18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jirka 3.12.2021 19:24

Těšte se, očkovanci!

Šéf Pfizeru: Posilující dávky budou každý rok

Š. Hašek 3.12.2021 18:26

Pane Berane,

ti staří pošetilci si totiž ze školy pamatují rozdílek mezi "věčnou chřipkou" a "jasnou obrnou". Za komoušů byla matematika hýčkána a biologie taky. Není podstatné, že kvůli tankům, a aby dělníci měli alespoň brambory.

Právě proto na tuhletu nabízenou chemickou směsku dost sserrou.

Já taky.

V. Němec 3.12.2021 20:01

Pane Berane, taky patříte mezi ty postižené, většinou z oblasti šoubyznysu, kteří se chlubí tím, jak jim byla matematika a biologie hnusná a nepochopitelná? Tak vězte, že blahoslavení jsou, co chudí duchem.

J. Beran 6.12.2021 16:56

Je mi líto, že nedokážete rozlišovat mezi matematikou a statistikou. Asi je to pro Vás nepochopitelná a možná i hnusná banalita. To nemá s blahoslaveností nic společného.

I. Teren 3.12.2021 17:44

Je zaujimava historia konca influenzi z rokov 1918-20. Ludia toho zacali mat plne zuby, nosienia rusok, strachu a zacali zit normalny zivot. Je otazka, ci je to mozne aj v dnesnej dobe plnej hypochondriakov, woke fake media, BigPharma, ktora z celej covid hysterie neskutocne bohatne. ?

V. Němec 3.12.2021 21:28

Asi tak to bude. Dnes se totiž smrt pokládá za nekorektní, nežádoucí, něco, co nesmí existovat. A tudíž to přirozené řešení, to je normální život, jen při dodržování hygieny a ve střehu, a tím pádem konec s tím blázincem, tudíž není na pořadu dne.

A tak jedeme dál, močálem černým kolem bílých skal.

V. Němec 3.12.2021 21:28

Asi tak to bude. Dnes se totiž smrt pokládá za nekorektní, nežádoucí, něco, co nesmí existovat. A tudíž to přirozené řešení, to je normální život, jen při dodržování hygieny a ve střehu, a tím pádem konec s tím blázincem, tudíž není na pořadu dne.

A tak jedeme dál, močálem černým kolem bílých skal.

I. Teren 3.12.2021 22:11

R^:-)

J. David 3.12.2021 14:58

Jako starej haluzák jsem byl očkován na leccos, od pubického černého kašle, neštovic, záškrtu, obrny, tubery, etc., až po jinošské zduření "koulí" brucelózou, coby mladý adjunkt. A pak to jelo, lesničtí očkovanci na rabies (lyssa), pupek jak Vihorlat, byv tamo pokousán za socíku hladovým vlkem, když jsme se vadili o můj jágdrecht z "jelenice", pak se blblo s trichinelou, hlístem, nikolivěk virem a pak i na encefalitidu. Napíchán jsem za život lecčím, ale znovu se "na stará kolena" mám nechat "vopíchat/napíchat" jakýmsi sajrajtem, abych mohl lemtat předražené pívo v krčmě, kde mne putykář bude perlustrovat tak, zdali i "obrazně řečeno", mám ligaturu hemeroidů takovou, abych mohl sesle putykáře obšťastnit (putykáři s perlustrací hostů souhlasili, tak na co si stěžují, dobrovolně trpně, bez rebelie se podvolili). Jako neočkovanec do putyky ani nelezu, nesmím. Co bych tam asi dělal, od očkovanců ve množství "not na buben" lapnout mutaci Covidu? Rád se nechám od očkovanců poučit, ventilaci ponechejme potápěčům a tuberákům. JIP pracovníkům se omlouvám, za mého mládí na brigádě v nemocnici, dědek spotřeboval dvě flašky kyslíku. Přiznal se mi, cigára a kyslík z flašky, dejchalo se mu i s tabákem eminenter. Co tím chci říci? Na stará kolena si do plece nenechám píchnout jakýsi sajrajt, tělo do truhly má přijít přirozeně "zhuntovaný", nikolivěk "zmutovaný", jakýmsi sajrajtem. Rád se nechám poučit, abych na stáro mladicky zmoudřel.

P. Aron 3.12.2021 17:23

Jsme na tom stejně. Jenže ten zločinec Vojtěch chce vydat vyhlášku o povinném očkování s platností příští týden. Ten patří do kriminálu. Včera bylo pozdě.

