8.3.2021 | Svátek má Gabriela


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Sidlichovsky 27.1.2021 10:09

Na začátku pandemie převzala EU odpovědnost za vakcinace, tvrdila, že efektivita jejich byrokratů umožní zaujmout vedoucí pozici ve vakcinaci a předvede hmatatelné výhody EU.

Výsledky jsou více než tristní: UK již zadministrovala 10,3 dávek na 100 občanů a zajistila očkovanost 4/5 občanů nad 80 let. Německo 2,1 dávek na 100 občanů, EU průměr je 1,9, Francie 1,7.

Část německé tisku obviňuje Merkelovou, že agendu předala EU. Bavorský premiér Markus Söder: je zřejmé, že nákupní proces, tak jak ho organizovala EU byl špatný (vadný).

Teď je všem třeba najít viníka, Je naprosto vyloučeno, aby EU přiznala chybu. Proto např. ty nehorázné pomluvy Astra Zeneca, které muselo německé min. zdravotnictví již vyvrátit. Brusel žádnou objednávku u Pfizer až do poloviny listopadu neuplatnil, přestože bylo již řadu měsíců jasné, že partnerská fy BioNTech je na čele pelotonu.

S. Sidlichovsky 27.1.2021 20:28

A story má pokračování:

Gen. ředitel Astra Zenecy Pascal Soriot (ironií osudu Francouz) dnes v interview uvedl, že kontrakt je založen na klauzuli "best efforts" (maximální snaha, nejlepší úsilí). Jde o naprosto standardní klauzuli užívanou v případech, kdy vývoj výrobku není ještě dokončen. A to nezakládá nárok na právní řešení sporu za těchto poddmínek.

EU pouze obvinila p. Soriota z prozrazení tajných info z kontraktu, jako např. o "best effort" klauzuli.,.

V. Braun 27.1.2021 21:19

Tu poslední větu jste si vycucal z prstu. Navíc i podle ředitele AstraZeneca se best effort klauzule týkala toho, že dodávky do EU budou připraveny ve stejné době jako do UK. V praxi dodávky začnou až dva měsíce po UK, takže tato klauzule je bezpředmětná.

Dále, smlouva s EU údajně uvádí dva závody v UK jako hlavní a dva závody v EU jako podružné dodavatele a EU tvrdí, že peníze EU byly použity i na stavbu fabrik v UK a tak by EU mělo dostávat dodávky i z těchto závodů.

In fact, EU officials point out to me that EU money went into upgrading the facilities in the UK and that they fully expected it to be operational for them.

S. Sidlichovsky 28.1.2021 8:11

Cucáním z prstu jste tady pověstný Vy.

On Wednesday, the commission went back on the attack. It accused Mr Soriot of revealing confidential information, such as the "best efforts" clause and the production capacity, in his interview. Legal action was threatened before the threat was later played down.

(Mr. Soriot - CEO Astra-Zenecy).

Zdroj: https://www.telegraph.co.uk/politics/2021/01/27/uks-vaccine-gamble-paid-eu-left-without-leg-stand/amp/0

P. Hatina 27.1.2021 9:10

Jenomže no právě "..Příští týden nebudeme potřeba. Není vakcína". Čili, právě ta nepravidelnost dodávek by se měla vzít do úvahy jako první, a od ní odvíjet vše ostatní. Asi takto

1. Sestaví se předběžný pořadník zájemců o očkování. Kdy ho dostanou se zatím nedozví.

2. Sestaví se předběžný seznam lékařů a personálu, co chtějí dobrovolně pomáhat. Kdy, se zatím neví

3. pak příjde den D-1, když už se přesně ví, že v den D dovezou určitý počet vakcín,, takže na ty se rozpočítá počet dní očkování.

4. A pak z call center, zavolají těm lidem , jste v seznamu, očkuje se v těch a těch dnech - můžete přjít? Fajn, přijdťe. Když nemůžete, tak vezmeme jiného, a Vás snad příště.

5. No a taky se zavolá těm přihlášeným lékařům a personálu - očkuje se tehdy a tehdy, můžete přijít? Jestli ne, tak by ten seznam měl být o trochu delší, aby je mohli jiní nahradit.

Čili, při dobré organizaci by to šlo. V čem vidím poněkud problém, jsou právě ta očkovací megacentra. Ta se při takové četnosti /třeba pár dní v měsíci/ rozhodně nevyplatí udržovat..

J. Jirka 27.1.2021 9:37

Kdyby takový seznam sestavili i provozovatelé krematorií, nikdy by nemohlo dojít k jejich zahlcení ;-D

V. Braun 27.1.2021 9:07

Autor, snad l0kář, tvrdí že nic neví o schvalování vakcín v EU. Pro jeho informaci zde tedy dávám odkaz, kde informace jsou a odkud vedou další odkazy na informace podrobnější.

https://www.ema.europa.eu/en/human-regulatory/overview/public-health-threats/coronavirus-disease-covid-19/treatments-vaccines/covid-19-vaccines-development-evaluation-approval-monitoring#scientific-evaluation-and-approval-section

P. Lenc 27.1.2021 8:48

Pravdivý, ale velice smutný článek, bohužel.;-O

J. Nevrkla 27.1.2021 8:41

Že by nakonec byl ten virus užitečný? Přál bych si konec bruselske administrativy i konec myšlenky jednotně řízené Evropy. Čím dříve, tím pro lid evropských států lépe.

