16.8.2022 | Svátek má Jáchym


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 21.2.2010 20:52

Jako "bigotní nativista a xenofob" si dovolím s vámi hlasitě nesouhlasit!

V článku jste vyjmenoval některé důležité konzervativní hodnoty: "zastávání principu státní suverenity, tvrdého vymáhání právního řádu a uchování kulturně kontinuálního rázu komunity a krajiny a víra v tradiční hodnoty". Já k nim dodám ještě některé základnější konzervativní atributy: slušnost, poslušnost, pracovitost a spořivost. Toto jsou fundamentální hodnoty, které proto mají právo být zastávány fundamentalisticky!

Dokud tyto hodnoty byly v minulém století napadány jen zleva, dalo se to vydržet. Mnohem nebezpečnější je ale jejich současná destrukce zprava a dokonce ze strany pravicových médií a elit! Pod záminkou zabsolutnění významu jedněch konzervativních hodnot, jsou rozemílány jiné konzervativní hodnoty. Dnešní česká mainstreamová pravice, pod tlakem neoliberalistického antisociálního inženýrství, téměř důsledně opovrhuje především rodinnými tradičními hodnotami, spravedlivým právním řádem a jeho vymahatelností, a dokonce individuálními právy občanů, pokud nevyhovují korporativním mafiím. O slušnosti ani nemluvě!

Vaše stesky na onálepkování fašismem jsou pak směšné a zavádějící, protože hříchy české mainstreamové pravice jsou obdobně fatální.

B. Jelínek 21.2.2010 19:04

Re: Co znamená pravice?

Anebo málo - otázka je co Vy si pod pojmem "kapitalismus" představujete.

T. Krystlík 21.2.2010 16:10

Autorovi článku.

Zírám, jak nekvalitní jsou lektoři politologie v Česku. Kdyby jejich výuka byla kvalitní, ostře byste rozlišoval národní socialismus od fašismu. Nacionální socialismus nemůže být nikdy demokratický, fašismus však ano - stačí, když do zákonodárných sborů nebudou voleni poslanci z politckých stran, nýbrž stavů, korporací.

R. Svoboda 21.2.2010 11:39

No a proč je posloucháte?

pokud se někomu moje názory nelíbí ,je to JEHO problém!

Také si myslím,že je potřeba zastavit imigraci z muslimských zemí, protože tito lidé nejsou ochotni se tu chovat jako hosté, ale jako nepřátelská armáda!

Pokud mne někdo nazve xenofobem, fašistou apod, tak já mu odpovím, že zapomněl,že jsem ještě neschopný blbec, a ošklivý trpaslík!

A má vymalováno- protože se s ním nebudu nadále bavit.

Víte, pokud si zvyknete na to, že nemustíte být vždy oblíbený, tak si půjdete vlastní cestou a říkáte si to co chcete!!! VY a ne někdo JINÝ !!! Váš Názor!

J. Heincl 21.2.2010 11:32

Re: Co znamená pravice?

Máte naprostou pravdu. Ve Sněmovně jsou více či méně levicové strany. Nejméně levicová je ODS, která sama sebe ovšem vydává za pravici.

M. Kodet 20.2.2010 23:32

Re: Co znamená pravice?

Ale to opravdu jenom operujete se svými dojmy, které zásadně odporují realitě. Kapitalismu tady máme tolik, že už kdekomu leze skrz zuby, zastupitelská demokracie za korunu na každém rohu - a lidé nasr... jak za Jakeše. Vysvětlujte lépe, tohle nebyl platný pokus.

J. Effenberk 20.2.2010 22:58

Re: Co znamená pravice?

Já nevím. Vy ale tu horem dole propagujete, že pravice. Já bych zase mohl tvrdit, že onen superkapitalistický a kvazidemokratický režim je takový právě proto, že ho przní levice, což je v českém prostředí bolševik po valčíkovém úkroku vpravo.

