 31.8.2006 17:35

Re: Re: Pro koho je KSČM nebezpečná ?

Nemáte pravdu, nejvíce komunistů je v ČSSD. Jinak jsou ve všech stranách (třeba Pithart) ale i úřadech, u policie, na školách !!, u soudů - už dost, no to je hrůza.

Marian 31.8.2006 15:49

Na váše otázky v závěru článku

mám po řadě  tyto odpovědi :  ne, ne  a  ne.Kumunistická   ideologie  je  zvhlá  už  v tom, že  komunistické  ideály  prostě  nelze  realizovat  bez  krutého  násilí. Komunismus  není  levicová idologie  ale  totalitní  zločiná  ideologie, která  zmeužila  některé   zcela  legitimní  levïcové myšlenky. Podobně jako kdysi nacisté. Nacisté  takéměli rozsáhlý  a převážně  úspěšný  sociální program,  přesto  to byli  zločinci a  a  činy, které  spáchali, byly  zločiny,  nikoli  chyby. Srovnání s  křesťanstvím  platí jen  do  té doby, kdy  se  křesťanství  stává  součástí  státní moci-jak tomu bylo  ve  středověku. Dnes  už  dávno se toho vzdalo a  nemá  tyto  tendence  ani v  zemích, kde  mají  katolíci  třeba 90%  většinu.Naopak  komunisté  usilují o moc nyní  a  zde. Že jde o zločiny  minulé-přečtěte  si některé projevy  pana Filipa, které  tyto zločiny  bagatelizují.  Paní učitelka   Semotánová, funkcionářka   KSČM,  soudí, že  lidé v  50-tých  letech  byly  potrestání  právem.  Dnes  není  vhodná chvíle, ale  kdyby  se  situace  obrátila- snad se to nestane- jsou komunisté schopni začít  vraždit  zítra.   

Jura Jurax 31.8.2006 15:15

Ach jo,

to je blábol. Autor je tak od pohledu socan, ne-li přímo sympatizant komančů.

Přeci není možné srovnávat stalinský komunismus například s komunistickým Československem po roce 1968 či s dnešní Filipovou KSČM či dokonce s Dolejšem či Ransdorfem.  No ale všechno to je komunismus. A na vlastní kůži pamatuju Husákův komunismus (v osmašedesátém mi bylo 19) a mohu dosvědčit, že stál pěkně za exkrement. I když se vyvinul a už - až na výjimky (Pavel Wonka) nevraždil a když byl jeden hodný, i do Bulharska mohl a na škodovku stovku ušporoval.

A povzdechy autora o útočení na ČSSD - ono slušná levice se s komunisty nezahazuje. Ovšem ta Paroubkova chce s nimi vládnout, neboť jen s nimi má těch sto poslanců. A to je samozřejmě fuj.

Dnešní komunistická strana, ač plně nereformovaná, se o postupnou reformu snaží a jde jí to těžce ... těžce až vůbec; donedávna byla vedena synkem estébáckého mučitele - ostatně postačí si přečíst komunistickou tiskovinu nebo pobrouzdat se po internetu - z některých článků Vám bude špatně, z jiných jde mráz po zádech.

Zvědavý 31.8.2006 18:39

Re: Ach jo,

"když byl jeden hodný, i do Bulharska mohl a na škodovku stovku ušporoval."

Hehe. Bohužel to nebyl jenom jeden. KAŽDÝ si mohl "ušporovat" jelikož každý měl práci.

Fafa 31.8.2006 18:49

Re: Re: Ach jo,

Pravda, praci mel kazdy. Obcas sice tu praci mel profesor filosofie v kotelne a doktor teologie v uklidove cete, ale jinak naprosta pracovni pohoda.

Mimochodem, ktery rezim krome komunismu se tolik chlubil  "radnou pracovni politikou".

Zvědavý 31.8.2006 22:08

Re: Re: Re: Ach jo,

Dneska by byl mnohý bývalý profesor filosofie rád kdyby sehnal alespoň práci v kotelne. Kór když mu je přes padesát. :-/

Někteří z těch co skončili v kotelne, třeba takový Ruml, později dokázali, že tam byli právem, jelikož na víc neměli.

Chris Kelvin 31.8.2006 14:50

Jo, asi založím.....

...novou stranu, bude se jmenovat NSDuBAP, tedy Nacionálně socialistická německá a bavorská strana práce. A budu tvrdit, že už se NS hnutí od dob Hitlera hodně změnilo, a že kdyby nebylo norimberských procesů a členové nějaké NS partaje mohli občas zasednout v nějaké koaliční vládě, bylo by to jen ku prospěchu všech....................... :-/

Jura Jurax 31.8.2006 15:18

Re: Jo, asi založím.....

Ale místo hakenkrajcu si dejte do loga třeba višně - i komančové mají místo rudé hvězdy se srpem a kladivem třešinky, a to se rudá hvězda kupodivu může, kdežto za hakenkrajc Vás budou popotahovat  :-D to jsou paradoxy ...