7.8.2020 | Svátek má LadaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: Nebezpečnější než invaze muslimůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 32, poslední: 10.10.2015 21:19, přehled diskusí

No, možná se platu, ale z tohohle mi leze jistý Polčák,:
Autor: R. Houška Datum: 9.10.2015 11:22

jako sláma sedlákovi z bot!

Srovnání s 3. říší sedí:
Autor: J. Kavalír Datum: 9.10.2015 10:57

Ale v opačné poloze. Společná je expanze na cizí území. Následuje podrobení / likvidace / asimilace původních obyvatel. Zvlášť my, jako Slované, bychom o tom měli něco vědět.

Re: Srovnání s 3. říší sedí:
Autor: P. Vaňura Datum: 9.10.2015 11:45

Podle těch multikulturních magorů nemají Židé vůbec právo kritizovat Hitlera za Holocaust, dokonce bylo jejich POVINNOSTÍ jít do plynu s písní na rtech.

Něco tak šíleného jsem dosud nečetl, obět má "chápat" vraždícího agresora!!!!

Sebezáchova a sebeobran je povinností vůči svým potomkům :
Autor: K. Janyška Datum: 9.10.2015 10:34

a předkům a kdo to tak nemá, měl by být mrtev. Je zbytečný... Dzp.

Re: Sebezáchova a sebeobran je povinností vůči svým potomkům :
Autor: P. Rada Datum: 9.10.2015 11:04

Jako bych slyšel horlit příslušníky IS, SS .... kteří se navíc odvolávají právě na ty zaručeně neušlechtilejší předky.

Státnost, zákonnost, kulturnost ... to vše náhle není Janyškou a jemu podobným zohlednitelné.

Človek je živočich a jeho základní:
Autor: P. Vaňura Datum: 9.10.2015 11:43

pudy jsou dva, přežít a zajistit přežití potomstva. Všechno ostatní je SKUTEČNĚ DRUHOŘADÉ. Pokud některý politik řekne, že se máme tophoto vzdát patří ke zdi. Protože podporuje genocidu našeho národa. TEČKA!

Hitler a Stalin skutečně představovali MENŠÍ nebezpečí než magoři, pokle kterých se máme vzdát životního prostoru a zdrojů ve prospěch někoho jiného. Oni dva vyvraždili "jen" deset procent obyvatelstva, multikulturalisté by nás nechali povraždit všechny!

Re: Človek je živočich a jeho základní:
Autor: S. Donát Datum: 9.10.2015 12:21

Přesně tak. Přežít a rozmnožit se, je naprostý základ.

Re: Človek je živočich ...:
Autor: P. Rada Datum: 9.10.2015 14:13

Přijde mi kuriozní, že právě ve chvíli neobyčejného namnožení druhu homo s. s. se zároven ozývají hlasy opírající se o údajný "naprostý základ" a tvrdící ... "přesně tak".

Přitom v průměru má každý evropan dnes za sebou zástup zhruba stovky energetických otroků a to je dokonce až o dva řády více jak jeho "naprostý základ". Možná ale, že sem takto píší lidé, kteří už se cítí zcela "na dně" a chtěli by to vyřešit namnožením podobně jak to mohli okoukat od některých nepřispůsobivých etnik.

Považuji za příznačné, že "naprostý základ" je to právě dnes pro příslušníky IS a jim podobné kteří si znásilnování takto ospravedlnují kam jen přijdou.

Re: Človek je živočich ...:
Autor: B. Rybák Datum: 9.10.2015 22:59

Těm otrokům normální lidé říkají technologické vymoženosti. Jestli chcete něco udělat pro lidstvo, šiřte je spolu se vzděláním!

