22.5.2024 | Svátek má Emil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Věra 13.1.2008 20:40

Re: Jiné televize vysílají mnohem horší pořady

Pokud jste ten pořad neviděla, tak se na něj podívejte a udělejte si názor.

barzojka 8.1.2008 21:42

palec dolů

RvRvRvRvRv to je moje hodnocení pořadu.Na něco takového mohl vážně přijít jen (Y).A ti milující majitelé!!!!Všichni si dobře zapamatujte jejich jména a obličeje - co kdyby se jim za čásek zase chtělo pobavit se se štěňátkem.Je to jedno.Až je omrzí,někam ho šoupnou.A ještě jim v tom pomůže veřejnoprávní televize!

Hana Krylová

barzoj KRYLOV

Liba 8.1.2008 21:04

Zrušení pořadu

Taky volám po zrušení tohoto pořadu. Bylo by fajn, kdyby si ČT uvědomila, že jedním z jejich úkolů má být výchova. A vychovávat diváky k vědomí, že pes je de facto věc, kterou kdykoliv můžeme dát pryč (pochopitelně do dobrých rukou ;-€ ) je zhovadilost. Rovněž rozhovory  "s odborníky" mi připadly jako z kategorie humoristických pořadů. Možná by ČT mohla uvažovat o jejich přesunu. Já vím určitě jedno. Tento pořad je v celé naší rodině vyhlášen za zakázaný. A do budoucna budu všechn novinky pečlivě prověřovat než nechám své děti koukat.

Jiřina Kolářová 9.1.2008 1:58

Re: Zrušení pořadu

Již jsem jednou psala ve své stížnosti radě ČT, že ten pořad zřejmě svým dopisem nezastavím. Což se opravdu stalo, pořad už odvysílal první díl, ale psala jsem jim, že by měl být s hvězdičkou a s označením mládeži do 18 let nepřístupný, neb škodí dětem, které ještě nedokáží zcela rozpoznat, co se skrývá pod povrchem něčeho, co může na první pohled vypadat dobře. Opravdu nenechejte děti na to dívat, není opravdu jisté, co by to v nich zanechalo.

Petice 8.1.2008 20:54

Petice proti poradu - podepiste

http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=326954

Jiřina Kolářová 9.1.2008 2:24

Re: Petice proti poradu - podepiste

Prosím přidejte i zde svoji připomínku, taktéž napište na info@ceskatelevize.cz a hlavně radact@ceskatelevize.cz. Ať ty všechny připomínky, které zde zdělujete, jsou přímo určeny těm, kteří projednávají stížnosti koncesionářů a jsou tak nuceni se k tomu vyjádřit. Máme na to právo. !!!!Přehled stížností je možné shlédnout v zápisech z jednání na webu ČT. Čím více těchto vašich připomínek zaslaných kompetentním osobám, tím rychlejší možnost, že poškozující pořad nebude vysílán a dá tak prostor nějakému snad užitečnějšímu.>->->->->->->->-VVVVV

Doležalová 14.1.2008 12:21

Re: Re: Petice proti poradu - podepiste

Pořad Psí život je hrozný,počínaje myšlenkou pomoci majitelům,kteří se vymlouvají proč se nemohou o pejska starat,přes rádoby posuzovatele psího chování a konče nemastnou neslanou moderátorkou.České televizi se tento experiment nepovedl a nutně musel pejskaře

 ( myslím ty opravdové) rozlobit ,protože podporovat na veřejnoprávní televizi nezodpovědné

majitele psů a vydávat tuto činnost za dobrou věc je výsměchem všem lidem,kteří se o zvířata

( a nejen o psy) nezištně starají bez toho,aby se chtěli zviditelnit v TV.

Evča 8.1.2008 20:04

Pořady

Mimochodem, rádoby úžasné reality show se na mě valí z jiných kanálů a upřímně mi slušně řečeno lezou krkem. Na ČT bych očekával něco serióznějšího. No nic, ještě že máme kabelovku a můžu sledovat např. AnimalPlanet tam jsou také reality, ale záživnější, ať už se jedná o záchranu zvířat nebo jejich výcvik a výchovu...

