25.10.2020 | Svátek má Beáta


Diskuse k článku

MÉDIA: K čemu je Česká televize?

Aby nám selektovala informace na ty, které smíme slyšet a které ne? Aby nám vnucovala eurohujerskou a neomarxistickou propagandu?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Vojtíšek 15.3.2017 12:14

Kdyby nebylo ČT

zbyl by tu už jen samej tmář:-)

L. Němec 14.3.2017 17:16

Koukaj voni Štěpánek,

já jim těch 2160 korun ročně klidně budu posílat, a voni mi slíběj, že už vo televizi nikdy nebudou psát.

Nikam.

Sestavěj mi program, jak by měl podle nich vypadat. A neblábolej voni Štěpánek.

D. Polanský 12.3.2017 17:31

Nevidím racionální důvod rušit státní TV.

Na rušení je tu spousta jiných věcí. Je pravda, že když referovali Majdan a Trumpa lhali, jak když tiskne, že neobjektivně referují o Rusku, jsem si již také zvykl, ale občas z nich vypadne i něco inteligentního. Jenom bulvár televize nic neřeší, protože jejich úroveň je prabídná. Jedna státní televize a rozhlas do demokracie patří, ale protože je to státní, financování by ale mělo být ze státního rozpočtu. Nejen proto, že Jsou lidé, co se na státní TV nedívají či státní rozhlas neposlouchají, ale jednoduše proto, že jsou to státní instituce jako ostatní, a ty nefinanacujeme jednotlivě, ale z našich daní.

J. Honců 12.3.2017 23:54

Re: Nevidím racionální důvod rušit státní TV.

No to je ten problém. Ona to není státní televize, ale veřejnoprávní. Ovšem chová se jako státní a ještě používá tzv. výchovnou novinařinu. Jinak souhlas.

J. Vlk 12.3.2017 16:20

Buďme rádi že máme možnost výběru.

A to mezi politickým bulvárem ( ČT ) za peníze a mezi VIP bulvárem zdarma (u ostatních). Obojí jsou k smíchu a pro zábavu. A kdo hledá pravdivé zprávy, nechť si v 19.oo poslechne časové oznámení.

V. Pavelka 12.3.2017 16:11

Televize ,

Reportéři ČT24 se snáží o sto šest aby byli vyvážení , a Je jisté že dokonalost neexistuje , nevylévejte vaničku i s dítětem , Mohli by jsme nato doplatit , !Příroda pracuje s chybou , potažmo "Bůh,Tak to nechte být.

J. Václavíková 12.3.2017 15:31

Ze všech těch jurodivých bijců proti ,,mejstrýmu"

přímo čiší úporná snaha nahradit jej mejstrýmem svým vlastním, výhradním, zcela specifickým. Takže díky Bohu za existenci veřejnoprávních médií s jejich snahou pokrýt objektivně dění doma i ve světě a snahou ověřovat informace a ručit za to.

Už dlouho říkám, že dokud z TV slyším jak ty názory, které mi konvenují, tak i ty, které mě rozčilují, je to pořád dobré. Děsím se toho, až svou vizi prosadí ti, kteří by rádi protlačili jen ty své.

P. Rudolf 12.3.2017 17:25

Re: Ze všech těch jurodivých bijců proti ,,mejstrýmu"

To, jak si zdejší pseudodemokraté představují vyváženost a objektivitu veřejnoprávních (a nejen jich) médií ukazují přímo čítankově na diskuzi tady na Psu. Směroplatné jsou jenom jejich názory, ti s jinými, než ty jejich, zaslouží poplivat, zneuctit a vyhnat. Prostě minulý režim mají zažraný pod kůží a už nejsou ani schopni se z toho vymanit. Naštěstí ty zdejší babky a dědkové už nemají na nic vliv.

J. Václavíková 12.3.2017 18:54

Re: Ze všech těch jurodivých bijců proti ,,mejstrýmu"

A je celkem komické, jak se přitom snaží ty druhé znectít coby bolševiky či neomarxisty. Je tam přímá úměra mezi množstvím použitých cejchů a argumentační insuficiencí :-)

P. Rudolf 12.3.2017 19:08

Re: Ze všech těch jurodivých bijců proti ,,mejstrýmu"

Pes je pro každého skutečného demokrata nesmírně poučnou platformou. Tady si má možnost denodenně na zdejších pseudodemokratech a pravičácích z leknutí ověřit, co hrozí, když se moc přenechá vystrašenému, nevzdělanému, čím dál agresivnějšímu davu. Omlouvám se všem slušným a chytrým Čechům za svou kritiku toho, jak mohli dopustit Únor '48. Proti podobnému zfanatizovanému davu ta rozumná menšina (stane-li se jí) nemá šanci. Proto musí dělat všechno proto, aby se jí nestala.

M. Prokop 12.3.2017 18:01

"snahou pokrýt objektivně dění doma i ve světě a snahou ověř

Já bych tomu bohu klidně díkoval, kdyby zde něco takového bylo.

