3.7.2024 | Svátek má Radomír


Diskuse k článku

MÉDIA: Česká televize jako simulakrum

Krize České televize není jen odrazem neujasněného směřování veřejnoprávní instituce, ale ukazuje také na stále se zvětšující praskliny ve společnosti. Někteří politici volají dodnes po její privatizaci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 1.2.2014 16:17

Špatná diagnosa - špatný recept

Pan Hvížďala zase nějak zapomněl na to podstatné. Nevysvětlil nám jak je možné, že se právě na "západě" t.zv. veřejnoprávní média tak vydatně podílejí na rudo-zeleně alarmistickém vymývání mozků svých občanů, uplatňují metody politicko-korektní inkvizice nejenom na sobě, ale vytvářejí štvanici na politiky, vědce, umělce, kteří se opováží samostatně myslet!

Proč tak viditelně podléhají bulvarizaci a proč i lidsky degenerují natolik, že i z kdysi seriozního BBC udělali hnízdo pro sexuální úchylky (i pedofilii !!!) svých prominentních bojovníků za "lepší svět".

Hnilobný rozklad morálky k nám přichází ze "západu" a velmi dobře si rozumí s tím u nás i díky EU přežívajícím bahnem bolševickým!

J. Matuška 30.1.2014 23:16

Bunga bunga!

J. Matuška 30.1.2014 23:21

Re: Bunga bunga!

http://cs.wikipedia.org/wiki/Mystifikace_na_lodi_Dreadnought

Nevím, čím to je, ale jak přijde řeč na ČT a ČRo a na koncesionářské poplatky za televizi a rozhlas, v duchu si opakuji tato zvukomalebná slova: bunga bunga bunga bunga...

J. Řezníček 30.1.2014 13:50

Televizní daň 135 Kč

placená každý měsíc je nepřiměřená tomu, co vidíme denně : nekonečně natahované a mozaikové zpravodajství v 19 hod., zahájené dlouhým vystoupením o počasí ( komu je určeno ?). Moderátorky s cedulkami a popocházením po ploše. Plánovaný pořad má začít ve 20 hod a zatím tam běží pět minut reklamy ! Od politického nominanta Dvořáka nelze nic čekat - nechápe službu občanům a divákům, za cílovou skupinu považuje politiky. Na Krkavčích horách asi vládne tak špatná atmosféra, že semlela i veterána rady ČT M. Uhde.

P. Kmoníček 30.1.2014 13:43

první krok

k podobnému způsobu je zrušit stávající povinné poplatky.Potom při nedostatku finací by se snad dala uzákonit takováto pravidla.

J. Kraus 30.1.2014 12:01

Tak jsem si to našel: Simulakrum (plurál: simulakra),

z latinského simulare, “napodobovat, jevit se“, je chápáno jako vyprázdněný obraz, pouhá forma bez obsahu.

Ano, taky mě někdy napadalo, že ty pořady jako by tvořili přerostlí žáci základní školy při povinné hře na novináře. A když pak divák vidí hlavní moderátorku, jak v soutěži neví že druh psa, se kterým se pořádají závody v rychlosti neboli dostihy, je chrt a jak neví, že dělo se taky řekne kanón, i když jí napovídají „u … stál, a pořád ládo ládo ládo …“, zapadá to do obrazu. Ale to je jen první pohled. On totiž do těch prázdných nádob někdo něco nalévá, a páchne to odporně. A kdo to nalévá do těch, kteří nalévají? Ze všech v článku popsaných organisačních opatření trochu mrazí a myslím, že pravdivá osobnost by do toho mlýnku sotva vstoupila. Tedy vstoupila by, kdyby tam většina byla stejně poctivých a nezaujatých jako ona. A třeba by si i řekla „dobře, budu první“. A tady, jako všude, záleží na tendenci vývoje. Po zlomu 11/1989 volný prostor zaplnili nejen v mediích lidé poctiví a obětaví, od té doby to jde s kopce a tuhle tendenci někdo dobře hlídá. Vlastně utahuje šroub stále víc. Za blahých dob komunismu poslouchali jsme BBC, Hlas Ameriky, dokonce i Svobodnou Evropu na 11 metrech a těm hlasům se dalo věřit, zvláště těm ještě předválečným z BBC. Bylo to pravdivé, občasné omyly nebyly úmyslné a posluchače nenapadlo, že by ten Karel Brušák mohl říkat něco proti svému svědomí. Ale je marné porovnávat ty dva světy. Každý z nich formovaly odlišné kvality. Dnešní BBC? Lidé formovaní zrůdnými pohádkami, heavy metallem, zvráceným uměním, nelogičtí a chaotičtí jako celá jejich dožívající společnost se vší záplavou směrnic a nařízení. Co není uvnitř, musí být nadirigováno zvenku a odstraní-li se přirozený řád a vnitřní sebeúcta, lze do prázdných nádob nalít cokoli. I to, že starý kolega, který občas při vysílání vezme nezletilou kolem pasu, je pedofil. Posluchač pamětník pak trochu znepokojeně pozoruje, že než BBC si raději otevře Hlas Ruska.