Sebezáchova a sebeobran je povinností vůči svým potomkům :
Autor: R. Morava Datum: 9.10.2015 12:55

Tak asi tu na zemi máme víc úkolú než se rozmnožit, ale ty opravdu nebudeme moct splnit pokud nebudeme demokracii a civilizaci bránit! Když už se tu někdo ohání Hitlerem, pak je tu evidentně spíš appeasement Daladiera.. Všiml si někdo jak se Hollande chová podobně? Doma má u Eurotunelu nepořádek takže se o omigranty nestará a nám je chce posílat. Tady něco evidentně nesedí, kdo ho platí nebo co má za nemoc. To si jako máme ty kvótované lidi postavit před Blanku, nebo jak si pan Hollande všechno představuje? Pokud by se takto ke mně chovali jako emigrantovi, do měsíce se rozhodnu obsadit svoji novou zemi, a to jsem mírumilovný člověk!!!!

Re: Sebezáchova je povinností?:
Autor: P. Rada Datum: 9.10.2015 14:22

Pokud by jste chtěl jako mírumilovný člověk také žít - nejen to deklarovat - měl by jste si zařídit své životní zdroje naprosto nezávisle na svém okolí.

Připustíteli závislost či jen kooperativnost - pak si onu mírumilovnost můžete dát na vývěsku, vlajku... ale jde už jen o proklamaci. Vaše realita totiž bude už o něčem jiném. Třeba o tom, že jste se zároven vedle svých ideálů namočil do války kterou vedou vaši obchodní parteři atd.

Válka je nevyhnutelnou součástí lidského života:
Autor: P. Vaňura Datum: 9.10.2015 19:50

Dokonce, i kdyby Evropané dokázali žít mezi sebou v míru, budou dříve či později napadeni mimoevropskými národy. (c) Oswald Spengler, 1937 (odpověď na otázku, očekává li válku v Evropě).

Vlastně říkáte skoro TOTÉŽ. Pořád ale platí, že i když se budete chovat mírumilovně, můžete být napaden. Dokonce můžete být nuceně odveden do nějaké armády s trestem smrti za dezerci (je to i jedna scéna ve filmu Doktor Živago). Pan Janyška se svým "spontánním řádem" to např. nepochopil dodnes.

Re: Sebezáchova je povinností?:
Autor: B. Rybák Datum: 9.10.2015 22:54

"měl by jste si zařídit své životní zdroje naprosto nezávisle na svém okolí" Tímto tvrzením jste překonal dokonce i sám sebe! Máme klesnout dokonce i pod úroveň lidoopů?

Re: Sebezáchova a sebeobran je povinností vůči svým ...:
Autor: B. Rybák Datum: 9.10.2015 22:46

To, že nasloucháte horlení příslušníků IS opravdu není nic čím by se slušný člověk měl chlubit. Vaše nasloucháni příslušníkům SS to ovšem vysvětluje, protože ty můžete slyšet jenom v blázinci!

O státnost, zákonnost a kulturnost jde Vašim ideovým protivníkům především!

Jak se jmenuje ten poslanec? Je to důležité.:
Autor: Š. Hašek Datum: 9.10.2015 9:46

Mě docela zajímají konkrétní názory jednotlivých poslanců. Samozřejmě nelze stihnout všechno, i volič jsem jen jeden.

Ale to jméno zastupitele, který přirovnává občana, bránícího se (jest bezúhonný a má třeba i zbraň),  neb nemá v té chvíli zastání nikde - k Hitlerovi, by mě věru zajímalo. Nějak to připomíná i halíkovštinu, když tady je článek o Halíkovi. Ale Halík to nebude, to bude někdo mladší, takové to sluníčko. I když těžko říci.

Re: Jak se jmenuje ten poslanec? Je to důležité.:
Autor: J. Jurax Datum: 10.10.2015 21:19

Kdepak sluníčko. Blbec to je, a to takový, že veliký. Inu, poslanec ...

Jméno toho poslance neuvádím, neboť není důležité. :
Autor: L. Křivan Datum: 9.10.2015 8:45

Omyl !  V příští revoluci musí být potrestán ten správný zločinec ! Takže, jak se ten zločinec jmenuje ?