A. Ová 3.12.2021 13:09

12. března 2020 byla odvolána hlavní hygienička. V březnu 2020 MZ si najalo firmu (a my jsme to MZ umožnili, protože jsme si to zaplatili) na vyhledávání desinformací kolujících internetem, které jakože bude následně ministr zdr. vyvracet občanům na kameru. Ten moment pro mě vláda skončila. Objevila se čísla (to se muselo, lidem praštit tím do očí, aby bylo celé vládě věřeno bez výhrad) a řízení slova epidemie. Ministr musel firmě pro vyhledávání desinformací poradit, co jsou a jaké informace, by bylo vhodné označit za informace, které by nebyly vhodné k tomu, aby se jimi národ zaobíral a tudíž je vyvracet, což byla ta nejdůležitěhší starost ministerstva...chvilka napětí...zdravotnictví. Šílený strach ministra o to, aby se věřilo, že je epidemie. A kdyby někdo pochyboval, tak čísla to jistí. Nevím, co jsem tím chtěla naznačit, ale...jak jenom mohl ministr přijít na to, když se ještě nic nevědělo, a nikdo z lidí celkem neprotestoval a naopak se šilo (roušky) a...to vypadá jako když se někdo strašně bál předem, jestli to vyjde...aby to někdo nezhatil...nějaká pitomá desinformace, kt. neudrží lidi v disciplíně. Ano, to je pravda, chaosem by se z epidemie nevyšlo (dokuď by tedy nepřišlo léto). Na závěr bych poznamena, že nepopírám virus, o němž nemáme šajna. Že jej lze pozorovat jen a jedině na kultivační biologické tkáni, neznamená, že o něm šajna máme... A to neomlouvá hyenistickou neodůvodněnost zveřejňování čísel

L. Severa 3.12.2021 11:21

To, že se neuvádí počet testovaných mně vadilo od počátku. Až mně někdo poradil, že tento údaj uvádí ministerstvo zdravotnictví.

J. Kulheim 3.12.2021 12:07

Myslím, že testování nemá pro řešení současné nákazy žádný význam. Pokud ano, tak se nechám rád poučit.

P. Černý 3.12.2021 9:48

Zdravotnictví kolabuje a bojuje o přežití, zdravotníci potí krev a pan autor nemá nic lepšího na práci než filozofovat o své lednici.

Socialisticke školství odvedlo skvělou práci, když podobné duševní kapacity publikují své úvahy písemně a nedoruzumivaji se mezi sebou soustavou neartikulovanych skreku.

M. Hoblík 3.12.2021 9:59

Hlavně nepodléhejte panice! Není to tak hrozné, jenom lobby za výrobce vakcín a za distributory téhož pracuje naplno! Největší bojovníci za povinné očkování jsou přímo zainteresovaní na zisku z odbytu. Pro jinak by tak vehementně podporoval očkování například Babiš? Vede stát jako firmu, jeho vlastní zisk je nejdůležitější!!!

M. Boháček 3.12.2021 10:59

A doplácajú na to očkovaní.

Správa odhaľuje, že od 25. októbra do 21. novembra bolo zaznamenaných 833 332 nových prípadov Covid-19, 9 094 hospitalizácií na Covid-19 a 3 700 úmrtí na Covid-19. Z toho neočkovaní tvorili 39 percent všetkých prípadov, 34 percent všetkých hospitalizácií a 19 percent všetkých úmrtí. Zatiaľ čo očkovaní tvorili 61 percent všetkých prípadov, 66 percent všetkých hospitalizácií a 81 percent všetkých úmrtí.

https://www.hlavnydennik.sk/2021/12/02/data-britskej-zdravotnej-sluzby-prekvapuju-ide-o-pandemiu-ockovanych

https://www.thegatewaypundit.com/2021/11/report-fully-vaccinated-account-81-covid-deaths-uk/

J. Kulheim 3.12.2021 12:16

Kde jsou ti skuteční odborníci, kteří porazí, usměrní, zlikvidují nebezpečnou virovou nákazu? Jak se pozná, kdo odborník je, od toho, kdo se za odborníka pouze považuje? V televizi je vylepený prezident LK pan MUDr Kubek se ke všemu vyjadřuje, jako kdyby něčemu rozuměl. To je ten odborník na koronavirus.