K. Wágner 27.1.2021 8:46

Z nejnovějších zpráv: Česká republika by si podle bývalého ministra a současného poradce premiéra Romana Prymuly měla sama nakoupit vakcíny proti koronaviru a nespoléhat pouze a Evropskou unii. Vyřešil by se tak nedostatek vakcíny. S premiérem bude diskutovat, zda nenakoupit v EU zatím neschválenou ruskou vakcínu Sputnik V. Ministr zdravotnictví Jan Blatný tuto variantu zatím důrazně odmítá.

J. Nevrkla 27.1.2021 9:07

Možná bych se měl stydět, ale kdybych si po těch marketingových propagandach měl vybrat, tak si vyberu Sputnik. Musí být hodně dobrý, když na něj nic nenašli. Nevyberu si však nic, s manželkou jsme covidem prošli, nedá se to samozřejmě generalizovat, ale my měli opravdu pouhou chripecku, jejíž následků se obávám méně než po vakcinaci.

V. Braun 27.1.2021 9:08

Sputnik V zatím neschválila pro použití ani Brazílie a Prymula by ji už kupoval pro ČR. Co takhle ji nejdříve prověřit a schválit?

P. Hatina 27.1.2021 9:26

To je snad v dnešní době to nejmenší, ne? Prověřit, znamená vzít nějakou zprávu z pilotního očkování (tu Rusové promptně dodaj), a podívat se do ní. A schválit znamená že to Babiš podepíše...V čem je problém?

Micmochodem, nečekejte že v té zprávě (ať bude z Ruska, Brazílie, nebo Brusele) budou nějaká naprosto tvrdá fakta, prokazující zda je dobrá nebo špatná. Stejně bude plná okecávání, že sice na 90 procent bezpečná, ale ".. – z důvodu předběžné opatrnosti by měl lékař doporučit očkování pacientům základě zhodnocení zdravotního stavu pacienta a po konzultaci s pacientem a s jeho rodinou. "...A nevíte nic..;-D

J. Brei 27.1.2021 13:21

Ve včerejší zprávách 19:00 na ZDF nebo v 19:20 na Arte (už si nepamatuji, kde přesně, dívám se na obě zpravodajské relace každý den a jdou po sobě), mluvili o tom, že se v Německu ozývají hlasy, které navrhují zakoupit licenci na Sputnik V a vyrábět ho v Německu. Na Arte byla v těch včerejších večerních zprávách ještě reportáž o tom, že v Saudské Arábii vsadili na čínskou vakcínu, očkují všechny včetně zahraničních dělníků a v proočkovanosti dohánějí Izrael. Na vakcínu chtějí zakoupit licenci a chtějí s ní naočkovat celý jejich region. Zlatým hřebem včerejších večerních zpráv na obou kanálech bylo lkaní paní von der Leyen na Astru Zenecu, že dodává vakcíny Británii a nechce je dodat EU. Paní Leyen hořekovala, že EU vývoj spolufinancovala k obecnému blahu a ještě zaplatila zálohu a tudíž Astra Zeneca vakcíny musí EU dodat.

J. Prikner 27.1.2021 11:03

Blatný je jen figurka, kterou nahradí rychle jiný ministr. Rozhoduje vláda: k rozhodnutí nesmí brát ohled na ideologii, odpor EK nebo její plané sliby a hlavně si nyní bude muset připlatit. Jinak budeme měsíce stále v různých karanténách a výrobních ztrátách.

V. Kain 27.1.2021 13:02

Ministr Blatný? Myslím,že tento pán by měl odejít tam odkud přišel.Odmítá Sputnik V.Proč? Protože je z Ruska?Tady by mělo být preferováno zdraví občanů a nějaká pošahaná ideologie.

M. Malovec 27.1.2021 8:34

Bohu dík koncem myšlenky.

J. Hoza 27.1.2021 7:09

K poslednímu souvětí: však už je na čase.

K. Wágner 27.1.2021 7:09

Není nic strašnějšího než dát lidem naději a poté pomyslné světlo na konci tunelu zhasnout.R^

J. Jirka 27.1.2021 9:39

Jak vy jste doufal, že na vaše slova dojde a ono pořád nic... ;-D

P. Jirkovský 27.1.2021 6:52

A co se můžete dočíst od trouby, kterej operuje s (bohužel v některých kruzích méně disponovaných zhusta frekventovanými) mýty jako fakty?

J. Sedlář 27.1.2021 1:08

Jak již jméno oné Milky napovídá. Uršula z Lejna, takže lejno.

J. Jaroš 27.1.2021 8:20

Máte tam chybu! Uršula je z,, lejen,, tedy množné číslo.

J. Pankovic 27.1.2021 10:03

Ursula je Medvedice:-)

J. Jurax 27.1.2021 0:15

R^R^R^