20.6.2021 | Svátek má Květa


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Wodkin 11.5.2021 21:03

ČT někdy, asi ve svém "zaujetí" být dobrým hlídacím psem (správné) demokracie, připomíná jen psa štěkajícího.

Je ekonomicky nezávislá a tak by mohla/měla poskytovat objektivní a nestranné zpravodajství.

--------

D. Černá 11.5.2021 17:47

Echt nácek Vandas a Jakl ve vřelém objetí na srazu flazteneckích sil v Příčovech se spolu vyfotili vzápětí poté, kdy si vyslechli přednášku Petra Hampla o agresivním NATO, které shromažďuje vojska na Ukrajině u hranic s SSSR a velitele domobranců v záloze Iva Gece, který prohlásil, že domobranci jsou připraveni fyzicky likvidovat prozápadní kolaboranty a současně varoval před CIA, která při návštěvě v jejím ustředí přeprogramovala Andreje Babiše a šéfa BIS Koudelku a současně varoval před práškováním chemtrailsem. To vše za souhlasného pokyvování Tomia Okamury na jevišti a potlesku Xavera Veselého v hledišti.

Než začnete klucí soptit jak moc jsem tupá a blbá, tak si to nejdřív ověřte třeba na youtube nebo na google vůbec.

Už chápete, jací jste primitivní idioti, když tomuhle koštěti tleskáte?

Z. Lapil 11.5.2021 21:38

Dobrá. A jakže je to tedy s tím zákonem, o kterém je řeč?

J. Vaněček 11.5.2021 22:41

R^

K. Salajka 11.5.2021 17:18

Diskutující zřejmě nejsou pamětníci. Pokud jsou v mojí věkové skupině, pak zřejmě mají Alzheimera. Předpokladem pro výkon soudce byl například dělnický kádrový původ. Když kádrovali soudruzi komunisté bylo to špatně, když kádrují soudruzi Evropané, bude to dobře ? Skutečnost, že písemná vyjádření Lipovské lze snadno přezkoumat po věcné stránce a potvrdit jejich pravdivost , vyvolává u někoho nauseu (u těch kdo mají v Dvořákově ČT prostor a obživu). Proto zjišťují, že se stýká s křesťany, zná se s Bobošíkovou , snad i s lidmi kolem prezidenta ČR. S někým takovým se prostě stýkat nesmí, navíc už vědí, kde bydlí, takže ať neprovokuje. Nerozuměla snad, když jí Mlynář udělal nabídku, která se neodmítá?

D. Černá 11.5.2021 18:03

Ach jo...vy jste mimořádně hloupý...i když...spíš angažovaný...

P. Brich 11.5.2021 18:25

A vy jste zase černá;-D

J. Vaněček 11.5.2021 22:39

Paní Bobošíková by měla být ráda, že ČT ve své benevolenci po ní nevymáhá náhradu za poškození dobrého jména. (Ve skutečnosti by to bylo namístě ale chápu, že ČT nechce působit k dalšímu rozdělování české společnosti).

Stížnost paní Bobošíkové na reportáž ČT o udané židovce Štěpánce Mikešové byla shledána jako nedůvodná.

K. Salajka 12.5.2021 5:15

To je dobrá zpráva. Každý, kdo je nespravedlivě obviněný může se obhájit cestou soudní žaloby. Proč tedy ředitel ČT takovou žalobu nepodá ? Proč místo toho organizují jeho vyznavači klaksonovou projížďku po Kavčích Horách , pronásledují (stalking), členku rady na špacírech, o mediálním zakleknutí nemluvě ? Plyne z toho, že P. Dvořák firmu v Holandsku nezaparkoval, jeho družka je statutárním orgánem jen pro forma a nic z toho nemá ona ani on, že jeho firma neposkytuje ČT školení, s Bartoníčkem se nezná, s PPF jednal jenom soukromě a jeho vyúčtování jsou tak přehledná, že je sněmovna ani nemusí schvalovat ?

