1.4.2020 | Svátek má Hugo


Diskuse k článku

MÉDIA: Veřejnoprávní pohoda

Česká televize nám na Velký pátek předvedla, že by dokázala vyrobit pohodové a neiritující vysílání, kdyby ovšem jen trochu chtěla. Dokonce i předpovědi počasí měla mírumilovné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 44, poslední: 3.4. 2018 8:20, přehled diskusí

V. Kotas 2.4.2018 7:44

Re: Když kouknul člověk na program ČT, tak

Ten nástup NKÚ, na kontroly hospodaření by byl začátkem obratu k lepšímu. Doufejme, že se toho dočkáme v tomto volebním období.

J. Svoboda 2.4.2018 4:48

Pamatováka moc dobrého nemáte, autore.

"Doufám, že se jednou budeme věnovat i Česko-Americkým vztahům."

https://www.youtube.com/watch?v=93JZGHybFVk

No hlavně, že jste se chechtal.

J. Skála 2.4.2018 8:05

Re: Pamatováka moc dobrého nemáte, autore.

Hnidopich.

J. Svoboda 2.4.2018 8:49

Re: Pamatováka moc dobrého nemáte, autore.

Ani ne. Pan Kmoníček je v USA, tak vyjádřil zájem příště zůžit rozhovor na svoji momentální specializaci. Autor to nepochopil a tak se chechtal...

P. Khail 2.4.2018 10:41

Re: Pamatováka moc dobrého nemáte, autore.

Díky za odkaz pane Svobodo :-)

V. Heidlerová 2.4.2018 0:42

ČT ale není jen VM

Předpokládám, že žádný majitel TV nevydrží sledovat programy kterékoli stanice celých 24 hodin v kuse, tedy ani ne ČT. ČT nabízí spoustu pořadů, z nichž si mohu vybírat, na ČT2 dokumenty, zajímavé pořady mívá Art, no a milovníci sportů mají též na výběr, já občas kouknu na nějakou detektivku či film. Pan autor článku zase předpokládá, že všichni jsou přilepeni na obrazovce výhradně, když jde o nějaké politikum. Komu zbyla aspoň část rozumu, tak si snad pořady vybere, co mu nevoní, přeskočí. Pravda, něco vyslechnu, aniž bych o to stála, ale přesto tvrdím, že ČT má své nezastupitelné místo v nabídce programů. Naprosto odstrašujícím příkladem se stala TV Barrandov s plky pana Soukupa, tak tam jde jednoznačně o vymývání mozků, naštěstí u těch hloupějších občanů, u nichž toho k vymývání moc není. Rozumný člověk si vybere svůj program, případně porovná s nějakou jinou stanicí, čte noviny a knihy - tedy má širší záběr než čumět na bednu, a udělá si názor.

B. Carina 2.4.2018 1:17

Paní Heidlerová,

nelze dost dobře porovnávat s jinou televizní nebo rozhlasovou stanicí. Česká televize a Český rozhlas jsou takzvaně veřejnoprávní. Jejich profesionální publicistika a zpravodajství je součástí této služby. Protože si tuto službu platíme přímo televizními a rozhlasovými poplatky, nepřímo daněmi na vysokoškolské vzdělání pracovníků těchto stanic, máme právo požadovat profesionálně odvedenou práci. Tato skutečnost je legislativně ošetřena.

Autor článku polemizuje s tím, zda je také naplněna. Neznamená to ovšem že jiná součást veřejnoprávní služby, například umělecká a vlastní tvorba, je předmětem autorovy polemiky.

A. Hrbek 2.4.2018 1:57

Re:

Nevím, co si představujete pod pojmem "profesionální". Osobně se domnívám, že na ČT naprosto převažují profesionálové a ne amatéři. Pan Soukup je také mediální profesionál, zejména v oblasti reklamy. Rozdíl mezi nimi je v tom, k čemu své "profesionality" využívají.

J. Honců 2.4.2018 3:32

Re:

Potíž je v tom, pane Hrbku, že i profesionálové mohou odvádět neprofesionální práci. A jednostrannost informací jistě takovou neprofesionální prací je. novináři by se měli od výchovné novinařiny vrátit k informování. Jak si informaci přebereme by měli nechat na nás.

J. Fridrich 2.4.2018 5:52

Re:

Jen poznámka - někdo má rád holky a někdo má rád vdolky - co jsem tím chtěl říci, je snad zřejmé.. Prostě se nedá zavděčit všem..

Tak asi tak.

V. Kotas 2.4.2018 7:25

Re:

To samozřejmě ano, ale ČT má na rozdíl od Soukupova tvBarrandova, veřejnoprávní zadání k vysílání. A když chce společnost poučovat, tak ať se podívá po světě, jak to tam ty veřejnoprávní média dělají. No to VŠ vzdělání nebývá všechno, co je potřebné k profesionalitě.

V. Heidlerová 2.4.2018 7:22

Re:

Asi jsem málo náročná a jsem vcelku spokojená s tím, že se k informacím může vyjadřovat a býti slyšena i "altera pars". Např. komunisté se na ČT objevují až příliš často na můj vkus, ale je do parlamentní strana, tak musím sklapnout. Každý dotčený se může vyjádřit. Nevím, v čem je ČT jednostranná, jedni křičí, že podporuje TOP, já zase, že KSČ, asi je naše hodnocení dáno úhlem pohledu a názoru. Pořád je ale dost prostoru k tomu, abychom si mohli informace vybrat i přebrat. A co ta Rada? Není chyba v ní???

P. Grigar 2.4.2018 8:09

Re:

..ti komunisti mi v televizi vadí minimálně, marxista už ze mě nebude a je dobré vědět, kde jsou a co si zrovna myslí. Co mi ovšem vadí, je smutná skutečnost, že občas při hodnocení současné politické situace nejsou zase až tak moc "mimo mísu". Není to jejich zásluha, ale naše chyba.

P. Kmoníček 2.4.2018 7:59

Re: Pánové

Honců a Hrbku, neprofesionální práce je , když slyšíte otázky na problémy,na které pravdivě odpovídat by bylo proti vašemu přesvědčení?