I. Novák 12.3.2017 12:52

Televizní poplatek ČT

považuji za výpalné, že nejsem nucen sledovat nepřetržitý proud reklam a upoutávek na připravované pitomosti, přerušovaný úryvky z přiblblých amerických filmů a seriálů. Bohužel s úlitbou otravování jen mezi pořady.

V. Kotas 12.3.2017 15:15

Re: Televizní poplatek ČT

Za to to přece stojí. I když ty " sponzoři " programů, to je vlastně také reklama = hraní si se slovíčky. Jen to zpravodajství by mělo v ČT být podle jejího veřejnoprávního kodexu.

J. Chaloupka 12.3.2017 8:50

Je mi jasné, jak by to dopadlo po privatizaci

s tv archivem a fundusem. Byl by rozebrán (tedy rozkraden). I z tohoto důvodu jsem byl zastáncem ČT a když někdo srovnával NOVU a ČT, tak to bylo jako srovnávání továrny na obuv s prodejnou. Ale v posledních letech je to bohužel jen vzdělávací středisko nových "mluvčích". Na obrazovce se objevují samé mladé tváře, které bez eee neudělají ani větu. O obsahu nemluvím, to je jiná kapitola. Zatím jen o formě a ta je více než mizerná. Ani upozorňování minivlastníka, tedy koncesionáře, nejsou nijak účinná, příslušní vedoucí mě pošlou vybraně kamsi. Upřímně nevím, co s tím.

J. Matuška 12.3.2017 10:03

Re: Je mi jasné, jak by to dopadlo po privatizaci

Samozřejmě, že Petr Štěpánek to nejjednodušší řešení uváděl sice jako první, ale sám nejlépe ví, že to možné není. Proto vážně navrhuje "Second best, druhé nejlepší řešení". Ve zmiňované brožuře/kuchařce je informace o výsledcích ankety. Z počtu 3,5 milionú koncesionářů je výrazná většina právě pro řešení, kt. navrhuje Petr Štěpánek. Nemáme všichni stejné názory, ale v demokracii by měla rozhodovat většina... Až KONEČNĚ bude parlamentem schválen zákon o obecném referendu, na rozjezd by mohla být položena právě otázka: Jste pro zrušení poplatků za ČT a ČRo a převedení podpory médií veřejné služby na stát? ANO/NE. /Lze předpokládat, že účast při hlasování by byla dostatečná, a to není samozřejmé - viz praxe na Slovensku!/

A jenom poznámka: není už načase, aby komise na MV představila veřejnosti k diskusi systém el. volby? Náklady na takové referendum by potom odpovídaly tomu, že žijeme v 21. století. Jsem starý paprika, ale interbankingu se nebojím, a to jde o peníze. Takže o co jde? Nehledat důvody proč by to nešlo, ale hledat způsoby, aby to fungovalo. Co se takhle poučit v Estonsku?

V. Vaclavik 12.3.2017 8:48

Rekl bych

ze nemame horsi televizi nez politiku. Oboji vyjadruje demokraticky prurez narodem.

Komu nebylo drive jasne, ze verejnopravni TV znamena politicka TV, tomu se nikdy nerozsviti. CT je dnes slunickarska, protoze mame slunickarskou politickou scenu. Tak je to jednoduche.

A myslet si ze dnesni politicka scena zrusi poplatky a zatizi si rozpocet? Kdyz jen kouka, kde lid oskubat? Mokre sny?

V. Pavelka 12.3.2017 16:42

Důležitější je

Nebezpečná technokratka Drábová, lobuje za Ruské jaderné elektrárny u nás , zastaralé ,drahé, nepotřebné a hlavně nebezpečné ,Je to lidský výrobek a nikdo nám nedá 1OO% záruku , pokud se něco stané ,tak ti co přežijí budou linčováni okolnímy Národy až budou muset odejít z této zničené země ...

T. Urbanec 11.3.2017 18:14

Klasický pan Štěpánek

Jak už napsal někdo přede mnou, stačí se podívat na autora a je jasné o čem to bude. Panu Štěpánkovi musela ČT udělat něco hrozného. Nicméně, pokud odhlédnu od jeho osobní zaujatosti, nemohu absolutně souhlasit s tím, že by z rozpočtu financovaná televize byla nezávislá. Rozpočet schvaluje parlament a vláda a tudíž je politicky nastavený dle vládnoucí strany (stran). A tedy nezávislost je zcela iluzorní. Co se týče obsahu vysílání. Samozřejmě, že je zde řada programů, se kterými se neztotožňuji. Nicméně se s nimi mohou ztotožňovat jiní a naopak je zde řada věcí, které mi mluví z duše a které zase jiní nemohou ani cítit. A o tom právě ta nezávislost je. Ale toto právě lidé jako je autor tohoto článku nechápou, nebo nechtějí chápat. On totiž nikdo nemá patent na pravdu a bohužel jen ve veřejnoprávní tv a rozhlasu dnes tato pestrost zachována je. Protože komerční média jsou placena z jiných zdrojů a vysílají pouze to, co je zaplaceno (ať reklamou, vlastníky, resp. jinými, ne nezávislými zdroji). Takže zbavme se nezávislých medií a můžeme dopadnout (a stále se k této situaci blížíme) jako v románu Obchodníci s vesmírem a nebo ještě lépe v 451 stupních Farenheita.

