30.9.2022 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

MÉDIA: S poctivostí nejdál dojdeš

Nejprve malé vysvětlení. Inspirován spisovatelem Zdeňkem Jirotkou a jeho Saturninem jsem si před časem i já založil soukromou kancelář.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sinnreich 11.9.2018 17:14

Re: Zdroje informaci

Zajimaave je, ze "verejnopravni" media pouzivaji VYHRADNE jako zdroje zahranicnich informaci prave Guardian a vyse zminene americke listy. Je to asi tim,ze to maji uz spravne ideologicky zpracovaane a nemuseji pouzivat vlastni invenci.

J. Jelínek 11.9.2018 17:08

Re: S poctivostí nejdál dojdeš,

To je právě ten přechod kvantity v kvalitu, negace negace a tři zdroje a tři součásti marxismu. To my, prostí lidé gómat nemožeme, bo tak to má byť.

J. Jelínek 11.9.2018 17:05

Re: Mám na přijímači nastaveny

To s vámi soucítím, také nejsem příznivcem poplatků. Avšak jedno mi není jasné - když už tak k zblití nesnášíte ČRo Plus, proč ho u všech všudy posloucháte? A ještě k tomu při jízdě autem. Já zase nemusím uhejkance z různých rozjuchaných Impulsů a tak je prostě neposlouchám. A je to.

Z. Lapil 11.9.2018 16:44

Re: S poctivostí nejdál dojdeš,

Díky za připomenutí.

Existují i delší citáty. Douglas Adams vymyslel Wikipedii, a to pod názvem Stopařův průvodce po Galaxii. Cituji: Galaktická encyklopedie definuje robota jako mechanické zařízení, které má vykonávat práci za člověka. Reklamní oddělení společnosti Sirius Cybernetics Corporation definuje robota jako „vašeho plastikového kámoše, s nímž je radost pobývat“. Stopařův průvodce po Galaxii definuje reklamní oddělení společnosti Sirius Cybernetics Corporation jako „bandu nemyslících pitomců, co půjdou první ke zdi, až nastane revoluce,“ a v poznámce dodává, že vydavatelé hledají zájemce o místo dopisovatele v oboru robotiky.

Zvláštní je, že jisté vydání Galaktické encyklopedie, které k nám šťastnou náhodou propadlo časovou trhlinou z doby ode dneška za tisíc let, definuje reklamní oddělení společnosti Sirius Cybernetics Corporation jako „bandu nemyslících pitomců, co šli první ke zdi, když nastala revoluce“.

A Stanislav Lem zjistil, co se stane, když je bulváru příliš. V knížce Kyberiáda viz kapitolu Kterak Klapacius a Trurl vymysleli démona II. stupně, aby piráta Tlamsu přemohli.

F. Kusák 11.9.2018 16:27

Re: Tak pane Chrastino,

Vím, ale díky

M. Prokop 11.9.2018 14:40

Re: Zdroje informaci

Nevím, ještě jsem nenašel odvahu ji na sebe vypustit.

J. Lepka 11.9.2018 14:10

Re: S poctivostí nejdál dojdeš,

Nějak nechápu dialektiku vašeho nadpisu a poslední věty.

J. Skála 11.9.2018 13:19

Mám na přijímači nastaveny

3 stanice: ČRo2, a to výhradně na Meteor, Classic - pro uklidnění při jízdě autem a ČRo Plus - naopak pro aktivizaci mozkových buněk. Soukromě tomu říkám Ranní čtvrthodinka nenáxisti, a opravdu se to déle vydržet nedá. Nechápu, jak si může vedení této stanice myslet, že tohle bušení sluníčkářských nesmyslů do hlav posluchačů může opravdu někoho obrátit na jejich víru. Nebo je tam nědo opravdu tak rafinovaný, že počítá s opačným efektem s využitím dávivého reflexu. Nejsem tu ale proto, abych něco chápal. Jsem tu proto, abych to platil.

V. Kotas 11.9.2018 13:01

Re: Zdroje informaci

Jistě neškodí, poslechnout si více tv stanic, aby si člověk mohl udělat podle toho vlastní názor.

V. Kotas 11.9.2018 12:58

Re: Včera ta "jediná stanice mluveného slova"

Tak ta stanice dopadla - paninka po sezóně a většinou mimo mísu, to šídlo snad nemá ani cenu komentovat.

V. Kotas 11.9.2018 12:56

Re: Ostatně dnes již tzv. novináře nemáme, máme jen

Pisálky, mluvící hlavy. Těch je přehršel.

V. Kotas 11.9.2018 12:54

Re: Tak pane Chrastino,

Hoffman je na Deníku.cz, z ČRo ho pomalu vytlačují.

F. Kusák 11.9.2018 11:46

Re: Zdroje informaci

Vím, že TV Barrandov pije mnoha lidem krev, zejména super komentátor, generální ředitel a spolumajitel v jedné osobě. No, politické diskuze na Barrandově se mi docela líbí. Zejména "duel JS", kde reálně slyším názory konkrétního politika. Jen by měl pan Soukup méně mluvit a dát větší prostor pozvané osobě. Ostatní pořady na této televizi nesleduji, tak je ani nechci hodnotit. Obecně vzato, moc nesleduji ani jiné stanice, protože nabízený program považuji za dost podprůměrný. Raději internet a zahraniční televize na satelitu, třeba ARTE.

B. Lukáš 11.9.2018 11:42

S poctivostí nejdál dojdeš,

ovšem ti ostatní již dávno jezdí luxusním autem.

