13.8.2022 | Svátek má Alena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Liberalismus 31.10.2006 21:07

Takže cenzura

J.Beneš se přece jenom něco od bolševiků naučil. Pochopil význam a důležitost cenzury a selekce, která divákovi umožní udělat si jen ty nejsprávnější názory. Protože tehdá v době železné opony tu přece byli jenom ti zlí bolševici a hodní fašisté Franco a Salazar. Zlí  členové Národní fronty a hodná diktatura a potom i  fašistická junta v Řecku. Byl tu diktátor Stalin se svým teroristickým přístupem k národům, ale proč připomínat anglický a americký terorismus proti nebílým rasám v koloniích.  Nebylo by opravdu dobré, aby se zbytečně připomínalo, že Ronald Reagan byl malý práskač a prezidenti válčící proti Vietnamcům masoví vrazi. Vyvolává to jen zbytečný chaos v hlavách neuvědomělých obyvatel.

chytryhorak 1.11.2006 0:38

Re: Takže cenzura

Ano, je opravdu trestuhodné psát o propagandě ČT a nezmínit přitom Reagana! Autor je zjevně zaujatý, když takové věci zamlčuje!

Auiam 2.11.2006 18:49

Re: Takže cenzura

Tolik argumentu pohromade vyda skoro na dort pejska a kocicky. Jeste zabalit a splachnout.  

Old Shatterhand 31.10.2006 18:12

OBJEKTIVITA

Vypomínám si na jednoho, co tvrdil, že pravda je to, na čem se shodne nejvíc lidí, bez ohledu na to, jaká je realita, poněvadž objektivní skutečnost neexistuje. A tudíž blahořečím Janu Benešovi, který na relativitu pravdy nepřistoupil, a stále trvá na tom, že exkrement je exkrement a nikoliv bábovička.

Vadí/nevadí 31.10.2006 14:46

Náš pan Autor, který je znám "tuhlectou objektivitou" (co je americké je pro nás svaté)

ví, že ten jeden film byl propaganda natočená za peníze daňových poplatníků, druhý ale byl "film" natočený za peníze, které si ušetřil Elia Kazan a Hollywoodští magnáti. Ono v Americe diváci za filmy neplatí? Jako jsme platili my, i když jistě míň než ti dolaroví - a že by to filmování šlo jenom z mých daní?   "Daňoví poplatníci" - tento výraz jsme nikdo moc neznali a nikdo si s daněmi tehdy moc hlavu nelámal - ve srovnání s lidmi v kapitalistické cizině.  A tam kromě daní jim dělaj ještě další poplatky bolení hlavy, co my jsme nikdy neznali - nemocenské a penzijní pojištění, o bydlení a jiných problémech (škola, atd) ani nemluvě.

Vadí/nevadí 31.10.2006 14:50

Re: Náš pan Autor, který je znám "tuhlectou objektivitou" (co je americké je pro nás svaté)

A naši "daňoví poplatníci" se zasloužili o živení mnoha "umělců", jejichž vysoké procento se těžko někde jinde ve světě najde (přepočteno na hlavu obyvatelstva).  Nevím jak dnes, ale i pan Autor a jeho žena patřili mezi umělce s uměleckými školami, z peněz koho asi žili (pokavad nebyl p. Autor v živen v base, jak jsme se zase opětovně dozvěděli)?    

Vaněk 31.10.2006 18:25

Re: Re: Náš pan Autor, který je znám "tuhlectou objektivitou" (co je americké je pro nás svaté)

Kdy jsi to počítal, taky toaletní papír u nás býval za komoušů na hlavu.

jj 31.10.2006 20:59

Re: Re: Náš pan Autor, který je znám "tuhlectou objektivitou" (co je americké je pro nás svaté)

Z čeho byli "umělci" živi? Samozřejmě z krve, potu a mozolů dělníků a rolníků vedených moudrou komunistickou stranou v čele s generálním tajemníkem soudruhem..... (tady si dosaďte Vám nejmiejšího soudruha). A někteří z těch uměleckých parchantů nechápou velikost úkolu, který před stranou stojí a ještě si dovolují mít vlastní názor a podrývat autoritu strany. Tak takhle tedy ne! Mějte si vlastní názor holenci, ale v kriminále! 

