17.11.2019 | Den boje za svobodu a demokracii


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sušeň 4.10.2019 15:03

ČT bohužel není žádná perla nezávislé žurnalistiky, redaktoři si ji už dávno "zprivatizovali" a cenzura i autocenzura jim není cizí, publicistika není nestranná a informující, ale spíše tendenční, komentující a prosazující "ty jediné správné" názory.

ČT by měla mít pouze jeden kanál zpravodajský a jeden kanál edukační. Nic víc. Žádné natáčení vlastní produkce není potřeba - to zvládnou komerční televize. Podpora menšinových žánrů, které si na sebe nevydělají také není potřeba (nikdo rozumný nevyrábí výrobky po nichž není poptávka jen proto, aby byly vyrobeny pro muzea - v tomto případě zaprášené archivy)

ČT ani jiné ztv veřjnoprávní médium nikdy nezabránily ničemu ani vpádu Němců, ani vpádu Rusů a za totality ČT informovala na zakázku KSČ, takže o nějakém pilíři demokracie v podání ČT nemůže být řeč.

J. Jurax 4.10.2019 19:37

Nesouhlas.

Ono ČT rozhodně není žádná perla nezávislé žurnalistiky, to u nás není žádná televize, nicméně dá-li se vůbec ještě na něco dívat, tak je to ČT a snad ještě Prima ZOOM.

Ostatní komerční televize vysílají furt dokola nablblé americké seriály - čest výjimkám, ale i MASH se desátým opakováním přejí - nebo stejně nablblé soap opery tuzemské. Nebo v lepším případě staré, mnohokrát už viděné i kvalitní filmy, v horším případě taky staré, už ani ne béčkové, ale spíš déčkové filmy opět vesměs americké. Nebo červenoknihovní "romantická" díla ...

Jistě je to věc osobního vkusu - znám dámu, jež podle vlastního tvrzení shlédla všechny díly Ulice a Nemocnice v růžové zahradě a má o nich vědomosti vpravdě encyklopedické - ale jen veřejnoprávní televize nezávislá na reklamě může vysílat i pro nemasové publikum. I nějaký ten menšinový žánr se dá, zejména proto, že "menšinový žánr" je pro každého jiný ... pro mne jsou to třeba sportovní přenosy ... :-)

A natáčení vlastní produkce - ne že by ČT natáčela samé perly, ale takové hovadiny jako Nova či Prima s jejich nekonečnými soap operami přece jen nepáchá. Nebo Barrandov se soudkyní tuším Barborou a soudcem, jehož jméno mi v paměti nezůstalo.