28.2.2020 | Svátek má LumírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


NÁZOR: Je čas na legalizaci eutanázie a dekriminalizaci drogŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 74, poslední: 14.12.2005 7:49, přehled diskusí

je čas:
Autor: Proxy Yellow Submarine Datum: 13.12.2005 22:55

je čas legalizovat všechno svinstvo, které se nahromadilo v průběhu vývoje tohoto ubohého živočišného druhu, aby se tento obrodil ohněm a mečem. Tak pravilo Proxy Yellow Submarine. A tak bude!

hmm, proč by chtěl někdo rozhodovat o mém životě?:
Autor: www racek Datum: 13.12.2005 16:19

zrovna flanďákům a ortodoxním židům bych to nesvěřil ...
nicméně před skokem ze skály či provazu nebo 80 rohypnolum bych si v bezvýchodné a strašně bolestivé situaci představoval nějakou běloskvoucí postel, injekci a tlačitko ...
 

Re: hmm, proč by chtěl někdo rozhodovat o mém životě?:
Autor: knedlik Datum: 13.12.2005 22:35

Pak Vam bude stacit si vymenit prosteradlo, rozpustit si do sklenicky vice nez obvykly pocet prasku na spani a sladce usnout. Zbytek lidstva do toho (zmenou zakonu) tahat vubec nemusite. I kdyz nejaky ten "flandak" se asi presto za Vas pomodli, zakonem tomu stejne nezabranite. Ale Vam, podle toho jak pisete, by to melo byti jiz stejne "burt".

Re: Re: hmm, proč by chtěl někdo rozhodovat o mém životě?:
Autor: Proxy Yellow Submarine Datum: 13.12.2005 22:50

v Česku bere drogy každé malé děcko. Takže nač rozpuštět racka ve sklenici vody, naco kropenku a kříž, nač modlit, nač jsou ty kecy, komu poslouží plný pytel cizích blech, proč ten pubertální patos, k čemu prázdná slova, proč úpět nad svým vlastním hrobem.

Re: Re: Re: hmm, proč by chtěl někdo rozhodovat o mém životě?:
Autor: knedlik Datum: 13.12.2005 23:03

Kdybych sdilel Vas "svetovy nazor" tak bych jiz davno skocil pod rozebehnutou slepici! Myslite li to ale uprimne, tak se musim ptat, proc Vas to vubec nutka odpovidat? 

Re: Re: Re: Re: hmm, proč by chtěl někdo rozhodovat o mém životě?:
Autor: Proxy Yellow Submarine Datum: 13.12.2005 23:10

protože, knedliku, mně se nelíbí žít ve sračkách, které kolem sebe vidím, ale pod rozběhnutou slepici skákat nehodlám, ani kdyby vám to udělalo radost, ani kdyby čert na praseti jezdil, zkrátka, uvědomte si, že jsme tu ještě my, kterým se ty sračky nelíbí. kapišto?

Re: Re: Re: Re: Re: hmm, proč by chtěl někdo rozhodovat o mém životě?:
Autor: knedlik Datum: 13.12.2005 23:52

Dovolte mi prosim, abych Vas zcela ujistil, ze ty "sracky" o kterych pisete povazuji zcela za Vasi osobni vec, s kterou se nemuze vyporadavat nikdo jiny, nez Vy. Rad bych ale podotkl, ze trocha humoru a porozumeni velmi pomuze, v behu zivota. S tou slepici to asi jeste nedoslo, ale k tomu se jednou doufam take propracujete. Ja sam ve dvaceti chodil v celem cernem (doufaje, ze mi to slusi) a teprve az jsem prozil skutecne "sracky", tak jsem seznal, ze humor a porozumeni skutecne pomaha.
Preji dobre noci.

Re: Re: Re: Re: hmm, proč by chtěl někdo rozhodovat o mém životě?:
Autor: Proxy Yellow Submarine Datum: 13.12.2005 23:12

chápeš, ty arogantní primitivní kašpare, že jsme tady ještě my?