Vadí/nevadí 31.10.2006 14:55

Re: Náš pan Autor, který je znám "tuhlectou objektivitou" (co je americké je pro nás svaté)

A pan Autor jistě ví, že od 2.sv.války je v Hollywoodu stálé oddělení Pentagonu, jehož referenti mají jiné úkoly, než radit rejžům jak držet pušku. Škoda, že nám o tom něco nenapíše.  Nebo aspoň o tom, jak byla ta česká propaganda praktikována, on přece v té době temna působil v nakladatelství Naše Vojsko a Československý Voják a on to tam jako známý anti-komunista zevnitř narušoval.   

Mard 31.10.2006 15:04

Re: Re: Náš pan Autor, který je znám "tuhlectou objektivitou" (co je americké je pro nás svaté)

Navíc v tý hnusný Emerice lynčujou černochy! Fuj!

mrtvá kočka 31.10.2006 18:11

Re: Re: Náš pan Autor, který je znám "tuhlectou objektivitou" (co je americké je pro nás svaté)

Moslere, jdi se vycpat!

Vaněk 31.10.2006 18:26

Re: Re: Náš pan Autor, který je znám "tuhlectou objektivitou" (co je americké je pro nás svaté)

Nevím, co ví autor, ale určitěš vím, že jsi vůl.

Old Shatterhand 31.10.2006 18:10

Eeeee?

Možná byste si měl vzít něco na průjem a taky se více věnovat sexu, prý to pomáhá.

HERA 31.10.2006 18:15

Re: Náš pan Autor, který je znám "tuhlectou objektivitou" (co je americké je pro nás svaté)

Ale, tys chlapče dostával  to, cos si vydělal, žádné srážky, nemocenská nebyla, bydlel taky zadarmiko ? Tos musel sědět nekde na ÚV, ne ?

Old Shatterhand 31.10.2006 18:44

Re: Re: Náš pan Autor, který je znám "tuhlectou objektivitou" (co je americké je pro nás svaté)

Podle toho, co z něj padá, tak určitě. A poučný filmy jim tam pouštěli od rána do večera.

Vaněk 31.10.2006 18:24

Re: Náš pan Autor, který je znám "tuhlectou objektivitou" (co je americké je pro nás svaté)

Ale blbe, hlavně ví, na rozdíl od Tebe, že se střílelo a vraždilo jen na jedné straně té opony(Y)

Pravá Míra 31.10.2006 13:33

Velmi trefně

popisuje pan Beneš Českou televizi. Situace je ale o to horší, že podobné schema "objektivity" se  v ČT používá i ve zpravodajství a podobnou úchylkou trpí i mediální rady. Zjevné blbosti přeci normální člověk nemůže uvádět jako protinázor (ani kvůli kontrastu), protože se jedná právě o zjevnou blbost. Jen si vzpomeňte na sérii trapností v "debatách" po uvedení jednotlivých dílů majora Zemana, ve kterých vynikal jako moderátor zejména pan Vollner...Ale kloním se k názoru, že televizní bednu radno vůbec neotevírat, leda přenáší-li hokej nebo fotbal a blábolení redaktora Čapka lze vypnout...

mrtvá kočka 31.10.2006 18:12

Re: Velmi trefně

Čemu se divíte, když radí takový Kohák ?

F. Čech 31.10.2006 12:10

Tupá propaganda 50tých let funguje

Stačí se podívat do komunistického plátku zvaného "Britské listy" na článek soudruha Víta, který dochází k závěru, že projev československého zástupce v OSN a vůbec celý film svědčí o tom, že komunisté měli už tehdy pravdu  komunisté měli přece jenom pravdu. Ostatní primitivní články tohoto klasického bolševického pisálka, bez humanitního a historického vzdělání,  svědčí o tom, že ho film v jeho bolševickém chápání světa jen utvrdil .  

HERA 31.10.2006 18:17

Re: Tupá propaganda 50tých let funguje

I ty jeden reakcionáři.

NevericiTomas 31.10.2006 11:07

Hmm jak jsem asi jedinej

...kdo si mysli, ze s komunisty (nacisty) by se melo zatocit jinak nez hrdinnym nevysilanim jejich filmu v televizi. Mimochodem spravne tu nekdo poznamenal, ze je take zajimave videt, kdo v tom tehdy hral. Kdo nerekl ne. Narozdil od tisicu jinych kteri rekli a meli v lepsim pripade utrum.

