Pátek 17. ledna 2025, svátek má Drahoslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

LETNÍ ĆAS:Ukradli nám zase hodinu?

Sečteno - patrně málo co, se nyní těší ve společnosti menší oblibě než střídání času. Láteří na něj politici, senioři, matky-samoživitelky, sportovci i živnostníci. Kdyby šel dát do datové schránky, tak jej patrně odešlou někam na Mars.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JP

Nechodím mezi lidmi se zavřenýma očima, ale že by změna času byla hlavním tématem, to mně nepřipadá. Možná to chce použít někdo na někoho jako další klacek. Po volbách už je, vakcína zabrala jen na covid, rajchlovci a okamurovci dostávaji po šňupáku, agrese zločinného Putina už taky zrácí grády.

0 0
možnosti
JP

Tady nejde o úsporu energií ale o využití "outdoorového" času. Zahrádkáři, houbaři, chalupáři, rybáři, turisté, běžci, cyklisté, tenisté, volejbalisté, orienťáci atd. atd. mají prostě o hodinu navíc. Zkuste odhadnout kolik je u nás takových lidí, vynásobte třeba 150-ti a vyjde vám celková suma hodin všem poskytnutá.

0 0
možnosti
JM

Hodina navíc? To jako že má den s letním časem 25 hodin? Že bychom to přeci jenom dokázali? Poručit vesmíru? To jsou ale věci.

0 0
možnosti
ZM

A co s těmi darebáky, co si škodí, když neulehají pravidelně ve stanovenou hodinu ke svému spánku, nevěda jak tím škodí sobě i fialové vládě! Třeba majitel nějaké putyky, která má otevřeno do 23 hod? To by měl také lidovec Zdechovský urychleně vyřešit v EU parlamentu, až zase bude donášet na naše lumpenpolitiky!!

0 0
možnosti
RRS

Argument, že se "prodlouží lidem den" je, alespoň v mém případě, lichý.

Problém je, že namůžu začít posílat dítě do školy od 9 hodin, stejně tak můj zaměstnavatel trvá na příchodu do práce nejpozději v 8 ráno. Což je hodina, kdy se teprve můj mozek začíná probouzet - takže první hodinu toho mnoho neudělám a musím práci dokončit odpoledne. Domů přicházím tedy ve stejný denní řas, jako v zimě, ale na hodinách je o hodinu více.

A protože ráno musím vstávat brzy, o hodinu dříve, musím místo obvyklých 8 hodin spánky ještě hodinu přidat - takže místo po 21. hodině chodím spát po 20. hodině, tedy v 19 hodin slunečního času.

Takže mne tato změna na "větší polovinu roku" připraví o dvě hodiny "volného času" každý den. (A o oběd, protože když dojdu v poledne do kantýny, tak právě odbilo 13 hodin a zavírají.)

0 0
možnosti
JB

No, prodlouží denní světlo... Ráno jo, večer se zase zkrátí, boží den neupravíš... Podle mne je to celé nesmysl, akorát to dělá zmatky. V dopravě a vůbec...

0 0
možnosti
RP

hrozný blábol ... důvodem k letnímu času je lepší využití volna (je déle světlo) ... pro ty pomalejší.

Pozoruhodné je, že spousta jedinců nemá problém kalit co víkend do rána nebo chodit do Kolbenky na 3 směny, ale z hodinového posunu má trauma ;-D;-D

0 0
možnosti
DL

Co k tomu rict? Ze se zadna energie neuspori, to bylo uz mnohonasobne prokazano. Prave proto se stale planuje, od tohoto meneni casu upustit. Clovek, ktery musi rano o hodinu driv vstat, jde zrejme take o tu hodinu driv do postele... O co pozdeji vecer rozne, o to driv tak ucini rano... atd. Srovnat to cele se zachrannymi pasy v aute povazuji za ponekud nepodarene. Dokonce "prevenci kriminality" ma toto nesmyslne posouvani hodinek tam a zpet prinest.... K tomu je potreba dost velka obrazotvornost, rekla bych. A vubec veskera pozitiva, zde vyjmenovana, vubec zadna nejsou. Jedine, co me s timto humbukem smiruje je fakt, ze vetsina lidi si pri zruseni "letniho" a "zimniho" casu preje ponechat ten "letni". Znam osobne par lidi, kteri uvazuji ve smyslu: "Leto, slunicko, huraa, ano!" Pritom jim vubec nedochazi, ze v zime budou skolni deti vstavat a klopytat do skoly v noci temne a pracujici lid jeste driv. Nechapou, ze zadny "letni" a "zimni" cas neexistuje. Je jenom cas NORMALNI a zpotvoreny.

0 0
možnosti
RP

Většině lidí to vyhovuje .... v hlasování EU se vyjádřilo trapné 1% obyvatel ve smyslu, že si přeje zrušení ;-D

0 0
možnosti
VD

Trapný blábol s lunatickými argumenty.

0 0
možnosti
VM

Nechali jsme si ukrást hodinu !

0 0
možnosti
Foto

nebrečte, na podzim ji dostanete zpátky

0 0
možnosti
PS

P82a60v82e14l 66S45u58r36a

28. 3. 2023 8:17

Jen pablb si muze myslet, že když přetočí hodinky, Slunce svítí jinak !!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz