29.5.2020 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

MÉDIA: Veřejnoprávní pohoda

Česká televize nám na Velký pátek předvedla, že by dokázala vyrobit pohodové a neiritující vysílání, kdyby ovšem jen trochu chtěla. Dokonce i předpovědi počasí měla mírumilovné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 44, poslední: 3.4. 2018 8:20, přehled diskusí

V. Heidlerová 2.4.2018 0:42

ČT ale není jen VM

Předpokládám, že žádný majitel TV nevydrží sledovat programy kterékoli stanice celých 24 hodin v kuse, tedy ani ne ČT. ČT nabízí spoustu pořadů, z nichž si mohu vybírat, na ČT2 dokumenty, zajímavé pořady mívá Art, no a milovníci sportů mají též na výběr, já občas kouknu na nějakou detektivku či film. Pan autor článku zase předpokládá, že všichni jsou přilepeni na obrazovce výhradně, když jde o nějaké politikum. Komu zbyla aspoň část rozumu, tak si snad pořady vybere, co mu nevoní, přeskočí. Pravda, něco vyslechnu, aniž bych o to stála, ale přesto tvrdím, že ČT má své nezastupitelné místo v nabídce programů. Naprosto odstrašujícím příkladem se stala TV Barrandov s plky pana Soukupa, tak tam jde jednoznačně o vymývání mozků, naštěstí u těch hloupějších občanů, u nichž toho k vymývání moc není. Rozumný člověk si vybere svůj program, případně porovná s nějakou jinou stanicí, čte noviny a knihy - tedy má širší záběr než čumět na bednu, a udělá si názor.

B. Carina 2.4.2018 1:17

Paní Heidlerová,

nelze dost dobře porovnávat s jinou televizní nebo rozhlasovou stanicí. Česká televize a Český rozhlas jsou takzvaně veřejnoprávní. Jejich profesionální publicistika a zpravodajství je součástí této služby. Protože si tuto službu platíme přímo televizními a rozhlasovými poplatky, nepřímo daněmi na vysokoškolské vzdělání pracovníků těchto stanic, máme právo požadovat profesionálně odvedenou práci. Tato skutečnost je legislativně ošetřena.

Autor článku polemizuje s tím, zda je také naplněna. Neznamená to ovšem že jiná součást veřejnoprávní služby, například umělecká a vlastní tvorba, je předmětem autorovy polemiky.

A. Hrbek 2.4.2018 1:57

Re:

Nevím, co si představujete pod pojmem "profesionální". Osobně se domnívám, že na ČT naprosto převažují profesionálové a ne amatéři. Pan Soukup je také mediální profesionál, zejména v oblasti reklamy. Rozdíl mezi nimi je v tom, k čemu své "profesionality" využívají.

J. Honců 2.4.2018 3:32

Re:

Potíž je v tom, pane Hrbku, že i profesionálové mohou odvádět neprofesionální práci. A jednostrannost informací jistě takovou neprofesionální prací je. novináři by se měli od výchovné novinařiny vrátit k informování. Jak si informaci přebereme by měli nechat na nás.

J. Fridrich 2.4.2018 5:52

Re:

Jen poznámka - někdo má rád holky a někdo má rád vdolky - co jsem tím chtěl říci, je snad zřejmé.. Prostě se nedá zavděčit všem..

Tak asi tak.

V. Kotas 2.4.2018 7:25

Re:

To samozřejmě ano, ale ČT má na rozdíl od Soukupova tvBarrandova, veřejnoprávní zadání k vysílání. A když chce společnost poučovat, tak ať se podívá po světě, jak to tam ty veřejnoprávní média dělají. No to VŠ vzdělání nebývá všechno, co je potřebné k profesionalitě.

V. Heidlerová 2.4.2018 7:22

Re:

Asi jsem málo náročná a jsem vcelku spokojená s tím, že se k informacím může vyjadřovat a býti slyšena i "altera pars". Např. komunisté se na ČT objevují až příliš často na můj vkus, ale je do parlamentní strana, tak musím sklapnout. Každý dotčený se může vyjádřit. Nevím, v čem je ČT jednostranná, jedni křičí, že podporuje TOP, já zase, že KSČ, asi je naše hodnocení dáno úhlem pohledu a názoru. Pořád je ale dost prostoru k tomu, abychom si mohli informace vybrat i přebrat. A co ta Rada? Není chyba v ní???

P. Grigar 2.4.2018 8:09

Re:

..ti komunisti mi v televizi vadí minimálně, marxista už ze mě nebude a je dobré vědět, kde jsou a co si zrovna myslí. Co mi ovšem vadí, je smutná skutečnost, že občas při hodnocení současné politické situace nejsou zase až tak moc "mimo mísu". Není to jejich zásluha, ale naše chyba.

P. Kmoníček 2.4.2018 7:59

Re: Pánové

Honců a Hrbku, neprofesionální práce je , když slyšíte otázky na problémy,na které pravdivě odpovídat by bylo proti vašemu přesvědčení?

J. Svoboda 2.4.2018 4:48

Pamatováka moc dobrého nemáte, autore.

"Doufám, že se jednou budeme věnovat i Česko-Americkým vztahům."

https://www.youtube.com/watch?v=93JZGHybFVk

No hlavně, že jste se chechtal.

J. Skála 2.4.2018 8:05

Re: Pamatováka moc dobrého nemáte, autore.

Hnidopich.

J. Svoboda 2.4.2018 8:49

Re: Pamatováka moc dobrého nemáte, autore.

Ani ne. Pan Kmoníček je v USA, tak vyjádřil zájem příště zůžit rozhovor na svoji momentální specializaci. Autor to nepochopil a tak se chechtal...

P. Khail 2.4.2018 10:41

Re: Pamatováka moc dobrého nemáte, autore.

Díky za odkaz pane Svobodo :-)

V. Kotas 2.4.2018 7:42

Když kouknul člověk na program ČT, tak

může jen konstatovat, že se její pracovníci nepřetrhli při výběru programů, na svátky Velikonoční. Pár věcí nezachrání, to nekonečné a to několikrát do roka, opakování i když jinak úspěšných věcí. Natočených v letech, osazenstvem ČT tolik opovrhovaných ( podle nich v těch 40rocích komunismu ). Bude trvat asi hodně dlouho, než budou pro ČT a v ní pracovat tací lidé, jako to bylo pře listopadem 1989, kteří dokážou navazovat na to nejlepší, co kdy v tomto médiu od jejího počátku vzniklo.

V. Kotas 2.4.2018 7:44

Re: Když kouknul člověk na program ČT, tak

Ten nástup NKÚ, na kontroly hospodaření by byl začátkem obratu k lepšímu. Doufejme, že se toho dočkáme v tomto volebním období.

Z. Rychlý 2.4.2018 8:51

Televizních kanálů jsou mraky.

Výběr zábavy a poučení je obrovský, nedá se to všechno sledovat. Situace naprosto v pořádku.

Něco jiného je zpravodajství. Soukromé televize můžou mít svoje preference (Prima-Soukup), ale televize placená z TV poplatků by neměla někoho preferovat. U informací by měl zaznít i opačný názor, pokud existuje. Očekávám od ní možná trochu nudné informace, ale se snahou o objektivitu. Místo toho je z ní dojná kráva pro určité lidi, kteří ČT "okupují" a mají z ní hlásnou troubu pro své názory. Betlemáři!

Informací máme hodně a ještě si za peníze daňových poplatníků nechat vnucovat informace tendenční či přímo dezinformace je hloupé. Snížil bych poplatek za TV. Na zpravodajství se dívá hodně lidí a z nich velká část těm tendenčním kydům věří doslova!

I. Vermis 2.4.2018 10:59

Re: Televizních kanálů jsou mraky.

Velká část? Tím myslíte ty, co volili za prezienta Zemana?

Z. Rychlý 2.4.2018 20:31

Re: Televizních kanálů jsou mraky.

Nejenom tyhle. Velká část věří Drahošovi, Halíkovi, Kocábovi, .....

ČT byla pro Drahošovská, jako je proti Trumovská, pro Evropská. A má být nestranná. Pro ČT je Zeman problém, Trump problém, Brexit problém, a naopak o problémech s imigranty v Evropě neuslyšíte, Katalánsko neexistuje, o volbách v Itálii se dozvíte, že Berlusconi prohrál - prostě jeden a to jednostranný mainstreamový hlas. Svobodomyslnému člověku musí být z tendenčních otázek moderátorů stydno.

P. Lenc 2.4.2018 8:53

Také jsem

poslouchal a náramně se bavil.I pan Kmoníček se musel náramně bavit "výkonem" páně redaktora.Byla by to legrace, ale je to spíš k pláči.