Evča 8.1.2008 19:56

Zodpovědnost

Tak já to chvála Bohu neviděla, bohatě mi stačí vyprávění. Navíc jsem o tomto pořadu měla nevalné mínění již před prvním vysíláním. Můj pocit z celé "akce" je takový, že ve světě teď letí reality show a ČT potřebovala něco podobného. Ale co použít, aby to nevypadalo, že se "opičí"? No jistě, proč nepoužít (nebo zneužít?) zvířata? A nejlépe ta, která jsou "v nouzi", aby ještě všichni okolo pořadu byli za spasitele. Nezlobte se na mě, ale to se mi zdá ubohé. Znám spoustu lidí, ať již osobně, přes internet nebo třeba jen z doslechu, kteří dělají pro opuštěná zvířata maximum a to prosím nezištně, zadarmo a z celého srdce. Jenže tito lidé nemají potřebu se někde ukazovat a zviditelňovat, příjde jim to samozřejmé. Tento pořad je však musí zvedat ze židlí,  jak píše Dana je to opravdu spíše nabádání k nezodpovědnosti. Pokud bych už chtěla dělat něco podobného, dělala bych to raději obráceně. Vzala bych lidi, kteří chtějí psa, ty bych řádně proklepla a za pomoci odborníků bych jim hledala v útulcích psa "na míru". Něco podobného, jako když jim hledali dům, s tím rozdílem, že by bylo stále zdůrazňováno, že pes je živý tvor a tak se k jeho pořízení musí přistupovat. Zárovň bych psa vybírala důsledně, tedy štěně pro důchodce= nesmysl, starý nevrlý pes k dítě=nesmysl atd. Možná by se tím někteří diváci řídili, jako podpůrný prostředek bych použila "odstrašující případy", kdy si lidé pořídili psa neuváženě. Po zhodnocení pro a proti bych vybrala 3-5 nejvhodnějších kandidátů z útulků. Z těch by si lidé za pomoci odborníků vybrali. Ostatní psy by si případní zájemci mohli osvojit v útulcích na které by byl uveden kontakt. Zároveň by u vybraného psa mělo by být uvedeno, má-li nějaký problém (zdravotní, psychický, výchovný aj.) jak s takovým psem manipulovat, co dělat atd. Nebylo by to lepší, než ukazovat lidem jak je jednoduché se psa zbavit, pokud se nám přestane hodit? To myslím lidé umí již dostatečně, přeplněné útulky mluví za vše...

Jiřina Kolářová 9.1.2008 2:35

Re: Zodpovědnost

Evo, tak to je podle mně skvělý nápad. R^Vidíš, a to je nenapadlo. !!Proč taky, když toto prostě nemůže vymyslet nikdo jiný než Čech, který byl po jednu generaci vychováván pořadem Chcete mě? A má tedy v sobě zakotveny přesně ty hodnoty, které máš ty. Je vidět, že ve Španělsku a já nevím kde, neměli holt paní Kubišovou a tak je tam se zvířaty jednáno jak s věcí ke kabelce. Slyšela jsem, že tam jsou dováženi ze Slovenska a myslím, že je možný, že i z Česka, štěňata od množitelů. Perfektní byznys.!!!!Kde byli ti, co pořad dovolili nakoupit? Asi žili někde mimo. Prostě nechápu jak radši koupí za jistě pořádné prachy projekt ze zahraničí, když máme tolik mladých lidí chytrých, které dokáží přicházet s novými neotřelými nápady. ČT si nemůže stěžovat, že nejsou lidi. Jsou a mnohem lacinější, stačí se jen zeptat. Mám pocit, že vznik tohoto pořadu není jen omyl, ale kalkul. 

radanova 24.1.2008 17:26

Re: Zodpovědnost

prosím Tě Evčo tenhle nápad jsi jim už poslala?

radact@ceskatelevize.cz , jiri.janecek@ceskatelevize.cz, katerina.fricova@ceskatelevize.cz 

sama se pokouším psát jim průběžně,odezva je o ničem zatím,  je třeba jim vysvětlit, že se jen tak nezlobíme a neplácáme hubou, ale je třeba posílat i podobné konstruktivní návrhy,já se domnívám, že tvůj je dobrý,  někudy cesta k ukončení stávajícího stylu pořadu vést musí, doufám, že to pochopí dřív než budeme muset chodit jim to vysvětlovat osobně a nutit je ke schůzkám chjo

Petr 28.1.2008 13:38

Myslíte to vážně?

Myslíte to vážně?

"Pořad jsem díky bohu neviděla, znám ho z vyprávění", "Navíc jsem o tomto pořadu měla nevalné mínění již před prvním vysíláním". Pokud budete chtít povyprávět - tak se ozvete :-). Doporučoval bych se na pořad podívat.

Evčo na Vaše názory určitě dám.

Jiřina 29.1.2008 19:33

Re: Myslíte to vážně?

