25.6.2022 | Svátek má Ivan


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Prikner 18.5.2022 22:45

Nekupuji noviny ani nesleduji ČT nebo novu a ccn, takže jsem ušetřen od starostí s úrovní novinářů.

R. Polášek 18.5.2022 20:03

Tak dneska se nejlépe prosadí ten politik, který hraje, že je pololoser. Nebo ten, který to ani nehraje. Ten vyhovuje všem. Vyhovuje Bruseli, protože Brusel má rád, když politici poslouchají na slovo a nemají svůj vlastní rozum. Vyhovuje doma, protože mu nikdo nezávidí a nikdo od něho něco významného nečeká. Případně politik nemusí být pololoser, ale zase potom musí být neslaný nemastný. A pokud není, pokud to je něco jako alfasamec, musí být zase rázovitý až směšný a zase jinak málo schopný až ten pololoser. Jedině takoví se dnes v naší politice dlouhodobě udrží.

Naopak politik nesmí být schopný. Když je politik schopný, tak v době, kdy do politiky vstupuje, je obvykle movitý nebo přímo bohatý. Jako politik je ten člověk v popředí a tudíž jasně viditelný a jasný cíl a jako úspěšný přitahuje všeliajké závistivé losery, kteří excitují z toho, že mohou beztrestně útočit na člověka, který je nepoměrně výš než oni. Dokonce jsou v těchto útocích ještě leckterými jinými konkurenčními politiky vybízeni.

A z toho všeho vyplývá, že dnešní politici a k nim přidružený establišment státu nemohou tvořit nějaké čtivé a dobré komentáře, blogy a novinářské články.

J. Jurax 17.5.2022 19:09

Na otázku položenou v posledním odstavci zní samozřejmá odpověď, že máme. Jenže právě proto, že jsou vzdělaní a nadaní, pochopitelně nelezou do politiky. Nepotřebují ji, uživí se líp mimo ni.

M. Hoblík 17.5.2022 14:28

Takových hloupostí a manipulací, jakých se dopouští dnešní media, nebyl schopen ani Dikobraz!

F. Zrcek 17.5.2022 13:42

"To opravdu nemáme vzdělané a nadané muže a ženy v tomto státě?"

Proč by, ptám se, měl být ausgerechnet náš stát výjimkou?!

R. Meišner 17.5.2022 11:39

ale no tak autore. každý novinář odezírá ze rtů svého zaměstnavatele, to jste nevěděl? a ještě to navíc musí napsat tak, aby si toho někdo všimnul. takže hlavně vymyslet titulek. jeden vedle druhého (čest vyjímkám) prostituují. taková je dnes doba. 8-o

P. Čech 17.5.2022 14:13

Taková není doba, takoví jsou "novináři". Oni totiž tu dobu spoluvytvářejí.

H. Kotaz 17.5.2022 16:53

R^

V. Čermák 17.5.2022 19:25

R^

P. Dvořák 17.5.2022 9:46

Bída naší publicistiky je, že jsou snůška študiózů, držících diplom v prapodivných oborech. Hlavní důraz při "vzdělání" je kladen na angličtinu, místo na předměty jako technické nebo přírodovědné obory, a další. Výsledek je opisování překopírování kdejaké hovadiny ze zahraničí.

Těch pár, co umí rusky, demokraticky vypnuli.

P. Čech 17.5.2022 9:20

Ale ona naše média a jejich novináři všechna bulvární jsou, pane Anderle. Podložené, ověřené a pravdivé zprávy v nich nemůžete hledat. Ony tam totiž nejsou. Dočíst se a slyšet v nich můžete pouze všemožné spekulace, obvykle ničím nepodložené, polopravdy a nebo přímé lži produkované politiky politických stran. Zejména se to v nich hemží všelijakými "hvězdami"typu Agáty Hanychové, s kým včera souložily či popíjely a braly drogy. Sednete-li si v klidu a zamyslíte se nad jakýmkoliv problémem, který nás momentálně trápí a jdete skutečně až do jeho základů, vždy, opakuji v ž d y , narazíte na novináře. A o tom to je, pane Anderle.

H. Kotaz 17.5.2022 11:03

R^R^

K. Křivan 17.5.2022 20:20

A stačilo by tak málo. Nekupovat bulvár. Já přestal kupovat Lidovky. Kvůli cenzuře.

P. Čech 18.5.2022 5:13

To byste nasměl kupovat žádné české noviny ani časopisy, nesledovat televizi ani neposlouchat rozhlas. Nesledovat Seznam zprávy, Novinky, Lidovky a žádné internetové zpravodajství , nevyjímaje ECHO24 a podobné internetové žvásty. Oni totiž ti novináři jsou všichni stejní, prodejní.

P. Kubáč 17.5.2022 8:52

Novináři dnešní nejsou už příliš daleko od reál-socialistických novinářů normalizačních. Melou dokola své fráze a argumentaci s nimi vykládají jako "reje protirežimních živlů", které je třeba státní moci zlikvidovat.

J. Nevrkla 17.5.2022 8:29

Existuje jeden přiléhavý citát: kdo ví, že mluví pravdu, argumentuje, kdo ví, že lže, chce cenzuru. Naší novináři mainstreamu zřejmě ví, že lžou, cenzura jim vyhovuje, nevím o žádném, který by ji odsuzoval. Míra jejich lhaní překonává vše, co jsem zažil, a to jsem zažil normalizaci.

