18.8.2022 | Svátek má Helena


Diskuse k článku

MÉDIA: Českou televizi si rád zaplatím

Společnost je rozdělena, už skoro na ničem se nedokážeme shodnout. Tedy až na jednu věc: zdá se, že většina česko-moravsko-slezského lidstva nenávidí Českou televizi. Důkazy na to ovšem nemám, sama ČT si nějaký průzkum nezadala, asi ví proč, vycházím jenom ze sledování sociálních sítí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Valenta 13.1.2020 16:32

Většina z těch co nadává na ČT ji pravidelně sleduje, zřejmě proto, aby měla na co nadávat. A kdyby ČT nebyla, co by vlastně zbylo?

J. Kraus 13.1.2020 0:34

dokončení

Zcela zrůdný je současný dabing a zde je škoda na divákovi největší. Ale kdo se dokáže dívat na současné západní filmy, dobře mu tak. Stále častější drsná asertivita bez úcty k druhému.

Prý je dokázáno, že zvuk mění DNA. To je obrovské téma, včetně vlivu hudby harmonické nebo hudby "duc duc" na posluchače.

Budu osobní. Nejde mi o nějaký mizerný poplatek, snad ani o prvoplánovou indoktrinaci, vůči níž mě chrání i věk, ani o napojení se na něčí negaci. Nebezpečí je v indoktrinaci nepozorovatelné, třeba (a nejen) tím zvukem a jeho vibracemi. Ti známí, kteří se odstřihli od tv, si připadají šťastnější. Ještě lepší je odstřihnou se na rok dva i od internetu, to mohu potvrdit, ale na druhou stranu člověk musí v tom světě nějak obstát.

Aby si konsument tv nepřipadal o něco ošizen, je dobrý tento postup: Otevřít si třeba jogurt, zapnout tv a než ten jogurt sní, má všech těch jejich programů až po krk.

Napsáno v rychlosti po příjezdu z chalupy.

J. Kraus 13.1.2020 0:31

Nemůžu nevzpomenout na české vysílání BBC za blahých dob komunismu. V podtextu všeho nadhled a, pokud bylo možno, jemný humor. Při rozhovorech samozřejmá úcta k partnerovi. Moderátor ho jen jemně vedl takříkajíc ze zadního sedadla. Jeho partneři ovšem byli lidé formátu B.Kurase nebo exulantů osmačtyřicátníků.

Ale k dnešku. Rozlišme zhoubný vliv medií obecně, tedy i neúmyslné podsouvání cizích myšlenek, třeba i "dobrých", konsumentovi, a úmyslnou manipulaci. Obava z prvního se táhne jako červená nit dějinami nejen Pavědy (ztráta vlastního "Já"), všiml si toho i K.Čapek, a s tím moc nenaděláme. Druhé nebezpečí, tedy úmyslná manipulace, má mnoho podob a nemá smysl zde opakovat, co bylo mnohokrát povolanějšími napsáno. Jen podotkněme, že zoufalá kontraproduktivita některých mediálních snah je způsobena tím, že při pomyšlení na protivníka autor vidí rudě a nepřizná mu nic k dobru. Už v Protokolech stojí psáno, že pro dosažení důvěryhodnosti musí být cca 90% pravda a jen 10% pečlivě vybraná lež. Komunismus nás dobře proočkoval a nové generace ještě nedorostly. Hlavní je nenechat se strhnout vlnami negace. Ale ti v pozadí jistě vědí co dělají a kdo je cílová skupina.

Opusťme tuto stopu, podrobně prozkoumanou jinými. Jedna ze stop méně zřetelných vede hájemstvím řeči a platí to obecně. Jen stručně, každý bod by se dal rozvést. Posouvání významu slov. Ze slov označujících podobné mizí nuance a stávají se z nich synonyma. Moderátoři, pokud věta končí na samohlásku, ji po americku protahují, hlasově oddělují předložky. V dokumentárních pořadech na všech českých tv moderátoři mnohdy mluví soustavně a nesmyslně ironicky, ženské zase do řeči vkládají škály svých emocí, tu mluví plačtivě, tu zajásají - a pod tím běží lidsky civilní původní zvuk. Mladí moderátoři málo kultivovaní, snad pologramotní.

