6.6.2024 | Svátek má Norbert


Diskuse k článku

MRAVNOST: Někdo hodnotit smí a někdo nesmí

Pronášet hodnotové soudy o morálce a mravnosti není dovoleno jen chrabrým novinářům z veřejnoprávních médií a kritikům prezidenta, ale všem, kteří jsou takových soudů schopni. Tedy i advokátkám s konzervativními názory.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 6.6.2022 11:53

Obvykle záleží na prostředí a kolektivu, ve kterém člověk hodnocení pronese. Každá skupina má své svaté a své satany.

Soudit druhé se nedoporučuje proto, že svědomí si ten soud zapamatuje a člověk se pak kolikrát podvědomě sám vmanipuluje do situace, kde si může ověřit, zda podle vlastních kritérií obstojí.

No, a často selže, což je nepříjemné a opět mnohdy to vede k podvědomé snaze se potrestat.

Ale jestli nám to nevadí, můžeme soudit do aleluja. Vždy bude dost takových, které tím naštveme. Konkrétně u Feriho je to z obou stran horký brambor, nesouhlasím s autorkou, že by v jeho případě existoval obecný konsenzus.

O. Roldan 7.6.2022 9:38

Kde píše o konsenzu? Nikdo ani zdaleka nevíme, jak to bylo.

Svůj názor a úsudek si ale na základě dostupných informací utvořil asi každý, ne?

J. Anděl 7.6.2022 9:59

Autorka.

Píše, že "někdo hodnotit smí a někdo nesmí". Já píšu, že nic takového, žádný konsensus, shodující se na tom, že někdo hodnotit smí a někdo ne, neexistuje.

Napsala nějaký názor či hodnocení a sesypala se na ní hromada kritiků.

Kdyby napsala opačný názor či hodnocení, sesypala by se na ní stejná hromada jiných kritiků, jak už to tak bývá u podobných témat.

Já názor nemám. Nevím, jestli je Feri vinen znásilněním. Moc mě to nezajímá, nicméně předpokládám, že výsledek nějakého soudu se ke mně donese.