Re: Re: Re: hmm, proč by chtěl někdo rozhodovat o mém životě?:
Autor: nightingale Datum: 14.12.2005 3:51

Allas, k cemu ta prazdna slova?

Co je to nevylecitelna choroba? Ta, na kterou nejsou peníze? :
Autor: Auiam Datum: 13.12.2005 16:02

Pokud nezaregistruji, nenakoupim, nepredepisu nebo pacientovi neproplatim vcas primerenou lecbu, bude nevylecitelne nemocny jedna dve. Obzvlaste tehdy, kdy si komuniste a socdemaci s Paroubkem a Rathem v cele predstavuji reseni financovani zdravotnictvi pohrbenim pacientu se vzacnymi a nakladnymi diagnozami. To skutecne vsichni chteji radeji proplatit od pojistoven leky na nachlazeni, nez nechat pojisteni na zavazne diagnozy, ktere si nikdo sam platit neni schopen?

Re: Co je to nevylecitelna choroba? Ta, na kterou nejsou peníze? :
Autor: www racek Datum: 13.12.2005 16:21

eště že ods hned zaplatí z rozpočtu právě tyhle případy ... neplácáš náhodou blbosti? ods chce právě hodně ušetřit...

Re: Re: Co je to nevylecitelna choroba? Ta, na kterou nejsou peníze? :
Autor: knedlik Datum: 13.12.2005 22:52

Dovolte abych upozornil, ze podstata predesleho prispevku se jevi byti ne v tom, ktera partaj je ta lepsi, ale ze ciste hospodarske uvahy mohou ovlivnovat rozhodovani o byti ci nebyti v moralne zdevastovane spolecnosti.  Osobne bych nechtel sverit svuj zivot do rukou zadne politicke strany a, kdyz jsme jiz u toho, ani do rukou zadneho jedince ani spolecnosti, jako takove.

Pořád nechápu, proč některé lidi ta euthanázie tak vzrušuje::
Autor: kocour Datum: 13.12.2005 15:59

Dnes je to tak, že dostanete nejnižší sazbu za vraždu (tuším 5 let).
Napříště to bude tak, že dostanete totéž, ale za euthanazii.
Pokrytectví na entou: Zastáncům budou autoři říkat, že euthanasii usnadnili, a odpůrcům že se nic nezměnilo a že euthanasie je i nadále trestná.
Tak proč ty emoce?
 

V EU . . . CR za Belgii co do poctu rozvodu, druha za viteznym Madarskem co do poctu sebevrazd . . . :
Autor: G. Pasek Datum: 13.12.2005 15:39

drogari v CR jsou na  na 1. mise, tak proc ne druhy za viteznym Holandskem v euthanasie . . . .

všem, kdo chtějí strkat rypák do cizích věcí:
Autor: Mablung Datum: 13.12.2005 12:35

1. Tři sudičky u kolébky, hoj-hoj, stály mi,  podle tvaru mojí lebky, hoj-hoj, věštily,  jsem zrovna dělal kaku, hoj-hoj, do plenek,   nechápal jsem smysl jejich, hoj-hoj, myšlenek.  R1: : Hoj-hoj-hola-hoj, budoucnost je boj, 
hoj-hoj-hola-hoj, a tak se, chlapče, boj! :  2. První babka byla mírně, hoj-hoj, obézní,    ta mi přála ruku krásné, hoj-hoj, princezny,    ať s ní strávím ve svém loži, hoj-hoj, co to dá,    čili, jak to zpívá Samson, hoj-hoj, pohoda. R1: 3. Druhá babka byla zloduch, hoj-hoj, od kosti,    snad proto mi přivěštila, hoj-hoj, starosti,    jenom ať se hošík trochu, hoj-hoj, potrápí,    ať je jeho princeznička, hoj-hoj, na chlapy.  R1: 4. Třetí řekla:"Holky, vy snad, hoj-hoj, blbnete,    víte, jaká nemoc vládne, hoj-hoj, ve světě,    ať zavládne v jeho žití, hoj-hoj, idyla,"    vzala nůž a fik! a věštby, hoj-hoj, zrušila. R2: : Hoj-hoj-hola-hoj, budoucnost je boj,        hoj-hoj-hola-hoj, a tak se, chlapče, hoj! :  5. Z toho plyne poučení, hoj-hoj, pro všecky,    každý problém dá se řešit, hoj-hoj, vědecky:    aby nekradlo se, uřež lidem, hoj-hoj, ručičky,    aby nezdrhali za kopečky, hoj-hoj, nožičky.
Pro ty kteří nechápou. V 18 má člověk dostatek rozumu (natož v šedesáti), aby o sobě dokázal rozhodnout sám. Za chyby se platí.  I smrtí. Ale je lepší riskovat smrt, než se nechat vodit do smrti za ručičku. Společnost se musí bránit proti tomu, aby tato svoboda neohrožovala příliš ostatní obyvatelé. Tj. eutanázie, pokud má jasná pravidla, mě ohrozit nemůže. Tráva, pokud má její používání jasná pravidla, mě ohrozí méně než alkohol.
Alkohol, pokud nemá jeho používání jasná pravidla, ...