Vazne si myslite, ze tupa propaganda z 50. let bude dnes fungovat na nekoho vic nez par magoru z Komunistickeo svazu mladeze? Vzdyt ani komari to uz v 70. letech nevysilali jak to bylo pruhledny.

www racek 31.10.2006 14:24

Re: Hmm jak jsem asi jedinej

no, tomáši, problém byl v tom, že na tisíce těch, co řekli NE bylo miliony těch, co řekli ANO. i když to tak nějak dnes nevypadá, je to samý hrdina a odbojář.. ale já tehdy žil, a proklatě si pamatuji ...:-P

NevericiTomas 31.10.2006 16:09

Re: Re: Hmm jak jsem asi jedinej

No to se prit nebudem.....;-)

jirka.s. 31.10.2006 18:15

Re: Re: Hmm jak jsem asi jedinej

Samozřejmě,  ty jsi byl mezi těmi tisíci, že?

jj 31.10.2006 10:32

Pane Beneši

chápu Vás, ale filmy by se měly vysílat bez "nastavování zrcadla" jak bylo běžné za bolševika. Vaše charakteristika ČT ovšem sedí. Domyslet nevhodnost termínu vysílání a vyrobit dokument jak to vlastně bylo je ovšem nad síly instituce řízené předposraným ředitelem - co kdyby mu vlivní soudruzi vyčítali neobjektivitu.

Jinak ještě dodatečné díky za Vaše vystoupení na semináři k maďarským událostem, kterým jste oslovil Kohouta trůnícího za stolem v jedné řadě s historiky a prezidentem. Taky nemám rád tyhlety lidi zvláštního ražení (duševní k...y), kteří si myslí, že se stačí formálně omluvit za jakoukoliv křivárnu vedoucí až k ničení lidských existencí a myslí si, že jsou zase čistí jak lilium před světem i před sebou samým a mohou svou tlamu cpát kamkoliv. Drzost nejvyššího stupně vystoupit na semináři popisujícím události, kde zahynula taková spousta lidí. Ale chucpe je základní vlastnost bolševika i kdyby se nakrásně slovně od komunismu distancoval. Viz např. i pan profesor Jičínský.  

honzak 31.10.2006 13:51

Re: Pane Beneši

prosil bych SOUDRUH! "Pan profesor" je označení pro osobnost morálně konzistentní.

www racek 31.10.2006 14:25

Re: Re: Pane Beneši

asi jako pro tebe, jasně. my ti věříme.:-D

Old Shatterhand 31.10.2006 18:49

Re: Pane Beneši

Tudle jsme si povídali o tlustých čárách a  vylezlo z toho, že tlustý čáry fungujou jedině tehdy, když napřed dojde k spontánnímu zavěšení tyranů na pouliční osvětlení. V civilizovanějších společnostech jsou zločinci trestáni skrze justici, v postbolševických nejsou trestáni vůbec.  

vládík 31.10.2006 10:29

Bylo to alespoň z archivu

Obdobnou kvalitu (blbé agitky) má i Svobodovo veledílo Sametoví vrazi.  Jako bylo v Únosu nutné ukázat "zvrhlost" kapitalistického západu byla ve Vrazích >>ukázána<<  "zvrhlost" těch, kdo mají peníze (autorům opravdu nejde o to, jak je získali). O debilitě děje, zápletek a superdebilitě policajta v podvětí nemluvě.  Vidím to jako levicovou, ba bolševickou agitku.  Rozdíl mezi oběma "dílky":  Vrazi byli zaplaceni z peněz, ukradených z našich kapes (mimochodem - krádež byla posvěcena tzv. středopravou částí sněmovny). Je potřeba věnovat pozornost těmto trendům.

F. Čech 31.10.2006 10:16

Soudruh Janeček se opravdu vyznamenal

Teď už chápu kořeny té stálé záplavy komentářů na Psu o "proradných Amících". Tito komentující soudruzi viděli těch filmů jistě víc. Až jich díky péči soudruha Janečka uvidím víc i já, možná zblbnu podobně. jen tak dál soudruhu Janečku - ukažte mladým co jsou zač ti strašlivý Američané! Možná dostanete čestné členství v KSČM.