17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Markét 8.1.2008 15:54

Výchova k nezodpovědnost

Filosofie tohoto pořadu nabádá k naprosté nezodpovědnosti. O to hůře, že jsou prezentovány rodiny s dětmi, které se z "racionálních" důvodů zbavují členů rodiny. Zamysleli se tvůrci pořadu nad dopadem, který bude mít sdělení pořadu na děti? Prostě se nám zvíře nehodí - zbavíme se ho.

Příště se takto rodiče zbaví svých dětí? Co když jim děti začnou lézt tam, kam nemají, v období dospívání se objeví problémy s výchovou, nebo na ně začnou být rodiče alergičtí? To je přeci důvod dát je pryč.... to každý musí pochopit.....

A být jedním z těch rodičů, kteří se takto před dětmi zbavují psa, pomalu bych se začala připravovat na to, že mě děti, přesně v intencích mé výchovy, k stáru, až na mě nebudou mít tolik času, odloží do domova důchodců.

sandy 8.1.2008 17:29

Re: Výchova k nezodpovědnost

plně souhlasím, čt ukazuje že člověk se může zbavit psa z jakéhokoliv sebebanálnějšího důvodu když už se ho nabažil a nehodí se mu... jak tohle může dopadnout raději nepomyslet.

Michaela S. 8.1.2008 14:43

Psí život pod psa

Vše, co jsem chtěla říci bylo řečeno. Článek a příspěvky jsou vyčerpávající. Prostě absolutní hnus, který podporuje veřejnoprávní TV, která by měla mít vysoký standard. Bohužel pořadu Chcete mě? je věnován minimální čas a velmi nelukrativní. Musíme bojovat proti této frašce napsáním radě, sledováním pořadu Chcete mě?ve středu od 18:45, ve čtvrtek od 15:15 a naprostým NESLEDOVÁNÍM absurdní reality show. A měl by to udělat každý...

iva 8.1.2008 14:21

mail na radu čt

Právě jsem taky odeslala protest na ten strašný pořad!

Alena 8.1.2008 14:13

Zrušit

Doufám, že se někomu v ČT brzy rozsvítí v hlavince a zruší tuhle prachsprostou propagaci nezodpovědných majitelů psů!! 

DanaC 8.1.2008 14:01

Chcete mne X Psí život

Mám velmi ráda pořad Chcete mne, dívám se pravidelně a štve mě, jak malinký prostor je věnován tomu hlavnímu, podle čeho má pořad vlastně i  své jméno - konkrétním zvířatům, kterým díky televizi neuvěřitelně vzroste šance najít domov. Copak to je málo?!? Vždycky mne nadzvihnou případy, kdy najednou zvíře překáží a že takových je denně hafo. Ale že lidé, kteří si vědomě pořídili zvíře a najednou jim vadí psí chlupy, pes v posteli, apod.,lezou s tímhle do televize a naše veřejnoprávní televize jim velkoryse poskytne půlhodinový pořad, aby jejich "problém" vyřešila, to je nehorázné, absurdní, opravdu obrázek dnešní společnosti jak vyšitý. ;-€

DJ 8.1.2008 13:52

zrušení pořadu

Doufám (a nejen já), že tento pořad nebude mít dlouhého trvání, nejlépe aby byl ihned stopnut, zrušen, prostě dále se tato nehoráznost nevysílala! Děkuji!

Útulek Tibet 8.1.2008 13:38

Souhlasím s paní Bočkovou

Plně souhlasím s celým textem paní Bočkové, teprve díky němu jsem si uvědomila, že to není pořad doplňkový, ba má nahrazovat naučné pořady o soužití člověka se psem. Je pravda, že člověk, který psa mít nemůže, nemůže také čekat, až přijete televize a dále čekat, než se objeví nový majitel. Psa buď vyhodí nebo se jej zbaví jiným způsobem, proto asi nelze najít do tohoto pořadu opravdu smysluplné případy. Každopádně problematice opuštěných psů to nijak nepomůže. Nápad na pořad o kynoložce dojížďějící do problémových rodin se psem je úžasný. Jistě je dalších 100 možností, jak použít 30 min pro opravdový pokrok v řešení problematiky pes a člověk. No, doufejme, že se něco změní a televize pomůže. Humlíčková

Ignacius 8.1.2008 12:56

Který zvrhlík tehle potrat režíroval?

chce se mi volat společně s hrdinou slavného románu Spolčení hlupců jeho slavní televizní komentář:Který zvrhlík tehle potrat režíroval?" ;-D 