Myslíte Petře, že podle diskusí a popisu dílů je fakt nutné nějaký díl ještě i shlédnout? Já o tom pochybuji. Mě stačilo při moji první stížnosti z listopadu 2007  Radě Čt pouze webová stránka ČT a i to bylo fakt dost, dost informací pro stížnost. Díly vysílané v televizi jsou ještě horší než popis dílů a případů na webu. Já bych na tedy nedoporučovala se vůbec na nějaký dívat, jinak mu může být hodně zle. Pokud se člověk totiž podívá, píše hned stížnost další. Čím více lidí ho shlédne, tím více stížností. Ale jak chcete. Pokud někdo vysílání shlédne, většinou píše stížnost v ostřejším duchu.

Ivča 30.1.2008 15:24

Re: Myslíte to vážně?

K Petrovi: Zdá se, že se nám tu opět objevil někdo z realizačního týmu ;-P! O tomto pořadu jsem mluvila s desítkama lidí, a nenašel se nikdo, kdo by s ním souhlasil. Maximálně mávnou rukou se slovy - co proti těm blbcům zmůžem. A mi je to líto a přesvědčuju je, že zmůžem právě jen tehdy, když nemávnem rukou. Ale tvůrci tohoto pořadu vytáhnou "na poradě" jen reakce vašeho typu a řeknou - vidíte, máme podporu. V TV jsou desítky blbostí, které "oko nepotěší", ale nikomu neublíží. Ty můžu vypnout, ale tento pořad ubližuje psům(a zvířatům obecně), a tím nemyslím těm v pořadu, ale celkově. A proti tomu se musíme ozvat, nejen TV vypnout.

Petr 1.2.2008 12:57

Re: Re: Myslíte to vážně?

K tomu neni co dodat - kdyz s vami nekdo nesouhasi - musi to byt nekdo z realizacniho teamu. To me utvrdilo ze se perete s paranoiou. Napsal bych ze je to k smichu - ale je mi vas spis lito.

Petr 1.2.2008 13:01

Re: Re: Myslíte to vážně?

Podle vasich slov "Zdá se, že se NAM tu opět objevil někdo z realizačního týmu" - to vypada by tato diskuze patri vam? Nebo ze se na ni delate monopol? A jakykoli jiny nazor neuznavate? Zamyslete se nad sebou. Psi zivot je dobry porad a siri dobre myslenky.

Jiřina 3.2.2008 22:15

Re: Re: Re: Myslíte to vážně?

Tak jsem shlédla diskusi na webech cz-pes a na ifauně ohledně dnešního dalšího zaostalého dílu Psího života. Spousta lidí má stejné potíže se žaludkem. Naštěstí já ho mám dnes opět v pořádku, ihned jsem to přepla a jen jsem se naštvala, co jsem v těch pár vteřinách zahlédla.

Vy Petře máte zřejmě žaludek ale v pořádku a i duševní zdraví. Vás prostě nic nerozháže. Jste silný muž. To je dobře. Přeju Vám hodně zdraví a věřím, že Vy se dlouhého věku dožijete a umřete jistě duševně zdráv.

Ivča 5.2.2008 15:52

Re: Re: Re: Myslíte to vážně?

Petře dovolím si citovat z jiné diskuze, příspěvek je velmi výstižný:

Já si úplně představuju myšlenkový pochod diváka u pořadu:

"No jo, dyk nám ten pes taky furt leze do postele, pak taky ty procházky, co musíme absolvovat, člověk už není nejmladší, aby takhle denně sportoval. Dokonce na nás ta stará čuba vrčí, jen se jí někdo přiblíží k misce. No když se můžou zbavit psa kvůli takové prkotině, proč ne my, když máme takové závažné důvody? Hele mámo, volej televizi, to stará Blažková nerozdejchá, až před barák přijede natáčecí štáb. A tetu Maňu třeba trefí šlak, až to uvidí v tv, a budem konečně dědit." 

A k tomu NÁM - říká vám něco mluvnický obrat 8-o ?  Takže když řeknu - to se nám ale udělalo pěkně - to si jako dělám monopol na počasí ;-D ?

nechápu 8.1.2008 19:35

když už nepomůžete, neházejte klacky pod nohy!!!

ČT - Já vás opravdu nechápu, snažíme se, seč můžeme, vyprazdňovat přeplněné útulky a nacházet psům domovy, podívejte se třeba sem http://www.utulek-sokolov.estranky.cz/ nebo sem http://www.utulek-orlova.estranky.cz/ Doslova praskající útulky ve švech, kdy tam marně už roky psi čekají na domovy a vy nejen, že jim nepomůžete, ale ještě lidi nabádáte takovým pořadem, aby se takhle zbavovali psa, opravdu pěkný příklad pro děti!!!