F. Kusák 11.5.2021 17:00

Tady nejde přeci o žádné informační médium, vždyť se na ČT dívá stále méně lidí. Jde o dobré bidlo zaměstnanců a kšefty pro napojené firmy a agentury. Jak by se pak dotovaly filmy, které nemají žádnou návštěvnost v kinech, zato na různých festivalech sbírají ceny. A za to bojují ti angažovaní umělci a potrefení bojovníci za "nezávislost" médií veřejné služby. Dodnes jsem nepochopil, co to vlastně ta veřejná služba znamená.

H. Kotaz 11.5.2021 18:37

Tak jest !

H. Kotaz 11.5.2021 18:41

Veřejná služba - mají to v zadání/kodexu. Na všech zaměstnancích by nemělo být k poznání, které části společnosti/straně fandí, nahrává. Žádný dvojí metr, kamarádíčkování.

P. Havel 11.5.2021 19:10

Vyházet toho Jiráska a Němcovou z těch knihoven! Dyť to nikdo nečte!!

F. Kusák 11.5.2021 21:20

No tak já jsem, tedy jako mladík, přečetl celého Jiráska i Němcovou. Ale co ta vaše poznámka má společného s veřejnoprávním, drahým a netvořivým molochem, jsem nějak nepochopil. Ale já nikomu nebráním si vydržovat ČT, je to jeho volba, mně je jen protivné, když mě k tomu někdo nutí. A to je zas moje volba. Je vám to už jasné?

V. Franěk 12.5.2021 2:01

Bydlo bych prosil s tvrdým y. Ono těm zaměstnancům nejde o nějaký klacek.

J. Jurax 11.5.2021 16:46

Tak jsem si pročetl diskuzi jediné, co mne napadlo, je povzdech TGM: „Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty.“

H. Kotaz 11.5.2021 18:42

[>-] R^ !!

K. Zelený 11.5.2021 18:55

Ciwe souvisí to nějak s tím, jaké lidi volí Agrofert s komunisty a nácky aby dozorovali veřejnoprávní medium? Jsou oni ti postrádaní demokrati, nebo jimi jsou ti, kdo je volí nebo ti, kdo je kritizují nebo vůbec nikdo? Méně laciných pythických citátů by vaší pošramocené pověsti prospělo.

J. Jurax 11.5.2021 19:51

Souvisí, dobrý muži, souvisí. Že to přesahuje Vaše chápání není můj problém.

K. Zelený 11.5.2021 21:45

To se ovšem tragicky mýlíte, jakkoliv zcela v souladu s mechanismem vašich myšlenkových pochodů. Nahoře jste citováním Masaryka vzdychal po demokratech a v kontextu tohoto vašeho příspěvku je zřejmé, že za demokracii považujete jakýkoliv výplod jakkoli maligně zmutovaného zastupitelstva - tedy v tomto smyslu třeba Norimberslé zákony či únorový puč. Takový lobogo! Akty jdoucí proti duchu demokracie nejsou demokratické, byť byly provedeny a posvěceny většinou v parlamentu a kdo to nedokáže posoudit a odsoudit, demokracii si nezaslouží. Vychcaně zkroucené pravidlo o volbě členů Rady ČT je toho dokonalým příkladem. Když se tvořil zákon o ČT, vycházelo se z jednoho ze dvou evropských modelů personálního obsazení dozorčího orgánu veřejnoprávní televize - toho, podle kterého: „..jsou konkrétní instituce a skupiny občanské společnosti zmocněny delegovat podle vlastního uvážení do Vysílací rady své zástupce na pevně stanovené období (např. čtyř let). Mezi takovými institucemi a skupinami lze zmínit církve, univerzity, divadla, spisovatele, novináře, hudebníky, zemědělce, ženy, mladé lidi, sportovní svazy, ekology, zaměstnavatele, odbory atd.“. Tak abychom vypadali pivilizovaně, model se jakoby přijal, ovšem s buranskou kličkou, že místo aby instituce čeleny delegovaly, jen je nominují, a volí je posranci. Významné regionální, politické, sociální a kulturní názorové proudy zastoupené významnými a důvěryhodnými nezávislými osobnosti byly naposledy v Radě zastoupeny po její první volbě na začátku devadesátek a od té doby to jde zugrund až k současným volbám a nominacím magorů, vlezdoprdelků a patolízalů současné moci.

