27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

MÉDIA: ČT už zase slouží palestinským teroristům

Po reportáži o sestřelení palestinského věžáku je jasno. ČT nepracuje pro občany ČR, jak má uloženo ze zákona, ale pro palestinské teroristy a divné neziskovky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Plzák 17.5.2021 18:45

Floyda údajně zabil bílý policista. Byl odsouzen.

Při zdánlivém útoku na Kapitol byla zastřelena vysloužilá veteránka US army členem ochranky. Zastřelení - ať už vražda, či zabití - nebylo dodnes ani vyšetřováno.

Závěr: člen ochranky byl afroameričan.

J. Plzák 17.5.2021 18:42

ČT jako veřejnoprávní organizaci je nutno zrušit. Zdaleka nejenom proto, co hlásí o Izraeli. Je potřeba ji zrušit, protože je to organizace na výživu příživníků. Jakékoliv pokusy o její vylepšení jsou marné. Je to ztráta času.

H. Kotaz 17.5.2021 18:58

Rušit v žádném případě.

Jen dát na hlasy koncesionářů a vyměnit ředitele + pár dalších, co si myslí, že jim ČT patří.

J. Muller 17.5.2021 19:40

R^?!

J. Vaníček 17.5.2021 18:16

Zrušit ČT - naprostý souhlas ! Minulý týden, když už Hamás vystřelil přes 1400 raket na civilní cíle, nějaká reportérka v ČT zmiňovala, že Hamás vystřelil DESÍTKY raket na Izrael. Svinstvo a lež, neustálá manipulace s cílem nepravdamí ovlivňovat veřejné mínění.

J. Sinnreich 17.5.2021 17:35

V Nemecku probihaji velke protizidovske (samozrejme je nazyvaji antisionisticke) demonstrace na podporu palestickych teroristu z Hamasu. Berlin, Hamburk....V tisku ani carka. Prece se jenom asi trochu stydi za to co zidum provedli, ale ta nenavist je tam porad!

J. Jurax 17.5.2021 23:32

No, nevím, zrovna dnes večer jsem zaznamenal zmínku i s obrázky o demonstracích v Německu i Velké Británii i v té odsuzované ČT . V Británnii i s výzvami ke znásilňování židovských žen. Ty výzvy tam nějaký panák ovšem ostře odsoudil, víc o zásazích proti muslimským demonstrantům tam nebylo.

J. Svoboda 17.5.2021 16:36

Nevím, na co jste koukal, ale informace o varování předem a o krytí sídla struktur mamásu byty i agenturami v budově opakovaně zaznívalo od reportéra Borka i z repríz reportáží.

Pěkný den.

J. Valentová 17.5.2021 15:28

Článek přímo "nechutný" - adorující jednoznačně státní "terorismus" Izraele. Můžeme se donekonečna bavit o tom "co bylo dříve" - ale nepopřeme to, že Izrael okupuje území, Izrael buduje osady - "sionizuje" cizí území. Izrael okupuje Golanské výšiny Sýrie, Izrael...

Můžeme k tomu dodat: je to jediná demokracie na blízkém východu, můžeme k tomu dodat - Izrael je terčem ozbrojených útoků (opravdu vždy jen teroristických???) - ale to je tak všechno. V současnosti je jednoznačně Izrael tím a) sílnějším b) odpovědnějším c) majícím víc másla na hlavě než všichni "zdivočelí" Palestinci dohromady.

J. Urban 17.5.2021 15:37

Dej Zidovi poust a za rok z ni bude zahradka, dej palestinci zahradku a za rok z ni bude poust. Osobne myslim, ze tu poust z te zahradky zvladne palestinec za kratsi dobu.;-D A nechutna jste vy.

H. Kotaz 17.5.2021 15:51

R^ !! [>-]

L. Kolman 17.5.2021 16:31

Palestinci měli kdysi také hezké zahrady. Jenže když přišli židé a potřebovali rozšiřovat svůj životní prostor, polovojenské skupiny Irgun, Stern, Hagana, proti nimž je dnešní Hamás skupina ochotníků, začala palestinské zemědělce (felláhy) masakrovat, v lepším případě vyhánět z jejich domovů, jejich příbytky ničit, stejně tak jejich sady, aby felláhové neměli důvod vrátit se zpátky. Takže i toto je kus pravdy o vzájemných vztazích.