M. Kodet 20.2.2010 17:10

Re: Obávám se,

Máte pocit bezmoci nad mými příspěvky? Zkuste specifikovat, prosím!

Jinak s vaší krátkou analýzou nemám v části popisné žádný problém, vytknul bych jí jenom povrchnost, danou formátem. V závěru se krutě mýlíte: vaše zglajchšaltovaná politická scéna (všichni ve středu a postbolševici, rvačka jenom o pozice) je opravdu jenom dojem; politika vždy odráží konkrétní zájmy jednotlivých sociálních a názorových skupin a ty zájmy se časem vždy prosadí (pokud nejsou potlačeny totalitním systémem) a najdou tvář a mluvčí v konkrétní politické straně. To, co se děje v politice u nás, to je hrubě deformováno většinovým propagandistickým zmodráním médií a katastrofálním selháváním státu, zejména policie a justice. Ale čas to i u nás vytřídí.

F. Pavlis 20.2.2010 16:44

Obávám se,

že hledat znaky pravicovosti a levicovosti v našich politických stranách je trochu ztrátou času. Drtivá část politiků byla generována, jak se dnes hloupě říká, z kadlubu minulého režimu. Všichni ho mají pod kůží jako krevní skupinu. Ani to nemůže být jinak. Skupina kolem hlavy disentu byla  konglomerátem levicových a multikulturních osobností. Levicových ve smyslu západoevropského sociálně demokratického a někde i marxovského pohledu na svět . Klasická už dnes kniha Snění o Evropě - Havel, Dienstbier to ozřejmuje i po letech. Mocenské struktury někdejší KSČ se modifikovaly do skupin ekonomických a zůstaly i pod povrchem struktur bezpečnostních. Veřejnost si to může ověřovat jen tu a tam na drobných únicích informací, jejichž věcnost nelze ani ověřit, ale  ani ignorovat. Jednoduše povězeno, obě velké strany jsou jedna více a druhá méně vyšisovaná  rudá. Lidovci jsou "plastičtí" a vždy byli, protože volební hlasy jim garantují účast v každé sněmovně, ale ne s významným počtem mandátů.  Nutnost koalovat je dána touhou mluvit do věci, - pochopitelná. Jaká tedy levice nebo pravice. V lepším případě hodně veliký střed, v němž se pouze bojuje o moc. Zájem státu, společnosti, výhled dál než k příštím volbám nikde nevidět.  Jen tradiční marxistická dialektika nesmiřitelnosti. Říkávalo se tomu antagonismus. A méně samostatný volič se pak rozhoduje pouze podle aktuálního privátního zisku, který mu nabízí různobarevný populismus. Proto je tak těžké chodit k volbám a nemít pocit bezmoci nad příspěvky  třeba pana M.Kodeta.

M. Kodet 20.2.2010 15:40

Re: Co znamená pravice?

Tak tedy zkuste vysvětlit, proč současný superkapitalistický a kvazidemokratický režim vyprodukoval až neuvěřitelnou občanskou pasivitu, vzbudil v lidech oprávněný dojem, že jsou jen odpad a že si ti nahoře stejně udělají, co budou chtít. Pasivitu zcela srovnatelnou (pokud ne větší) s tím, jaká nálada panovala za bolševika. Plus existenční ohrožení u poloviny národa.

M. Kodet 20.2.2010 15:34

Re: Proti čemu protestujete, když to zároveň potvrzujete?

Nepochybně.

První poznámka: těmhle psychicky poškozeným lidem to nevysvětlíte, oni si to neuvědomují, zařazeni do momentálně nejsilnějšího stáda jenom mečí ty svoje hesla a nadávky a jsou až neuvěřitelně agresivní, ovšem jenom v houfu.

Druhá: zcela zákonitě se tyhle poměrně odpudivé spécie tlačí do vedení, tedy dnes tvoří většinu podnikatelského a politického milieu, a - světe div se - i samo stádo má tendenci volit je do čela. Zřejmě na tenhle princip nakonec civilizace dojede, chcípne.