J. Václavíková 30.1.2014 12:58

Re: Tak jsem si to našel: Simulakrum (plurál: simulakra),

A tohle myslíte vážně?

,,starý kolega, který občas při vysílání vezme nezletilou kolem pasu, je pedofil. "

R. Langer 30.1.2014 14:08

Re: Tak jsem si to našel: Simulakrum (plurál: simulakra),

No mně zase pobavili "lidé formovaní heavy metalem". Pán si hraje na disidenta, ale mluví jako správně kovaný soudruh ze starých časů a ani mu to nedochází... ;-)

K. Janyška 30.1.2014 9:59

ČT 24 je největším a nejúčinněším rozesíracím

sdělovací prostředkem u nás, který si proto, aby nás rozesíral ještě platíme... Dzp.

M. Marek 30.1.2014 8:48

ČT

Není mi jasné kdo nebo co zakazuje skvělým redaktorům a redaktorkám ČT dělat dobré zpravodajství. Místo toho produkují bulvár a manipulaci. A to změní ta černá písmenka na papíře?

A. Bocek 30.1.2014 8:22

Nevidím rozdílu

mezi veřejnoprávní a komerční TV , ve světle posledních let navrhuji privatizovat a předplatit si zpravodajství pouze od 19.00 do 20.00 hod, které bude profesionálně obsluhovat tak padesátka lidí.

P. Lenc 30.1.2014 8:50

Re: Nevidím rozdílu

To nejde, Praha by měla o nějakou desetinu větší nezaměstnanost.A to odbory a socialisti přece nepřipustí, aby několik tisíc zaměstnanců muselo hledat jinou práci.Vždyť jsou přece všichni nepostradatelní, ne?

K. Machala 30.1.2014 17:34

Re: Nevidím rozdílu

No jo, jenže nikdo moc nerozebírá, kolik by naopak přibylo užitečných pracovních míst, kdyby těch pět miliard nebo víc na poplatcích zůstalo lidem v kapsách a oni by to mohli nasměrovat tam, kde by zase pracovní místa navíc vytvářeli.

Tj. chci tím, říct, že pracovní místa nejde vytvořit uměle tím, že peníze odněkud násilím vezmu a někam je přesunu, protože tam, odkud jsem je vzal, zároveň vždycky pracovní místa ničím.

M. Zikmund 30.1.2014 7:30

ČT je továrna na vymývání mozků

A to po celou dobu své činnosti a příliš se v tom neliší od své maminky ČST. Její hodnocení ze strany lidí jako je pan Hvížďala bylo kladné nebo záporné vždy podle toho, za jako politickou partu kopali příslušní redaktoři a celé vedení. Když se kamarádi v ČT cítili ohroženi ve svých pozicích, zvedal pan Hvížďala varovně prst a rozhlašoval, jak je ohrožena nezávslost ČT a tím i demokracie. Když se správní hoši a děvčata cítili bezpečně, byla situace konsolidovaná a ČT byla pilíř demokracie. To je i důvod a podstata tohoto článku - kamarádi se cítí ohroženi. O ničem jiném to přes všechnu tu rétoriku není.

J. Vyhnalík 30.1.2014 0:53

Řeči, řeči, řeči

Andrej Babiš si koupil noviny, koupil si rádio a spekuluje se o tom, kterou že televizi si přikoupí.

Proč by si kupoval TV stanici, když mu bude stačit ovládnout Radu ČT. Jak si pa Hvížďala dokázal povšimnout, "První vhodná příležitost je 4. února, kdy se má schválit zpráva o financování ČT: Když zpráva dvakrát neprojde, padne současná rada." Ano, a pak ANO dostane šanci si do nové Rady ČT dosadit svoje lidi.

I. Schlägel 30.1.2014 8:16

Re: Řeči, řeči, řeči

Nu, zkuste tímto způsobem dosadit své lidi do BBC. A v tom je nejspíš ten problém.

J. Václavíková 30.1.2014 11:26

Re: Řeči, řeči, řeči

Vypadá to, že diskutující tento podnětný článek vůbec nečetli, jen tu štěkají na povel, nebo spíš na nadpis.

J. Vyhnalík 30.1.2014 13:45

Re: Řeči, řeči, řeči

No, když se Rada ČT pokusila situaci změnit, a jmenovala do čela ČT zkušeného novináře právě z BBC, tak se všechny party lidí přisátých na veřejnoprávní cecík spojily a ředitele "demokratickými" metodami, jako je třeba pomazání auta výkaly, vyštvaly a následně prosadily i protiprávní odvolání Rady.

Kde byl tehdy pan Hvížďala, na čí straně?

E. Sevrát 30.1.2014 14:41

Re: Řeči, řeči, řeči

Pan Hvížďala sdílel jeden spacák s Janem Rumlem ve velíně ČT po jeho obsazení pouliční chátrou a svoločí.