B. Hančl 12.1.2020 18:51

Mají na to jen 7 miliard plus příjem z reklam.

Š. Hašek 12.1.2020 18:48

Ale já se nehádám!

Plaťte ji. A já si ji potom vyloučím z nabídky, milý Horo. Ani sekundu více!

B. Hančl 12.1.2020 18:47

Jdi do prdele Germáne i s Wollnerem, Fridrichovou a hlavně s buznou Moravcem.

Š. Hašek 12.1.2020 18:46

Tak ji plaťte i za mě.

Já ji nepotřebuji.

Š. Hašek 12.1.2020 18:45

Přesné.

V. Petr 12.1.2020 18:36

Tak ať si ji platí ti, kdo o ni stojí. Já k nim nepatřím.

V. Petr 12.1.2020 18:35

Uvědomte si, že koncesionářské poplatky vznikly v době, kdy existoval JEDEN STÁTNÍ ROZHLAS a později JEDNA STÁTNÍ TELEVIZE! Vůbec neexistovaly soukromé TV stanice, které nemají z koncesionářských poplatků nic. Pokud někdo vlastnil TV přijimač, automaticky poslouchal ČTV, protože NIC JINÉHO NEBYLO (kromě pohraničí kde šlo přijímat zahraniční stanice).

Dnes je ovšem existence poplatků NAPROSTO NEOSPRAVEDLNITELNÁ, nuceně finacujeme "píp," o které nestojíme.

Ať si zavedou placenou ČTV na kartu a bude to v pořádku!

M. Němec 12.1.2020 16:36

že většina národa nemá ráda ČT, je kapitální békovina vycucaná z prstu.

Spánembohem, funebráci.

J. Hora 12.1.2020 15:42

Mohu jen souhlasit a to nejsem zadna babicka:):);-D;-D Jsem spokojen z CTR^

I. Štípek 12.1.2020 15:40

SOUHLAS!!!!!!!!!!!!!R^

I. Štípek 12.1.2020 15:37

Dvořák je předvídatelný - televizi nechá řídit skupinkou čtyřprocentních, a sám si hraje na šéfa. No, kdo by tohle nechtěl, že. A dokud tedy on bude ředitelem, nic se nezmění. Až se to změní, nastoupí Ruml se spacákem a politici se zase leknou. My diváci i nadále budeme jen platit a hledat informace jinde. Ostatně jako dnes. Dobré je sledovat Vostala, například. Od první věty víte, že Boris jim dává na frak. A potvrdí vám to i ta salónně levičácká BBC, nebo nedejbože ultralevičácký Guardian. Nebo ten Szántó - prý brutální zážitky: ten člověk se jen v TelAvivu postavil před palmu u jeho domku a žvanil nesmysly!

I. Štípek 12.1.2020 15:23

Ti "experti" jsou placeni námi, ale vybíráni kamarády. Jako ten Jílek u cyklistických grand tour - denně se tam zalyká Tesař, Padrnos, odpudivě chechtá Andrle, přitom solidní průvodcovské slovo je skvělá věc, ale tihle nenechají cyklisty jet, necítí vývoj etapy, jen žvaní, chechtají se - a obvykle do rozhodujících momentů závodu. Jílek tam už dávno nemá co dělat, nechápe, že jde o přenos celostátní televize, plete si ho s klubovým vysíláním pro úzkou skupinku vyhraněných trotlů. Sory za to, ale je to tak.

V. Peroutka 12.1.2020 14:44

čt v dokumentech a pořadech na čt 2 kvalita šla hodně dolů.Sport tam už není co dávat,ale ty psedoexperty si platí pořád i při přenosu vesnického fotbalu. Politika Moravec už není tím co byl na BBC a Fridrychová to je nesledovatelné.Zvolení Dvořáka z Novy po Mathém znamenalo špatný směr.

