5.10.2022 | Svátek má Eliška


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Víme, že nic nevíme

Boj chřipečkářů, kteří nesnášejí roušky, a těch, co se koronaviru obávají, trvá. Těšit nás může jen to, že na straně chřipečkářů jsou významní politici a lékaři a na té druhé straně jakbysmet jiní odborníci. Demokracie trvá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Stirsky 25.8.2020 12:57

Myslím, že roušky jsou to nejmenší. I když se mně líbí, jak ti, co vykřikují, jací že jsou pravičáci a jak si nepřejí, aby jim stát do čehokoli kecal, nyní spořádaně scvakávají podpatky a nasazují roušky. Čili s tou jeich pravicovostí to tak silné nebude.

R. Benýšek 25.8.2020 13:50

V tomhle Vám dávám za pravdu, pane Stirsky, byť bez radosti, protože ve věci covida jsme každý na opačné straně barikády (já jsem echt covidiot). Ohledně tohoto tématu opravdu tady na Psu skoro všichni ti, co se jinak honosí svou pravicovostí, obhajují plošná opatření a předběžnou opatrnost (kterým se u jiných témat jen posmívají). A když je na to někdo upozorní, tak se hájí v tom smyslu, že oni jsou ti rozumní a zodpovědní, zatímco cokoli napravo od nich (směrem k individualismu, samostatnosti, svobodě a osobní odpovědnosti) je už anarchie. Jedná se tedy u nich asi o pravicovost jen salónní, osobně ale nežitou? Je to pro mne jedno z největších zklamání této covid-krize.

A vlastně i zrovna pan Vlk st. je tohoto přikladem (nejen tím dnešním článkem, ale i předchozími články a komentáři na toto téma), a minimálně ve věci vlastního zdraví jeho příjmení není právě nomen-omen (a hodilo by se spíše Kojot či tak něco :- ).