P. Čech 17.5.2021 16:41

Palestinci nikdy pořádně nepracovali. Už ve škole jsem slýchal, že do práce chodí s lopatou a puškou. Potíž byla v tom, že tu pušku nosili v pravé ruce. Kočovali po rozsáhlém území, které bylo před rokem 1948 pod britskou správou. Nebyl to jejich stát, nebyl to žádný stát. Sám pojem Palestina byl jen britský název pro toto území. Taktéž ti Palestinci nebyli žádní občané nějakého palestinského státu. Když se tvořil stát Izrael, ale také třeba Jordánsko a pod., bylo lidem, kočujícím po území Palestiny nabídnuto území pro jejich stát. Oni to odmítli. Tak teď mají to, co asi nechtěli. Dobře jim tak!

L. Kolman 17.5.2021 16:51

Se budu opakovat. Ale ten Izrael věděl jak, kde bude jeho stát, kde povedou jeho hranice? I když dnes to vypadá, že je to stát bez hranic, protože zve do země své soukmenovce ze všech koutů světa a potřebuje pro ně další a další "životní" prostor. Takže Kneset si kdykoliv odhlasuje zabrání dalších arabských území a výstavbu nových židovských sídel a přes to nejede vlak. EU jen něco zamrmlá, kdyby nějaké hlučnější řeči, velký americký bratr to v OSN smete se stolu vetem. A Palestinci buď budou hodní a pokorně budou přijímat další a další zabírání svých území, nebo přiletí drony a F16 a dostanou pořádně do kožichu. Dobrá perspektiva, asi by se vám také líbila.

J. Jurax 18.5.2021 0:05

Ehm ... a kde vlastně jsou v Izraeli arabská území?

A Palestinci by nemuseli trpět jakési zabíraní svého území, kdyby si vytvořili vlastní stát. Jenže to nechtějí, protože jako stát by nemohli proklamovat zahnání Židů do moře. A museli by se živit vlastní prací, ne válčením za prachy z humanitární pomoci tzv. Západu. A Izrael by jim už nedodával zadarmo vodu ani elektřinu.

J. Jurax 18.5.2021 0:23

Palestinci neměli hezké zahrady, Ale vadilo jim, když přišedší Židé na od Arabů zakoupené půdě ty zahrady začali budovat. A Židé byli vyhánění, masakrováni, jejich příbytky ničeny, neboť Alláh je veliký.

Z Wiki:

- Hagana vznikla 1920, aby chránila židovské zemědělské osady, protože se po arabských nepokojích v letech 1920 a 1921 domnívalo, že Britové, kteří získali od Společnosti národů mandát v Palestině, nemají ambici vojensky konfrontovat Araby, kteří v té době útočili na palestinské Židy. V období mezi lety 1920-1929 Hagana postrádala silné centrální vedení. „Jednotky“ Hagany byly velmi početně omezené a slabě vyzbrojené. Skládaly se převážně z židovských farmářů, kteří začali bránit své farmy a kibucy. Role Hagany se dramaticky změnila po arabských nepokojích v roce 1929, zejména po masakru ve městě Hebron, jenž byl jejich součástí a který vedl k etnickým čistkám a k vystěhování všech Židů z Hebronu. Stala se pak rozsáhlou organizací zahrnující téměř veškerou mládež a dospělé z židovských osad, stejně jako tisíce obyvatel měst. Také získala cizí zbraně a začala rozvíjet dílny na výrobu ručních granátů a jednoduchého vojenského vybavení. Z netrénovaných milicí se tak stala zárodečná armáda. V roce 1936 bylo v řadách Hagany na 10 000 mobilizovaných mužů a téměř 40 000 rezervistů. Během let 1936–1939, kdy propuklo arabské povstání v Palestině, se Hagana aktivně zapojila do ochrany britských zájmů a potlačení arabské revolty.

- Irgun vznikl v roce 1931 v reakci na arabské nepokoje v mandátní Palestině štěpením dominantní židovské vojenské organizace Hagana, kdy někteří její členové nesouhlasili s její vojenskou strategií zdrženlivosti (havlaga) vůči arabským protižidovským útokům.

