18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

MÉDIA: Pod okny vám budem řvát

Starší znají onen starý vtípek, jak Američané a Rusové uspořádali závody v běhu. Vybrali dva nejlepší. Po skončení závodů vyšel v Rudém právu titulek: „Američan byl až předposlední.“ A v podtitulku: „Náš borec obhájil skvělé druhé místo.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 5.10.2017 13:15

Re: Jedna mínus

S velkým písmenem se píší názvy národů nebo obyvatel států nebo nějaké části státu, ovšem ne názvy nespisovné nebo dehonestující: Pražan - ale pražák, Čech ale čecháček, Rus - rusák, Němec - němčour, Rakušan - rakušák, Američan - amík,...

Jako obvykle v češtině v tom zase tolik logiky není, protože Němec, Eskymák nebo Sioux jsou dehonestující (Němec je němý, nikdo mu nerozumí, atd...), ale protože jsou zaužívané, píší se s velkými písmeny.

Němci s tím problém nemají, píší vždy velká, Rusové zase malá, jen my musíme týrat děti i sebe...

B. Novacek 5.10.2017 14:26

Re: Jedna mínus

Výborně!...z hlediska logické sémantiky bezchybné, dík.

Š. Hašek 5.10.2017 18:24

Re: Jedna mínus

Přijímám. Omlouvám se taky.

Uznávám, že jsem na slovo Rusák alergický. Zvláště od posluchačů university Peheho, ve věku cca 21 let. A to Vy nejste.

I. Hil 5.10.2017 9:04

Tentokrát není co dodat

přesně popsaná současná situace....

Š. Hašek 5.10.2017 8:51

Naprostý souhlas.

P. Kmoníček 5.10.2017 8:47

Bezvýhradný souhlas!

Pane Vlku, DĚKUJI!

P. Lenc 5.10.2017 9:48

Re: Bezvýhradný souhlas!

I já, velký DÍK!

A. Alda 5.10.2017 8:32

Souhlas, pane.

Komunistům jsme nevěřili vůbec nic, ani tehdy, když měli pravdu, jak se později ukázalo. Byli totiž příliš prolhaní. Dnes se ovšem lže lidem ještě více. Ještě mnohem více.

O. Dvořák 5.10.2017 7:58

"No, ode mne jako signatáře Charty 77

nelze očekávat zvláštní nadšení pro dnešní Rusko, ale co je moc, to je moc." - to je demagogická a manipulativní věta.

J. Kohoutek 5.10.2017 8:15

Re: "No, ode mne jako signatáře Charty 77

Můžete mi prosím vysvětlit proč?

O. Dvořák 5.10.2017 10:21

Re: "No, ode mne jako signatáře Charty 77

Proč? Protože neexistuje žádná souvislost mezi motivací podepsat Chartu a láskou či neláskou k současnému Rusku.

J. Jurax 5.10.2017 18:33

Re: "No, ode mne jako signatáře Charty 77

Myslíte?

P. Švejnoch 5.10.2017 8:16

Re: "No, ode mne jako signatáře Charty 77

Skutečně? A mohl byste svou myšlenku nějak rozvést? V čem spočívá ona demagogie a manipulativnost?

M. Krátký 5.10.2017 9:29

Re: "No, ode mne jako signatáře Charty 77

co tam máte dál - trochu to bezdůvodně motáte

D. Stirský 5.10.2017 7:53

Plny nenávisti a vulgarit jsou často příspěvky pana Vlka

„Navíc, pokud Dukovi leží na srdci především rodinné hodnoty a zkrocení zlého genderu, pak islám je v tomto ohledu přece ukázkově konzervativní.“ A není to snad pravda? Z Duky, na rozdíl od papeže Františka, necítím to, co by z biskupa být cítit mělo: Obyčejnou lásku k bližnímu.

J. Schwarz 5.10.2017 8:19

Re: Plny nenávisti a vulgarit jsou často příspěvky pana Vlka

Cítím to přesně opačně. Papež František je pokrytecký elitář, stejně jako Halík - něco jako milionář co občas zajde mezi bezdomovce a pak se dává za příklad a ostatní plamennými slovy vyzývá, aby si ty bezdomovce vzali k sobě domů. Naopak z Duky je cítit upřímný zájem o obyčejné lidi.

Z. Lapil 5.10.2017 9:19

Re: Plny nenávisti a vulgarit jsou často příspěvky pana Vlka

Pravda je to jen zvenčí a ještě jen při zběžném pohledu. Už při druhém pohledu spatříte poměrně zásadní rozdíl mezi monogamií a polygamií a začnete-li se dívat pod povrch, spatříte ještě podstatnější odlišnosti: mezi skoro nemožným církevním(!) rozvodem křesťanů a trojím opakováním Zapuzuji tě, nebo třeba mezi Bijte své ženy, ale nedělejte jim modřiny a Jste jedno tělo, jedna duše.

Aneb hodinky a holinky: obojí se natahuje.

P. Klíma 5.10.2017 7:40

Výborný článek! Skvělý!

Podepisuji každé slovo.

Nesouhlasit může jen pomatenec a lidská zrůda.

R. Jonák 5.10.2017 8:51

Re: Výborný článek! Skvělý!