P. Han 11.3.2017 21:25

Re: Klasický pan Štěpánek

Ale proboha. Přečtěte si ten článek ještě jednou. Proč by ČT nemohla být financována ze státního rozpočtu? Stačí schválit příslušný zákon, podle kterého dostane ročně tolik a tolik plus případnou valorizaci podle inflace. Rada zůstane stejná, redaktoři taky. A programy, bohužel, asi taky. Jediný rozdíl bude právě v tom finančním zatížení lidí. Co se vám na tom nelíbí? Ano, vím. Že to napsal Štěpánek.

P. Rudolf 12.3.2017 8:36

Re: Klasický pan Štěpánek

Dobře jste to napsal.

J. Jurax 11.3.2017 15:15

No

"Aby nám v hlavním vysílacím čase pouštěla staříky Vinnetoua, Angeliku, Schimanského či Kojaka?"

No jo, ale ono jsou i větší hovadiny, i novějšího data, jimiž bychom mohli být oblaženi (třeba ten nový Vinnetou). Tihle jsou aspoň prověření časem, nová generace je ještě nezná a starší to neurazí ...

V. Kotas 11.3.2017 16:34

Re: No

Z doby Vinnetoua, Angeliky, je mnoho filmů, které by si člověk připomenul, když je od té doby neviděl. Na to se chodilo do biografu/kina. Na rozdíl od těchto, stále opakovaných. A ta nová natočení klasiky, nemusím vůbec vidět.

J. Jurax 11.3.2017 16:55

Re: No

Na netu je všecko ... nebo aspoň kdeco ... :-)

M. Gavlák 11.3.2017 14:51

Jen jsem se podíval na jméno autora a hned je jasné, o čem ten blábol bude...

J. Matuška 11.3.2017 15:14

Re:

Pane Gavláku, mýlím se, když řeknu, že jste byl na demonstraci /když ne fyzicky, tak aspoň v duchu/ na Václavském náměstí na "obranu" svobodné ČT, ŽE? A co stalo ve skutečnosti? Havlérka ovládla Kavky...

P. Han 11.3.2017 21:26

Re:

Máme to podobně. Podívám se na autora vašeho příspěvku a taky je mi to jasné.

J. Farda 11.3.2017 14:06

Co se mne týče,

tak proto, aby mi cpala jiné než převážně bulvární informace o nehodách, požárech, znásilněních a vůbec kdo s kým jak a za co kamarádí, randí či souloží. ČT má zcela určitě co zlepšovat, za to ale zhrzený exradní pan Štěpánek nepléduje. A s výkřiky o manipulacích často předhazovaných ČT by bylo dle rčení o provaze v domě oběšencově možná lépe šetřit! http://forum24.cz/manipulace-zpravami-na-tv-nova-novinari-mlci-a-boji-se-rikaji-hanslik-a-smetana/ :-(

J. Matuška 11.3.2017 14:42

Re: Co se mne týče,

Pane Fardo, od tzv. televizní krize se zajímám o otázky, kt. jsou spojeny s ČT a ČRo. Až jsem se seznámil s brožurou eSTAT.cz. EFEKTIVNÍ MÉDIA VEŘEJNÉ SLUŽBY /Argumenty pro zrušení televizních poplatků.../ Text lze nalézt na Googlu po zadání názvu. Autory jsou Petr Štěpánek a Edvard Kožušník. Je to "kuchařka" jak se s problémy vypořádat. Je tam skutečně všechno od A-Z a ještě mnoho navíc. Není třeba vynalézat vynalezené, stejně jako objevovat Ameriku!

Jsem přesvědčený, že ČT by začala dodržovat svůj KODEX a Nejvyšší kontrolní úřad by se konečně mohl podívat, jak se vlastně v ROHLÍKU hospodaří.

J. Farda 11.3.2017 18:46

Re: Co se mne týče,

Proti Vašemu názoru nemám námitek. Na ČRo i ČT mi řada také věcí vadí, ale při srovnání s privátními TV jsou mi stále přijatelnější. Ovšemže jsem laik, ale na bulvár senzací "kdo s kým a jak a za kolik" nemám náladu, natož pajšl. Držme si ku "realizaci" Vámi uvedených opatření palce. Mějte se!

J. Matuška 11.3.2017 20:45

Re: Co se mne týče,

Vážím si Vaší odpovědi. Děkuji a zdravím!