23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ráž 5.2.2011 11:15

Ale jo, je to smutná pravda!

Typickým případem negativního vývoje novináře je Janek Kroupa. Když byl v televizi byl skvělý, když se dal na "volnou" nohu investigativce byl velmi dobrý. Pak jeho ego narostlo do nebetyčných výšin ale neuvědomil si, že se stal manipulovanou loutkou pracující na skrytou objednávku ...takže souhlas s autorem, článku: Novinář s nabubřelým egem je nebezpečnější než terorista s granátem v ruce

J. Urban 4.2.2011 23:15

Ale i mezi novinami

a novináři je konkurence. Ovšem máte-li tupé nepřemýšlející stádo, můžete mu servírovat kdykoliv cokoliv - ovšem za tupé stádo nenese odpovědnost novinář, ale náš politiky rozvrácený vzdělávací systém,

F. Horák 4.2.2011 16:42

Toho jsem se nenadál

Nejhorším novinářem podle mně je totiž Ondřej Neff.(Vždycky jak se to právě hodí!!)

J. Krejčí 4.2.2011 16:03

Děkuji za diskusní příspěvky

a přeji hezký víkend.

P. Hofman 4.2.2011 11:54

NOVINÁŘ PŘED ZAHRADNÍKEM

Především nevím, co nám tímto svým článkem chtěl autor sdělit. Novináři jsou kvalitnější a méně kvalitní, objektivnější a méně objektivní, podplacení a pak ti neúplatní. Stejné možno říci dnes o tak aktuálních lékařích či o komukoliv jiném.

Článek ale přece jenom mezi řádky na mne působí, že nám chce autor sdělit, že za vše špatné, co se kolem nás děje, mohou novináři.

Pak by bylo dobře udělat si studii, jak to vlastně ve skutečnosti je a která že to povolání škodí nejvíc, a která nejmíň. Asi bychom s překvapením objevili škálu od politiků, na straně jedné, přes ony novináře až po řekněme zahradníky, na straně druhé. A to by bylo možná na Nobelovu cenu, jen nevím čeho.

L. Kalina 4.2.2011 11:21

Naprosto souhlasím

sledování diskuzí v televizi, prokazuje naprostou nepřipravenost moderátora, jenom velkou aroganci. 

V. Běhal 4.2.2011 9:49

Kopou do lidí, kteří se nemohou bránit

Novináři, ne jen u nás, kopou do lidí, kteří se nemohou bránit. Chovají se jako bachaři v koncentrácích a to byly morální zrůdy. Novináři lžou z principu i ve věcech nedůležitých, to potvrdí každý, se kterým byl dělán novináři rozhovor.

Nežijeme v demokracii, ale v mediokracii.

F. Pavlis 4.2.2011 9:32

Inu,

když česká veřejnost mívá v oblibě vtipy, při kterých hlavou do kandelábru narazí "někdo jiný" . Jinak by Blesk nemohl mít takový obrat a čtenářskou obec. Ostatní tituly mu to srdečně závidí....a dohánějí co se dá.  Jedinou obranou je  NEČÍST.  Ale říkejte to lidem.....

P. Fiala 4.2.2011 9:31

Licence pro média

Každé médium, které není na Internetu, musí plnit podmínky nutné pro vydání licence pro "vysílání informací k veřejnosti". Pokud neplní podmínky přidělení licence, musí jim přidělovač licencí tuto licenci odebrat.

Navíc většina "českých" médií je držena majiteli ze zahraničí, takže vlastně ani není známo čí zájmy jsou přes médiía realizovány, redaktoři jsou až poslední výkonný článek řetězu. Mi se jeví, že mladší redaktoři si to již začínají uvědomovat.

P. Čech 4.2.2011 9:23

Re: Nejdestruktivnější částí tzv. společnosti, jak Vy říkáte, pane autore, jsou socialisté ! O tom nemůže být pochyb !!! Dzp.

Obecně máte pravdu, ovšem u nás jsou nejdestruktivnější částí společnosti v š e c h n y  politické strany. Bez výjimky. Pouze některá více a jiná méně.

D. Ondrejkovič 4.2.2011 9:16

Výjimek je více

Často je to tak, ale výjimek je více než máte prstů na ruce. Navíc se tyto nekalé novinářské praktiky postupně dostávají do povědomí a v mém okolí již poměrně hodně lidí dokáže ke zjevně jednostranné reportáži zaujmout zdravě kritické stanovisko hned od počátku. Já se pokaždé ptám - "a co když to bylo úplně opačně" a snažím se slova, která zazněla "pasovat" do těch ,která zřejmě zazněla původně.

K. Janyška 4.2.2011 9:10

Nejdestruktivnější částí tzv. společnosti, jak Vy říkáte, pane autore, jsou socialisté ! O tom nemůže být pochyb !!! Dzp.

P. Čech 4.2.2011 8:49

Zde s Vámi poprvé souhlasím bez výhrad.

Mám pouze jednu malou, ikdyž ne nepodstatnou připomínku. Novinářem se dnes může stát i ten, kdo psát neumí. Rozumějte, "psát česky". Valná část novinářů český jazyk neovládá, čehož jsme dnes a denně svědky. A navíc, novináři píší většinou o věcech, kterým vůbec nerozumí (někdo upředl tkaninu, rolník zasadil obilí a pod.) Naši novináři si nezaslouží svobodu slova a to proto, že ji chápou jako beztrestnost vyvolávání paniky a všeho špatného, co se ve společnosti objevuje. Nedávno jsem si vyslechl mezi hlavními zprávami ve zpravodajství, že na chřipku zemřeli již 4 lidé. To je sice fakt, ovšem v souvislosti s tím, že na chřipku každoročně zemře během epidemie cca 2000 lidí, fakt bezvýznamný, pouze novinářskou manipulací zveličený. Naprosto stejné je to i se zprávami jinými. Jediným řešením je novinářům svobodu slova (nikomu jinému) na čas odebrat a to až do doby, kdy se s onou svobodou naučí nakládat ku prospěchu čtenářů a posluchačů.

E. Vašátko 4.2.2011 6:40

Naprosto souhlasím.

Vždycky, když se dívám na paní Dolinovou nebo Takáče, uvědomuji si, jak se ti dva a mnozí další snaží své partnery vyprovokovat k neuvážené odpovědi, jak to okamžitě zneužijí a tam, kde se jim odpověď nehodí, nedovolí své oběti dokončit ani téma, často ani větu. V této souvislosti začínám chápat stanovisko Miloše Zemana k novinářům, i když jinak toho pána právě nemusím.