M. Bouček 17.5.2022 9:19

R^

P. Čech 17.5.2022 9:30

Naši novináři ve své naprosté většině jsou tím nejhorším, co dnešní doba produkuje. Doba, vytvářená politickými stranami a hnutími, které mezi sebou "volně soutěží" o moc nad občany. Politikové těchto stran a hnutí té době a systému drze říkají "parlamentní demokracie". Je to ovšem hrubý omyl ne-li přímá lež. Ke skutečné demokracii má tento systém neskutečně daleko. Ono jde v podstatě o to, že aby skutečná parlamentní demokracie mohla existovat, musí tato především být demokracií jako takovou, tedy vládou občanů. Občanů, nikoliv vládou politických stran a hnutí a jejich zástupců, kteří ani nejsou přímo občany voleni. Zásadně nestačí a nemůže stačit pouhá existence parlamentu, pokud v něm nejsou přímo volení zástupci občanů. A to u nás nejsou. Jsou tam zástupci přímo volených politických stran a hnutí. To ovšem nemá se skutečnou parlamentní, rozumějte zastupitelskou, demokracií vůbec nic společného.

K. Křivan 17.5.2022 20:14

R^ R^ R^

F. Navrátil 17.5.2022 8:07

Novináři publikují to, za co jsou placeni. Tiskový mluvčí by okamžitě skončil, kdyby se odvážil zveřejnit politikovy skutečné názory a motivy jeho jednání.

P. Čech 17.5.2022 9:34

Rozumný, uvážlivý a hlavně slušný člověk se nikdy nesníží k tomu, aby publikoval věci, jimž sám nevěří. Publikovat lži jen proto, že jsem za to placen je nízké a lidsky nedůstojné. Také proto jsou novináři nazýváni hnojem a póvlem společnosti.

Z. Lapil 17.5.2022 7:33

Já vidím ještě jeden problém. Napište do novin nějakou neotrelou myšlenku, vtípek nebo ironií, a do hodiny se toho někdo ujme a otočí to nohama vzhůru. Viz Aston v dávných dobách - dělal vtípky jazykové, tzv. chibi - tučně vysázené, aby bylo jasné, že je to schválně, a vždycky se v komentářích našel někdo, kdo začal vysvětlovat, že se to píše jinak.

Podobně Zeman. Jeho vyjádření, že politici se odstraňují buď volbami, nebo kalašnikovem, považuji za přesné. Půlka novin z něj začala dělat teroristu.

Neboli je fajn, že noviny jsou hlídacím atd., koneckonců někdo to dělat musí, jinak dopadneme jako Rusové, ale má-li většina z nich za vzor hysterického ratlíka, není divu, že s nimi politici jako s nepodstatným zdrojem hluku zacházejí.

Dobrá zpráva je, že prší. Schválně, kdy se ozve první zpráva o hrozících povodních... Napsal bych otazník, ale mobil nejspíš usoudil, že bych ho zneužil, a zrušil mi příslušnou klávesnici. Nekecám.

J. Pokoutný 18.5.2022 9:41

Jsou-li dnešní novináři hlídacími psi něčeho, pak zejména politicky korektní genderové ideologie, přebírajícími komentáře, nikoli fakta, z corbynovského Guardianu a hlásných trub Demokratické strany USA, jakou jsou New York Times nebo Washington Post. Faktická hodnota nula, zato emoce zakyslých nebožáků všech genderů z toho jen kapají. Chci-li si zkazit náladu, otevře SeznamZprávy nevbo DeníkN, případně něco od Cempera.

Z. Lapil 18.5.2022 10:27

Psal jsem o Rusku. A v Rusku je leccos, ale politicky genderovou ideologií bych to fakt nenazval.

T. Kubín 17.5.2022 6:15

Pobavilo. Zvlášť ta zmínka o bolševickém pisálkovi Mitrofanovi, který jako správný komunista po 1989 otočil o 180 stupňů.

J. Pokoutný 18.5.2022 9:42

Zato vy máte úplně stejné názory posledních 80 let, že? Možnost vývoje nula.

H. Kotaz 17.5.2022 6:12

Už dlouhou dobu, těžko mluvit o novinářích ( poslední byl zřejmě Jan Petránek ).

V současné době - pisálkové a mluvící hlavy, kterým jde především o to, aby bylo na víc, než jenom na složenky.

V. Humble 17.5.2022 0:52

Problem je mnohem komplexnejsi a ma hodne rovin. Mozna osobnosti jsou jen neni prilezitost se prosadit. Kdo znal prezidenta Ukrajiny pred valkou?Zda se ze dobre casy otupuji mysl moralku,odpovednost i disciplinu. Staci se podivat co se deje v USA kdo a jake tam resi kravoviny. Razem jsem spokojen ze to tu neni jeste tak spatne. A mimochodem doba se zmenila.CR je mala zeme a v dnesni dobe informacni nikoho nebude zajimat jakou honosnou myslenkou prinesl jakkoliv inteligentni predstavitel vlady nevyznamne zeme ale co za hovadinu zase Trump nebo Biden zase vyplodil.