A ovšem Sternův gang - ti jediní byli teroristé. Utočili na Araby i Brity.

K. Křivan 17.5.2021 18:39

Perfektní a výstižné !!!

H. Lukešová 17.5.2021 15:57

Nechutný je pouze váš příspěvek.. Fakta: V průběhu celých dějin nikdy neexistoval žádný státní útvar „Palestina“, a už vůbec ne „arabská Palestina“. Pod pojmem „Palestinou“ rozumíme geografické označení území nazývaného v dějinách Království Izraelské, Království Judské, Země Izraelská či křesťany nazývaného Svatá země. Na druhé straně rozhodnutí Ligy národů roku 1922 hovoří o tom, že židovská národní domovina má být znovuobnovena na místě zvaném Palestina. Na tomto území žili národy Židé, Římané, Arabové, Osmané, Čerkesové, vyznavači judaismu, křesťanství i islámu. Nejednalo se a dodnes se nejedná o arabskomuslimskou zemi.

2) Až do 30. let 20. století požadovali tehdy Arabové žijící v britském mandátním území Palestiny spojení s francouzským mandátem Sýrií a Libanonem, jelikož považovali tuto oblast za jižní Sýrii.

3) „Palestinský arabský národ“ v dějinách nikdy neexistoval. Sami arabští obyvatelé tehdejší „Palestiny“ se považovali za jižní Syřany. Arabský konflikt s Izraelem není bojem o území, ale boj mezi islámem a judaismem, zda-li Židé mají vůbec nějaký nárok mít svůj stát právě na území dnešního Izraele. Pro Židy se tudíž jedná o samotný boj o život.

4) Izrael není koloniální projekt. Židé jsou původním obyvatelstvem, samotní Arabové jsou skuteční kolonialisté a imperialisté, kteří vyšli z Arabského poloostrova na začátku 7. století, dobyli a obsadili židovskou domovinu, jejíž jméno „Judea“ změnili Římané na „Palestinu“ a masově zalidnili tuto zemi v průběhu 19. století, kdy započalo novodobé židovské přistěhovalectví do Země Izraelské.

5) Tehdejší rozhodnutí Britského mandátu (tedy před rok 1939 než Britové zneplatnili Balfourovu deklaraci z roku 1917 a začali podporovat výhradně Araby), podpořilo více než 50 zemí, uznalo židovské urovnání na celé zemi západně od Jordánu (tj. Stát Izrael, Judea a Samaří, Gaza) na východ od řeky Jordán se nachází dnešní stát Jordánsko, tam se Židé usazovat nesměli.

H. Lukešová 17.5.2021 15:58

6) Židovské osady v historické židovské vlastni nemůžou být „ilegální“.

7) Pokud má být někdy situace vyřešena na základě dvoustátního řešení, nemůže být zřízen jeden čistě arabský stát bez Židů a druhý stát židovský i s arabským obyvatelstvem. Je nemyslitelné a nespravedlivé vůči Židům prosazovat jeden čistě etnický arabský stát.

8) Arabové první prováděli etnické čistky za pomocí teroristických útoků v podobě vražd, drancování a ničení židovských domů, majetku a polí v období 1920-1948. Zhruba 20,000 Židů bylo vykořeněno ze svých domovů v lokalitách Hebronu, Jeruzaléma, včetně Gazy, Nábulusu, Jeninu, Jericha, Tul Karmu, Gush Etzionu a dalších míst.

9) Arabové vždy odmítli jakoukoliv diplomatickou nebo politickou dohodu, stejně jako jakýkoliv kompromis, včetně vyjmutí Transjordánska z mandátního území pro židovskou vlast, několik návrhů na rozdělení mezi roky 1937-1939, stejně jako konečný návrh rozdělení na základě rezoluce OSN z 29.11.1947. Posléze Arabové odmítli nabídku Izraele o vrácení všech území za zelenou hranicí 1967, které Izraelce dobyli v průběhu Šestidenní války, tj. nabídky izraelských politiků Dajana, Allona, následně Barakovu mírovou dohodu z roku 2000 a nakonec mírové návrhy Olmerta, Livni a Netanjahua.