Je mnoho moudrých citací význačných osobností, podle kterých lze alespoň částečně nalézt v informační džungli správnou životní orientaci. Např. J. A. Komenský :"Kdo mnoho mluví, ten lže, nebo se chlubí", řecký filosof Epicharmos: "Velmi často ten, komu se zdá, že umí mluvit, prostě neumí mlčet", K. Čapek: "Žijeme v nadprodukci informaci, které už nemůžeme zkonzumovat", "Jedna z největších civilizačních pohrom je učený hlupák" ( a ještě k tomu připojují: "iniciativní blb").

Z uvedených moudrostí mně v porovnání s politiky typu Haška, Paroubka, Kalouska, Okamury, Kubery, Filipa, mluvčích a kariéristů hradu a jim podobných, vychází zatím jako nejpřijatelnější A. Babiš.

F. Kusák 11.9.2018 11:33

Tak pane Chrastino,

i dnes Vám musím zatleskat. Byl jste asi dost vytočený, když jste napsal takový článek. Já jsem z toho ČRo plus naštvaný také. Bohužel, protože ČRo byl vždy takovým ostrůvkem, kde jsem alespoň něco našel. Bylo to v dobách normalizace, kdy sice na "Hvězdě" hráli neskutečné kraviny a normalizační popík, ale třeba, tuším, na Československu 2 (což je dnešní Vltava), bylo možné čas od času slyšet docela něco kvalitního. Občas to byla i stanice Praha 2. Bylo tehdy neskutečně obtížné, propašovat takovou věc do vysílání, a přesto se vždy našli takoví lidé. Zato dnes mám dojem, že se většina redaktorů zbláznila. Kde je odvaha redaktorů, říkat i jiné názory, než ty tzv. korektní. No, je fakt, že kdo zlobí, tak se před mikrofon nedostane. A mohl bych takových docela dost jmenovat. Nechápu, kam třeba zmizel Ivan Hoffman. Ale třeba je jen na služební cestě.

A. Alda 11.9.2018 11:11

Re: Ostatně dnes již tzv. novináře nemáme, máme jen

Jo. Souhlas. Sqělé.

A. Alda 11.9.2018 11:11

Český rozhlas vysílá pouze jeden JEDINÝ kvalitní pořad,

a to Meteor.

M. Valenta 11.9.2018 10:05

Re: Zdroje informaci

A není to náhodou TV Barrandov?

M. Prokop 11.9.2018 10:00

Re: Zdroje informaci

Jo, něco jako Fox bychom zde potřebovali, jako protijed zde řádící P&L a EUroHujerů.

M. Prokop 11.9.2018 9:58

Není to tak jednoduché,

levičáci sice na Plusu jsou v přesile, ale nejsou tam JEN levičáci.

Š. Hašek 11.9.2018 9:45

Re: Včera ta "jediná stanice mluveného slova"

Jsou "vždy s Vámi". Vědí všecko.

Š. Hašek 11.9.2018 9:44

Re: Ostatně dnes již tzv. novináře nemáme, máme jen

Kápnul jste na to! Ten termín!

Já, když vidím ty uječené, rukama komíhající manekýnky/manekýny ..... i když hlásí nárůst úrody brambor ........ pořád jsem hledal zkratku.

J. Chaloupka 11.9.2018 9:09

Ostatně dnes již tzv. novináře nemáme, máme jen

mladé prodejce emocí. A jak to bývá, často dost mizerné.

J. Chaloupka 11.9.2018 9:08

Včera ta "jediná stanice mluveného slova"

hlásila, že do svých řad povolala takové "hvězdy" jako je paní Rakušanová a pan Šídlo. Tak se těším.

J. Tomáš 11.9.2018 8:32

Správně

Boj s blbostí se sice nedá vyhrát, ale vzdát ho nesmíme.

J. Holíček 11.9.2018 7:48

Re: Jako vždy, za 1*.

On si tu jedničku zaslouží už proto, že si nevymejšlí jak vysvětlit nevysvětlitelné. Prostě jen zprostředkovává zábavným způsobem skutečnost.

V. Kotas 11.9.2018 6:40

Jako vždy, za 1*.

Média melou o poctivosti a přitom samy, k ní mají velmi daleko. Dá se říci, že ta veřejnoprávní - ČRo, ČT, nejvíce.

S. Sidlichovsky 11.9.2018 6:16

Re: Info zdroje

Omlouvám se, chtěl jsem to umístit pod příspěvek p. T.Kohouta

S. Sidlichovsky 11.9.2018 6:15

Info zdroje

K těm dobrým a spolehlivým info zdrojům:

Dovolte mi prosím přidat ještě britský Telegraph (Ambrose Evans-Pritchard - výborná ekonomie, nesouhlasit s ním budete asi co se týče Trumpa, Allison Pearson, Asa Bennett, skvělí jsou z externistů i Roger Bootle a Jacob Rees-Mogg). Dalším takovým mediem je Breitbart - z londýnské redakce je James Delingpole povinným čtením pro ty, kteří se zabývají "klimatickými změnami" a především podvody tzv. vědců v souvislosti s nimi a Jack Montgomery.

Na Lidovkách má hlavní slovo, co se ekonomie týče p. Macháček - chodící Financial Times, největší to stoupenec EU na kontinentě.

T. Kohout 11.9.2018 4:38

Re: Zdroje informaci

Není nad Fox News, úžasného neideologického zdroje pravdivých nezkreslených informací.