Od počátku pandemie, vláda a odborníci, vydávají opatření ke zdolání nákazy. Uplatňovaná opatření se ukazují jako neúčinná. Pokud by byla opatření alespoň z části účinná, tak by nemuseli bojovat o přežití a potit krev. Kdo za to může? Ti, kteří kritizují vládu a odborné týmy zdravotníků nebo ti, kteří vydávají neúčinná opatření?

Nosili jsme jednu roušku, potom dvě roušky, udržovali rozestupy a nemocných byly plné nemocnice, mrtvých plné márnice. Vakcinuje se a nemocných je tolik jako před tím, než se začalo vakcinovat.

Ministři zdravotnictví se střídají. Zdá se, že virus nemá před řáděním odborníků žádný respekt. Nemám nic proti rouškám, rozestupům, omezení hromadných akcí a pod. Všechno má jakýsi význam při zpomalení šíření nákazy, ale nic z toho nezamezí šíření virusu, který je vysoce virulentní, velmi rychle se šíří erogenní cestou a hlavně, je pro lidský organizmus nový. On si každého najde. Nedá se před ním schovat ani ujet na Severní pól nebo do Japonska.

P. Černý 3.12.2021 14:07

Dosavadní protivirova opatření byla v podstatě standardní. Nikdy nešlo o nic jiného než jak epidemii zpomalit, než sama vyhasne nebo než se najdou účinné vakcíny. Problémem u nich sice bylo často načasování a rozsah, ale hlavní bylo vždycky jejich přijetí a dodržování veřejností.

Můžete tisíckrát souhlasit s rouškami, ale co je to platné, když je polovina lidí nosí podle poslední módy na bradě a když nakažení dál chodí do práce, do hospody a po obchodech, když je trasování úmyslně sabotováno, když se virus volně šíří mezi dětmi atd.

To, že se protiepidemicka opatření stala arénou vzájemného napadání politiků, sabotáží a vsemozneho rozumování každého, kdo vlastní jistý tělesný otvor, to je nesporně hlavní příčina, proč se u nás epidemie opakovaně šíří nejrychleji v porovnání se srovnatelnými zeměmi.

J. Kulheim 3.12.2021 14:48

Myslím, že výsledky opatření uplatňovaných v jednotlivých státech jsou stejné.

Nákaza skončí až bude lidská populace vůči infekčnímu agens odolná. Odolnost lze získat posilováním imunity, vakcinací, proděláním onemocnění. Ukázalo se narychlo uvařená nová vakcína nefunguje. Možná proto, že virus proti kterému by nás měla chránit tady už nezpůsobuje zdravotní problémy a proti stávajícím variantám nechrání.

U Lidé u kterých virus nevyvolává klinické onemocnění, je potřebné nechat promořit, aby si vytvořili imunitu zejména slizniční.

P. Černý 3.12.2021 16:48

Tak to je argument ve stylu zastavme požár tak, že necháme shořet všechno, co hořet může.

Důsledky této epidemie, pokud by nebyla alespoň brzděna by byly katastrofální. Ne jen pro zdraví a životy, ale i pro zdravotnictví a celou ekonomiku. Karanténní opatření jsou pořád nezbytná.

A co se vakcín týče, pokud účinkují alespoň částečně a na omezenou dobu, aniž by s jejich užitím byly spojeny nějaké vážné vedlejší účinky, byl by zločin jich nevyužít.

J. Kulheim 3.12.2021 19:57

Nevím, jestli má cenu probírat problémy dávno minulé. Faktem je, že na počátku nikdo nevěděl, jak se virus bude chovat, takže opatrnost byla na místě. Myslím, že by stačilo izolovat starší lidi a chronicky nemocné. Zajistit jim veškeré služby tak, aby nemuseli chodit ani na nákup. Věkové skupiny u kterých virus nevyvolává klinické příznaky onemocnění by bylo možné volně promořit. Tím by se populace stala odolnější a virus by narážel na odolné jedince a nedocházelo by k tak rychlému množení, než když narážel stále na panenskou půdu.

M RNA vakcíny jsou nové a nebyly vyzkoušeny ani u zvířat. Já jsem se naočkovat nechal jenom proto, že manželka chtěla jet do lázní.

Pro vakcinaci mladých lidí nevidím důvod. 1/ Klinické onemocnění se u nich nevyskytuje. 2/ Když by si prodělali lehkou formu, tak je to lepší než vakcinace. 3/Současný virus je jiný, než byl původ/ní virus proti kterému byla vakcína vyvíjena. 4/ Komplikace po vakcinaci nejsou zanedbatelné.