Re: Jméno toho poslance neuvádím, neboť není důležité. :
Autor: J. Kavalír Datum: 9.10.2015 10:52

Spíš která strana jej nominovala. Pokud neprezentoval její názory, příště ho už na kandidárku nedají, pokud ano, víme koho nevolit.

Re: Jméno toho poslance neuvádím, neboť není důležité. :
Autor: B. Rybák Datum: 9.10.2015 23:04

Podle ovoce poznáte strom! Tím odporným ovocem je EU-hujerství jednotlivců i politických stran! To se přece nedá přehlédnout!

"Právo se bránit":
Autor: P. Rada Datum: 9.10.2015 8:21

Autor v závěru píše ..."strach a děs se v dětských dušičkách přetavil do odhodlání se bránit"...  To považuji za proces pochopitelný i když autor nijak nedokládá, že "strach" musí nutně vyústit v "odhodlání". Dovedu si totiž představit, že u části populace povedou vnitřní procesy naopak k rezignaci.

Děs či strach jsou obvykle reakce na náhlé podněty - náhlá nebezpečí - tam jsme jako druh biologicky nejreaktivnější. Jak to ale funguje v případech pozvolna rostoucího dlouhodobého nebezpečí? Přeroste strach s dlouhodobého ohrožení - např v rostoucí prostorové, potravinové.... stísněnosti v odhodlanost se bránit? Osobně typuji, že je to také možné ale četnost takových reakcí poklesne úměrně k nenápadnosti a pozvolnosti procesu. Vždyt nejčastějším dlouhodobým ohrožením jsou např civilizační choroby až stáří .... a zde pravidelně rezignujeme i vůči ohrožení evidentně fatálnímu.

Dostaneli se tedy např i celá oblast do situace dlouhodobého postupně rostoucího ohrožení - konkrétně klimatickou změnou - reakcí nejspíš bude rezignace či v reaktivnějším případě migrace - namísto radikálního postoje až boje přímo proti zdroji ohrožení. Takto typuji i v případě, že by bylo ohrožení jednoznačně definováno a lokalizováno.

Zajímalo by mě zda v takové souvislosti kdy právě jen malá část populace má dostatečný nadhled aby vůbec rozeznala nebezpečí, mají podle autora dotyční jedinci také "právo se bránit"?

Jde o to, zda ta malá část populace:
Autor: P. Vaňura Datum: 9.10.2015 11:52

MÁ PRAVDU. Pol Pot si jistě myslel, že on pravdu má a tudíž má právo násilně prosazovat své představy.

K té klimatické změně, správná otázka zní "považujete emise CO2 za natolik nebezpečné, že jste pro jejich pokles ochotni podpořit jadernou energetiku?"

Vám VŮBEC NEJDE O CO2! Vy chcete aby se z lidí stali asketové, protože to odpovídá pomatené ideologii, kterou vyznáváte.

Re: Jde o to, zda ta malá část populace:
Autor: P. Rada Datum: 9.10.2015 14:35

Pane Vanuro jen k té energetice. Podporuji energetiku s optimalní efektivitou těžby (eroei). Ta jaderná má žel k nízké efektivitě navíc nedořešený palivový cyklus a hlavně se stává stále více investičně náročná což právě zatěžuje životní prostředí.

Pokud u JE navíc někdo něco něco zásadně nezvládne nebo až zneužije, může dojít k tak masivnímu poškození životního prostředí, že to až podlomí celostátní ekonomiku. Japonsko v tomto smyslu mělo štěstí v neštěstí, že uniklé externality odvál vítr převážně nad oceán a deště spláchly tamtéž.

Čína si s toho vzala ponaučení a vnitrokontinentální projekty JE zcela zastavila. USA se také poučili a tak tam od havíárie na Třímílovém ostrově v roce 1979 doposud nespustili žádnou JE. Vám taková zkušenost ale zřejmě chybí.

Rok po havárii v Černobylu jely zbylé tři bloky na plný:
Autor: P. Vaňura Datum: 9.10.2015 20:10

výkon. To zase nechápete Vy. Ve vámi uváděné Číně zahyne v tamních dolech 7000 horníků ROČNĚ, to je pro Vás přijatelnější, než jeden Černobyl a jedna Fukušima? Riziko z radioaktivity se dnes šíleně přehání, přitom jsou tady bohaté zkušenosti z doby, kdy probíhaly závody v jaderném zbrojení, hlavně na jejich počátku. Když čtu odtajněné údaje z této doby, protáčí se mě panenky.

Např. v důsledku jaderných pokusů je v zemské atmosféře 3 až 8 tun plutonia, daleko více než uniklo (nebo vůbec bylo přítomno!) v Černobylu.

Ale daleko prokazatelnější jsou údaje o přirozené radioaktivitě. Ve světových oceánech je např. rozptýleno 450 TUN 226Ra, přičemž radiotoxicita radia je daleko větší, než v případě plutonia. Na některých místech země dostává každý obyvatel včetně kojenců ročně větší dávku radioaktivity, než je norma pro pracovníky s radioaktivitou. Největším nebezpečím, a vlasně umělým, je radon v domech, ten též ozařuje v části budov lidi stejnou měrou. Mimochodem, Rakušané odmítli spustit jadernou elektrárnu Zwenterdorf a přitom ve stejné době provozovali PŘÍMO VE VÍDNI tři jaderné reaktory, ovšem nikoliv energetické. Atom, zda se, nevadí, pokud nekonkuruje uhlí, ropě a zemnímu plynu...

Re: Rok po havárii v Černobylu jely zbylé tři bloky na plný:
Autor: B. Rybák Datum: 9.10.2015 23:22

Přesně tak! Žijeme na zemském atomovém reaktoru díky němuž se neustále obnovuje a živinami obohacuje zemský povrch, ozařováni životodárným světlem z rektoru termojaderného o které by "zelení" kreténi chtěli lidstvo i živou přírodu oloupit.

Tyto zázraky přírody se musíme naučit napodobovat!

Re: "Právo se bránit":
Autor: B. Rybák Datum: 9.10.2015 23:12

Ten kdo nedokáže o svém postoji přesvědčit své spoluobčany nemá žádné právo jim svůj postoj vnucovat! Je totiž velmi pravděpodobné, že je to darebák nebo blázen!

Omluvte pana poslance:
Autor: J. Vintr Datum: 9.10.2015 3:05

do "parlamentního komparsu" bývají vybíráni (ano, vybíráni, protože budoucí poslance vybírá ten, kdo píše jména na kandidátní listině a ne, jak se většina naivně domnívá, takzvaní voliči) lidé, eufemisticky řečeno, ne příliš složitého uvažování. To proto, aby na povel zvedli ruku pro cokoliv a nesnažili se do toho tahat nějaké svoje názory a postoje.

Re: Omluvte pana poslance,:
Autor: V. Němec Datum: 9.10.2015 8:19

je mladý, hloupý. Hůře je když takto uvažuje "profesor" Halík, nebo Merkelová. Merkelová je jako ta slečna co si pozvala na oslavu svých nerozenin společnost a ta jejím rodičům bybílila celý byt. Ale to také bylo mladé tele. Ale kancléřka neni mladé tele, ale stará .....! Patří do svěrací kazajky a do detenčního zařízení spolu s vyhoštěnými "ekonomickými" migranty.

Jméno polance je velice, velice důležité. :
Autor: P. Dvořák Datum: 9.10.2015 2:27

Abychom příště věděli, kdo nám to vlastně rozdává koláčky.

Tedy co se týká voleb do europarlamentu, pokud bude nějaké příště.

Re: Jméno polance je velice, velice důležité. :
Autor: P. Boublíková Datum: 9.10.2015 5:55

Abychom věděli, koho příště nevolit.

Člověče, vy dnes píšete příspěvky za mě :-)

Re: Jméno polance je velice, velice důležité. :
Autor: J. Myslivec Datum: 9.10.2015 9:27

Přejme si, aby žádné příště už nebylo! I tak by bylo dobré vědět jméno, pro všechny případy.