Připojuji se. Hlavně ta část o Mlejnkovi ml. sedí jako něco na hrnec.

M. Krátký 5.10.2017 9:31

Re: Výborný článek! Skvělý!

Mlejnek jun a ta muslimská "novinářka" - párek mladejch od nich a šup s nimi do ZOO

M. Bouček 5.10.2017 7:38

Co dělají

Jakto, že tu ještě není žádný nenávistná halasný hlas nějakého pravdoláskaře a dobrosera? Že by ještě hajinkali? Kdypak jim začíná práce, těm dělníkům ducha, pravdy a lásky a nenávisti zdarma?

J. Kohoutek 5.10.2017 8:14

Re: Co dělají

Podívejte se jen o trochu výš. Už tu jsou. Stačí se podívat o trochu výš. Jen lehce zaspali. Jinak vynikající, a především burcující článek.

M. Klas 5.10.2017 6:05

Mlejnek mele blbosti

Díky panu Vlkovi za příspěvek,při čtení článku/spíše článků/ páně Mlejnka v Lidovkách mě vždy popadne běs a mám naléhavé nutkání zrušit předplatné,při čtení páně Mlejnkových recyklátů na NP se vždy sám sebe tážu,zda to Babiš jako/ne/majitel těchto novin a serveru má zapotřebí a co tím myslí a kdo pana Mlejnka opravdu platí,zda Babiš,cizí tajná služba nebo je opravdu takový mimoň.Církev mohou zachránit jen lidé typu pana Duky a zcela zničit lidé typu pana Halíka současného papeže,protože Duka říká to,čemu lze věřit=víra a Halík,papež a Mlejnek melou blbosti=nevíra.Znovu dík panu Vlkovi za postoj a názor,co je moc,to je už opravdu příliš!!

T. Kohout 5.10.2017 2:51

Procházková, Štětina

Jsou ovšem i větší maniaci než paní Procházková. Největším snad je pan Štětina.

V. Novák 5.10.2017 9:59

Re: Procházková, Štětina

Procházková i Štětina mají stejný důvod nenávidět současné Rusko a konkrétně Putina - Putin jim překazil perfektní kšeft, když jim znemožnil být jedinou PR agenturou islamistických povstalců na Kavkaze, tzv. Kavkazského emirátu.

Ovšem Štětina si našel korýtko v EP, takže ho není moc slyšet, zatímco Petra Propagandistka se musí živit tím, co umí...

H. Lukešová 5.10.2017 0:51

Kardinál Duka je záchranou pro českou katolickou církev,.

ukazuje totiž, že zdaleka všichni katolíci nejsou neomarxistickými jedinci typů komunisty Halíka a spol.

Jeho Excelence kardinál Dominik Duka ztělesňuje Církev jakou má být, skutečně vlasteneckou a konzervativní.

P. Maleček 5.10.2017 7:28

Re: Kardinál Duka je záchranou pro českou katolickou církev,.

Ano Duka ztělesňuje církev, skutečně vlasteneckou a konzervativní .... a též mocensky a majetkově nenažranou - což kardinál reprezentuje svou stále kynoucí figurou (kardinál Tomášek by se doněj vešel nejmíň 4x) a přítulností k, kecy o demokracii se maskujícím, opo-smluvním proruským totalitářům, kázajícím nám svou zvrhlou morálku z Pražského hradu.

P. Klíma 5.10.2017 7:46

Vaše nenávist k pravdě vyslovené

panem Dukou je neuvěřitelná.

Proto namísto věcné diskuse urážíte starého a nevýslovně charakterního muže poukazováním na jeho tělnatost.

Přeji vám vaši nenávist. Uduste se s ní.

B. Mráz 5.10.2017 8:35

Re: Kardinál Duka je záchranou pro českou katolickou církev,.

Pane Malečku, protože Vy zavrhujete všechny osobnosti české scény, prosím Vás o uvedení příkladů českých osobností, kterých je možno si vážit. Děkuji.

P. Maleček 5.10.2017 10:29

Re: Kardinál Duka je záchranou pro českou katolickou církev,.

Tělnatost páně Dukova mě vůbec nevadí a smekám jeho aktivitám v době komoušské tyranie. Avšak po jeho jmenování kardinálem na povrch vypluly temné hlubiny jeho duše, kdy by se i s čertem spojil, aby své církvi zajistil max. světské moci a max. majetku. Přičemž křesťanské duchovní hodnoty zametl pod koberec. Což dosvědčuje i jeho podlehnutí světským radovánkám, jak vidno z jeho k prasknutí kynoucí figury.

A to jsem příznivec církevních restitucí (ne však v jejich zbytnělé podobě) a nejsem žádný pomatený lickoprávník a vítač.

Osobností české scény, kterých si možno vážit je mnoho. Ale určitě mezi ně u mě nepatří právě Duka, Zeman či Klaus. O babišovcích či okamůrovcích, která Duka ve svém svatováclavském projevu podporoval nemluvě. To včetně demokracií se maskujících zprava do leva korupčníků, komoušů, Zemana podporujících socanů a všemožných multikulti a lickoprávních pošuků.

Faktem, že těch co je jich možno si vážit moc nezbývá.