D. Švik 20.2.2010 15:27

Re: Proti čemu protestujete, když to zároveň potvrzujete?

Tak to máš úplnou pravdu.Transpersonální psychologie je mi  šumák a řídím se pravidlem, že na hrubý pytel patří hrubá záplata.A do které ufňukané psychologické škatulky si to zařadíš, je  pro  mě stejně důležité, jako včerejší počasí.

J. Matlas 20.2.2010 15:11

Re: Proti čemu protestujete, když to zároveň potvrzujete?

Kdybyste trochu studoval psychologii, zejména tu transpersonální, dozvěděl byste se, že je mezi námi minimálně 25 % latentních Hitlerů. U těchto lidí, kdyby se utvořily příznivé okolnosti, tak by se ten jejich potenciál rozvinul v plné nahotě. I vy naznačujete svou pohotovostí k arogantní nátlakové akci blízkost tohoto potenciálu. Ale myslím si, že pro vás a vám podobné, budou má slova jen marným varováním před blbým směřováním.

D. Švik 20.2.2010 14:17

Politická korektnost

Jinak článek poměrně přesně vystihuje stav médií a společnosti.Ale to už všichni dávno víme...pokud někdo okupuje,nebo rozbíjí cizí majetek, je to mírový aktivista.Pokud někdo řekne, že se muslimové budou chovat u nás jako hosté a podle našich pravidel, je to fašista, xenofob a kdoví co ještě.  

J. Heincl 20.2.2010 14:12

Co znamená pravice?

Pravice znamená mimo jiné prosazování tradičních morálních hodnot jako např. odpovědnost rodičů za výchovu svých dětí, odpovědnost občanů za svoje vzdělání, za svůj přístup k práci, za svoji životní úroveň. Má předchozí slova platí pochopitelně jen pro lidi zdravé a schopné se o sebe samostatně postarat.

Ne náhodou rozvraceli ruští bolševici tradiční rodinné hodnoty, když odebírali děti rodičům a vychovávali je v internáctech, když násilně kolektivizovali své spoluobčany ve společných domácnostech více rodin, když rolníky násilně nahnali do kolchozů, mládež do komsomolských a pionýrských organizací a bůhví jak ještě.

V rozvracení tradičních hodnot pokračují současní socialisté a multikulti aktivisté, kteří všem svým spoluobčanům chtějí organizovat život, protože jen oni vědí, co je pro ostatní nejlepší. Hlavně ale vědí, že když svou péčí přinutí lidi k pasivitě, bude se jime snáze vládnout.

D. Švik 20.2.2010 14:11

Re: Proti čemu protestujete, když to zároveň potvrzujete?

Milouši,

v diskuzi úvodníku jsem tě ještě s laskavým humorem odkazoval kam patříš.Ale tohleto je už trochu silná káva i na mě.Nejsme právník, ale to už je snad na žalobu.Nicméně jsem taky jen chlap a na věčné souzeni se za každou pitominu moc nevěřím.Kdyby jsi stal přede mnou a řekl mi něco takového, že jsem polofašoun, prostě bych ti vrazil pár facek

R. Sedláček 20.2.2010 13:23

Re: Proti čemu protestujete, když to zároveň potvrzujete?

 Váš příspěvek dává na 100% za pravdu výše uvedenému článku.

M. Kodet 20.2.2010 12:57

Proti čemu protestujete, když to zároveň potvrzujete?

Je naprosto nepochybné, že česká pravice, nakupená na pravém křídle ODS, její teoretici a ještě mnohem více příznivci vykazují jasné známky fašistoidní nákazy, a to včetně vás, autore. Začíná to poukazováním na vyšší úroveň a kvalitu bílého muže, pokračuje nadávkami americkému prezidentovi do negrů a končí prohlášením pana Jocha, že konzervativním pravičákům by mohla dojít trpělivost s demokratickým systém. Jste polofašouni, spojujete se s evropským odpadem a jste na to ještě hrdí.