27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Diskuse k článku

MIMOCHODEM: Tajná mobilizace

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
mik 5.12.2005 23:42

Re: mate asi mnohem vetsi pravdu, ale asi o tom netusite

Bol to jen alkohol nebo i jine drogy, ktere zacal neoliticky clovek uzivat? Ono se totiz mista nejstarsich kultur shoduji s misty, odkud je znamocaste uzivani i jinych drog.
Mysch 5.12.2005 23:41

na rozdil

od modrejch ptaku.
tem staci jedno male pivo.
mik 5.12.2005 23:38

Re: Re: Fridrich Engels ve svém díle " Podíl práce na polidštění opice se mýlil".

To umi i nasi kosi, kteri si v zime nechavaji zkvasit ve voleti jerabiny. Dokonce mohou mit v krvi takovou davku alkoholu, ktera by nasince zabila a litaji docela rovne.
Josef 5.12.2005 18:42

Re: vzpomenul tady někdo pietně

Bylo uz vzpomenuto nekolik bister a stanku. Pritom se ale zapomnelo na onu velkou pivnici na hlavnim nadrazi(dnes se tam prodavaji stare hadry,tusim). Byvala to nejvetsi prazska pivnice a popijelo se tam kulturne, ze skla a u prostreneho stolu. Dnes se na nadrazi pije ve stoje a z flasky. Jsem si jist, ze kdyby se meli ozvat vsichni pametnici, kteri si tam kdy dali pivo, tak by se jich napocitalo nekolik milionu !!!
dag bedmen 5.12.2005 18:10

Re: Fridrich Engels ve svém díle " Podíl práce na polidštění opice se mýlil".

upozorňuji, že alkokohol užívaný pravidelně v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství.
šimon klein 5.12.2005 17:48

Re: A taky dřevák na Gorkáči, tam si taky uměli pospíšit.

Xavera a za mého raného mládí (skoro dětství) byl podobě obskurní podniček ve Spálence vedle vinárny u Ježíška (?) - zkrátka v domě, který zbořili na rohu Spálenky a Purkyňovy, kde byl ten (?) Ježíšek.
Schůdky do patra a tam šmajchlstolečky a řada z nich poloobsazená paničkama.....
hergot, mě to dneska bere...
šimon klein 5.12.2005 17:44

vzpomenul tady někdo pietně

buřtostánek na Špejchaře ? Tam co jsou dnes svatokrádežně umístěný mormoni ???
Nádherné místo k posezení v městské přírodě i když sněžilo (bylo zatřešeno). A záchranná to stanice poutníků z centra Prahy na severozápad.
JÓ - mládí......
Kantor 5.12.2005 16:46

Škoda, že se to soudruhům

v Sovětském Svazu nepodařilo.Byli jen krůček od  komunalkoholismu.
Xaver X.X. 5.12.2005 16:09

A taky dřevák na Gorkáči, tam si taky uměli pospíšit.

A to malý bistro vedle Arka v Dlážděné, jak tam měli za závěsem "tajný" schody do patra...
Mysch 5.12.2005 15:09

jako obvykle pane slajchr dobre,

ale tu latku jste mival nasazenou vys. a nerad bych nevzpomenul pana kapra na tylaku, vlstne jeste scheinerove namesti, co mel vzdy jeste skoro za svitani k pecenaci lahvicku piva.
tz 5.12.2005 14:07

Re: Re: Fridrich Engels ve svém díle " Podíl práce na polidštění opice se mýlil".

až se to dozví kurvy z EU, nepochybně těm slonům vyměří daň za výrobu alkoholu a uvlaí na ně daně a 10 tisíc regulačních předpisů
Ahasver 5.12.2005 13:44

Re: Fridrich Engels ve svém díle " Podíl práce na polidštění opice se mýlil".

Hm, tak to nejspíš dojde také k polidštění slonů.Kdesi jsem totiž četl,že afričtí sloni vyhledávají jakési bobule a pak je prostě nechají zkvasit v žaludku.Ta cílevědomá činnost zvaná výroba tu sice chybí,ale počítám,že opojení ji bohatě nahradí.
honzak 5.12.2005 13:24

svěží dílko!

Při čtení se aktivovaly vzpomínky na spanilé jízdy a trnula nejen játra, ale i ledviny.  K výzkumu vlivu chlastu na kvalitu společnosti bych připodotknul, že chlast umožňuje krátkodobý a vládnoucí mocí nekontrolovaný únik z reality (zpravidla tristní). Jen se to nesmí přehnat.
Sch.umírněný alkoholik 5.12.2005 12:14

Fridrich Engels ve svém díle " Podíl práce na polidštění opice se mýlil".

Ve skutečnosti to byl podíl alkoholu na polidštění opice. Když chtěla chlastat, musela se naučit vyrábět alkohol. A to je teprve práce.  Kromě toho pravidelně požívaný alkohol v malých dávkách má výrazné anxiolitické účinky  (shodně jako sex) a tím snižuje potřebu odbourávat stres a vyhlenapříklad zapalováním automobilů. To také vysvětluje sociální neúspěšnost většiny muslimského obyvatelstva.
 