10) Palestinská samospráva je nedemokratickou diktaturou, kterou ovládá řada konkurenčních teroristických bojůvek. Prakticky zde neexistují politická, lidská a občanská práva pro její vlastní arabské obyvatele. Palestinští politici jsou neústupní, nepodporují mír a koexistenci s Židy a Izraelem, zatímco protižidovské předsudky jsou v palestinské společnosti vštěpovány prostřednictvím jejího vzdělávacího systému od nejnižších stupňů.

H. Lukešová 17.5.2021 15:59

11) Palestinská samospráva odměňuje terorismus, přijala politiku „výplatu za vraždy“, tj. motivuje své obyvatele k vraždění Židů z důvodu, aby jejich rodiny mohly získat peníze.

12) Pokud má být někdy nastolen konečný mír mezi Izraelem a Palestinci, musí mu předcházet uzavření úplného míru mezi OOP/Fatahem a Hamasem a poté, co Arabové odstraní ze svého vzdělávacího systému protižidovské výlevy a výzvy k páchání teroru.

H. Kotaz 17.5.2021 16:01

A tomu všemu, nechtějí " demokrati " nejen z EU, rozumět !

H. Lukešová 17.5.2021 16:06

Ano, fakta musíme neustále připomínat, všichni lidé dobré vůle, musíme se snažit, aby měl Stát Izrael podporu alespoň většiny slušných obyčejných lidí, protože mnozí levicoví politici a levicoví novináři, kterých je většina, jsou militantně propalestinští.

Stačí, když si pročtete články na Britských listech, jedna protižidovská zloba, hnus, žluč a nenávist, apologetika palestinského terorismu. Tuhne mi krev žilách, když čtu články na Britských listech. Nic ohavnějšího se ani číst nedá.

L. Kolman 17.5.2021 16:35

A státní útvar Izrael vznikl na základě čeho? Jen tak sám od sebe, dle toho, co se našlo na svitcích od Mrtvého moře? Jsem myslel, že rezolucí OSN byla vytyčena jistá území, která měla tvořit státní útvary Izrael a Palestinu.

H. Kotaz 17.5.2021 16:56

A stát Palestina neexistuje dodnes. To za to může snad Izrael ?

L. Kolman 17.5.2021 17:10

Tak jistě, nebo snad chcete tvrdit, že Izrael nepodnikne cokoliv, jen aby stát Palestina nevznikl? By se Izrael musel v první řadě vzdát zabraných území i s osadami, což nikdy neudělá, kapišto? Všechny řeči o nějakém palestinském státě jsou jen zastírací plky pro méně přemýšlivé. Zajímavá věc také je, že když je nějaký čas klid a někdo zmíní, že Palestinci jsou už hodní a mělo by se popřemýšlet o tom jejich státě, hnedle jako na zavolanou začne někdo na Izrael vystřelovat rakety. Které nikam nedoletí a nikoho nezabijí. Ale důvod pro odvetné akce a zastavení rozhovorů o palestinském státě, tady je!

H. Kotaz 17.5.2021 17:46

Palestina mohla vzniknout ve stejný den, jako Izrael. Nemají zájem.

K. Křivan 17.5.2021 19:22

Kolmane,

Už jsem viděl spoustu příspěvků od hodně bllbých lidí, ale ty lámeš všechny rekordy.

J. Jurax 18.5.2021 0:26

Diplomaticky zdrženlivě řečeno - hluboce se mýlíte.

S. Sidlichovsky 17.5.2021 17:03

Paní Lukešová, díky, díky za Váš příspěvek

P. Čech 17.5.2021 16:55

Arabové jsou odjakživa násilnickým národem, anektujícím mnohá území národů jiných. Nejedná se jen o Judeu, ale i o Egypt, Sýrii, Libanon, Írán, Irák, Libyi, Tunis, Alžír, Maroko. Všude tam byli původní obyvatelé araby znásilněni a vytlačeni a dnes jich tam živoří malé skupiny (Berbeři a pod.). V současné době hrozí něco podobného všem evropským státům. Na to bychom si měli dávat pozor a ne cpát peníze nějakým iluzorním Palestincům.