Pavlína 8.1.2008 19:09

Děs

Taky jsem v neděli viděla tento pořad a tekly mi při tom nervy. Čekala jsem, že to bude hovadina, nechutná reality show, ale tohle, to bylo moc... První případ - jezevčík a pani s dítětem, která nestíhá péči o dítě a přitom mít psa. Navíc, když se to tak vezme, tak kolik pohybu potřebuje jezevčík. Stačí ho vzít 3x denně na procházku. Nebo další případy... viz nanynka, která si pořídila štěně, teď žije s přítelem a pes už jí prostě nebaví. A perla na konec - máme ho rádi. Díky tomuhle fakt povedenýmu pořadu teď přibudou miliony lidí, kteří si uvědomí, jak snadné je psa se zbavit a přitom se krásně zviditelnit!!! Tak to se zase jednou nějaký pořad povedl!!! Fakt nechutnost!!!!

VladaPing 8.1.2008 23:03

Re: kolik pohybu potřebuje jezevčík. Stačí ho vzít 3x denně na procházku.

Prosím Vás, jak se Vám to daří ? Já mám doma jezevčici, sice již postarší, ale pokud prší nebo je venku sněhová břečka, je tak maximálně ochotna vylézt ze dveří na předzahrádku u domu (samozřejmě pod okap), udělat si potřebu a mizí do postele.

Pokud jsem na chalupě (a jezevčice se nehárá) je ochotna venku pobývat za předpokladu, že tam s ní někdo je - pak se věnuje své oblíbené činnosti - přerývání záhonků za učelem lovení myší - že by tam bylo něco zaseto či zasázeno, tak to je mimo její chápání.....

Radek Strnad 8.1.2008 17:27

zvrhlost

Je to vůbec moralní a etické vůči psům?Jak je možné, že ČT vysílá takovéto nabádání "moderní společnosti" k nezodpovědnosti, zbavování se druhých. Evidentně zapoměli či si neuvědomují, že pes nebo jiný "domácí mazlíček" se po velice krátkém čase stává členem rodiny. A  u normálních lidí je to člen rodiny se vším všudy(vzájemný respekt, tolerance apod.). Nechápu a nikdy nepochopím co vede ČT k vysílání tohoto tragiseriálu se špatným dějem, špatným koncem a tragickými herci o nešťastném pejskovi, který se jim dostal do spárů. Do spárů nenažranosti, nechutnosti a touze se jakýmkoliv způsobem zviditelnit na obrazovce. Možná bude volné pokračování této zvrhlosti, třeba se dočkáme i televizního průvodce jak se zbavit manžela(-lky)( když nás omrzí) nebo dokonce i dětí!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Je to opravdu HNUS a NECHUTNOST na veřejnoprávní televizi. Máte mojí plnou podporu ke zrušení ZVRHLOSTI!!!!!

Katka Jašková 8.1.2008 17:59

Re: zvrhlost

nezbývá nic jiného, než zahltit českou televizi negativními ohlasy a doufat, že se chytnou za frňák a zruší pořad dřív, než si z toho ti ješitní, sobečtí a egoističtí majitelé psů vezmou příklad a začnou se hromadně takhle jednoduše zbavovat svých miláčků. Teď jsem jim také poslala mail, který si asi za rámeček nedají s doporučením, aby raději zkusili napodobit projekt "Buď já nebo pes" a prodloužil vysílací čas pořadu "Chcete mě",který skutečně pomáhá psům a ne jejich zpohodlnělým pseudo - páníčkům.

Žádám 8.1.2008 17:03

Žádám o pozastavení příšerného pořadu Psí život

Žádám o pozastavení příšerného pořadu Psí život a tvorbu kvalitního pořadu o ochraně zvířat, případně prodloužení Chcete mě? a

Zajímalo by mne, kdy zodpovědné osoby konečně v ČT pochopí, že

1) by televizi také rádi sledovali lidi s mozkem a tedy by měli dělat pořady, které informují a vychovávají s odborníky a o něčem, místo přetahování se o koryta a trafiky uvnitř mocenských klik a vytváření dalších kýčovitých plytkostí.

2) že ochranu zvířat v tomto státě bude muset vzít ČT vážně, když tu každý druhý dle statistik má psa nebo kočku, že prostě tato problematika musí dostat prostor i v ČT, který si to zaslouží.