PetraK 8.1.2008 12:50

"Hvězdný" pořad

 Nechápu, proč je takto neuvěřitelně nastavený pořad prezentován veřejnoprávní televizí???? Vždycky jsem měla pocit, že tato televize by měla jít příkladem. No tak tentokrát jde opravdu příkladem - JAK NĚCO NEDĚLAT.  Doufám, že ČT stojí o své diváky, vyslyší jejich negativní názory a nebude napomáhat k tomu, aby se lidé chovali nezodpovědně!Pokud ne - přijde mi placení poplatků, jako okrádání diváka:-/

iva 8.1.2008 12:48

NESOUHLASÍM

;-€;-€;-€

ptakopysk 8.1.2008 15:07

SOUHLASÍM

:-D:-D:-D

pawLINka 8.1.2008 12:39

MVDr. Sedlář

MVDr. Sedlář se nějak rozjel - je o něm a jeho "zvířatech" (jak je v tom trapném pořadu nazval) článek ve Světě psů.

Jinak - ten pořad je nehorázná sr***a. Byla jsem fakt znechucená z těch trapných důvodů, proč ti "milující majitelé" dávají své psy pryč. Tento pořad včetně jeho vypatlané moderátorky a pana MVDr. jen přitakává nezodpovědným majitelům. To bude nabídek...

A ty testy nového majitele - takhle kdyby někdo na cvičáku zacházel se psem, tak ho nakopu někam - chudinka RR. (Y)

Renata D. 8.1.2008 12:23

Nechci pořad Psí život

Plně se ztotožňuji s autorkou  výše uveřejněného článku,paní D.Bočkovou.Je skutečně nechutné co všechno lidí jsou ochotni udělat pro peníze a ve  veřejnoprávní televizi mne to opravdu překvapuje.Tvůrci této perly by se měli zamyslet,zda by nebylo vhodné konzultovat tento pořad se skutečnými odborníky na etologii , kynologii a problematiku nechtěných zvířat..Účast pana doktora Sedláře taktéž nechápu...nemyslela bych,že má něco takového zapotřebí...Za poplatky,které z mé kapsy plynou do ČT očekávám tedy poněkud hodnotnější pořady.Doufám,že tvůrci vezmou toto v potaz,protože si nemyslím,že koncesionáři jsou povinni sledovat  výtvory takovéto úrovně.

strejda 8.1.2008 13:22

Re: Nechci pořad Psí život

Reaguji jen na poslední větu, pořad jsem neviděl. TO, ŽE PLATÍTE TV NEZAKLÁDÁ POVINNOST JI SLEDOVAT !! Myslím, že můžete být klidná.

P i t r ý s e k 8.1.2008 14:56

Re: Re: Nechci pořad Psí život

Jestliže něco platím,  tedy kupuji si to, chci a mám právo se k tomu vyjádřit.  Rada, že mám pořad vypnout,  je pouze arogantní vyjádření arogantního  křupana. A ruku na srdce, to, co v posledních letech ČT prezentuje, je rok od roku horší. Kdysi jsem panu Janečkovi fandila, ale teď jen vrtím hlavou.

vypnout nestačí 8.1.2008 15:13

Re: Re: Nechci pořad Psí život

Nestačí vypnout TV a zakroutit hlavou, pokud je to neškodná blbina, tak prosím, jinak to neřeším ani já a nerozčiluji se, nejsem žádný TV maniak, ale tohle vyloženě škodí!!! To nejde vypnout a přejít mlčením, chápete?

fafnir 8.1.2008 16:08

Re: Re: Nechci pořad Psí život

strejdo ráčíte být mimo misku.U televize,která je placená toliko z reklam,můžu vypnout a nekomentovat.Ale tento pořad jsem již chtě nechtě zaplatil a to hned  dvakrát,jednou přímo ,jako poplatek,jednou ve formě daně,a snad i po třetí,v cenně výrobku na který běží v TV reklamy.Takže mám právo kušnit a žádat změnu.

MS 8.1.2008 16:48

Re: Re: Re: Nechci pořad Psí život

Našel by se zde někdo (právník ap.), kdo by nám poradil, jak oficiálně a legálně přestat platit koncesionářský poplatek? Děkuji

Homolka tobolka 8.1.2008 23:39

Re: Re: Re: Re: Nechci pořad Psí život

oficiálně a legálně to asi půjde jen tak,že se TV přijímače zbavíte a následně vyplníte na poště příslušný formulář

Jerzy 8.1.2008 12:14

čt si koleduje o potíže

Myslím, že nesložitou úvahou dojdou nezodpovědní lidé k tomu, že začnou uvazovat před televizí nechtěné psy a vracet ty, co nezapadli nebo sežrali již darované granule tvůrcům pořadu. Doufám, že již budujete na Kavkách televizní útulek a taky, že to nebudete platit z koncesionářských poplatků, ale honořářů těch, kdo se na tomhle přiživují a jsou za to zodpovědni:

Peta 8.1.2008 11:54

A kdo zaručí...