Jirka 5.12.2005 11:43

Význam alkoholu pro rozvoj lidské společnosti.

V článku uvedené potvrzuje pouze fakta, která se nám už na Silvestra vo roce 1999 podařilo shrnout a prezentovat na konferenci "Význam alkoholu pro rozvoj lidské společnosti". N astránce http://www.ecoglass.cz/glo-glo-nam/page2.html najdete alespoň 2 přednášky, které Vám objasní "Výhody chůze po čtyřech" a také analýzu s názvem "Předspoklady opilců pro práci ve státní zprávě. Zdravím všechny, Jirka, člen spolku Glo-Glo-Ňam.
R 5.12.2005 10:55

Alkohol jako koncentrátor peněz

nekontrolovaná spotřeba alkoholu sice působila jako koncentrátor peněz, ale tak jednoduché to asi nebylo.
Za dob pozdního feudalismu alkohol asi zvyšoval zisky feudálů. Nevolníci se nesměli hnout z půdy a navíc museli kupovat pálenku z panských palíren. Tudíž místo toho, aby peníze shromažďovali na výkup z nevolnictví nebo nákup majetku, utráceli je. Průměrná délka života byla, jsem někde četl  tehdy okolo 35 let.  Pálenka přispívala k tomu, že se většina nedožila věku, kdy nemohli pracovat a museli by je živit. Taky tím přirozeně přežili  ti odolnější alkoholu, což třeba později hrálo roli při kolonizaci Ameriky, odolní běloši nezkušené indiány prostě přepili. Kromě jiného.
Potom za dob raného kapitalismu alkohol asi fungoval podobně jako dneska drogy. Spousta lidí spadla do závislosti, hlavně ti, co dělali jednoduché manuální práce a jejich mzdy skončily u výrobců alkoholu a prodejců.  Ještě před sto lety fungovali v ostravských fabrikách takzvaní brenzáci. To byli lidi, většinou přistěhovalci, kteří vykonávali intenzívně jednoduché manuální práce a aby toho byli schopni, živili se lihem (na pálení) a chlebem.
Ale pokud vím, v Anglii začala velká spotřeba alkoholu vadit někdy za královny Viktorie, protože snižovala zásadně "životnost" námořníků a hlavně námořních důstojníků, kteří neměli čas nabýt potřebné zkušenosti. Tady je kořen proslulosti anglického čaje, který se v té době začal propagovat jako alternativa k alkoholickým nápojům
Dneska patří automatická sebekontrola alkoholu k naší kultuře.
Ahasver 5.12.2005 10:55

Re: Re: mate asi mnohem vetsi pravdu, ale asi o tom netusite

Omlouvám se, vlastním přičiněním mně před tím trnutím jater vypadlo " v článku použité ".
Ahasver 5.12.2005 10:25

Re: mate asi mnohem vetsi pravdu, ale asi o tom netusite

Nicméně chlastat se musí umět, nejlépe s Mírou.Jinak to může dopadnout např. takto, cituji:"Mezi své poradce si Paroubek zatím přivedl jen jednu výraznou osobnost, a tou je Valtr Komárek". (Miloš Zeman v článku Junge Fronte Heute nazvaném "Zeman: Kolem Paroubka jsou nášlapné miny".
Jinak to TRNUTÍ jater je fakt hodno zapamatování.
sociolog 5.12.2005 9:22

mate asi mnohem vetsi pravdu, ale asi o tom netusite

Antropologove se totiz v posledni dobe zabyvaji otazkou, co vedlo neolitika, aby presel na zemedelstvi, ktere mu neskytalo oproti lovu ZADNE VYHODY, jen mnohem vetsi a monotonnejsi praci. I strava se stala v dusledku usedlejsiho zpusobu zivota nezdravejsi, nebot monotonnejsi, chuda na vitaminy, coz se projevilo na horsim zdravi nalezenych tel z one doby. 
 
Z tohoto faktu  vyplyva i posmevacny vztah treba pygmeju k usedlym Bantu...  Nejnovejsi antropologicka zjisteni poukazuji na to, ze opusteni loveckeho a sberatelskeho zpusobu zivota nevysvetluje  ani zadna ekonomicka nutnost. Populace se totiz zacla zvetsovat v dusledku zemedelstvi, nnevysvetluje nikterakz jeho zrod, o tom dnes neni pochyby. Tak oc bylo duvodem, ze neolitik na rozdil od dnesniho Cecha zvolil radsi mnohem namahovejsi  obdelani pole oproti pohodovemu loveni?   
 
No a ted jednoduche vysvetleni hadanky: Je to objev allkoholu!  Neolitik, kdyz poznal blahodarny vliv prvniho alkoholoickeho napoje, zhotoveneho z urcitych trav, hledal zpusoby, jak tyto travy kultivovat, aby bylo alkoholu dostatek... Takze k Britskemu Imperiu je od tohoto okamziku, abych tak parafrazoval Armstrongovo rceni po pristani na Mesici, uz  jen krucek
JatraViktoraSlajtra 5.12.2005 2:21

Kdybys clovece nezvanil

Kdyby clovek nevynalezl alkohol, nebyli bychom tvrdy jako kamen.