Nevím, co vše pro to budeme muset ještě udělat, aby Vám to došlo a přestali jste arogantně přehlížet názory těch, kteří Vás živí, ale já tedy za sebe klidně mohu říci, že cokoliv a nepřestanu, dokud se něco v tomto nezmění. Veřejnoprávní televize by neměla být poplatna pokleslému vkusu a klanět se molochu sledovanosti, jako komerční televize, proto si ji neplatíme. Máme právo na kvalitní a přínosné a informačně bohaté programy prezentované odborníky!

frankie 8.1.2008 16:17

naprosto přesné

někdo si dobře zaplatil sponzoringem reklamu na sebe sama . ale co bychom chteli od lidí, kteří uvedli tuto zemi do bahna od doby televizní krize... že.

Siberian husky rescue CR 8.1.2008 16:07

Pořad zrušte!

Díky moc paní Bočkové, že tenhle článek vznikl. Já v sobě ještě teď klidním vztek, který ve mně tenhle nechutný, neetický a hyenisticky zaměřený pořad vyvolal. Problémem opuštěných psů se zabývám několik let a stálo a stále nás stojí mnoho úsilí a času šířit osvětu, pomáhat lidem v jejich problematické situaci, kdy nevědí, co s pejskem a my se jim snažíme pomoct, aby pejska nevyhodili a zkusili své problémy řešit i jinak - a TENTO POŘAD JEDNÍM ŠMAHEM NEJEN MOJI PRÁCI MAŘÍ!!! Spousta lidí se této problematice věnuje, tráví kvůli ní spousty hodin i v rámci svého volného času, aby se jim podařilo naučit lidi zodpovědnosti, etice, empatii a nabubřelí tvůrci to pak jedním pořadem začnou ničit!;-€ Pořad Chcete mě? má krátký časový úsek na vysílání a stále více je odsunován do horších a horších vysílacích časů. Tato převzatina, která je povrchní, nepomáhá "vychovávat" lidi minimálně k zodpovědnosti, dává zelenou : Zbavovat se pejska je normální a ještě za to dostanete výplatu od televize, má 26 minut vysílacího času.

Pane doktore Sedláři, zklamal jste mne, že jste byl ochoten v takovém pořadu vystupovat. Měla jsem o Vás jiné mínění a nenapadlo by mne, že se potřebujete zviditelňovat v takovémto pořadu.

Jsem znechucená, zhnusená a smutná, kde to žiju. Budu podporovat zrušení tohoto pořadu.

Eliška Flasarová

Siberian Husky Rescue

Siberian husky rescue CR 8.1.2008 16:48

Re: Pořad zrušte!

A ještě dovětek...bylo mi  v ČT sděleno, že pořad ani nebude možné zkouknout na internetu, protože podléhá zákonu o ochraně osobních údajů. Laicky řečeno - ti lidé, co se tam v rámci pejsků předvádí, jsou chráněni zákonem na ochranu os.údajů a není možné záznam pustit jen tak na internetu.

Což je velmi zajímavé, že?

Magda 8.1.2008 17:12

Re: Re: Pořad zrušte!

No to je velmi zajímavé! A v televizi se prezentovat mohou! Já už ničemu nerozumím... (Y)

To jo 8.1.2008 17:15

Re: Re: Re: Pořad zrušte!

Tak tak a opakovani osobnich udaju v televiznich novinach a publicistickych poradech asi lidem nevadi, te chranit nemusi, podle mne je to jen vymluva, aby porad nemuseli vytasit a delat si ostudu s diskuzi a snazi se tam udrzet co nejdele, dokud ta dojna krava je zivi.

Jiřina Kolářová 9.1.2008 2:17

Re: Re: Pořad zrušte!

Myslíte jako, že by si je začali lidi okukovat a ukazovat na ně prstem? Nebo, že by se konaly zájezdové autobusové výlety? A nebo, že by si okolní lidé kontrolovali, jestli nemajjí nějakého nového psa ? A měli tak možnost si to zase zopáknout,až  se odvysílá pár dílů a oni se přihlásí? Ano, to je ono, teď jsem na to přišla. Pokud se pořad nezastaví a oni časem vyčerpají lidi, tak pojedou druhé kolo. S tím, že se přeci může tvrdit, né to je někdo další, pokud bude někdo něco namítat. Vždyť víme, jak třeba dokáží politikové do očí lhát. Úplně to vidím. A lidi mají zase pár korunek navíc. Je to prostě jako v těch soutěžích. Leckdy nějaký chytrák, který ale umí, obejde pomalu všechny soutěže a i televizní společnosti. S jídlem roste chuť.  Neměli by ale zapomenout, že místní je znají a hlavně, není problém v dnešní době si díly natočit a rozpitvávat jednotlivé reportáže. Já bych to brala jako cvičení do kynologických či nějakých psychologických klubů.