18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

MÉDIA: Krize žurnalistiky

O krizi tradičního systému politických stran a o problémech s tradičním dělením na pravici a levici toho už bylo napsáno hodně. Méně už žurnalisté píší sami o sobě a o své krizi. Přitom rozpad solidní žurnalistiky může být pro demokracii z dlouhodobého hlediska ještě nebezpečnější než krize politických stran.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Dusitko 28.7.2017 9:33

Člověče nešťastná

nechte si zvýšit futra! Ty rány do hlavy vám nedělají dobře...

R. Langer 28.7.2017 12:46

Re: Člověče nešťastná

To nebude futrama...

J. Krásenský 28.7.2017 12:53

Re: Ale jděte

http://echo24.cz/a/inZeh/nemecke-deniky-selhaly-prijaly-vitaci-retoriku-k-uprchlikum-tvrdi-studie

P. Rudolf 28.7.2017 14:04

Re: Ale jděte

Studii jsem si stáhl přímo z Otto Brenner Stiftung, takže nějaký český odkaz mne míjí. Je dlouhá, má 184 stránek, a tak mi bude nějakou dobu trvat, než se jí prokoušu.

Jelikož ale média, která zmiňuje, téměř denně čtu, tak mohu odpovědně prohlásit, že jsem na nich četl názory pro i proti. Statistiku však pochopitelně nemám a rád si ji od pana Hallera přečtu. Dokonce i zde na Psu jedna kremlobotka denně dávala (a dává) odkazy na Die Welt, které byly pochopitelně (jinak by to Kreml nedovolil) vyloženě proti Merkel a imigrantům.

Jinak netuším, co jste s tím odkazem chtěl naznačit. Typuji, že nic zásadního.

M. Malovec 28.7.2017 8:36

Je to horší,

než píšete. Nemáme LN ani Mf, nemáme ani RP ani HN. Respekt je hnůj objektivity. Máme Reflex, ale bohužel jen jednou týdně. Nemáme placenou ČT, Novu ani Primu. Prostě pravdivá a objektivní informovanost je v zadeli.

M. Rubáš 28.7.2017 8:24

Médiím nikdo nevěří

Mainstreamovým médiím už stejně nikdo nevěří. U nás ani v zahraničí. Poslouchají to už jenom důchodci. Takže by nás to nemuselo až tak zajímat.

http://www.epshark.cz/clanek/93/smrt-mainstreamovych-medii

A. Richter 28.7.2017 18:09

Re: Médiím nikdo nevěří

Ale Vás, Senile, by to zajímat mělo. Nepochybně už jste důchodce, nebo brzo budete. Invalidní, na hlavu.

*8-D

M. Krátký 28.7.2017 8:12

Novinářská žumpa - jako vždy připravena škodit

malý příklad z předešlých 1-3 dnů. V první zprávě o úspěšném zásahu tanku egyptské armády proti sebevrahům jedoucím v autě vstříc koloně normálních aut čekajících na hraniční odbavení vystartoval egyptský vojenský tankista proti tomuto autu napěchovanému 4 idioty + 100 kg trhavin a přejel ho a basta fidli - na videu bylo vidět jak ze zaparkovaných - čekjících aut vyskákali pasažéři a zdrhali pryč - teprve potom to auto explodovalo. A teď novinářská žumpa : v první zprávě byl cca nadpis TANK ZNEŠKODNIL AUTO SEBEVRAHŮ - 8 MRTVÝCH A DVĚ DĚTI asi po jednom dni se náhle nadpis záhadně změnil na cca tento TANK ZNEŠKODNIL AUTO SEBEVRAHŮ A TÍM ZACHRÁNIL NEJMÉNĚ 50 LIDÍ. Co víc dodat - žumpa, žumpa a zase jen žumpa !!! Hezký den

J. Pospíšil 28.7.2017 20:57

Re: Novinářská žumpa - jako vždy připravena škodit

Nakonec koukněte sami.

https://twitter.com/i/web/status/889570449201537026

Z. Rychlý 28.7.2017 8:03

Poptávka po kvalitní

žurnalistice?? Když porovnám náklady Blesku a těch mejnstrímů, pak to s tou poptávkou po kvalitní žurnalistice vidím temně. Jsou to spojené nádoby, čtenáři a novináři. Víc než v novinářích bych ale viděl problém ve čtenářích.

Zkuste v nějaké společnosti, hospodské, ale i jiné, vytáhnout témata jako problémy státu, Evropy, světa. "Politiku sem netahej", zazní unisono a je konec diskuse. Kdepak! Lid zajímá jen to, s kým spí Rihanna. Přemýšlet s pomocí kvalitní žurnalistiky? Pane Drápale, sníte s otevřenýma očima.

D. Drápal 28.7.2017 8:48

Re: Poptávka po kvalitní

Ano, pane Rychlý, sním s otevřenýma očima. O kvalitní žurnalistiku bude mít vždy zájem jen malá menšina. S tím nutno počítat. O to víc bychom měli usilovat o to, aby se rozšířila - byť o jediného člověka. Stojíme před volbou: skuhrat nebo se snažit. Volím to druhé.

J. Dusitko 28.7.2017 9:35

Re: Poptávka po kvalitní

Malá menšina - to si musím pamatovat... :o))

Z. Rychlý 28.7.2017 20:26

Re: Poptávka po kvalitní

Já vám fandím, vaše články čtu, na rozdíl od Jelínkových, či Hvížďalových, které ani neotvírám.

Snažit se? Zkouším obracet lidi k přemýšlení, ale připadám si jako misionář, jsem skeptický, a občas jsem rád, že neskončím v kotli na polívku. Povrchnost, kam se jen podíváte a z rozumných lidí, ke kterým vás stále ještě řadím, se nakonec vyklubou vítači.

D. Polanský 28.7.2017 6:58

Dnes máme krizí habaděj,

přesně jako kdykoliv předtím. Jenom zapomínáme nebo nečteme historii. Pokud jde o žurnalistiku, jsou dobré a špatné články. Těch dobrých, jako všeho dobrého jiného, je podstatně méně.

V. Kotas 28.7.2017 7:03

Re: Dnes máme krizí habaděj,

Dá se to říci i takto - když budou novináři, v pravém smyslu slova, nebude krize médií. Když jsou téměř jen pisálkové, mluvící hlavy, kteří mají na starost jen to, aby bylo nejen na složenky, nelze se divit, že jsou média v krizi.

Z. Rychlý 28.7.2017 8:08

Re: Dnes máme krizí habaděj,

Tržní zákony platí i v žurnalistice. I novináři chtějí jíst, a tak se přizpůsobují poptávce. Poptávka není po faktech a myšlenkách, ale po emocích a příbězích. Kdo by se otravoval čtením o důchodové reformě a její ne/potřebnosti.

Čím víc emotivních pohádek, tím větší prodej.