Re: všem, kdo chtějí strkat rypák do cizích věcí:
Autor: Mablung Datum: 13.12.2005 12:37

No jo, chtělo by to preview, abych to dokázal strukturovat. Takhle s tím už nic neudělám :-(

Re: Re: všem, kdo chtějí strkat rypák do cizích věcí:
Autor: Nachtigalchen Datum: 13.12.2005 13:31

Vas prispevek (hoj-hoj-atd) velmi presvedcive vyvraci Vase trvrzeni o "trave". Neni divu, ze se Vam nedari to "strukturovat".

Re: Re: Re: všem, kdo chtějí strkat rypák do cizích věcí:
Autor: Mablung Datum: 13.12.2005 15:28

Já to kopíroval z html stránky a bohužel tato diskuze nevzala tagy ... .
 

Re: Re: všem, kdo chtějí strkat rypák do cizích věcí:
Autor: zdeněk Datum: 13.12.2005 13:53

Tam tohle je fakt nářez. Kolik jste toho vyhulil?

Re: Re: Re: všem, kdo chtějí strkat rypák do cizích věcí:
Autor: Mablung Datum: 13.12.2005 15:30

Dnes ani včera nic :-)
Kdybych něco vyhulil, tak bych se tu musel docela chechtat. Takhle je mi jen smutno, když vidím, kolik lidí ví mnohem lépe než já, co bych měl se SVÝM životem dělat ...

Re: Re: Re: Re: všem, kdo chtějí strkat rypák do cizích věcí:
Autor: knedlik Datum: 13.12.2005 22:27

Zakopany pes je v tom, ze mnozi si mysli, ze je to jenom JEJICH zivot, s naprostou bezohlednosti vuci svemu i zcela nejblizsimu okoli.  Clovek je ale tvor spolecensky, berouci i dostavajici (it's a two way traffic, baby).

Re: všem, kdo chtějí strkat rypák do cizích věcí:
Autor: autor MjH Datum: 13.12.2005 14:16

Nohavicův text je výstižný

To o čem leckdo žvaní v médiích i v parlamentu, mi vadí nejmíň. :
Autor: Sch.inkvizitor Datum: 13.12.2005 12:20

Pochybná je celá koncepce. Od absence materiální stránky, přes zvýšení hranice  trestní sazby některých nedbalostních deliktů tak, aby nepodléhaly režimu podmíněného zastavení trestního stíhání,  deliktů, k jejichž stíhání snad zavazuje nějaká mezinárodní smlouva, ale které můžete  spáchat stejně snadno jako se vyčůrat na Měsíc, k verbálním deliktům. Tak se může stát, že za ze zákona nepromlčitelné pubertální blbé kecy vás zavřou v době, kdy vraždu byste už měli promlčenou.
Kromě toho, zákon má být  sručný, výstižný a především srozumitelný adresátovi. A tím je občan a nikoli kvalifikovaný právník. Zákon není učebnicí práva. Těch málo vylepšení, které zákon přináší, jeho celkovou nepovedenost nenahradí. Autorskému týmu (stejnému, který připravil paskvil zákona o soudnictví ve věcech mládeže č. 218....) by mělo být vzkázáno "Znovu a lépe." 6e tak neučinila poslanecká sněmovna mě s ohledem na její složení nepřekvapuje. Ti by schválili i vlastní rozpuštění v kyselině, kdyby jim to někdo vhodně podal.