V. Kotas 2.4.2018 9:00

Re: Také jsem

To by byl parádní příští prezident.

K. Janyška 2.4.2018 9:22

Jo ? A co ten přihlouplý Moravec a jeho téma totalita ?

Ani slovo o tom, že totalitou je výhradně socialismus všemožných barev. Od rudého přes napříklkad zelený až po černý... Dzp.

P. Grigar 2.4.2018 13:36

Re: Jo ? A co ten přihlouplý Moravec a jeho téma totalita ?

..neberte von Hayeka v tomto směru až tak doslovně, začínáte být monotonní...

"Střezte se čtenářů jedné knihy.."

P. Smatlak 2.4.2018 9:38

Bludný kruh hlouposti

Takže pane Chrastina ty dotazy na Kmoníčka vám vadí ale názory a hulvátství presidenta Zemana co mluví jako žumpa a uráží kdekoho a to ne v podstatě ale fakticky i jeho voliče, ne? Ano,Kmoníček je diplomat,takže se toho držel ale Zeman je president a ten se nedrží ničeho,slušností počínaje.A paradoxně je to nejvyšší st.představitel.Takže ty vaše a musím opět napsat žvásty jsou jen tendenční kecy o ničem podstatném.A takových rádoby rétorů a filosofů je jak jsem kdysi řekl a praví i jedno příslpví, jsou nas-ána plné vědra.

J. Vlček 2.4.2018 9:58

Re: Bludný kruh hlouposti

Pane Smatlaku, to vámi proklamované hulvátství prezidenta Zemana je pouze nezbytná obrana proti dotěrnému hmyzu v podobě některých přiblblých novinářů, komentátorů a uřvaných nýmandů jako jste vy a vám podobní obhájci jediné pravdy; té vaší.

P. Hlosta 2.4.2018 10:00

Re: Bludný kruh hlouposti

A vy neumíte číst s chápáním smyslu textu! Pan Chrastina se zabývá reportérem dělajícím rozhovor s Kmoníčkem, kterého musel Kmoníček uzemňovat svými připomínkami, že on nemá co komentovat vnitřní politiku, že je přes zahraniční politiku. Chápete ten rozdíl?! Nejde o ty, co novináři je rozhovory vyslýchají, ale o samotné novináře. Tedy panu Chrastinovi. Kdežto vám jde primárně o Zemana, jako by ten byl Chrastinou obhajován. To je nebetyčný rozdíl a jen pitomec ho nevnímá. Nedivím se Zemanovi, že mluví o mnohých tak jak mluví, protože pitomost nadzvedne vždy! Takže znovu a pořádně si to přečtěte, abyste za pitomce nebyl ve slušné společnosti.

M. Pesat 2.4.2018 10:03

tak i politruk je/muze byt profesional

"Nevím, co si představujete pod pojmem "profesionální". Osobně se domnívám, že na ČT naprosto převažují profesionálové a ne amatéři."

tak i politruk je/muze byt profesional, na televizi se nedivam/nezapinam leta/tedy, obcas zapnu kvuli lize mistru/. V aute posloucham Radizurnal, 20 minut rano a vecer a musim konstatovat to stejne co pise soudruh Chrastina. Takove svinstvo/lzi/propagandu/medialmi stvanice na nepohodlne, to pamatuju naposledy za husakovske "normalizace", tehdy lzi a spina na Chartu77/disent/imperialisty/zradce-zaprodance. Hnus, velebnosti!

Cest :(

P. Khail 2.4.2018 10:18

Re: tak i politruk je/muze byt profesional

Takže jsme se dozvěděli, že jste masochista, nevadí, i takové úchylky se vyskytují :-)))

A. Nový 2.4.2018 11:40

Re: tak i politruk je/muze byt profesional

Masochista? Ani náhodou, je to obyčejný nedovzdělaný komunistický pingl a lhář, který věří všemu co kde na kecá.

V. Čermák 2.4.2018 12:09

Re: tak i politruk je/muze byt profesional

Jeho příspěvky ale mají hlavu a patu, na rozdíl od vašeho jediného z kolovrátku....

A. Nový 2.4.2018 13:56

Re: tak i politruk je/muze byt profesional

Vrána k vráně sedá, že Čermáčik. :-))