Že si lidi, co se timhle zpusobem jednoho psa zbavili, nepořídí hned nějakýho jinýho? Co se jim bude víc líbit, bude prostě celkově "lepší", než ten minulej? Mají tohle tvůrci pořadu nejak vyřešený?

Nechápu lidi, co se do toho pořadu přihlásili... Rozhodně ne ty, co tam byli... Kdyby tam byla stara pani, ktera musi do nemocnice a nema se ji o psisko kdo postarat, to pochopim, ale ne lidi, kterým začal být pes jen naobtíž a našli si nejjednodušší cestu, jak se ho zbavit.

Sam Křepelka 8.1.2008 13:28

normální člověk by se styděl.

Stará paní, co musí do nemocnice se snaží pro svého psa najít někoho, kdo se o něj určitou dobu postará a ona si ho potom veme zpět. Psa se nejvíce právě zbavují lidé popisující své důvody tak, jak uvedla autorka článku. Pro ně pes není přítel a součást rodiny, ale pouze módní záležitost !  A takový majitelé psů se hlásí i do obdobných TV pořadů, protože je sousedé uvidí a budou jim závidět. Obyčejný člověk se do takového pořadu nepřihlásí, protože by se styděl za to, že nedokáže zabezpečit svého psa.

Marcela 8.1.2008 11:22

NEchci pořad Psí život

Ani mně se pořad nelíbil, chudáčci pejsci, milují sví páníčky a dočkají se odložení, do tohoto pořadu se vlastně může přihlásit každý, koho jeho pes omrzí, vymyslí si nějaké důvody třeba že pes je agresivní na děti, nemáme čas se o něj starat atd. Nejvíc mi bylo líto toho posledního pejska u té mladé slečny, která na něj nemá s přítelem čas....To jsou výmluvy, všechno se dá zvládnout, když se chce.

Nelíbil se mi ani projev moderátorky, celý pořad byl prostě na nic, akorát škodí pejskům. ZRUŠTE HO a dejte větší prostor CHCETE MĚ, kam se vlastně ztratil?

Lucka 8.1.2008 12:06

Re: NEchci pořad Psí život

Taky jsem marně hledala "Chcete mě?§ na sobotním programu ČT, jen doufám, že tento pořad nezmizí! Nejsem sice pravidelnou divačkou, ale zdál se mi úměrný tématu (krom délky), a byl dle mého názoru platný aspoň jako upozornění na situaci leckterých zvířat, nejen psů či koček.

Pořad psí život jsem, zřejmě naštěstí, ještě neviděla, ale takové majitele bych -tvrdé řešení - vzala klackem po hřbetě.Protože to je ještě málo proti utrpení odložených zvířat. Jen nechápu, proč si takoví lidé vůbec zvíře pořídí ? Mám stáj a plno zvířat na dvorku, ale neumím si představit, že bych jedno jediné měla vyčlenit, jsou to prostě členové rodinného kruhu. A pokud k nim nemám vztah nebo to z nějakých důvodů neštymuje, tak je domů radši nevezmu, ne?

Lucka 8.1.2008 12:07

Re: Re: NEchci pořad Psí život

Omluva za chyby, ale fofruju a jsem nepozorná :-)

Eva D. 8.1.2008 13:19

Re: Re: Re: NEchci pořad Psí život

Není třeba, já myslím, že většina z nás pochopí, jak Vám to roizčílilo. Já mám jen dvě kočky, ale představa, že je nabídnu v TV  protože dělají binec a pouští chlupy....

Iveta 8.1.2008 12:07

Re: Re: NEchci pořad Psí život

O to hure se chape, proc jim CT vychazi vstric a tohle takto podporuje. ;-€

Archie 8.1.2008 11:13

Myslím, že ČT si je vědoma

Myslím, že ČT si je vědoma toho, jak neoblíbený tento pořad je, protože mu nedopřála ani diskuzi jako jiným pořadům na svých stránkách, asi ví proč, ale protože programová ředitelka, která přišla z Primy a přinesla tam tyto komerční móresy nad ním patrně drží ochrannou ruku, tak se tam tohle bude držet za naše peníze zuby nehty. Je to k skandál.

Aleš Z. 8.1.2008 11:03

Módní doplněk

Byly doby módních doplňků pro dámy - klobouky. Byly i na gumičku. Všimněte si, že klobouků ubylo, psů coby módních doplňků přibylo. Nejsou na gumičku a nedosta- tek základního výcviku se elegantně zahaluje dlouhým vodítkem. Kardinálním problémem je, že se psi nedají odložit do krabice na skříň, jako klobouky. Dámy pamatujte! pamatujte!