podivný liberál:
Autor: demokrat Datum: 13.12.2005 9:19

Autor je spíše  více hlupák než liberál. Také se přikláním k názoru, že euthanázie v podmínkách naší společnosti je nebezpečná, ale jde i o princip úcty k lidskému životu jako takového. Jakmile řekneme, že nějaký život je bezcenný, tak upak bude snadné říci lehce, že i tamten nemá smysl, atd. Nelze brát projevenou vůli pod tlakem smrtelné choroby jako projev svobodné vůle, nelze vyloučit ani snahy  okolí se zbavit nepohodlného člověka....Také by se komukoliv mohlo stát, že se vám z nemocnice váš nejbližší nevrátí a když se budete ptát proč, tak vám oznámí, že o smrt požádal, protože byl nevyléčitelně nemocný. A když si řeknete o lékařskou dokumentaci, tak podle dnešního stavu nemáte nárok.  Úcta k lidskému životu je v naší společnosti a v Evropě vůbec na nízké úrovni. Projevuje se  to i tím, že se mnohé státy podílely a podílí na válkách v Jugoslávii a v Iráku s tisící nevinných obětí a tady to nikoho nevzrušuje. Včera to byli jen nějací "arabové"  a dnes to jsou už naši blízcí byť nemohoucí, mezitím už déle i ti nenarození. A kdo to bude zítra ?

Re: podivný liberál:
Autor: tjuska Datum: 13.12.2005 11:15

A co vám v nemocnici řeknou dnes, když tam váš blízký zemře a vy máte podezření, že to nebylo všechno košer? Dostanete do ruky úmrtní list, kde bude napsáno např. tradiční selhání krevního oběhu a když se v tom budete chtít šťourat, narazíte na zedˇ. Takhle by vám to řekli aspoň na rovinu.

Ono je to relativni:
Autor: JJ Datum: 13.12.2005 12:42

Úcta k lidskému životu je v naší společnosti a v Evropě vůbec na nízké úrovni, ale v porovnani s mnoha zemnemi je hoodne vysoko.

Re: podivný liberál:
Autor: www racek Datum: 13.12.2005 16:24

ale ke svému životu snad míru úcty určuji já a ne ty, ne? tak laskavě nekecej do rozhodnutí druhých.
nicméně musí být jasně patrné, že o nebytí mohu rozhodovat pouze já a nikdo jiný.

Re: Re: podivný liberál:
Autor: knedlik Datum: 13.12.2005 23:12

V tom to prave je. Jak to udelat, aby to bylo naprosto "jasne patrne", kdyz jeden mezitim uz stejne "tlaci kytky" ci je "rozprasen".

legalni zabijeni:
Autor: knedlik Datum: 13.12.2005 9:00

V dobe stale rostouciho poctu duchodcu, v pomeru  k poctu danovych poplatniku, navic v takto moralne zdevastovane spolecnosti, prosazovat legalizaci dobrovolneho zabijeni muze jenom naprosty dutohlav. A to, ze se pri tom navic vzyva Velky Milton, je o to pikantnejsi.
Vzhledem k posledni dobou stale vice dostupnym lekarskym zpravam, o dlouhodobe mozkove zhoubnosti pozivani tzv. "soft drugs", autor by  mel ihned
prestat

Re: legalni zabijeni:
Autor: občan z kraje města Datum: 14.12.2005 7:49

Nechcete náhodou autora postavit před svatou inkvizici a upálit na hranici ? Přestože s Vámi nesouhlasím, rád si i Váš příspěvek přečtu, protože chci vědět jak přemýšlejí jiní lidé. Moc by mě nebavilo číst "diskusi" a články, kde všichni budou jen tvrdit to samé dokola.