J. Svozil 12.1.2020 14:27

Š. Hašku

Vy nic neodhadujte aspon zde verejne ,protoze se stale trapnite jaky jste bohuzel primitivRvRv

V. Braun 12.1.2020 13:59

Kalouska taky nemusím a je důvodem proč jsem TOPku nevolil.

V. Braun 12.1.2020 13:56

No, moje maminka, také důchodkyně s velmi malým důchodem, čt sleduje pravidelně a je s ní celkem spokojená.

Š. Hašek 12.1.2020 13:35

Marné, pane Nový.

Š. Hašek 12.1.2020 12:58

Myslím, že netrefně.

Pí Tvarůžkovou považuji za 3-. Faktem je, že občas (občas !) griluje i "nedotknutelné".

Píši osobní názor nuceného plátce podniku, jehož zboží odebírám ze 4%. Platím 100%. Ostatně si myslím, že by další debata měla směřovat "k usměrňování propagandy počtem posluchačů/diváků propagandy".

Což jest neuskutečnitelné, každým volebním programem je rozšiřováno "placení státem něčeho pro všechny". Možná dojde i na toaletní papír a máslo k snídani/kino v autobusech.

Zkráceno.

M. Šejna 12.1.2020 12:12

Autor to popsal celkěm trefně.

Výhrady mám ale k jeho názoru na moderátorku Tvarůžkovou. Tahle reportérka je totiž dle mého celkem dost objektivní a griluje hosty, ať jsou z jakéhokoli politického spetra. Naposledy celkem úspěšně ugrilovala Chvilkového Mináře.

P. Čech 12.1.2020 12:07

Za 135 Kč nepořídím dva hamburgery, ale 3 obědy pro dva lidi. Doma. Nic jiného mi totiž nezbývá při mém důchodu 9745 Kč/měs. Ale to není o ČT. Na ČT1 se nedá vůbec koukat, na ČT2 jen někdy. Jde totiž o médium zcela poplatné politické korektnosti, t.zv. politickému mainstreamu, politice vlády menšin, ODS, TOP 09, KDUČSL, ČSSD, Pirátů, KSČM a STAN. O médium zcela neobjektivní, které nezobrazuje vůli většiny občanů. Podle toho také vypadá jeho program.Cestu ven z tohoto nedobrého stavu vidím jen v prodeji ČT do soukromých rukou a zrušení televizních poplatků občanům.

H. Kotaz 12.1.2020 10:19

No zápasy národních mužstev, případně mužstev hrající mezinárodní soutěže ( LM, atd. ), by měla být pro ČT povinnost.

Š. Hašek 12.1.2020 10:07

Byla!

Odhaduji to na pokles příjmu ČT09 z poplatků na jednu třetinu. I kdyby o třetinu ....

J. Krásenský 12.1.2020 9:56

Nikdo by neměl být nucený kupovat si to, co nechce. Jestli si platím jiné televize skrze reklamu na zboží, které inzerují v těch neveřejnoprávních tv, je už moje volba, svobodná volba, což u České televize a Českého rozhlasu neplatí, neboť k tomu jsem nucen. (A bylo by vhodné připomenout, že reklama umožňuje i hromadnou, tudíž produktivnější výrobu, která umožňuje cenu zboží snížit, tedy platit za ně méně.)

P. Kmoníček 12.1.2020 9:11

Hančle, tak si kupte za své 02 nebo Digi sport a budete mít fotbalu až až.

P. Kmoníček 12.1.2020 9:09

Vcelku s Vámi souhlasím , i případné přepnutí na jiný kanál chápu, ale nesouhlasím s názorem na programy ČT Sport. Dávat tam záznam ženské 2. florbalové ligy nebo v zimě se dívat na záznamy alpského i běžeckého lyžování, když oba Eurosporty nevysílají nic jiného ? Taková Aréna přináší aspoň přímo portugalskou fotbalovou ligu nebo Nova sport dává švédskou ligu hokeje. Jen ČT Sport nic, nic a nic.

I. Štípek 12.1.2020 6:08

Drsné, leč pravdivé.

K. Oldřich 12.1.2020 4:59

Ať si ČT zakódují a kdo chce, ať si ji zaplatí. To by byla sranda co? :)