T. Zlesa 11.5.2021 15:09

Jaklovo máslo na hlavě autor nezmínil. Vymyslet takové zákony, které umožnily současný stav, trvající dvacet let, muselo trvat 3 minuty a hotovo. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Gumové a natahovací ve všech směrech. I pionýři by to vymysleli lépe. :-)

J. Jurax 11.5.2021 16:11

Inu, zákony v mnoha případech musí být gumové. Aby bylo lze je ohnout, jak MY potřebujeme. K čemuž nám dopomáhejtež aktivisté a právníci.

V. Klepetko 11.5.2021 14:56

Ideální situace by byla, kdyby veřejnoprávní televize měla kritický odstup od momentálně vládnoucí garnitury, a současně televizní ráda by byla co nejvíce nezávislá na vedení televize, aby ji mohlo efektivně kontrolovat...

Předseda vlády by měl mít obavy, když jde do studia... Nesouhlasí snad někdo s tímto tvrzením?

No a teď se podívejme pod tímto úhlem pohledu na současnou volbu Rady. Podle všech průzkumů skončí současná vládní garnitura v podzimních parlamentních volbách v opozici. Dvořáka brání hlavně Piráti a SPOLU. Takže pro zachování popsané výše "ideální situace" je třeba právě teď navolit do Rady co největší počet nezávislých exotů, kteří půjdou budoucí vládě po krku, budou na té vládě nezávislí a umožní TV plnit roli "hlídacího psa demokracie"!

Demokratický mandát k navolení těchto "narušitelů klidu pro práci" budoucích vládních papalášů bychom tu v tuto chvíli měli. Pro koncesionáře a jeho zájmy ideální situace...

Co vlastně chcete, obránci současného statusu quo? Aby nám ta televize servilně pochlebovala několik příštích let vládnoucím Pirátům? Tak jako se úslužně klaněla Sobotkovi? Opravdu chcete mít současné moc vládní i mediální? Kde bude v tom případě kontrolní funkce nezávislých médií? Kim Čong Un je váš vzor místo zastupitelské demokracie? :-)

K. Zelený 11.5.2021 11:14

Tak si to shrňme podržtaško Jakle: Dle vás může být členem rady nejvýznamnější a nejvlivnější mediální instituce úplně, ale úplně každý, i ten sebevětší blb, sociopat, fanatik, dokonale bezcharakterní lump a nejhorší póvl, pokud ho zvolí sněmovna. A sněmovna zvolí koho? Inu toho, který vyhovuje zájmům momentálně vládnoucí většiny, toho času Agrofertu, socanů, komunistů a nácků - QED, včetně těch blbů, fanatiků a póvlu.

Sranda je, jak se za zájem Agrofertu vlastněného spolupracovníkem totalitní komunistické rozvědky, socanů, komunistů a nácků - souhrnně levičáků až na půdu - rvou sebedeklarovaní pravičáci.

P. Manda 11.5.2021 11:45

ono se vám to nelíbí ? A jak byste vybíral vy ? Ne dle zákona. Vy který nemáte ani komu tašku držet !

K. Zelený 11.5.2021 12:01

Pitomost vašeho osočení vysvětluje, že vám se líbí Jaklův výklad zákona. Svůj k svým.

H. Kotaz 11.5.2021 13:31

Bere tě to hezky, ale málo platný - současná ČT neplní své zadání.

Takže zákrok k nápravě je nutný. Měl být už dávno !

J. Svoboda 11.5.2021 14:01

A zařídí to nově zvolený povl?

K. Zelený 11.5.2021 14:32

Nějak si nevzpomínám, že bychom spolu pásli husy, případně spali na stranické schůzi, takže si dejte od tykání oraz.

Jinak, čo také si predstavujetě pod tým "neplní své zadání"?

H. Kotaz 11.5.2021 18:44

No, právě že nepásli. Tykání si musí člověk zasloužit !