Řešením do budoucna by mohla být vakcinace oslabeným virem na sliznice horních cest dýchacích ve formě hrubého spreje. Používají úspěšně veterináři.

P. Černý 3.12.2021 22:16

Není to tak jednoduché. Umírají i mladí. Právě u nich nejvíc hrozí ta citoinovs bouře. A když zkolabují nemocnice, vypukne chaos a panika. To jsou velmi náročné, drahé a nebezpečné situace. A v nrposlední řadě, velký počet nakažených znamená i větší počet mutací, z nichž některé mohou být nebezpečnější než ty dosavadní.

To, že z našeho trhu byly vytlačeny vakciny vyrobené klasickými postupy (ne jen Sputnik) mě zaujalo taky. Ale nejsem odborník, tak to neřeším

J. Kraus 3.12.2021 9:37

Ano, autor má pochopitelně pravdu, "poměr pozitivně testovaných k celkovému počtu testovaných občanů" viz https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19. Čím víc testovaných, tím víc "nemocných". Je to přímá úměra, vidí to každé malé dítě, nikoli ale lékaři-odborníci, o zpitomělých elitách a pologramotných pisálcích nemluvě. Hloupost, zlá vůle, myšlení zamlžené působením vyšších sil? Kolik nás je tady ještě normálních? A mimochodem, důvěřiví a hodní starci v mém okolí jsou naočkováni všichni a ten kdo odolává, má sakra dobré důvody. Nemluvě o mé zcela zdravé sousedce, 79 let, zahrádka, slepice, králíci a že jde zítra na třetí očkování. Do týdne ve schránce parte, odešla náhle.

J. Jirka 3.12.2021 8:23

O tom, zda se jedná o lenost, hloupost nebo zlou vůli si můžete udělat obrázek třeba zde:

https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/vyvoj-kapacit-luzkove-pece

21.10. byla spuštěna nová vizualizace "Kapacity lůžkové péče v3" která vám ukazuje aktuální zatížení nemocnic. To by bylo v pořádku, ale grafy si můžete nastavit jen od 21.10.

Díky tomu už není tak nápadné (viz vizualizace "Kapacity lůžkové péče v2"), že zatížení nemocnic se od začátku prázdnin změnilo jen celkem nepatrně a vcelku pochopitelne - o prázdninách přece jen marodí méně lidí než na podzim a v zimě.

Např. 19.7. (kdy se za covidem dělala tečka) bylo 590 volných lůžek covid, zatímco nyní, když pandemie zuří plnou silou, je volných lůžek něco přes 400.

M. Sedláček 3.12.2021 13:16

Takhle nějak se lhalo o zaplnění nemocnic i loni.

L. Dočekal 3.12.2021 7:48

Dříve jsem měl strach,aby na mne z konzervy nevykoukl Lenin,dnes mám strach,aby to nebyl Havel.

P. Hatina 3.12.2021 1:57

Když ono je to přesně naopak. Oněch ca 90 procent seniorů kteří na to - a to je nutné si uvědomit, zatím zcela dobrovolné očkování je zcela mimořádný jev, v demokracii v jiných případech nesrovnatelný. Takže z toho je vidno, že oni v to očkování důvěru a zatím mají.

Tedy zatím. Jenže už teď jim chodí z erátu obsílky že mají jít na třetí očkování, bo ty předchozí už nestačí. No a taky že jasně vidí i ve svém okolí, že i ti očkovaní končí v nemocnici, ale i na krchově stejně. Sice "procentuálně? méně" ale to už si přepočítávat nemusí, když jde o jejich známé a počítají je jednoho za druhým, od začátku krize...

R. Langer 3.12.2021 5:45

Přesně tak.

V. Šťastný 3.12.2021 6:25

R^

J. Lukavsky 3.12.2021 7:44

"že mají jít na třetí očkování, bo ty předchozí už nestačí" nic nového pod Sluncem. Nás očkovali (povinně) proti dětské obrně dvakrát, to první prý nebylo moc úspěšné, Salkova živá vakcina byla lepší. Také proti černým neštovicím se nejdřív píchala variolizace (pravé, lidské) a později vakcinace (kravské neštovice). Na tetanus musíte každých 10 let a na chřipku každý rok. Každé očkování má nějaký "poločas rozpadu". Asi se budeme muset smířit s tím, že "nic na světě není věčné....". J.L.